Pensjonaty we Wrocławiu

o Gostarze mogę się ja wypowiedzieć gdyż pracowałam tam w zeszłe wakacje. Ośrodek przechodzi swoisty renesans , gdyż Agnieszka, która jest obecnie menegerem stajni wkłada w to całe serce , wiedzę i doświadczenie. Konie są karmione tak jak trzeba dostają sporo siana, w stajni i w boksach jest czyściutko. Myślę,że cena za warunki tam oferowane jest bardzo niska, swoją drogą to jednak nie Wrocław. Moja opinia jest całkowicie obiektywna, już tam nie pracuję. Mogę z czystym sumieniem polecić Gostar każdemu. Przede wszystkim kompromisowość, wszystko jest do dogadania.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
17 marca 2014 22:56
Subaru, pałacyk w Dziwiszowie bardzo sympatyczny, miejsce nie należy do tętniących życiem, raczej cisza i spokój. Cena była koło 500 zł, ale czy ogiery przyjmują nie wiem. Okolica do wyjazdów w teren cudna, hali brak, podłoże na ujeżdżalni trawiaste - dość twarde, jak dłużej popada błotko się pojawia. Ładne pastwisko, ktoś zawsze koni dogląda - instruktor i właścicielka mieszkają na miejscu. Blisko Jeleniej, dojedziesz autobusem miejski nr 10, ale potem z 15/20 minut z buta.
Niższa cena w Gostarze była w ofercie za pierwszy miesiąc z tego co pamiętam. Jakiś czas temu (z rok) zmieniła się osoba prowadząca ośrodek, od tamtej pory żadnych złych opinii nie słyszałam - starymi bym się nie sugerowała. Stajnia duża, sportowa, odmienny klimat - odbywają się zawody, często przyjeżdżają do nich różni fachowcy prowadzić szkolenia. Jest kilka placów na dworze i hala (zimą się kurzy fest), szatnia, restauracja z przeszklonym oknem na halę, sporo pastwisk i padoków, ładne tereny, duże boksy, wszędobylskie alpaki 😉 Miejskim autobusem tez dojedziesz + do 5 min. z buta.
Rybnicę znam tylko ze słyszenia, ale dobre rzeczy słyszałam. Busy do Rybnicy jeżdżą co godzinę, nawet częściej.
Na pewno te 3 miejsca są warte zobaczenia i zajrzenia koniom do żłobów 😉
Wokół JG jest dużo fajnych stajni w dobrych cenach, ale większość ogierów nie przyjmuje.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
18 marca 2014 09:48
dzięki wielkie ! 🙂
bigi2_08   życie bez namiętności jest nic nie warte...
21 marca 2014 09:40
subaru2009 Pałac Dziwiszów może przyjąc "ogra" w pensjonat - jest osobna tzw. męska stajnia i wydzielony padok dla "indywidualisty". wszystko to kwestia dogadania się. 🤣
Na forum znalazlam tylko jedna wzmiankę, a może ktoś wie coś więcej. Czy w Kuraszkowie ( koło Obornik Šląskich) jest pensjonat? Są tam w ogóle jakieś konie? Bo padoki ogrodzone super i duże i trawiaste.... ale koni nigdy nie widziałam.
noraka, tam jest chyba tylko https://www.facebook.com/KonskaAkademiaKuraszkow?ref=stream
Czyli taka lepsiejsza szkółka, nastawiona na mały sport - bardzo fajnie jeżdżące dzieciaki przyjeżdżają stamtąd na zawody. Ale pensjonatu chyba tam żadnego nie ma.
Jest chyba, miał być w każdym razie.
Bombal, nie ma, info z pierwszej ręki 😉. Pensjonat miał powstać i powstał - w Rościsławicach.
A kto jest wlascicielem? (w Roscislawicach)
ami_071, nie wiem, ale stajnię prowadzi Dominika Luty.
A, czekaj, pomyliło mi się jedno z drugim- Rościsławice miałam na myśli 😉
eNIKa   "Stars can't shines without darkness"
31 marca 2014 12:43
nir jestem jeszcze pelnoletnia ale bede miala swojego konia. to moje najwieksze marzenie wiec szukalam tez stajni zeby mogl byc blisko mnie. moja kuzynka i dwie kolezanki byly w Lizawicach latem i jezdzily z instruktorka i mowily mi ze konie sa piekne i stajnia tez. ale teraz nina71 napisala, ze nikt tam nie pracuje.


pifpaf Stajnia Lizawice (w moim odczuciu) nie jest już tym samym co kiedyś (statystyki ostatnich odejść mówią same za siebie - w ciągu 3 miesięcy stajnie zmieniło 10 koni). Miło wspominam czasy od mojego przyjścia do okresu z przed roku. Pozostały okres wyrzucam do przestrzeni niepamięci i zaczynam od nowa.
a co się w końcu stało w tych Lizawicach? Bo to,że odeszła czyjaś ukochana instruktorka nie przkreśla ośrodka. A powszechnie wiadomo,że jedna odejdzie to i drugą pociągnie i zaczyna się lawina.
eNIKa   "Stars can't shines without darkness"
31 marca 2014 13:02
Niestety nie czuję się upoważniona, aby opisywać takie sprawy na forum publicznym.
No ale załóżmy ,że chcę wstawić konia. Jak z karmieniem , jak z opieką? Jak z wybiegami? Jakie warunki do jazdy? Czy w tej kwestii się coś zmieniło? Czy kolejne personalne zatarczki?
szukam stajni dla starszego konia, wymagania:

-stały dostęp do siana i wody / pastwiska
-karmienie 4x dziennie (bardzo ważne)
-długie padokowanie  (koń wymaga dużej ilości ruchu)

macie jakieś pomysły??  :kwiatek:
Warzyna? Stajnia Karoliny Rogowskiej (stajnia "dwa Stawy", czy jakoś tak, jest w ogłoszeniach chyba)? Ale z karmieniem 4 razy wątpię :/
Siesiepy   Ponczek bez rączek
01 kwietnia 2014 20:47
Wydaje mi sie, ze z karmieniem konia w Warzynie 4 razy dziennie nie powinno być problemu, a i pozostałe warunki sa spelnione. Wiem, ze sa u nas konie schodzace na obiad z pastwiska, to i moze uda sie dogadac w kwestii schodzenia na drugie sniadanie i obiad? 🙂
dzięki za informacje, koleżanka szuka domu dla rencistki emerytki 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 kwietnia 2014 09:08
Podobno Zairka otwiera stajnie dla starszych koni 😉
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
02 kwietnia 2014 13:59
JARA 💘 Zairka przeprowadza reaktywacje katnej, nie koniecznie dla seniorow, ale fakt ze warunki dla emeryciakow sa dobre.
Może w przyszłości będą przygotowane idealne warunki dla emerytków  😉
ha, znając Zairke, to na dzień dobry zapewni emeryciakom 150% tego co im naprawdę potrzeba i na wstępnie więcej niż zapewniają w innych stajniach 😉
tylko ostrzegam - ta babeczka ma lekko poprzekręcaną głowę i zaraża koniomanią + szmatoholozmem 😉
eNIKa   "Stars can't shines without darkness"
03 kwietnia 2014 10:47
minerwa nie tylko emeryciakom 😉
Moze jestem młodsza ale nie głupia! UWAGA! Nina71 podszywa sie pod kogoś kto ma cos wspólnego ze stajnia w Lizawicach!!! Dzisiaj mój tata zadzwonił i umówił sie z p.Agata która w Lizawicach prowadzi regularnie lekcje ma tam tez swojego konia w pensjonacie i mówiła, zesa wolne boksy!
To jest jakaś nagonka na Lizawice przez te, które jak nina 71 piszą, ze nie ma tam żadnej instruktorki!
W piątek jade z tata zobaczyć czy to będzie moja wymarzona stajnia i będę miała jazdę u P.Agaty🙂 a ona jest wykwalifikowana bo ma nawet kurs z hipoterapii!
Hej!
Rozglądam się za stajnią dla konia. Ograniczają mnie mocno fundusze niestety:/ Wymagam przede wszystkim wybiegów/pastwisk, najlepiej całą dobę a przynajmniej 10 godzin dziennie, siano do woli. I na tym wymagania się kończą😉 Idealnie gdyby była to mała przydomowa stajnia, jeśli na zachód od Wro to już całkiem super, ale- z racji tego że ograniczają mnie fundusze rezygnuje z wielu wygód. Zna ktoś takie miejsce?
Siesiepy   Ponczek bez rączek
06 kwietnia 2014 20:07
jasminowa podaj cene maksymalna, bedzie latwiej cos znalezc. Tak na juz, bez ceny maksymalnej, podaje ci Warzyne. Spelnia wszystkie Twoje warunki. Stoje tam od ponad roku i nie wiem, czy chce sie gdzies wynosic. 🙂
Ktoś wcześniej pytał o stajnię dla emeryta.
Polecam "Dwa stawy" Karoliny Rogowskiej, mój Volvo stoi tam prawie od roku i jestem absolutnie zachwycona!!!!! Przeniesienie go tam było jedną z moich lepszych decyzji 🙂
jasminowa, stajnia nad stawem (w Zbytowej) spełnia wszystkie Twoje warunki. Jest jedno wolne miejsce obecnie.
Mrozów za lesnicą też warunki spełnia i chyba będzie jedno miejsce 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się