Napierśniki

Nooo, bylam dzisiaj w x-horsie i wlasnie wypatrzylam schockemohle... Ale 450zl ? 😵 Bedzie mi sie snil po nocach... 😜

Angeel, a Ken Taur? Choć nie wiem czy nie zaciemny :

Tez moglby byc. Aczkolwiek wolalabym, zeby na dole (miedzy nogami) byl bez gumy, a sama skora - ot, takie moje zboczenie ;p
Jeden kentaur tez miedzy nogami na skore, mam brazowy taki.
Ale wpisz schokemoehlego w neta bo szukajac ost napiersnika natrafilam na jakis sklep w PL www, ktory mial ogromne promocje na napiersniki.
Angeel, jest taki sam ze skórą, inny model po prostu.
crazy - szukam szukam, ale niestety nie widze nigdzie 🙁
aga - Twoj to model Rivas? Znalazlam w 2 odcieniach brazu, obstawiam, ze Ty masz ciemny braz, a jasny to tabacco. I przypuszczam, ze mnie by bardziej pasowal ten jasniejszy.
Jest gdzies w ogole jakies zestawienie, porownanie odcieni brazu? Bo ja juz sie sama gubie - havana, tabacco, nie wiem, ktory jest jaki i ktory lepszy  😵

O taki znalazlam, calkiem fajny, pytanie tylko czy na zdjeciu jest ciemny braz czy tabacco... No i cena przyjemniejsza niz szokmola.
http://www.gnl.pl/napiersnik-kentaur-bremen.html
Angeel, ciemny brąz, ja mam właśnie ten kolor.
Weszłam na strone KenTaura, i oni to mają sporo kolorów:

Kolory: black, negro, redwood, tobacco, light tobacco

Niestety nie widziałam nigdzie zdjęć przypisanych do koloru
Cieny braz kentaura, mam go bardzo dlugo i naprawde skora bardzo dobrze sie trzyma, miedzy nogami skorzany pasek.

domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
26 marca 2014 08:11
Ja tez mam kentaura ciemny braz taki jak na fotce. Tylko model Rivas czy jakos tak 🙂Polecam  😉
Angeel, HV Polo: klik
Angeel, ciemny brąz, ja mam właśnie ten kolor.
Weszłam na strone KenTaura, i oni to mają sporo kolorów:

Kolory: black, negro, redwood, tobacco, light tobacco

Niestety nie widziałam nigdzie zdjęć przypisanych do koloru


O losie, i badz tu czlowieku madry z tymi kolorami  😵 Chyba musialabym wziac tobacco.

anai -  :kwiatek:
domiwa - Rivas to z guma z trzech stron?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
26 marca 2014 21:33
Angeel tak dokladnie 😉
mils   ig: milen.ju
27 marca 2014 07:41
Ma ktoś z Was 5punktowy napierśnik firmy HKM? Jak ze skórą?
Czy ktoś miał wytok Busse Standard Pro, full? Czy regulacja pozwala go dopasować na konia 158 cm?  Ze zdjęć wynika że jest spora.
Kupiłam ostatnio z drugiej ręki napierśnik Passiera i powiem wam: WOW, wykonanie, jakoś skóry, po prostu bajka, no i kolor 😀

Słuchajcie ,czy ktoś używał/miał do czynienia /widział na sprzedaż albo gdzie dostępny jest napierśnik elastyczny z wytokiem ECO, ale czarny rozm full?? same brązy widzę w rozmiarze cob wszędzie......
A ja w rezultacie kupilam Kentaura, kolor tabacco (dzieki sei  :kwiatek: ) i mi sie podoba  😍

Przymierzam się do kupna napierśnika do zsuwającego się w tył siodła bezterlicowego Barefoot. Mam kilka pytań. Czy takie rozwiązanie jak w tym napierśniku http://www.gnl.pl/napiersnik-z-wytokiem-york-diego.html  jest dobre? Ten pasek na na górze szyi nie obciera kłębu? A jak myślicie, czy do jazdy po płaskim (nie odrywamy się od ziemi w skokach) będzie lepszy napierśnik z gumami, czy bez gum? Czy karabińczyki przy siodle nie będą brzęczeć? Z góry dziękuję za porady, a jeśli moje pytanie już było to proszę o przekierowanie 😉
Angeel przepiękny!  😜 jak się będziesz pozbywać kiedyś to daj znać  😁
koniara19 ja bym nie brała tego yorka, nie mam zaufania do napierśników bez żadnych gum a w dodatku ta skóra nie jest najlepszej jakości, więc kto wie czy koń się nie poobciera od niej jeśli jest wrażliwcem  😉 Karabińczyki nie brzęczą. Ja bym szukała czegoś z gumami🙂
Dżastin bardzo dziękuję :kwiatek:.
Ja jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o napierśniki 😁, więc pozwolę sobie jeszcze zadać pytanie. Słyszałam, że napierśniki z gumami są stosowane bardziej do skoków, by w razie czego przytrzymać siodło. A czy podczas gdy siodło cały czas "chce spłynąć" do tyłu, to gumy dadzą radę, nie rozciągną się? Przepraszam, że takie może śmieszne i laickie pytanie, ale wolę się upewnić przed kupnem. Tym bardziej, że trenerka poradziła mi bez gum, więc sama już nie wiem. I bądź tu mądry...
Bardzo przepraszam, że post pod postem, ale to w ramach odświeżenia, bo wątek zawędrował do tyłu, a zależy mi na czasie. Mam nadzieję, że jakieś to wielkie przestępstwo nie jest. Poratujcie, bo już mętlik w głowie mam od tych napierśników. Zależy mi na kupnie czegś tańszego, bo mam jeszcze sporo końskich wydatków. Co sądzicie o tym napierśniku http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/547755?osCsid=9eafce7842d193ace1f4dca86f354da7? Jak jest z jakością gum i skóry?
xxagaxx jednak passier to passier  😎
mils   ig: milen.ju
11 maja 2014 19:45
Jak dobrze zapiąć napierśnik 5-cio punktowy? Chodzi mi o te "boczne" paski? Bo widziałam wersję, że przypina się to tak albo, że zapina się to tak
mils, na moje to obie wersje nie teges. Tak, żeby gumy układały się wzdłuż krawędzi czapraka, pod dolną krawędzią tybinki.
Tak:
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
11 maja 2014 21:39
halo tylko, ze zapinajac w taki sposob jak na zdjeciu z plakatu albo sie podpina karabinczykiem pod szlufke od czapraka ( co bardzo wyciaga matierial) albo nie uzywa sie karabinczyka ( przewlekajac przez przystule) i podspinanie zajmuje o wiele wiecej czasu oraz moze sie przemieszczac wzdluz. najprosciej jakby sie mialo zwykle siodlo (nie close contact jak na zdjeciu drugim mils i na plakacie) i podpinac do popregu majacego koleczka w tym miejscu :
mils zależy od napierśnika, jeden ma krótkie paski do przystuł drugi ma dłuższy pasek ze sprzączką do popręgu
margaritka, dlatego do jednotybinkowego mam tylko szlufki. Nic się nie przesuwa, bo od góry trzyma szerszy pas a od dołu sprzączki krótkiego popręgu. Karabinki zapinałabym do sprzączek od poręgu, tuż pod tybinką. Wolałabym karabinki, ale musiałabym szukać napierśnika cob 🤔. Przy krótkim popręgu boczne kółka odpadają.

Pytanie dobre, bo faktycznie nakombinować się trzeba w konkretnej konfiguracji sprzętu. Planuję sobie pokombinować z mini-karabinkiem i pół-oczkiem, żeby łatwo tworzyć pętlę dookoła przystuły.
co prawda inny napierśnik, ale też pięciopunktowy do siodła jednotybinkowego, wg mnie jest ok, zakłada się w miarę szybko.
episode, tak jest właśnie ok, i faktycznie zakłada się szybko. Tylko jednak zawsze trzeba odpiąć popręg z dwóch stron i "toto" zsunąć - i trzeba o tym pamiętać. Dlatego wolałabym tak wykombinować, żeby dało się odpinać 5-punktowy bez odpinania popręgu, ale żeby miejsce podpięcia było właśnie tuż poniżej tybinki. O! może pół-oczko przyszyję po prostu do przystuły?
A to nad tym się nie zastanawiałam, bo ja zawsze odpinam popręg z dwóch stron 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się