ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

somebody, dzięki! Szkoda 🙁
Czy to prawda, że jeśli jestem w klubie z wielkopolski, mieszkam w wielkopolsce to mogę iść zarejestrować siebie i konia w woj. lubuskim [wysłać papiery]? Bo tam podobno płaci się tylko 30 zł... A to dość zachęcające 😀. Tylko czy dozwolone?  :kwiatek:
Mam pytanie czy nadal istnieje coś takiego jak wykupienie jednorazowej licencji na start w zawodach szukam  w cenniku WMZJ i PZJ ale nie bardzo widzę żeby w tym roku była taka opcja
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 kwietnia 2014 19:51
arlyn, prawda, prawda, jedyne czego potem nie możesz, to startować w mistrzostwach województwa w miejscu zamieszkania 😉
ktoś dzięki ! I tak nie wystartuję w nich i tak :P. No to muszę pobrać wniosek i rejestrować tam 🏇
A jak się jest w klubie który jest w danym WZJocie zrzeszony to co też można się zarejestrować gdziekolwiek?
Podobno tylko konia mogę w lubuskim, jeśli mój klub jest z wlkp. chociaż najlepszym wyjściem byłoby siebie i konia tam, bo tanio tam bardzo..
Mam pytanie czy nadal istnieje coś takiego jak wykupienie jednorazowej licencji na start w zawodach szukam  w cenniku WMZJ i PZJ ale nie bardzo widzę żeby w tym roku była taka opcja

Nie ma czegostakiego, chyba że jesteś zza granicy. Wówczas w zawodach krajowych możesz startować majac licencję gościnną...

Podobno tylko konia mogę w lubuskim, jeśli mój klub jest z wlkp. chociaż najlepszym wyjściem byłoby siebie i konia tam, bo tanio tam bardzo..

To zarejestruj się jako niezrzeszona...
musze zobaczyć jak cenowo wychodzi niezrzeszony 🙂. nie pomyślałam o tym.
Londstreet   Biszkopt z czekoladą
08 kwietnia 2014 21:50
Nie jestem pewna czy to dobry wątek, ale mam pytanie: czy można startować w kaloszkach (skoki)?
Tak. W sensie, że koń 🙂 Jeździec w kaloszach jeździeckich/oficerkach syntetycznych też nie napotka sprzeciwu (nie ma opcji, żeby sprawdzić materiał, nawet wtedy, gdy w przepisach jest że skórzane). W kloszach np. krótkich i w kwiatki człowiek nie może. Koń może 😀
Londstreet   Biszkopt z czekoladą
08 kwietnia 2014 21:58
Oczywiście chodziło mi o kaloszki dla konia. 🤣 Dziękuję za odpowiedź. 🙂
Może komuś się przyda więc podzielę się informacją. Dzisiaj dzwoniłam do PZJ w sprawie swojej licencji (dokumenty wysłałam ponad tydzień temu) i generalnie mają ogromne opóźnienia niektóre licencje sprzed 3 tygodni nie są jeszcze wklepane do nowego systemu, który jak to nowy nie zawsze działą jak powinien. Ale jeśli komuś by zależało i już potrzebne mu by być w bazie bo np. zawody tuż tuż to polecam zadzwonić do p. Krac . Ja po jednym telefonie do niej i przesłaniu raz jeszcze dokumentów na jej maila już w bazie jestem na szczęśćie🙂
Dzieki za info, ja na dniach bede rejestrowac siebie i konia i boje sie czy zdaze.. Mam dwa pytania:
1) Czy badania lekarskie musze miec skompletowane ZANIM wpłace kase do OZJ czy dopiero na samych zawodach moge ta ksiazeczke sportowca przedstawic?
2) Czy jadąc skoki regionalne, wkkw LL na zawodach ogólnopolskich/międzynarodowych moge byc zarejestrowana w OZJ czy musze w PZJ?
1) zanim
b) możesz, zwłaszcza że nie ma międzynarodowego LL - nawet w WKKW 😉
Dzieki!
Toretycznie ubezpieczenie i badanie lekarsie są NIEZBĘDNE do wystawienia licencji PZJ. Logicznym jest zatem, że jeśli pokazujesz na zawodach licencję świeżo  wyrobioną to MASZ UBEZPIECZENIE I WAŻNE BADANIA LEKARSKIE. Opłacałam licencję + ubezpieczenie PZJ ok 3 tygodnie temu - nie dostałam żadnego potwierdzenia ubezpieczenia. W międzyczasie byłam na zawodach - sprawdzana była tylko data ważności badań. [no i oczywiście wszystkie inne regulaminowe papiery]


Po ponad 3 tygodniach od opłacenia licencji + ubezpieczenia otrzymałam potwierdzenie ubezpieczenia listem poleconym 🙂
Więc potwierdzenie przychodzi, tylko troszkę później.
Są gdzieś jakieś przepisy odnośnie konkursów dla młodych koni na styl? Bo jakoś się doszukać niczego takiego nie mogę  🤔
lasconia, są 🙂 Pewnie najszybciej znajdziesz na stronach PZHK jako MPMK.

Mam pytanie do tych, co się niedawno rejestrowali. Jak jest z książeczką zdrowia? W jakiej formie dostaje się zezwolenie lekarskie potrzebne do rejestracji (pierwszej) w WZJ? Ew. skąd zdobyć książeczkę zdrowia sportowca do wypełnienia? Moja książeczka jest tak pradawna, że było zupełnie inaczej. Dostawało się ją w PZJ PO rejestracji.
Nagle zaczęłam wątpić, czy "karta zdrowia sportowca" wystarczy do rejestracji 🤔
halo
Ja jeszcze parę lat temu też miałam książeczkę sportową, w zeszłym tygodniu miałam badania sportowe i dostałam tylko zaświadczenie na papierku.
Miałam robione jakieś EKG, badanie wzroku i słuchu,  badanie krwi, moczu i badanie wytrzymałościowe.
Interesuje mnie sytuacja przy rejestracji "nowego". Bo zaświadczenie powinno być ok. A "trzeba" przesłać skany książeczki 🤔 Jak jest w praktyce?
Czy jest jakiś zakres czasu na zrobienie badań po tych 6 miesiącach ważności(np 21 dni tak jak przy szczepieniach)? Czy mija 6m-cy i bach badania nieważne?
Zuzu., co do dnia nieważne
halo, to się nie dopatrzyli dzisiaj 😎 ja się kopsnęłam i nie sprawdziłam, ale oni też 😁
halo na 100% taka karta wystarcza do rejestracji, u nas kilka osób się z taką rejestrowało, ja też mam jakąś archaiczną ksiązeczkę, ale wiem, że całkiem fajne kupowali ludzie od nas chyba w amigo w Będzinie. Myślę, że trzeba popytać w sklepach.
Zachęcona wpisem arlyn postanowiłam zadzwonić do lubelskiego z j  i spytać jak z tą rejestracją. Powiedziano mi że jeśli wykupie u nich licencje, zarejestruje się jako niezrzeszona to mogę startować tylko w ich województwie.  😵
Donia,
ja jestem zarejestrowana wprawdzie w PZJ, ale w klubie lubuskim i startuję bez problemu nawet u nas 😉
Dowolna rejestracja umożliwia starty na całym terenie PL. Klubowicz może zarejestrować się tylko tam, gdzie jego przynależy jego klub (który opłacił składkę). Problem jest z Mistrzostwami Województwa, eliminacjami do OOM itp. bo zazwyczaj decyduje lokalizacja rejestracji. Chociaż... chyba widziałam regulamin takowych, w którym jest albo/albo: albo rejestracja albo miejsce zamieszkania/zameldowania.
halo dobrze,  a co z niezrzeszonymi?
Niezrzeszony może się zarejestrować gdzie chce. Sartować może wszędzie (jasne, zgodnie z tym, czy licencja ogólnopolska czy regionalna). Licencja regionalna daje prawo do startów w całej PL. Tylko regulaminy pewnych Mistrzostw, klasyfikacje lokalnych lig, w końcu - rankingi lokalne - zasadniczo są dla "miejscowych". Stratować zazwyczaj można będąc "obcym" - nie będzie się ujętym w klasyfikacji. Dla "swoich" może niekiedy być pierwszeństwo przy zapisach - gdy grozi nadmiar zgłoszeń.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się