matura

Facella   Dawna re-volto wróć!
28 marca 2014 10:20
Widzi to tak, że w ogóle mam nie pisać autora  😁 od razu tytuł i później dopiero przekład.
Jak piszę nazwisko rozstrzelonym pismem, to mam stawiać po tym podwójną spację, żeby mi się pierwsza literka imienia nie zlewała?  😵
Dziewczyny robicie prezentacje multimedialne do prezentacji z polskiego? Ja się właśnie zastanawiam, trzeba już teraz zdecydować żeby ewentualnie wpisać ją do materiałów pomocniczych :/
Ja nie robię. U mnie lepiej nie ryzykować, bo na szkolnym laptopie prezentacja może nie odpalić ;/.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 marca 2014 21:18
nie możecie przynieść swojego?
madmaddie, nie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 marca 2014 21:22
Kamila🙂 wpisz w bibliografię i najwyżej nie przyniesiesz, w tę stronę nic się nie stanie. Gorzej w drugą, jak nie będziesz miała w biblio, a przyniesiesz... A ja osobiście nie robię, nie chce mi się  😁
Zrobię chyba za to karty z cytatami, jest jakiś limit na ilość takich kart? Bo np. chciałabym jeden cytat na kartę (A3), więc byłoby tego sporo...
A ja dalej bez literatury przedmiotu  😵 Mam nadzieję, że jutro będzie otwarta biblioteka, bo jak nie, to się powieszę...
Facella, u mnie mówili, że możesz mieć spisane ile chcesz cytatów na jednej kartce a4, tak samo jak plan prezentacji.
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 marca 2014 21:26
Sisisa, ale to nie mają być cytaty dla mnie do przeczytania, a takie ładnie napisane dla komisji  😁 A nawet nie wiedziałam, że można mieć kartkę z cytatami na zasadzie planu. W ogóle to kombinuję, żeby sobie ten plan napisać czcionką 10, samymi równoważnikami, ale nie od myślników, żeby mi tam weszło jak najwięcej  😁 Temat mam łatwy, mogłabym mówić nawet bez przygotowania, ale coś czuję, że się zatnę albo zapomnę o czymś bardzo ważnym...
Facella, aaa, no to takich możesz mieć chyba dowolną ilość. 😀.
No właśnie nam nauczycielka też mówiła, żeby w planie jak najwięcej upchnąć. I nie pisać ramowy plan prezentacji, tylko po prostu plan prezentacji, wtedy do niczego nie mogą się przyczepić, że masz za dużo itd.
Jutro zanoszę jej prezentację, ciekawe, co powie.
u mnie wszyscy robili prezentacje multimedialne, ja uznałam to za strasznie oklepane, źle na tym nie wyszłam 😉
A jak chcę dać fragment filmu to muszę podać go w bibliografii ? Bo prawdę mówiąc jeszcze prezentacji nie zaczęłam pisać i w razie jakby 3 pozycje to było za mało i nie dałabym rady rozwinąć na 15 min stwierdziłam że najwyżej puszczę fragment filmu. Czyli jeśli chcę, muszę go wpisać?  I czy jeśli go wpiszę to już koniecznie muszę go puścić, czy nie?
stwierdziłam że najwyżej puszczę fragment filmu. Czyli jeśli chcę, muszę go wpisać?

wydaje mi się, że tak, ale może niech inni jeszcze się wypowiedzą. Jeśli się bierze jakieś kserokopie obrazów, to trzeba je wpisać, z filmem wydaje mi się, że będzie podobnie.
nopebow, o kurcze to dobrze wiedzieć, bo mam obraz i kurde MUSZĘ go przecież pokazać. Pójdę może jutro do biblioteki szkolnej i spytam po prostu, oni są tam bardzo zorientowani.
A jak chcę dać fragment filmu to muszę podać go w bibliografii ? Bo prawdę mówiąc jeszcze prezentacji nie zaczęłam pisać i w razie jakby 3 pozycje to było za mało i nie dałabym rady rozwinąć na 15 min stwierdziłam że najwyżej puszczę fragment filmu. Czyli jeśli chcę, muszę go wpisać?  I czy jeśli go wpiszę to już koniecznie muszę go puścić, czy nie?


zoriczkowa, ja wpisywałam, mało tego, musiałam w "materiałach pomocniczych" napisać, że będę miała ten fragment filmu ze sobą na pendrivie 😁
kucyk, ale w bibliografii czy w konspekcie to wpisywałaś ?
W bibliografii, konspektu w ogóle nie miałam (chyba?).
Do średniej liczą się też oceny z przedmiotów, które skończyliśmy w I i II klasie?
Jak tak, to zabraknie mi dwóch ocen do paska 🙁, pięknie.
Sisisa, liczą się
zoriczkowa, to dobrze 🙂. Podniesie mi to średnią. Chociaż te dwie oceny mnie dołują, dzisiaj się dowiedziałam, że z wfu nie mam szansy na 6, tak brakowałoby mi jednej i może coś bym poprawiła...
Z matmy dzisiaj dwie 5 złapałam  🏇.
A wiesz co możesz zrobić z ocenami że szkoły prawda? 😉
nikinga, wiem, że liczą się na niektóre studia (między innymi na studia na które się wybieram liczy się ocena z matmy).
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 marca 2014 15:55
Drukarka mi nie działa, biblioteka zamknięta, nie mam literatury przedmiotu, bibliografia do piątku...  😵

zoriczkowa, koniecznie musisz mieć w bibliografii wpisane, że przyniesiesz fragment filmu, co więcej - musisz mieć nawet sprecyzowany nośnik  😵 Mojej koleżanki nie wpuścili w zeszłym roku z pendrive, bo miała wpisaną płytę, którą przypadkiem połamała w transporcie, pendrive miała w razie "w"...
Paranoja, już mam dość tej ustnej z polskiego  😤
No to sobie odpuszczę, najwyżej dam dużo cytatów, będę wolno mówiła czy coś : P Chociaż dzisiaj siedziałam w bibliotece nad bibliografią i może nie będę musiała, całkiem sporo może zająć omawianie 3 rzeczy.
Orientujecie się w jakich granicach wahają się progi punktowe na farmację w Warszawie?  :kwiatek:
Wiem że to co roku sie zmienia ale oszacować myslę że sie da,
ja nigdzie nie mogę znaleźć info.  😉
maracuja wiesz o co chodzi z (4,58) na przykład? O średnią ocen w szkole?!
Tak, chodzi o średnią. Bardziej oblegane kierunki, szczególnie przy ostatnich naborach, biorą też pod uwagę średnią ocen.
Naprawdę?!
Byłam święcie przekonana że nie muszę dbac o srednią ocen ponieważ najważniejszy jest wynik na maturze  😲
Widzę że byłam w błędzie  😉
Mi się to wydaje bez sensu, oceny są wg mnie wyznacznikiem.. NICZEGO. Zależą od szkoły, nauczycieli i od tego jakie priorytety stawia uczeń, bo połowa ocen nie ma żadnego związku z wiedzą ucznia.
Już nie mówiąc o przypadkach wystawiania ocen z powietrza, bo też takie są.
zoriczkowa zgadzam się z tobą w 100%  😉
U nas ostatnio zdazyła się np sytuacja że Pani nauczycielka stwierdzila że kartkówka wielu osobom dobrze poszła, więc musiała być prosta
i zamiast tak jak zwykle zaliczać na 2 po przekroczeniu 50% zmieniła sb nagle progi na 70%  👀
I mogła tym sposobem postawić kilka jedynek ludziom którzy mieli np 60% 😀
Za to np w innej szkole na 2 moze wystarczyć 40% i dla mnie oceny nic nie znaczą tak naprawdę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się