Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Czy ktoś mógłby polecic mi jakąś stajnię w okolicach Mrowina?? Zależy mi na bardzo dobrych warunkach do treningu latem i zimą, braku szkółki, opiece nad końmi godnej zaufania, miejscu gdzie nie ma wiecznej walki o to żeby koń dostał do jedzenia to co mu się należy itp. Fajnie też gdyby była możliwośc wypuszczania koni osobno na padoki (nie koniecznie wielkie i nie cały dzień). Z góry dziękuję za każdą sugestię!! Pozdrawiam 😉
Młoda, w Mutowie od miesiąca z hakiem funkcjonuje fajna stajnia - reklamują się na świecie koni. Byłam tam i zapowiada się nieźle, do tego cena super. Szkoda, że tak daleko od Poznania, ale z Mrowina nie jest tak daleko 🙂

EDIT. W okolicy jest jeszcze Żydowo, Kiekrz i Michałówka, ale te stajnie chyba nie spełniają wszystkich kryteriów (rekreacja). Oprócz tego Zielątkowo, Brzezno i Pawłowice bez hali, o tej pierwszej słyszałam niezbyt dobre opinie.
Dziękuję za odpowiedź! To Mutowo faktycznie całkiem blisko, bo 15 km z Mrowina, może uda mi się przejechać tam w weekend. Jestem zmartwiona, że tak mało opcji w tej okolicy 🙁
agata*, pamirowa,  a kto teraz jest właścicielem Mustanga? jest tyle boksów, że chyba mogliby z 2 zrobić 1 duży, no ale cóż..
Właściciel Mustanga się nie zmienił, od lat jest ten sam. Tam są bodajże 32 boksy, miejsca na tyle koni na wybiegach z kolei nie ma, więc dobrym rozwiązaniem było by poprzerabiać i powiększyć boksy, ale to trzeba by chcieć 😉
Wolne boksy w kicinie  😅
więcej info na pw 😅 😅 🏇
Jaka jest aktualnie sytuacja w stajni w Swadzimiu, trzyma ktoś z Was tam teraz konia? Ile wołają za miesiąc?
a co sądzicie o stajni Delta Biedrusko?  :kwiatek:
Cassandra, z tego co mi wiadomo i co obserwuję, bo pracuję obok stajni, to 900zł , konie chude, koni pensjonatowych mało. Ponoć ma się zmienic dzierzawca, ale to trochę potrwa .... ja bym tam nie postawiła konia.
a co sądzicie o stajni Delta Biedrusko?  :kwiatek:


http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,208.msg1469191/topicseen.html#msg1469191
Dodofon, dziękuję 🙂
Ma ktoś konia w Liljówce, albo trzymał? Jakie są opinie o pensjonacie?
edit. literówka
Dairoxroxi a Ty już nie stoisz w Dominancie?
mimbla Już od stycznia, kucka sprzedałam, miesiąc byłam bez konia. Teraz mam nowego stwora i póki co mam go u siebie w przydomowej stajni ale chce poszukać czegoś fajnego żeby go wstawić 😀 W Dominancie trzymałam ponieważ zależało mi na hali zimą. 😉
dairoxroxi u nas jest fajnie🙂 stoję od paru lat
mimbla u Was to znaczy gdzie? 🙂
Cassandra, z tego co mi wiadomo i co obserwuję, bo pracuję obok stajni, to 900zł , konie chude, koni pensjonatowych mało. Ponoć ma się zmienic dzierzawca, ale to trochę potrwa .... ja bym tam nie postawiła konia.




Przepraszam ciebie bardzo ,ale bardzo długo dzierżawca się nie zmieni ( min 5 lat). po drugie cena jest 750 zł . Po trzecie konie nie są chude( jak się przekonać to sami zobaczcie) . A po czwarte jeżeli ktoś czegoś dokładnie nie wie ,albo w najgorszym wypadku kłamie to niech nie wstawia postów bo będzie się musiał liczyć z  prawnymi konsekwencjami  👿
Mam wymieniać po imionach chude konie?  Konie właściciela wyglądają fajne, te pensjonatowe pewnie też, bo sa na paszach, a upeowskie szkapy straszne.... Padoczki małe, błotniste, na trawe z koniem nie wyjdziesz, bo pan K. goni zaraz....  obniżka była? Pierwsze słyszę, ale skoro tak jest,  to w sumie dobrze.  Prosze mnie tu konsekwencjami nie straszyć :P Pozdrawiam.
Cassandra, whisperer13 czy Wy na pewno piszecie o tej samej stajni?
Ja pisałam o swadzimiu.
BASZNIA   mleczna i deserowa
25 marca 2014 23:59
whisperer13, pomylilas cassandre z martyna ;-) . Stad nieporozumienie ;-) .
Faktycznie! Bardzo przepraszam za zamieszanie! 😵
mimbla u Was to znaczy gdzie? 🙂


w Łopuchowie stoję 😉 są padoki i łąki z trawą, hala, duży maneż do jazdy, siodlarnia z socjalem, karuzela, konie okrąglutkie, w boksach czysto, opieka bardzo dobra. polecam!
Trzyma ktoś konie w swadzimiu ? Można prosić jakies opinie o tej stajni? Bo wyszukiwarka za wiele nie wypluwa.
pucus27 dosłownie kilka postów temu whisperer13 pisała o Swadzimiu. Z tego co wiem, to najprawdopodobniej tak jest niestety. Padoki są malutkie, rozsypują się, stajnia ma bardzo szeroki korytarz, boksy jednak nie powalają powierzchnią, jest wspólna siodlarnia, brak porządnego socjalu, myjka wewnętrzna, nie za duża hala kilkadziesiąt metrów od stajni (powstała też druga, ale podobno pensjonariusze nie mogą z niej korzystać), duży plac piaszczysty. Ja również konia bym tam nie postawiła, chociaż mam całkiem blisko 🙂
Mam nadzieję, że w Swadzimiu już się pozmieniało i w siodlarni szkółkowej wilgoć nie przeżera już siodeł, czapraków, ani osób, które tam wejdą. 😉


Uwaga, w mojej stajni po zimie jest trochę wolnych miejsc, kto pierwszy itd 😎 😉 tylko 25km z pozka! Polecam szczegolnie dla osob z "rozpuszczonymi" końmi i ceniacymi dobry socjal 😅
Hej Wam :P możliwe, że od pazdziernika zagoszczę w poznańskiej WSJO. Z tegoż powodu szukam jakiegoś pensjonatu w cenie do 650zł/miesiąc. Zależy mi na dobrym skomunikowaniu dla osób niezmotoryzowanych i PRZEDE WSZYSTKIM na dużych pastwiskach, gdzie koń byłby jak najdłużej 🙂 przenieść planuję się koło lipca 🙂 znalazłam coś w Brzezinach (?) za 450zł - jakieś opinie? 🙂 Pozdrawiam.
konikiara, jeżeli chodzi Ci o Brzezno to przecież to jest daleko...🙂 Nie wydaje mi się, żeby był tam dobry dojazd bez samochodu. Moja znajoma jeździła tam parę lat temu i była zadowolona, nie jeździ chyba tylko ze względu na odległość, ale to jest opinia bardzo ogólna, a niestety więcej nie wiem.
BASZNIA   mleczna i deserowa
07 kwietnia 2014 10:17
Do Brzeźna mozna dojechać komunikacją. Tylko z pastwiskami krucho, ale konie na dworze długo.
Stajnia fajna, konie podzielone na 3 kwatery, duży plac, ale jak popada, to troche błotnisty. Komplet przeszkód, lonżownik kryty ze słupem na środku, mała hala, ośrodek czysty z fajnym socjalem, dojazd podmiejskim autobusem. Koszt 550zł.
Ogólnie na plus, ale nie ma udziwnień typu dereczki, ochraniaczki i indywidualne wypuszczanie. Stajnia w szczerym polu, więc potrafi tam wiać 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się