kącik skoków

Karolina1505, koniczynką nazywam ustawienie przeszkód w równoramienny krzyż 🙂 Bo gdy się jeździ pętlami to ślad wygląda jak czterolistny kwiatek.
Dramka - ten facebookowy filmik ?😉 Ona sie boi o pysk , ostatnio miałam faze za zbyt szybkie odbudowywanie 'kontaktu' ; robiłam to już zanim ona zdążyła wylądować  🤔wirek:
halo - dziękuje , poczytam o tym głębiej  :kwiatek:
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
25 marca 2014 17:23
Monia ależ oczywiście, że nie! Też mam taką nadzieję  😁 chociaż z jego temperamentem może być różnie. Jak nie skaczemy to jest mega wygodny i uwielbiam w pełnym siadzie śmigać😉
Gillian   four letter word
25 marca 2014 18:32
halo, masz jakieś zdjęcie albo możesz narysować? bo chyba mi wyobraźnia padła a brzmi ciekawie.
Gillian - ja tak to zrozumiałam  😀
czarne - przeszkody , pomarańcz - najazdy
edit. tylko skoki przez środek oczywiście  🤣
Ja to sobie inaczej wyobraziłam, ale przeszkody były w kwadrat, a nie w krzyż 🤣
Ja koniczynę widzę tak  😀
moja wygląda tak 🤣
Halo trzymasz nas w niepewności 😀
moja wygląda tak 🤣
Halo trzymasz nas w niepewności 😀

Twoja jakaś utrudniona, jak ją jechać ? No i drągi nie są w krzyż  😉
Cedryk, hah, wiem wiem 🤣 moja wyobraźnia trochę szwankuje 🤣 a jechać tak jak zrobiłam te kreski, ale to tylko w mojej wyobraźni, na koniu nie wiem czy to by dobry efekt przyniosło 😉
Cedryk, hah, wiem wiem 🤣 moja wyobraźnia trochę szwankuje 🤣 a jechać tak jak zrobiłam te kreski, ale to tylko w mojej wyobraźni, na koniu nie wiem czy to by dobry efekt przyniosło 😉

Z twojego rysunku wynika, że drągi powinny być w liniach  😉
deborah   koń by się uśmiał...
25 marca 2014 19:42
obstawiam opcję Cedryk,  😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
25 marca 2014 19:45
Przypuszczam, ze Halo chodzi o koniczynke taka jak narysowala Cedryk
Karolina - zawsze mozesz sobie doraznie zawinac pusliska na skoki, zeby skrocic strzemiona.

Tez obstawiam wersje Cedryk, bo to, co narysowana Libeerte to sa 2 linie/szeregi, a nie o to chodzilo.
Ja też myślę, że to nie o to chodziło 🤣 I też obstawiam wersję Cedryk 😀
Cedryk - tylko okrągło i przeszkody dostawione do siebie 🙂
Cedryk - tylko okrągło i przeszkody dostawione do siebie 🙂

Ja na kłus kładę drągi 6m od siebie  😉, spróbuję położyć jak piszesz, ale obawiam się, że w galopie ciasne te kółeczka będą szczególnie na hali  😉. Chociaż z drugiej strony ile fuli wyjeżdżasz na wprost zanim zaczniesz kręcić woltę?
W temacie wpadania zadu...  😁 zwlaszcza najazd na czerwono-biala stacjonate ;]

https://www.facebook.com/photo.php?v=10203314987144336

https://www.facebook.com/photo.php?v=479733112099226&set=vb.140655846006956&type=3&theater

Mogłabym poprosić o ocenę ale bardziej jeźdźca? Chciałabym wiedzieć nad czym ćwiczyć najbardziej 😉
Cedryk, fakt, da się to zrobić na 25 m hali i szerszej. Dwie albo trzy foule. Wolta 10 m. Można to jeździć też "na okrągło", różnie, zależnie od zaawansowania. Niedawno koś, gdzieś, pokazywał jeszcze taką wersję z szeregiem 🤔, ale za nic teraz nie znajdę 🙁. Na węższej hali można kombinować na 3 przeszkody.
Z szeregiem to może chodzi ci o 5-6 drągów, krzyżaków ew. małych stacjonat w odległości 6-6,6 od siebie i co drugi drąg, krzyżak, stacjonatka 😉 wysunięte w bok o połowę długości. Wtedy jedziesz drąg 2 foule po skosie drąg wolta zakończona na tym samym drągu, 2 foule drąg, wolta itd. Raz wolta w prawo, raz w lewo. Tylko wtedy to raczej winogrono a nie koniczyna 😉 na wprost wygląda to tak jak na zdjęciu.
Cedryk, fajna kombinacja. Niestety na moim koniu nie jest wykonalna, a szkoda.  🙁
Był ktoś z Was na konsultacjach z Josem Lansinkiem ? Mnie się bardzo podobało i ciekawa jestem opinii innych 😉
Zdjęcia I
Zdjęcia II

Tu jeszcze wywiad KLIK
My byliśmy i nawet mamy dwa zdjęcia (pierwszy link 😉 ). Ja jestem zachwycona i koń chyba też 🙂
Ja byłam z Fortą i widziałam -Agi- na koniu i poznałam Milusię 🙂

Planowałam małe sprawozdanie nawet tu napisać, bo fajne ćwiczenia były.
Na minus na pewno to, że każda grupa miała identyczne ćwiczenia - i w rozgrzewce i potem w czasie skoków. Dla zawodników oczywiście to bez znaczenia, ale publiczność się trochę frustrowała 😉
Dzionka, armara, -Agi-, napiszcie o samych ćwiczeniach, fajnie będzie poczytać i może coś zastosować 🙂
Cedryk, mogę prosić o rozrysowanie tego? 😀 Zaciekawiło mnie, ale za cholerę mój mózg nie może tego pojąć  😁
Tak na szybko 😉
Z ćwiczeń po płaskim w kłusie to wygięcia na kole (do wewnątrz, na zewnątrz i znowu do wewnątrz), dodania i skrócenia, jazda po prostych (ok.2 m od bandy).
W galopie bardzo podobnie - bardzo zwracał uwagę na jazdę na wprost i pilnowaniu, żeby koń był prosty. Do tego jazda na drągach. np Drugiego dnia kazał pierwsze drągi jechać na 3 foule, a do następnego drąga mieliśmy sami zdecydować na ile to rozjedziemy. Mówił też o wykorzystaniu narożników 😉

Postaram się więcej (i składniej) napisać, jak będę miała więcej czasu  🙂

Czy ktoś robił zdjęcia?  👀
Cedryk, nie, to było coś innego 🤔 Chyba dwa szeregi prostopadle do siebie, możliwe do skakania w obie strony ("dwustronne" oksery), czyli przeszkody ustawione w prostokąt (nie kwadrat, bo zdaje się jeden szereg był na 1 foule a drugi na dwie) i jazda jak po koniczynce.
Cedryk, mogę prosić o rozrysowanie tego? 😀 Zaciekawiło mnie, ale za cholerę mój mózg nie może tego pojąć  😁

Przepraszam, na szybko znalezionej kartce a i rysunki słabo mi wychodzą, ale mam nadzieję wiadomo o co chodzi. Między drągami 2 fule. Drągi przesunięte względem siebie o 1/2 długości.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się