Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Jest mój Mistrall  💘  Jestem jak najbardziej zadowolona i polecam ! Dobrze leży , wygodny i śliczny  😉
Ja ostatnio miałam okazje przetestować swój kask GPA SPEED AIR EVOLUTION w terenie i jak wróciłam miałam suche włosy  🤣
Czy moglby mi ktos powiedziec ktore kamizelki sa lepsze bardziej bezpieczne te calosciowe czy te z tych paneli? spadal ktos z konia w nich?🙂 z gory dzieki potrzebuje pilnie jakas wybrac🙂 :kwiatek:
ja mam Fair Play:


spadałam i ani razu mi nic nie było, ale to też zależy jak się spada. Ogólnie jest wygodna. Tylko w zimę trzeba ją trzymać w ciepłym, bo jak jest zimna to twardnieje i jest niewygodna  😉
Które kamizelki powodują dodatkowe obrażenia? Bo ja już się w tym nie łapię...  🤔
casco mistall (mam ten "plus"😉 jest prześliczny (te detale!), niesamowicie wentylowany, bardzo wygodny (na różne głowy), świetna regulacja. ale jest b. płytki i długi (jak i kilka innych ich modeli) - wiec nie na kazdym będą wyglądać dobrze. ja wyglądam jak podgrzybek...albo jakbym sobie talerz, albo basen raczej ,na głowe położyła... 🙁

a champ jest b.ładny, ma świetny kształt, głębszy (kojarzy mi sie z jabu volta plus), także fajne detale.
mi niestety srendnio pasuje rozmiar (dlatego nie pieje)- 54/55  - a ten model jest do 54 i od 54. mam ten "od" no i lata troche, (po wsadzeniu dołączonej gąbeczki jest ok w zasadzie)ale po bokach troche czuć, wiec nie na okrągłą głowę czy maks rozmiaru (dlatego obawiam się wziąć mniejszy). regulacja fajna jesli w srodek rozmiarówki się trafi raczej, bo to guma(!) z tyłu. wiec na zasadzie rozciągania sie jej pod naciskiem głowy, jest krótszy lub dłuższy. po opisie (i cenie) spodziewalam się czegoś hiper ekstra (te tańsze maja fajne, ciekawe regulacje), a tu rozczarowanie.
generlanie wygodny (po czasie zapominasz, że go na łepetynie masz), oczywiscie lekki i tez z wentylacją lepszą niż inne tego kształtu, ale bez porównania co mistralla (tak "na oko" bo nie testowalam dłużej). ten sobie zostawiam - za kształt  🙂
horse_art, on się potem rozbija. Ja bym brała ten do 54 🙂. Porozmawiaj z Quantą, ona ma 54 i wzięła też ten mniejszy - i po jakimś czasie jest idealny.
epk, dzieki! zaraz naskrobie tez mi się wydaje, ze moze się rozbic i wtedy bede mieć latające wiadro bez opcji zmniejszenia.... tylko wlasnie - mam po obwodzie 54,5. jaby 54 jest ciasnawy, 55 jakos wygodniej - ale jakby bylo pokretełko to wym wyregulowala :P
ze tez akurat ten model musi tak mieć 🙁(((
horse_art, ja mam 53 a też ten 54 był na mnie ciasny 😉. Już nie jest... Stawiam na to, że niedługo będę dokładała gąbeczki 🙁
epk, dzięki ci wielkie 🙂 juz Quancie glowy nie zawracałam. sklep zgodził się mi zamówić i przysłać S-ke 🙂 najwyżej jak się nie zmieszcze (ciasnoty nie zniose - miałąm poważny uraz głowy i od tego czasu nic uciskającego, twardego nie moge mieć, dlatego też szukałam wygodnego i fajnie regulowanego).
a ten strasznie mi się podoba.....
mistral plus jest sliczny. dziwna (nietypowa), ale super działająca regulacja - niestety nie na moją głowe - choć jak mówią wstawiane tu zdjęcia - innym jak najbardziej 🙂
polecic mogę oba 🙂
Do mnie też ostatnio doszedł Champ. Piękny jest 😉 I bardzo lekki (jakbym jeździła w czapce z daszkiem, a po jakimś czasie w ogóle się o nim zapomina). Na razie jeździłam w nim dwa razy, za każdym razem głowa sucha (w poprzednim raczej bym miała mokre włosy po takiej jeździe). Mam nadzieję, że latem też tak będzie... Co prawda trochę w nim jednak wyglądam jak pieczarka (z przodu)... ale bez przesady, bywało gorzej 😉 A inne modele były dla mnie za płytkie. No i patrząc po koleżance, to, jak wygląda kask na głowie, zależy od fryzury - na Cavaliadzie mierzyła Champa i wyglądała w nim mocno tak sobie, przyszedł mój i mierzyła, i... wyglądała lepiej ode mnie (sic! :lol🙂. A miała po prostu inaczej ułożone włosy. Co mnie z kolei skłania do tego, by w końcu się wybrać do fryzjera (chodzi za mną ostatnio inne cięcie, teraz mam dodatkowy argument :hihi🙂.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
24 marca 2014 19:21
Piaffeczka niedopasowane 😉.
Czy miał ktoś kask Ked Basco? Jak się sprawdza w wysokich temperaturach? Ładnie wygląda na głowie? Mam wrażenie, że przez te otwory na górze, wydaje się być bardzo masywny.
klaudusza - ja mam Keda Basco. Super wentylacja, bardzo przewiewny , myślę , jestem nawet pewna,  że zda egzamin w upały . Wbrew pozorom , na głowie jest bardzo zgrabniutki . Wstawiałam zresztą już gdzieś wcześniej zdjęcie 🙂. Ja jestem bardzo zadowolona 🙂.
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,153.msg1979732/topicseen.html#msg1979732
Ja mimo ze wybralam allegre to w basco czulam sie bardzo dobrze🙂😉)
Dziękuję bardzo za odpowiedzi😉 teraz muszę się tylko zastanowić nad kolorem😉
klaudusza teraz jest promocja w bergo na basco w tym kolorze http://sklep.bergo.pl/p/16/5092/ked-basco-kask-jezdziecki-czarno-szary-m-regulowane-kaski-dla-jezdzca.html

Ja przez swoje niezdecydowanie to nigdy tego kasku nie kupie. Ciągle sie waham między basco i paso 😀
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy kaski takie jak np basco z racji na swoją cenę, odbiega jakością ochrony od innych droższych kasków? Czym różni się ten kask od np. Mistralla jeżeli chodzi o ochronę?
klaudusza, hym... wystarczy wziąć do reki i widzisz i czujesz róznicę. (chodzi o te b.tanie i markowe - specjalistycznych firm - nie zawsze dużo droższe!)jeśli trzymasz w reku i masz wrażenie, ze jak ci spadnie na kafle w sklepie i się rozleci - to głowy też dobrze nie ochroni (tzn tylko minimalnie jak norma okresla 😉 )
to jak ze smartem/maluchem/tico ..  i takim np mercedesem. wszystkie przechodzą przeglądy i wszystkie spełniają normy jakieś tam dopuszczające do użytkowania.
ale faktyczny poziom zapewnianej ochrony jest zupełnie inny (no przy autach to chyba są jakies oznaczenia informacyjne, kaski mają tylko to minimum określone). bo od tego minimum można iść w góre.

* kaski moga też meić wyższa norme - np.chyba schokemole je mają, to jak auta rajdowe z klatkami.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
31 marca 2014 10:24
figaro2046,
a walniesz sobie jeszcze fotkę z boku?
Nieźle wygląda 🙂.
Ależ proszę 😉 . Ked Basco 🙂.
Sliczny 😀 bardzo fajne one sa 🙂
To jest mój pierwszy w życiu kask ( a miałam ich sporo 😉 ) , który się nosi z przyjemnością 🙂 .W ogóle go nie czuć na głowie 🙂.

Dopiero na zdjęciach zobaczyłam jaki jest opluty przez mojego konia  😁.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
31 marca 2014 18:11
figaro2046,
dzięki!
Jakie kosmiczne wrażenie sprawiają te otwory z tyłu 🙂
figaro2046, wygląda super!
Livia   ...z innego świata
01 kwietnia 2014 08:23
Pozwolę sobie tak wskoczyć - od jakiegoś czasu chodzi za mną kask z kryształkami. Widziałam Uvexa, ale cena 1300 jest... no, zaporowa. Jest szansa znaleźć coś do 400-500 zł sensownego? :kwiatek:
fouganza?

[[a]]http://www.decathlon.pl/C-703595-kaski%2c-kamizelki-ochronne[[a]]
Livia, jest jeden Busse, ale też ponad 600zl. Bardzo ładny swoją drogą.
Livia   ...z innego świata
01 kwietnia 2014 08:53
Dramka, Fouganza ma cenę fajną, ale... trochę mi nie pasują te napisy z tyłu 🙂

Dworcika, Busse faktycznie piękny! Tylko cena... 😉 Ale będę go miała na celowniku, może kiedyś będzie na niego gdzieś jakaś promocja 🙂

Dziękuję za pomoc :kwiatek:
Livia,
Sprawdź: http://www.sprzetjezdziecki.com/usg-kask-comfort-training-p-8095.html - raczej brokat, ale błyszczy. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się