Kącik Rekreanta cz. VII (2014)

Rekreanci doradźcie !

kobyłka mi się kontuzjowała ostatnio, wet po zrobieniu USG ścięgien i RTG stwierdził, że to nic poważnego, jedynie delikatny obrzęk na ścięgnie spowodowany obiciem
Opuchlizna zeszła, ścięgno wygląda na 'zagojone' , wet stwierdził, że można jeździć, skakać i działać dalej
koń wcześniej był w stałym treningu, za 1,5 tygodnia AMPy na które jesteśmy zgłoszone... nie wiem co robic...
ja z dobrego serca i strachu przed kolejnymi kontuzjami odpuściłabym sobie skoki na razie... wet mówi, że mogę jechać... pomóżcie, doradźcie, bo totalnie nie wiem co robić!  🙁
Weterynarz może i nie jest wyrocznią, ale skoro w pewien sposób mu nie ufasz to wezwij drugiego i porównaj diagnozy. W momencie kiedy będą do siebie podobne to możesz ponownie zacząć trenować.
kaski mają zazwyczaj dzieciaki na szybkościówkach.

nie zazwyczaj a zawsze , juniorzy mają obowiązek mieć kask i kamizelkę w szybkościówkach  😉
Tak myślałam, ale pewna nie byłam. Stąd taka asekuracyjna forma, jako, że obserwowałam kilka raptem zawodów a czasem ciężko odróżnić na oko kto ma te 18 lat a kto jeszcze nie 😉
monsun   a gdzie cukierek?
25 marca 2014 14:55
Podrzucam jeden z najaktualniejszych filmików, pokazałabym wcześniej ale dopiero teraz miałam szansę otworzyć youtube.
Hermes Przepraszam, ale mam duże zaległości w kąciku i brak czasu na doczytanie-kiedy i jakie mistrzostwa jedziesz? Jak kość?
Averis Super. Jak on wymężniał.

Czy ktoś może coś zrobić z tą pogodą?! Było tak super, ujeżdżalnia sucha, koń pracował jak marzenie, i co? I deszcz. Grrrrrrr  😤. Plac w błocie i wszystko na około też. Na szczęście w terenie podłoże zarąbiste, a że od czwartku do soboty była ładna pogoda to wykorzystaliśmy to i pozwoliłam sobie trochę poszaleć z galopami. Było tak  😜. Niestety od ndz deszcz. Niby dzisiaj już nie pada, ale wczoraj tak lało, że co najmniej tydzień dobrej pogody potrzebny na obsuszenie całego placu. Mam nadzieje, ze przy dobrych wiatrach mniej 😉.
Pozwolę sobie wrzucić filmik z sobotniego galopu, z czego jestem dumna, bo nie sądziłam, że uda mi sie ogarnąć i konia i telefon na raz 🤣.

Letycjaa, ja bym jechała, jeżeli tylko zauważysz jakieś niepokojące symptomy, to po prostu dasz sobie spokój, a spróbować warto, jeżeli nie ma przeciwwskazań od weta.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
25 marca 2014 21:46
basia16816, mistrzostwa Warszawy i Mazowsza amatorów 🙂 kość lepiej dziękuje :kwiatek:


Ale dzisiaj latalismy! Coraz bardziej czuje ze ten kon to moj najlepszy nauczyciel. Dzisiaj skacząc linie drag-krzyżak-stacjonata-jedna foula- okser 120cm-foula-okser 130 i szeroki na 1,5m. Jestem mega szczęśliwa ile ten kon mnie uczy 😅
Hermes super zdjęcia.  To w wierzbowym gaju?  🙂
Averis świetna sesja. Fajnie wyglądacie w wersji west.  :kwiatek:
Tuch aaaaa.. jaki cudny młodziak. Na zdjęciach wygląda jak bardzo doświadczony koń.  😍


Wracamy już do regularnych treningów z naszym trenerem i powoli układamy plany na sezon. Szronka chodzi świetnie, chociaż ostatnio mamy gorsze dni. Wstawie kilka zdjęć z treningu kiedy gruba chodziła super.  🙂



monsun, jesteście absolutnie uroczy!  😍
konwalia, prawdopodobnie mam złamaną kość ogonową, więc aż tak dobrze się nie skończyło 🙁 a tak btw. mówiłam Ci cześć ale mnie olałaś!



o matko, przepraszam Hermes! Musialam nie slyszec, bylam tam wrakiem (mocni zaspanego) czlowieka, musialam nie slyszec  😡
wspolczuje, sama przerabialam zlamana kosc ogonowa...
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
26 marca 2014 05:06
Minosia, tak to wierzbowy 🙂
konwalia, spoko, następnym razem wjade koniem w Ciebie i powiem cześć 😁
Averis   Czarny charakter
26 marca 2014 05:08
Precelek, bardzo Ci dziękuję :kwiatek: Miałam sporo szczęścia, że mi taki ładny końwyrósł z takiego no... śmiesznego żrebaka 😁
Minosia dziękuję :kwiatek:, Wy teżwyglądacie bardzo zacnie 🙂
basia16816 chyba utył 😁

Ha, to ostatnie dwa (trzeba było nie chwalić :cool🙂





I chyba była mowa tutaj o kompromitujących zdjęciach  😂


monsun Bardzo fajnie razem wyglądacie. Trzymam kciuki za Waszą współpracę z kucem 🙂

Averis Zaraz kompromitujących 😁 Po prostu dają radość  😎
Śmiesznie też będzie jak przerobimy pogrubianą NN-kę na westowca!  🏇
.
baffinka, dobra 😂
Dzionka, wstawiaj jakieś foty albo filmiki! Mam nadzieję, że niedługo zaczniecie podbijać parkury 🙂
Angeel, szkoda, ale co się odwlecze to nie uciecze 😉
brzezinka, za każdym razem, jak wstawiasz foty, to nie mogę się napatrzeć - jak Wy tam pięknie macie! 💘
Katharina, źrebaki! 😍 😍
Averis, bardzo fajna ta westowa wersja 🙂
tuch, bardzo fajne masz podejście do tematu :kwiatek:
basia16816, kurczę, jeszcze większego smaka na teren mi narobiłaś! 🤣
monsun, super! 😅
tuch ale piękna ta NNka, zakochałam się  💘
tuch ale piękna ta NNka, zakochałam się  💘


haha! ja zobaczyłam zdjęcie od razu kopiuj adres i wiadomość do koleżanki: "Zakochałam się!!  😍" xD

Piękna jest!!
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Przekażę Bajeczce i Fazie dzięki której o parę kilo kabanosów mniej. To chyba najdroższa wędlina jaką widziałam, no ale co by nie mówić Bajka to superowy koń rodzinny. Ma bardzo dobry charakter, chętnie współpracuje choć jej życiowym nałogiem jest żarcie! 😉 to ambitny z niej wierzchowiec.

Mucha W PL nie wiadomo czasem co z tymi NN-kami robić, aczkolwiek niektóre okazy pt "co hodowca miał na myśli" bywają udane 🙂 Żadna więc ujma dla właścicieli.

edit: dodaję fotosy



tuch przepiękna! łaciate najlepsze  🥂
monsun to jest idealna wysokość przeszkód dla mnie!  😁
deborah, ale lata! Chyba serio ma coś ze wzrokiem 😁

brzezinka, piękna Ruda! Co masz za śliczny kask? 👀

Minosia, ale świetnie ze Szronką sobie pracujecie, jakieś plany na starty w tym roku? 🙂

Averis, super zmiana, bosko wyglądacie w wydaniu western 💘

My już sobie rzeźbiliśmy parę dni (koń był boski i super jezdny  😍 ) i w sobotę na padoku ze swoim kumplem się pobili. Rezultat - zestresowany Pams, ślady zębów na zadzie i plecach i zdjęta podkowa. Mój koń póki co prowadzi w rankingu najczęściej odwiedzanych przez kowala koni - to będzie 5 razy w tym roku, a mamy dopiero marzec!  🏇
Dlatego też nie pojechaliśmy do Wierzbowego na zawody, oraz nie pojedziemy ostatecznie na HPWiM-A  😕 Aczkolwiek bawimy się dobrze, przyjeżdżam do stajni i zawsze mam na co wsiąść, a z Pamsikiem dobrze się bawimy. Wczoraj poszliśmy na spacer nad staw, zeszliśmy na naszą 'plażę', Pams stanął, po czym niewiele zastanawiając się wlazł do wody  😁

filmik z przedostatniej jazdy:

filmik z wczorajszych głupot:


ash   Sukces jest koloru blond....
26 marca 2014 11:37
tuch, Bajeczka przepiękna!!!!
Nirv, Pamirki to takie rozrywkowe są 🙂 Ja już się boję, bo mój koń dostał nowego kumpla na padok  🙇
ash, aż za bardzo… Chodził z kumplem od 3 tygodni, miłość wielka, na ujeżdżalni jak stępowałam Pamsa, a ten drugi koń był akurat na ujeżdżalni to za nim chodził, a tu nagle taki psikus 🤔
vissenna   Turecki niewolnik
26 marca 2014 12:46
tuch Zeby szystkie NN-ki tak wygladaly!  💘 Kon w moim typie  😍
anai dzięki  :kwiatek: I pewnie, że samotne tereny są fajne. Ja już dawno stwierdziłam, że super jest poszaleć z grupą albo z koleżanką, ale... spacer tylko w dwójkę z koniem wygrywa 🙂
Muchozol nie wiem, czy niesamowity - nie popadajmy w skrajności 😉 Jest po prostu pilna, chętna, zdolna. To wszystko 🙂
kolebka bo rude są najlepsze... 🙂 Bardzo ładnie wyglądacie!
gryglodor dzięki  :kwiatek: Super fotki macie... Zazdroszczę! Ja wiecznie cierpię na brak fotografa...
deborah fajnie go wynosi w górę na tych przeszkodach 🙂 A ile on właściwie ma lat? Bo widzę, że już poważne skoki 🙂
Angeel o rany, współczuję palca! Ale za to gratuluję udanego przejazdu 🙂
Hermes witam w klubie rozwalonych kości ogonowych! Mnie już przeszło, ale pierwsze 3 tygodnie, to była masakra...
Moon dziękuję! Myślę, że Henio też świetnie się spisze 🙂 I trzymam za Was kciuki!
Averis zachwyciła mnie Wasza westernowa odsłona  💘 A poza tym masz świetny typ urody, taki, do jakiego ja stale dążę z użyciem farby do włosów... i innych sztuczek  😁
Letycjaa poleciało do Ciebie PW!
tuch super ta Wasza NN-ka, bardzo urodziwa 🙂
wymodelowana, ostatnio psuje nam te widoki sąsiad, który odstrasza dziki plastikowymi butelkami i folią.  😵  Wiesza to kretyn wszędzie a dziki jak ryły tak ryją.  😁
Nirv, dzięki  :kwiatek:  kask to just togs.  🙂
Gryglodor u niej to normalne w galopie 😀 fajnie z Siweczką wyglądacie. Trzymam kciuki za Twoje plany  :kwiatek:
Deborah ja się nie będę wypowiadać, bo znasz moje zdanie o nim  😍
Hermes gratki. Fajnie się prezentujecie. Dobra gleba na zawodach nie jest zła  😁
Averis cóż mogę rzec... ZACNIE  😀
Basia16816 narobiłaś mi ochoty na galopy po lesie  😀 chyba się przejade w weekend przewietrzyć kobyle głowę, bo ciężki sezon nas czeka  🥂
Wymodelowana norma  🤣
Tuch ale boska Baja  😍 my też zapuszczamy grzywe, ale do takiej nam jeszcze brakuje pare lat  😁
Świeżo po rozpleceniu, więc jeszcze się dzieli:
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
26 marca 2014 16:33
tuch, jaka piękna 😍
xxmalinaxx, ja na szczęście mam wysoki próg bólu i dużo znoszę 😁
baffinka, no gleba na zawodach to jednak klasa na całego :hihi zakochałam się w tym zdjęciu! 😜 btw. super Ci w tym kolorze 😉
tuch ale ten siwy  😍 no po prostu mega wyglada! duzy on czy taki raczek kompakcik? przesliczny, zzwariowalam 🙂😉))

Hermes o dziewczyno! uwazaj z ta koscia teraz zebys sobie klopotow na przyszlosc nie narobila, zdrowie ma sie jedno niestety.

baffinka bajeczna, klimatyczna fota🙂😉 moja tez ma takie loczki piekne po rozpleceniu 😀 konik dla barbie 😉

xxmalinaxx polecam sie na przyszlosc z dopingiem, super przejazd, w ogole nie widac ze to mloda kobylka 🙂😉)

Minosia ooooo jak dobrze was widziec 😀 super wygladacie!

A ja w koncu cos mam z jazdy 😀 bardzo jestem zadowlona z mlodej, przy nowym sposobie rozprezenia znacznie poprawila mi sie jakosc klusa🙂😉) no i galop juz nieco lepszy, przynajmniej lydke wewnetrzna juz respektuje a nie sie uwala 🙂😉





baffinka Zapuszczanie grzywy u koni z niesprzyjającymi uwarunkowaniami genetycznymi bywa mocno upierdliwe. No ale kiedyś coś tam Wam wyrośnie 😉

faith Maszek nie ma nawet 160cm 😉 Jego tatuś oo ma 145cm. Także mała okrągła kulka.
Nie widać tego tak bardzo bo ja jestem zwarta ale też mała 159cm 😁



Pięknie siwej w fiolecie 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się