DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

harja - no i wykonałaś, super pięknie wygląda 🙂
z czego uszka robiłaś?
asicaa239, zestawienie super 🙂 to czarne to koronka? i pod jakie on siodło? wygląda na bardzo krótki  grzbietem?
carmelka, dziekuje, ciesze się bardzo, ze prace się podobają - po to je robie 🙂
horse_art Te czarne kwiaty są z weluru, tak więc mocno trwałe😉 Czaprak robiony na wymiar więc ciężko mi określić pod jakie siodło ma być😉
Time, ze skóry 🙂 mam pełno skrawków i kawałków, w końcu się przydało do czegoś 😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
04 kwietnia 2014 18:09
Jakos dawno tu nikt nie zagladal... dostalam dzisiaj zdjecia mikolajowej czapki 😀  Czapka jako prototyp, juz wiem co i jak w niej zmienic, przede wszystkim kolejna wersja bedzie ciut wieksza. Ale w sumie jak projekt robiony "na oko" to mysle, ze calkiem przyzwoicie wyszlo 🙂

Przeurocze! Jak będziesz przyjmować zamówienia, uśmiechnę o czerwoną mikołajową i zieloną dla elfki 😉

[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Cytowanie form graficznych
[/center]
asicaa239, a..welurowe..tez fajnie - zamówiłam sobie kiedyś próbki tkanin, m.in takie wlasnie. fajnie!
ale nad koronką też pomysl - moze być pieknie! :
Na_biegunach, usuń zdjęcia z cytatu 😉
horse_art o nie, dlaczego pokazałaś ten naczółek ze skóry dwukolorowej  😵 Jest przeeeee przeee boski! Jak rozwali się ten mój własnoręcznie robiony to spodziewaj się odemnie PW  🤣  idealnie by mi pasował do jasnego hacka!
Dżastin, hahaha 🙂 - patrze na twój avatar i faktycznie ciemniejsze ogłowie i jasniejszy hak 😉
a robiłam juz do haka specjalnie - tak, zeby opuszczał, a nie podnosił paski policzkowe, które wczesniej wchodzily w oczy.  dobrze go wymierzyliśmy, wyliczyliśmy i przestało być potrzebne specjalne trzymanie policzkowych od dołu - wcześniej konieczne 🙂
i potwierdza się "rozmiar ma znaczenie" :P

o! i ten też był do haka i sie fajnie sprawdza podobno (też ładnie opuszcza i trzyma w dole policzkowe):
(zdjęci ana koniu mam na stronie)
kurcze powiem Ci, że o dziwo nie mam żadnego problemu z włażącymi paskami policzkowymi do oczu-miałam i prosty, zwykły naczółek, i V a teraz mam opadający i na każdym jest spoko🙂
Bardziej mam dylemat właśnie w doborze kolorów  😁 nie ma to jak sraczkowaty hack, karmelowe siodło i c/brazowe ogłowie  😵 Tego haka pastowałam i olejowałam już chyba z 5x i tylko o pół tonu ściemniał, więc dla niego nadziei już nie ma. Za to ten naczółek z jaśniejszym środkiem- no mistrzostwo! nie wpadłabym w sumie na coś takiego, ale to już bardziej niż pewne, że mój kolejny naczółek będzie właśnie taki!  👍
zawsze możesz też hak pofarbować 😉

a wpadają najczęściej przy za krótkich naczółkach- czyli masz dobre, no i hak odpowiedniej długości (w sensie cześć nosową)


ja wlasnie sobie ten westowy kask farbuje, a którym kiedyś pisałam. no.... wyglada super. jak za nowości (był piekny ciepło czekoladowy, a wypłowial do szaro-sraczko -ledwo brązu ;/
tylko farba mi się konczy - a jeszcze pare warstw trzeba ...
tak mysle czy nei zaszaleć i zrobić go na różne odcienie albo z czarnym.... ? siodło c. brąz, koń gniady. ciuchy, buty i brązowe i czarne ....
hm.. wiesz, teraz jest ombre w modzie, to możesz np od dołu zrobić czarny i stopniowo przechodzić do brązu  😁 Nie bardzo pamiętam jak ten Twój kask wyglądał bo chyba nawet tego posta gdzieś przegapiłam, ale mi się strasznie podobają dwukolorowe wzory Casco, także ja bym szła coś w tę stylistykę🙂 tj. środek brązowy, po bokach czarne np.

Boję sie farbować, bo z moim talentem wyjdą mi plamy.. Swoje stare siodło chciałam pofarbować na brąz żeby ożywić jego naturalny kolor tybinek, ale gdzieś przeczytałam że to może puścić i zafarbować bryczesy, więc się poddałam.
A z hacka też jestem zadowolona, tylko kosztem długiej cześci nosowej musiałam dorobić po 3 dziurki na zapięciu i jeszcze grube futro wepchać pod łańcuszek, a i tak mógłby być ciut ciaśniejszy  🙄
To i ja się pochwalę, że ostatnio zrobiłam sama twór naczółkopodobny  😁



ohhhh! pieknie!
To ja też się pochwalę kolejnym jeansem 🙂
dittka świetny  😍  ja czekam na swój zaprojektowany od kopyciak.pl już trzeci miesiąc ....:/  tragedia, chyba poproszę o zwrot kasy i się skuszę na poproszenie którejś z was o pomoc  😡  😁  Czy któraś z was ma możliwość wyszycia emblematu.......?
poda mi ktoś wymiary pół derki na 145 cm albo 155 cm  :kwiatek:
powerpuff, dzięki 😉
Comandore - dzięki 🙂 Sama nie mogę się przestać uśmiechać. Tym razem kieszonki nie przeszyłam po całości, tylko zostawiłam otwarte, więc małe co-nieco na czas jazdy się zmieści 🙂
Naciau, musisz dodac sobie z tylu te cm.
zmierzę w stani swoją (jak nie zapomne;/)
horse_art  🙂 super  :kwiatek: dziękuje

bo to jest poniakowa 125 cm ?
Naciau, no i zapomniałam  😡 a łaziłam po siodlarni z myślą "co ja mialam zrobic?"

tak to 125. mam to zdjęcie na dysku, juz chyba pare razy wstawialam 😉 i moze sprobuj wyszukiwarką, bo większą tez ktos (a moze i ja) wstawial....no ale przód jest taki sam zawsze. tylko sobie wydłuż na zad i w dół też lepiej żeby do polowy uda nie sięgało - najlepeij konia zmierzyć, bo sklepowe tez nei koniecznie ....
(ja mam np z villa horse - opisywana jaką uniwersalna lub 135. kon nosi ok 140. i a ona jest za krótka, zle się układa ...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 kwietnia 2014 09:05
Słuchajcie mam nadzieję, że nie bedzie to potraktowane jako ogłoszenie    :kwiatek: Jesli tak z góy przepraszam.
..,ale:
Szukam kogos kto by mi uszył czaprak czarny- cieniutki. Typu Jaskółka/ barokowy.
Rozmiar full ale z wyciągniętym o te kilka cm  ogonkiem 🙂
Chetni z  rozsądną ceną zapraszam na priv.
Czy ktoś się orientuje jaki wymiar owijek powinien być na szetlanda?
esef 1,5m max 2 mety, no i węższe od standardowych 😉
horse_art zastanawiałam się już właśnie nad typową koronką jako dodatek do padów czy czapraków, tak jak i o satynie tylko pierw dla siebie jeden satynowy podziałam i zobaczę jak to się pod siodłem zachowuje ( myślę o grubej dekoracyjnej satynie) 😉
assica      co ty , za długie , będzie wyglądał jak w gipsie ,  ja robiłam na swojego 1 metr a szerokość  8-9cm 🙂 i jeszcze za długie  troszke ..    1,5m - 2m to ja zakładałam na hucuła i konika polskiego 🙂
karla158 trzeba wziac rowniez pod uwage ze polar polarowi nie rowny;p jeden gest gruby a drugi cienki jak szmatka;p
Sio   nowe wcielenie marchewki
07 kwietnia 2014 17:40
A ja dziś skończyłam kolejny must have- oto czapka uszatka 🙂 jak zawsze w kolorach konkretnego konia 🙂
assica239  ten był mega cienki bo z szalika 🙂 takiego najzwyklejszego dla dzieci 🙂
karla158 to cienizna;p Ja np wykonywałam owijki moro to polar taki gruby, że jak się go zawinęło to jedna owijka była ogromna 😉
Kolejny czaprak - tym razem foto również na modelu:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się