ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Ja również z pytaniem odnośnie licencji. W ubiegłym roku miałam licencję regionalną i jestem na listach wzj. W tym roku złożyłam wniosek o przedłużenie licencji, ale do tego wzięłam ubezpieczenie PZJ. Wszystko opłaciłam razem. [dodam, że szykują się zawody, a nie doszły do mnie blankiety]
W razie wyjazdu na zawody, z licencją nie ma problemu, jestem na listach i mam ważny papier z badaniami i opłatami. Ale nie mam żadnego potwierdzenia ubezpieczenia. Wystarczy moje słowne zaświadczenie, że opłata obejmuje również ubezpiecznie? 🤔
Mam pytanie dot. ubezpieczenia w LZJ/ŁKJ [nie wiem dokładnie którym]. Na jakiej zasadzie one działają? Wie ktoś może? Ile kosztują na osobę? Czy to jest na cały klub czy jak? 🙂
Pialotta, Tak. Plus koń. Jeszcze kwestia ubezpieczenia NW, które już chyba nie jest konieczne, ale warto. Oferta WZJ jest korzystna.
Jeśli zaliczysz egzaminacyjny - srebro (taka kolejność jest "bardziej opłacalna"😉 już nie płacisz za licencję - wnosisz o podwyższenie licencji z W na 3.

UWAGA! Na stronie Waw.- Maz. ZJ jest info, że trzeba licencje odbierać osobiście! Że nie wysyłają pocztą 🙁 (bo tyle ich czeka)
Artykuł 14. NIEZBĘDNE DOKUMENTY

2. Szef ekipy zobowiązany jest po przyjeździe na zawody, pod rygorem
niedopuszczenia zawodnika lub konia do startu w zawodach,
przedstawić sędziemu głównemu, lub osobie przez niego delegowanej:

2.1. dokumenty zawodnika:

....

f) ważną w czasie zawodów polisę ubezpieczenia od następstw
nieszczęśliwych wypadków poświadczającą zawarcie umowy
ubezpieczeniowej na zasadzie art.38 ustawy o sporcie.

edit.
halo, da się zrobić egzaminacyjny bez wcześniejszego wykupienia licencji? 🤔
Parysowa, bez licencji wstępnej nie wystartujesz w żadnym oficjalnym konkursie 🙁 także egzaminacyjnym. Ale za podwyższenie licencji w tym samym roku się nie płaci.
A! To bardzo krótko NNW nie było wymagane 🙂
W przypadku, kiedy chcemy wyrobić wałachowi licencję, a mamy w paszporcie PZHK wpisane "ogier" należy:

"Korekty płci z ogiera na wałacha powinien dokonać lekarz weterynarii (przekreślić w paszporcie "ogier" wpisać "wałach" z datą, podpisem i pieczątką)."

Po dokonaniu wpisu przez weterynarza możemy już zacząć standardową procedurę rejestracji i licencjonowania.
A! To bardzo krótko NNW nie było wymagane 🙂


To znaczy, że nie muszę mieć ubezpieczenia NNW żeby pojechać jakieś regionalki?
Musisz mieć
A, to dobrze, bo już myślałam, że wykupiłam nie potrzebnie. 😉
No właśnie, a jak to jest, na zawodach co muszę pokazać jako dowód, że posiadam to ubezpieczenie? Bo z wzj przyslali mi same licencje.
Licencja wstępna również się zalicza do tego ubezpieczenia za 66 zł?  👀
Wolę się upewnić  😁
baffinka również mam dylemat i byłabym wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
wykupuje pierwszy raz licencje na starty w tym roku, czy w takim razie obowiązuje mnie ubezpieczenie za 66zł?
Prócz tego wg załącznika u nich na stronie wypełniony druk o ubezpieczenie można wysyłać im na mail (skan) razem z potwierdzeniem opłaty?
Jak będę mogła na zawodach/do rejestracji w WZJ "pokazać" papierek, że jestem ubezpieczona, PZJ coś odeśle na mail lub adres zamieszkania?

[s]nie trawię papierkowych załatwień[/s]
baffinka, licencja to licencja. Jakby miało byc rozróżnienie to byłoby uwzględnione w tabelce.
Klami  :kwiatek: to dobrze. zawsze 3 dyszki do przodu  😁

Piaffallo w zeszłym roku jak było to Casco riders czy jak tam się zwało to wysyłali Ci polise na maila. Drukujesz i w razie w to pokazujesz na zawodach  🙂 Teraz podejrzewam, że tak samo jest. Jeszcze nie sprawdziłam. Licencje wykupuje we wtorek rano po lekarzu, a ubezpieczenie mam jeszcze do 24.04, więc później się będę tym martwić
Dziękuję za informację  :kwiatek: chyba zaliczam się do tych ciężko kapujących jeśli chodzi o papierologię  😀

W takim razie ja chyba poświęcę te 30ł więcej i kupię normalnie a w przyszłym roku będę myśleć 🙂
Na stronie WMZJ jest napisane, że czas oczekiwania na licencję wynsi ok. 14 dni.
Jak to wygląda w praktyce? Da się jakoś szybciej odebrać?  :kwiatek:
Witam mam pytanie nie wiem czy to dobry wątek. Proszę powiedzcie mi co musi spełnić osoba chcące pojechać w tym roku OOM w ujezdzeniu
Czy aby pojechać zwykłą L podczas parkurów otwartych wystarczy brązowa odznaka i badania sportowe?
Czy potrzebna jest jednak licencja?
Nuna, parkury otwarte nie są zawodami oficjalnymi ani też nie podpadaja pod obecnie udziwnione towarzyskie. Co jest Ci potrzebne powinno byc wyszczególnione w propozycjach, ponieważ zależy to od organizatora. Z reguły będa to badania lekarskie i pozwolenie od rodzica/opiekuna w przypadku osoby niepełnoletniej.
Po jakim średnio czasie od przesłania dokumentów można spodziewać się pojawienia w bazie PZJ? chodzi mi o licencje ogólnopolską, bo jak zwykle na ostatnią chwilę powysyłałam 😡
Magdzior, teoretycznie dają sobie na to 14 dni. Z tego co pamiętam to zazwyczaj mieszczą się w czasie około tygodnia.
Toretycznie ubezpieczenie i badanie lekarsie są NIEZBĘDNE do wystawienia licencji PZJ. Logicznym jest zatem, że jeśli pokazujesz na zawodach licencję świeżo  wyrobioną to MASZ UBEZPIECZENIE I WAŻNE BADANIA LEKARSKIE. Opłacałam licencję + ubezpieczenie PZJ ok 3 tygodnie temu - nie dostałam żadnego potwierdzenia ubezpieczenia. W międzyczasie byłam na zawodach - sprawdzana była tylko data ważności badań. [no i oczywiście wszystkie inne regulaminowe papiery]
. Logicznym jest zatem, że jeśli pokazujesz na zawodach licencję świeżo  wyrobioną to MASZ UBEZPIECZENIE I WAŻNE BADANIA LEKARSKIE.

Nie , to nei jest logiczne.
Badania kończą mi się za tydzień. Dziś wyrabiam licencję, za 2 tygodnie jadę na zawody
Czyli licencję mam "świeżą" ale badania po terminie...
Dlatego dopisałam, że sprawdzana jest ważność badań 🙂
Dzisiaj mieliśmy dylemat- czy na zawodach CSI YH * muszę wyrabiać dla 5 latka paszport międzynarodowy? Poszła fama, że nie trzeba - wystarczy polski.

Ktoś może wie?  :kwiatek:
Paszport chyba nie,  ale licencje fei chyba tak
Dalej nie wiem bo pzj nie odpisał na maila a telefony rozłączono dwukrotnie  😵
Szukam, szukam i nie mogę nic znaleźć a przekopywać się przez 69 stron też nie chcę...

Co jest wymagane przy starcie w zawodach towarzyskich w przypadku osoby niepełnoletniej?
Zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań zdrowotnych do startu i zgoda rodziców wystarczą?
W zeszłym roku, o ile dobrze pamiętam, te dwa "świstki" wystarczyły.

Z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek:
A ja dodam tylko, że dostałam odpowiedź od PZJ - młode konie na CSI organizowanych w kraju mogą startować na paszporcie PZJ i z wykupioną licencją FEI.
Krótko: od ilu lat badania są co rok? 21? 23?
24
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się