Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Halo Rider to i na chłodniejsze dni się nie nadaje. :/ Praktycznie po każdym treningu miałam mokre włosy, fuuu.
Za to Casco Champ - na razie rewelka, zakładam i zapominam, że mam go na głowie. 😀 Włosy suche, a na tym mi zależało najbardziej. Zobaczymy, jak się sprawdzi przy większych upałach i mocniejszych jazdach, ale nie spodziewam się niemiłych niespodzianek.
Buffalo, jak to "za duża"?
Mierzyłam ten kask, jest porządny.


5cm wydawało mi się trochę dużo i bałam się czy nie wyjdzie dopasowany przód-tył, a odstający bok
Ale chyba z tej checi znalezienia najlepszego na świecie zaczynam przekombinowywać
Jak pierzecie wkładki od kasków GPA? Normalnie wrzucić do pralki czy trzeba ręcznie?
Jak pierzecie wkładki od kasków GPA? Normalnie wrzucić do pralki czy trzeba ręcznie?

Co prawda nie GPA ale wkładki do kasku narciarskiego i motocyklowego piorę ręcznie ze specjalną pianką do czyszczenia kasków.
Raz wrzuciłam do pralki na lekki program w poszewce i też nic się nie stało, ale nie lubię prać rzepów (w narciarskim mam) w pralce więc wolę ręcznie.
Jak pierzecie wkładki od kasków GPA? Normalnie wrzucić do pralki czy trzeba ręcznie?


Wrzucę do pralki, nic nie piorę ręcznie 😉
Ja z decathlonu mam właśnie... toczek 🙂 Ale poszukaj- na pewno coś znajdziesz 🙂 Ja obecnie jestem na szukaniu czegoś z GNL- do 200 zł 🙂 Ale kompletnie nie mam pojęcia co jest dobre 🙂 Może coś polecicie? 🙂 Byłoby mi niezmiernie miło 🙂


Ale Decathlon nie sprzedaje toczków  😲
chyba, że mówisz o tym http://www.decathlon.pl/kask-jedziecki-c300--id_8073927.html , a to jest kasko toczek.
Pyza   Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd. - Seneka
11 kwietnia 2014 14:51
Mam pytanko, mam nadzieje, ze pomozcie 🙂 Otoz, moj kask mial spotkanie z dragiem i zostaly mi takie rysy (na zdjeciu) czy wiecie czym moge to "zamalowac", usunac? Moze ktoras z was juz ratowala swoje GPA?
Serdecznie polecam pastę do butów w aplikatorze ( taką nabłyszczającą)  😉
Pyza z takich rysek powinnaś być dumna..
Hej.
Słyszałam, że są kaski, których producenci dają możliwość wymiany kasku "poupadkowego" na identyczny, ale nowy za  niewielką dopłatą. Czy ktoś wie coś wiecej? Albo zna jakieś konkretnie kaski/firmy? pzdr🙂
Troxel - ale w Stanach.
Pyza   Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd. - Seneka
12 kwietnia 2014 05:44
Pirat30, haha! To byla pierwsza rzecz, ktora wzielam. Wszystko na to latam ale tych jednak nie dalo rady 🙁

Dramka, ale ja naprawde ich nie chce :P
Ja tez od wczoraj przez MEGA grzecznego kucysia, mam na kasku parę rysek ale niestety też pęknięcie więc muszę kupić nowy.  😵
... A wszystko przez te kucyki.  😉
Pyza z takich rysek powinnaś być dumna..


Może głupio zapytam, ale dlaczego?
Dworcika, dowód użytkowania?  😉
Hmm... może?
Poczekam na odpowiedź Dramki 🙂
Wiadomo, każdy odbiera wszystko indywidualnie.  😉
Pyza   Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd. - Seneka
13 kwietnia 2014 21:00
W kazdym razie ja nie jestem wcale a wcale dumna :P
tak sobie zażartowałam  😁 przecież wiadomo ze w końcu kask będzie nosił ślady użytkowania ..
Ja mój nosi od pierwszego użycia...  😉
Czy ktoś się orientuje czy można gdzieś dostać wywietrzniki do kasków GPA? te srebrne blaszki?
emptyline   Big Milk Straciatella
19 kwietnia 2014 11:07
Czy ktoś się orientuje czy kask Horze Phoenix ma taką samą rozmiarówkę jak Fair Play Elf? Wyglądają praktycznie identycznie, ale wolałabym mieć pewność.
Czy istnieje na rynku kaskow jakis model trochę głębszy niz zachodzacy na sam czubek głowy? 
Mam łeb jak sklep i we wszystkich kaskach wygladam jak w jarmulce, kryja czubek głowy i nie siedza porządnie...

Czuje sie jak w kapeluszu nie w kasku, i rozmiar tez trudno dobrac bo zupelnie nie czuje tych płytkich ns glowie...
Macie doświadczenia z modelami takimi hełmowymi?
Byle cena nie zabiła tzn tak do 600 zl 😉

Ma ktos porownanie głębokości casco do uvexa, ten pierwszy dla mnie straszny,  drugiego nie widzialam na zywo a nawet mi sie podoba  :kwiatek:
pikeur gpa  😉 tego typu:

[img]https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQF9N34vS_T6rnAp8WwoLKoiE6N7wuIlp-I8F2B_jKdZER5-Mq-9g[/img]
emptyline   Big Milk Straciatella
19 kwietnia 2014 15:03
izkadul, uvex zdecydowanie głębszy.
ten pikeur to juz przeżytek

lepiej uvex
Gpa to troche za wysoka półka cenowa
Musze zatem obczaic te uvexy
Dzieki :kwiatek:
Tyle, że uvexy są dość wąskie.
W jakim sensie wąskie?
Rozmiarowka z obwodem, ktory wymiar jest wąski?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się