czapsy i buty

Nie polecam sztybletów firmy kentaur, po 2 tygodniach pękła mi podeszwa od spodu... Na szczęście uznana reklamacja, ale zdecydowałam się dopłacić i wymienić na elt, zobaczymy jakie będą 🙂
Ostatnio natknęłam się na coś takiego http://www.amigo-konie.pl/50-kalosze-gumowe-nakladane-na-buty-skorzane.html  .
Ktoś widział , miał do czynienia? Jestem ciekawa jak się sprawdza w praktyce.  👀
Wiki* w sumie jak to zobaczyłam to trochę śmiać mi się zachciało, ale jak pomyślałam w jakich warunkach muszę chodzić obok stajni, często jest to bagno po uszy, to nie jest to głupi wynalazek i chyba bym nawet w niego zainwestowała :P ... szkoda mi moich nowych oficerek, które mają dojść do mnie w tym tygodniu 😍 a przy okazji może jest tu ktoś kto ma oficerki firmy Petrie? 🤔
Śmieszne to jest nie zaprzeczę.  🤣 Ale pomyślałam tak samo , właśnie myślę nad zakupem jakiś gumowych butów do stajni i na taplanie się w błocie.  😀 A tu natknęłam się na takie cudo , tylko czy się sprawdza  😉
Wiki* mnie właśnie zastanawia jaka ta guma właściwie jest, bo jak gruba, to z zakładaniem trudno, a jak cienka to jak szybko się zniszczy i czy warto kupować takie coś, czy lepiej zwykłe kalosze  🤔
To się głównie bierze na zawody jak trzeba tuż przed startem po jakimś syfie przelecieć czy kałużach. Nieupierdliwe w zakładaniu raczej.
Dworcika   Fantasmagoria
29 marca 2014 19:04
Te nakładki są z dość elastycznej gumy. Nie jest gruba ani twarda, więc nakłada się bez problemów - jak skarpetę. Z tym, że to takie coś do przejścia kawałek i tyle. Tak, żeby sobie butów nie ufajdać, prowadząc konia np. przez piaszczystą ujeżdżalnię. Na dłuższą metę nie wiem jak się sprawują.
Na JMPA są hitem 😁
eNIKa   "Stars can't shines without darkness"
31 marca 2014 12:32
Idą do mnie sznurowane sztyblety Hippica  😅 Czapsy jednak uszyję u sztyblety.pl bo marzą mi się dwukolorowe  🤔wirek:
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
02 kwietnia 2014 10:25
Mam pytanie odnośnie sztybletów Horze. Niestety wyszukiwarka nic konkretnego mi nie wypluła  🙄
Chodzi mi o model Hvana(z zamkiem z boku). Jak z jakością sztybletów Horze w ogóle i tego modelu konkretnie? Miał ktoś? Polecacie czy nie? Skórzany sprzęt dla konia mają w porządku...
Ktoś poleci jakieś gumowe oficerki ? Takie żeby jak będzie błoto i kałuże mieć suche skarpety  😁
No i ewentualnie w nich jeździć bo z dwoma parami butów nie będę biegać  😀
Wiki* Fouganzy. Ja uwielbiam, choć moja koleżanka nie za bardzo.
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie znajdę sztyblety w rozmiarze 47-48 ?
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
02 kwietnia 2014 18:52
Wiki* Fouganzy. Ja uwielbiam, choć moja koleżanka nie za bardzo.



ładnie się dość prezentują na nodze, jak na kalosze 🙂
ja sobie jedną parę sprawiłam nie tylko do stajni, po prostu na deszczową pogodę 🙂
wzięłam bardziej dopasowane, żeby wyglądały fajnie, ale za to męczę się przy ściąganiu (szczególnie z bryczesów + podkolanówki)
do jazdy nie polecam. to jednak gumowy but, nie przepuszcza powietrza no i nie zbyt dobrze dopasowany w kostce


mam już swoje brązowe Hippici Roma <3
są wspaniałe, czekam jeszcze na sztyblety bo przyszły za duże 🙁
spora rozmiarówka, 38 wyszły o 1,5 cm za duże.. i trochę za szerokie. eh. nie znoszę czekać 😉
CIACH!

Znowu reklama

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Reklamy, reklamy wszędzie
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
02 kwietnia 2014 19:37
Czy można jakoś rozepchać sztylpy oficerkowe ze skóry? Kupiłam ponad rok temu i są ciut za wąskie. Zapiąć zapnę, ale chodzić dłużej niż 5 minut nie dam rady...
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
02 kwietnia 2014 19:38
ładnie wrzucona reklama... 😉
jeśli mają wszytą elastyczną gumę, każdy szewc powinien się tym zająć.
Dramka Potrzebuję coś w przedziale od 47 do 48 zwykłe 47 jest za małe . W przeglądarce nie udało mi się na nic takiego wyszukać więc pytam tu  😉
To nie jest żadna reklama, jeśli ktoś odebrał to w ten sposób to przepraszam. Pozdrawiam
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
02 kwietnia 2014 20:18
justynab- Dzięki za radę  :kwiatek: Jak się wkurzę, to zawiozę do szewca.
A próbował może koś takim preparatem, że skóra się rozchodzi?
Czy jest szansa, do brązowych sztybletów Elite - Hippici, dopasować kolorystycznie czapsy innej firmy ?  😉
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
04 kwietnia 2014 22:13
Marengo chyba ciężko - one są faktycznie cieniowane, nie jest to jednolity brąz. niby ciemne, ale zupełnie inny odcień niż spotykany w innych firmach. ja jeszcze takich nie spotkałam
Zamówiłam jednak model ROMA hippici więc myślę, że będzie w porządku 😉 Teraz tylko czekam do czwartku z nadzieją, że nie poplątałam wymiarów i nie będą za krótkie/szerokie 😂
Przyszedł dzisiaj mój brązowy komplet hippici i mam wrażenie że rozmiarowo wypada większy niż mój czarny  🤔

edit na bryczesy i podkolanówki idealny, tylko zastanawiam się czy nie wymienić buty elite na trzewiki  🤔
Bardzo fajny ten komplet  💘
Dziś przyszła moja paczka z Bergo 😉 Elitki świetne, czapsy mimo dziecięcej S-ki wydają mi się długie 1-1,5cm . Gryzą przy zginaniu a na dole ciężko dosunąć zamek ostatnie 2 cm. Nie wiem czy kombinować z wymianą, czy liczyć na to, że się rozbiją /zejdą ciut niżej ?
Marengo, śliczne!
Nie rozumiem tylko czemu zamek w sztybletach jest po zewnętrznej stronie zamiast po wewnętrznej.
Obawiam się, że za długie pomarszczą się znacznie bardziej niż takie właściwej długości i przez to będą brzydko wyglądać  🙁
Marengo napewno jeszcze zejda w dół i rozbiją się, nie kombinuj 😉
Szukam dużych czapsów ktoś wie gdzie za przyzwoitą cenę moge takie dostać.  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się