Kobitki... (antykoncepcja)

Hormony nie dla mnie - żegnajcie! 😉
busch no właśnie nie, bo jak zgubiłam to miałam mega okres, więc nie używałam sobie 😉
mój gin (i ja raczej też) obstawia wyciągnięcie z tamponem. Bo najpierw poprawiałam, bo potrafiłam z tamponem pół wyciągnąć, a potem jakoś zapomniałam to sprawdzać. Mnie to łatwiej usieka, bo mam macicę tyłopochyloną.

Gin twierdził, że Mirena też odpada, ale o to Cerazette dopytam. Poleca miedź 😉 Tylko to jednak przy moim talencie też można zgubić... a i 5 lat stanu zapalnego macicy...

Skuteczność po zgubieniu kółka pewnie żadna, ale jako, że znam swój organizm nieźle, to mimo dodatkowych zabezpieczeń widzę, że teraz nawet jest bezpiecznie, bo nic nie wskazuje na owulację w najbliższym czasie
busch   Mad god's blessing.
30 marca 2014 22:47
Endurka, dzięki za wyjaśnienie, czuję się dzięki niemu lepiej, że to się nie wydarzyło bez przyczyny 😉.

Co do tego krwawienia na początku stosowania nuvaringu - bardzo wiele użytkowniczek przestrzega przed robieniem normalnej przerwy pomiędzy np. tabletkami, a nuvaringiem. Podobno to bardzo częste, że w takim przypadku pojawia się krwawienie w trakcie stosowania i potrafi trwać długo. Ja zrobiłam według porad i przerwę pominęłam przy przechodzeniu z Daylette na nuvaring, żadne krwawienie się nie pojawiło.
Dziewczyny, co mam robić? Myślałam właśnie, że zapomniałam wziąć niedzielnej tabletki, i wzięłam 2 na raz jak to pisze w przypadku pominięcia tabletki w 1 tygodniu, że należy wziąć 2 na raz nawet jeśli równa się to wzięciu 2 tabletek. Okazało się, że jednak wczoraj wzięłam tabletkę, tylko z niedzieli z drugiej strony i nie zauważyłam tego jak sprawdzałam. Czy te 2 tabletki wzięte dzisiaj mogą spowodować ? Czego mogę się spodziewać?
busch   Mad god's blessing.
31 marca 2014 07:51
Nesca92, spokojnie bierz do końca opakowania tabletki jakby nic się nie stało - po prostu wcześniej skończysz i wszystko Ci się przesunie o ten jeden dzień 😉. Ochrona jest zachowana, prawdopodobnie też nie będziesz miała żadnych skutków ubocznych (ja nie miałam) - chociaż to już wiadomo, zależy od indywidualnej wrażliwości 😉.
Albo dobierz tą ostatnią tabletkę z zapasowego opakowania jeśli masz 🙂
Ja jak miałam taką sytuację to tylko okres dzień później niż zwykle się pojawił ale strachu było.. 🤣
Nie mam zapasowego opakowania ;p Mam nadzieję, że będzie po prostu jakby dzień wcześniej zaczęła przerwę 😉
busch   Mad god's blessing.
31 marca 2014 18:28
Nesca92, dokładnie, nic złego się nie stanie jak dzień wcześniej zaczniesz przerwę - o ile będziesz pamiętać, że nie "nadrabiasz" jej potem podczas przerwy dodatkowym dniem, tylko koniec przerwy też Ci się przesuwa o jeden dzień.
Spoko, takie rzeczy wiem🙂 Pierwszy raz zdarzyła mi się jakakolwiek pomyłka od... 4 lat prawie -.-
HELP

Pękła nam dzisiaj gumka, 7 dc. Mój gin ma gabinet otwarty od 13. Mogłabym od rana pójść do innego lekarza, ale z moim mam tą pewność, że zrobi USG i jeśli nie będzie widział potrzeby nie zapisze Escapelle. Jak myślicie, lecieć do innego czy poczekać?
chłop uspokaja, a ja chodzę po ścianach

cykle mam dość nieregularne, 25-30 dni....
Możesz podjechać na pogotowie. W końcu to emerdżensi 😉

edit. chociaż na tych studiach lepiej dzieci robić teraz, bo później mało czasu  😁  😉
busch   Mad god's blessing.
06 kwietnia 2014 22:51
maracuja, na tym etapie USG raczej nie da Ci pewności czy warto brać escapelle, czy nie - zwłaszcza że cykle masz nieregularne, a teoretycznie plemniki mogą przetrwać kilka dni w oczekiwaniu na jajeczko. Ja bym poszła od rana do innego lekarza, im szybciej, tym większa skuteczność escapelle.
plemniki wg książek żyją od 2 do (haha to jakieś stalowe chyba) 10 dni. Idź sobie na pogotowie. Jak ci nie dadzą recepty, a będziesz miała umówioną wizytę na 13 to bym (w stresie) ale poczekała, bo to dopiero 7 dzień cyklu więc bez ogromnej paniki.  :kwiatek:

edit. nawet w dniu owulacji szanse na zapłodnienie wynoszą tylko jakieś max 25% 😉
Wszystkie liczby są po mojej stronie, ale ja chyba i tak umrę z nerwów 😵 pierwszy raz mi się coś takiego przydarzyło
pogotowie chyba odpuszczam, dość się nasłuchałam o nieprzyjemnych historiach z tabletką 72h po. Od rana będę obdzwaniała gabinety z wpadla.pl z nadzieją, że ktoś mnie szybko przyjmie i zażyję escapelle jak najszybciej...
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 kwietnia 2014 07:17
Plemniki dlugo zyja ale w odpowiednim (plodnym)  sluzie to tak a propos.
Usg na tyle da, ze widac czy juz pęcherzyki rosna i ile maja mm. Pecherzyk nie urosnie z dnia na dzien.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
07 kwietnia 2014 07:35
Dokladnie, USG pokaze moment cyklu, wielkosc pecherzykow i w razie np anomalii fakt, czy doszlo lub moze dojsc w ciagu kilku dni do owulacji. Bo sam plemnik, chocby zyl dlugo i szczesliwie to niewiele zdziala 😉
dziewczyny, dostałam okres 10 dni wcześniej niż miałam. Ponadto mam bardzo obfity ten okres jak nigdy w życiu, nic mnie nie boli (choć tu też dziwne bo zazwyczaj przy okresie mnie boli) mam się czegoś bać? Czy raczej tylko przyśpieszył mi się okres?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 kwietnia 2014 16:19
mialam jakies trzy lata temu...bardzo obfite krwawienie bez bolu, ktore okresem nie bylo (nie bylo poprzedzone faza wyzszych temperatur) nastepnie dokladnie po ok. czterech tygodniach normalny okres. zdarza sie 😉
czyli teoretycznie przyśpieszył mi się tylko okres. Uff to dobrze. Mam nadzieje, że już nic się nie zmieni bo w czerwcu ślub i nie chce go przeżywać z okresem  😉
Gillian   four letter word
22 kwietnia 2014 12:07
Jestem po 4 opakowaniu Yasminelle, przy trzeciej tabletce z nowego opakowania pojawiły się upławy mocno podbarwione krwią. Martwić się? robić test? zadzwoniłabym albo poszła do gina, ale chyba umarł bo od miesiąca gabinet zamknięty a telefon nie odpowiada :/
busch   Mad god's blessing.
22 kwietnia 2014 20:13
Takie rzeczy się zdarzają, jeśli nie było błędów w stosowaniu, to ja bym nie martwiła się pod kątem robienia testów  😉. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, może to znaczyć, że tabletki nie trzymają Ci cyklu i będzie trzeba zmienić na inne.
Ja tak miałam raz, w lutym, okazało się że to konkretna infekcja, bedąca powikłaniem po zapaleniu nerek  🙄  A nie swędziało, nie piekło mnie na początku nic, tylko takie upławy.
Help. Wyjechalam w dzicz i nie wzielam tabletek.
Jutro zaczelabym 3 tydzien
Ze odstawie teraz, to jasne bo w domu bede w niedziele.
Czy moglabym teraz zrobic tygodniowa przerwe i ochrona zostanie, czy szukac stacji po gumki? 🙁
Ja bym leciała po gumy, bo dzisiaj jeszcze masz 2. tydzień 😉 i ochrona słaba.
Ok, dzieki!
ekuss   Töltem przez życie
25 kwietnia 2014 11:19
Odstawial ktos moze tabletki? Biore ok.2 lat i strasznie sie boje skutkow ubocznych :/
ash   Sukces jest koloru blond....
25 kwietnia 2014 11:24
ekuss, ja odstawiłam rok temu. Oprócz ogólnych zaburzeń hormonalnych (cykle 28-52 dni !!!!), wysypu na twarzy i przetłuszczających się włosów cieszę się, że odstawiłam.
ekuss ja odstawialam jakies 2 lata temu - pierwsze dwa tygodnie mialam mega wahania nastroju, ale pozniej czulam sie o niebo lepiej ( moj poprzedni ginekolog zrobil sobie ze mnie krolika doswiadczalnego i w ciagu niecalych 2 lat brania, mialam zmienianych 7 roznych tabletek  🤔 ). Pierwsze 3 miesiace okres dostawalam z tygodniowym opoznieniem.

Rok temu znow zaczelam brac tabletki, tylko i wylacznie ze wzgledu na tradzik, pozniejsza kuracje izotekiem, ktora skonczylam w zeszlym miesiacu i wlasnie koncze opakowanie Yasmin i znow mam zamiar odstawic.. W przerwie skocze jeszcze do ginekologa, skonsultowac moje plany. Tym razem rowniez bardzo sie boje odstawienia, zeby starania o gladka buzie nie poszly na marne..  🙄 Jednak zdecydowanie nie chce dalej brac tabletek..
Odstawial ktos moze tabletki? Biore ok.2 lat i strasznie sie boje skutkow ubocznych :/

ja odstawiłam po roku, nie miałam żadnych skutków ubocznych, nieregularnych okresów, nic.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
25 kwietnia 2014 13:10
Odstawial ktos moze tabletki? Biore ok.2 lat i strasznie sie boje skutkow ubocznych :/


skutki uboczne raczej wywoluje branie hormonow a nie natura  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się