siodło ujeżdżeniowe

Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
25 marca 2014 19:41
witam,

pilnie potrzebuje porady - jaka długość puślisk ujeżdżeniowych dla osoby o wzroście 164 cm?
60, 65cm?
Ja mając 160cm wzrostu i niezbyt długie nogi, w zwykłych puśliskach mam "swoją" dziurkę na 115cm licząc od sprzączki, a puśliska ujeżdżeniowe mam 70cm i odpowiednia jest siódma dziurka.
Na Twoim miejscu brałabym co najmniej 65cm.
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
25 marca 2014 21:16
dzięki wielkie 🙂 wzielam te 65, mam nadzieję, że będą dobre
Kochani,
potrzebuję informacji czy w Hennigach jest możliwość zmiany rozstawu łęku, a jeśli tak, to czy robi to ktoś w PL i za jaką kasę? 😉
A ja mam prośbę- czy mógłby ktoś polecić mi siodło? Używane, do ok. 2000zł, z szerokim kanałem, ze sporymi klockami, chętnie "pomagające" dobrze usiąść? Jakiego modelu szukać?  :kwiatek:
Czy ktoś może mi powiedzieć, jakie to może być siodło? Świetnie mi się w nim jeździło, ale niestety właściciel je sprzedał, a ja nie zdążyłam sprawdzić producenta...
vissenna   Turecki niewolnik
26 marca 2014 09:48
Achaja na moje to jakis Henning chyba...  🤔 Jesli tak, to ciezko mowic o modelu bo one sa indywidualnie robione pod kupujacego...
Potrzebuję porady
isabelka czy wintec pro - nie contourblock
tak siedziałam w isabelce kilka lat temu, trochę zastanawiam się jak będzie w pro, w isabelce było mi dobrze - tak mi się kojarz, sprzedałam bo się bezterlicówki zachciało


i za cholere  nie pamietam czy to była 17 czy 17,5;/

BTW moje siodło poszło na forum, czy ktoś wie kto je ma? bo mi coś mgliscie kojarzy się ze moniaa

sznurka co to za czaprak? 😡
Czaprak Mattesa
Dziekuje :kwiatek:
a ja myslalam ze coś mi doradzicie😀
BTW czapraki mattesa są piękne!
sznurka, a masz zdjęcia inne z jazdy w tym siodle?
epk, szukam własnie, bo komp mi padł, jedyny ratunek ze na jakiś nk czy fejsie jest



reszta w linkach

Dobra, znalazłam jedno, w którym wydaje mi się, że wiem, czemu mi się w tym siodle nie podobasz. Bo tak to tylko wrażenia nie poparte niczym.
Tutaj, jedziesz stępem więc zakładam że nic się z tobą dziwnego nie dzieje (koń nie wywalił w dziwne miejsce itp).

Nie siedzisz w najgłębszym miejscu, w środku siodła. Siedzisz za bardzo na tylnym łęku. Zobacz ile siodła masz z przodu a ile z tyłu.
Przy czym moim zdaniem to kwestia tybinki - przy takim ugięciu nogi (moim zdaniem ok) to klocek blokuje Cię i wywala do tyłu. Możliwe, że przy lekkim wydłużeniu strzemion byłoby lepiej, bo kolano zeszłoby Ci z klocka, ale żeby było ok całkiem to musiałabyś chyba ze 3 dziurki wydłużyć, a to wg mnie jest bez sensu.
To siodło jest na Ciebie za długie (tybinki), lekko za duże siedzisko - byłoby lepiej widać, jakbyś siedziała w dobrym miejscu. Ogólnie jakoś ogromne pod tobą wygląda.
Achaja wg mnie to jest Max Benz model Master albo Specjal
epk, faktycznie na tym zdjęciu dziwnie
i teraz pytanie czy w dressage pro będzie to samo?
bo muszę kupic siodło, i to winteca bo wiem, że jego da się dopasować do mojego konia

zastanawiam się czy np to było 17,5 i moze dlatego za duze?
sznurka, trudno mi powiedzieć. Ale większym problemem niż za duże siedzisko wydaje mi się długa tybinka i to, że kolano wychodzi ci na klocku i po prostu wywala cię na tylni łęk. Nie wiem, czy zmiana na 17" dałaby wielką różnicę. Z tym, że z tego co wiem, w Isabellkach były klocki na rzepy - może można je umiejscowić wysoko, albo dać inne, krótkie (ew. zamocować pod kątem).
Dziewczyny, proszę o pomoc!
Jestem zmuszona sprzedać moje siodło, bo już jakiś czas nie pasuje, problem jest natomiast z doborem nowego "używanego".
Mam specyficznie zbudowanego konia i prosiłabym o jakieś rady co do modeli, bo szczerze mówiąc sama już powoli głupieje.
Siodło skokowe jakoś (po milionie przymiarek  😵 ) dobraliśmy, ale z ujeżdżeniówką mam problem.
Od razu zaznaczę, że nie chodzi mi o rozstaw łęku, raczej o zarys siodła i jego budowę, ew kształt paneli - albo cechy dyskwalifikujące je dla danego grzbietu - czyli czego unikać?
Z góry dziękuję  :kwiatek:
vissenna   Turecki niewolnik
27 marca 2014 15:20
ej anka kon mocno wyklebiony o dosc prostym grzbiecie... Na moje powinny pasowac Stubbeny z wycietym lekeim i moze Sylwester z Daw-Maga?
epk, juz wiem czemu na tym zdjęciu kiepsko siedzę
nie zwróciłaś uwagi, ze to jedyna fota gdzie jest mattes pod siodłem, jak mniemam skoro potem jezdziłam bez pewnie zaburzał równowagę siodła

I zdecydowalam sie na ta cobre, cena fajna, siodlo w dobrym stanie, i plusem jest ze nie jest cale bordowe a ma elemnty czarne, wiec nie ebde miala takiej traumy laczac je z czarnymi oglowiami 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
27 marca 2014 19:08
crazy jak na ujezdzeniowke jest dosc plytkie. Jak ci sie w nim jezdzi?
Mam taką samą Cobrę i jeździ się super 😉
crazy, dawaj fotę na koniu!

a ja kupiłam wintec dressage pro przed chwilą i teraz mam zgryz jaki łęk wybrać bo kiedys miałam dostęp do miarki łeków a już nie mam
kiedyś miałam wsadzony czerwony ale sie wahałam pomiędzy nim a białym. Białego nawet nie rozpakowałam.
Jest w necie jakaś wypożyczalnia?
sznurka, możliwe, że tam jest bardziej widoczne, ale na pierwszym zdjęciu, tym z uniesionymi wodzami i batem też siedzisz stosunkowo daleko. Nie aż tak, ale jednak nie w środku siodła. A mattesa tam brak.
Sznurka ,ja mam niebieskie, jakbys chciala.

W tej cobrze wreszcie moge swobodnie wysiedziec siwego... bo to byla rzecz niemozliwa..Ono nawet nie jest plytkie co brak mu wysokiego tylnego leku... i takie jest wrazenie , Ale siedze w koniu, i jest przyzwoicie.. moze nie super idealnie, ale mysle ze na teraz mi to wystarczy.
crazy, w razie czego będę się odzywać by pozyczyć/ kupić
Dzięki!

epkpozyjemy zobaczymy jak ten dressage pro, wybór miałąm mocno ograniczony, takie uroki szerokiego konia
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
27 marca 2014 19:48
sznurka,
pasi-konik wypożycza miarki.


crazy,
ale naleśnik 😉

ej_anka,
a co dolega Twojemu grand gilbertowi?
Nie pasuje do Ciebie czy do koniny?
ms_konik, dzięki, napisałam do nich
ciekawa jestem ile taka impreza
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się