Ochraniacze

joanna_kwiat89   Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez.
08 kwietnia 2014 18:26
[b]halo, equi.dream dziękuję za opinie 🙂
equi.dream[/b] a jak z wentylacją z HKMach? Jakaś jest czy dramat? Bo nie ukrywam, że w ochraniaczach jeździć będę przede wszystkim latem.

Te BR wyglądają całkiem fajnie ale kolory dostępne od ręki nie dla mnie a na stronie BR jest napisane, że czeka się kilka tygodni. Tyle nie mam a szkoda.
Polecacie jakieś fajne nie drogie ochraniacze?
pirat30 mogę Ci ze szczerego serca poleciś Fair Play Pro. U mnie spisują się znakomicie, rzepy są mega wytrzymałe, obudowa również. Porządnie zrobione i w dodatku ładne kolorki. 😉
joanna_kwiat89   Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez.
08 kwietnia 2014 20:30
To jeszcze ja z jednym pytaniem i obiecuje więcej nie zadręczać 🙂 Ktoś coś wie/ słyszał na temat tych ochraniaczy:
http://konik.com.pl/ochraniacze-aero-waldhausen ?
Z góry dziękuję 🙂  :kwiatek:
joanna_kwiat89, ja mam takie tyły, normalne Pro tylko z dziurkami 😉 ciut węższy rzep niż w np Horze i sztywniejsze. Czy oddycha noga- nie wiem bo mi pod takimi tyłami nigdy koń się nie poci.
Londstreet   Biszkopt z czekoladą
08 kwietnia 2014 21:46
Cocosowo, spróbuj zareklamować, a nuż dostaniesz zwrot pieniędzy albo nowe ochraniacze.

Ja mam 2 komplety BR Pro Max, używam ich na zmianę z owijkami i skorupkami na skoki, więc nie są zbyt męczone i na razie nic się nie dzieje, ale raczej nie zdecyduję się na kolejne, nie po tylu negatywnych opiniach. Rozumiem, że jednej osobie mogła się trafić felerna para, ale już było sporo takich przypadków.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
09 kwietnia 2014 08:03
Ja swoje BRy reklamowałam 3 razy i za każdym razem z pozytywnym skutkiem, bo producent uznawał reklamację, trzeba tylko udokumentować zdjęciami pokazującymi zniszczenia. Raz jak po pierwszy użyciu tyły były już całe porysowane, chociaż producent gwarantował wytrzymałość. Drugi raz jak po jakiś 2 miesiącach w przednim pękła skorupa - i tutaj w ramach reklamacji poprosiłam o nową parę w nadziei, że tylko ta jakaś pechowa. Jednak jak kolejna para przodów pękła po dosłownie 3 użyciach zareklamowałam i otrzymałam zwrot pieniędzy.


Teraz szukam jakiś ochraniaczy, których mój koń nie obróci w pył... I stwierdziłam, że raczej wszystkie kontaktowe, skórzane, materialne odpadają, bo pewnie skończą jak BRy pro max. Znalazłam wczoraj coś takiego, miał ktoś?

http://amigo-konie.pl/4718-hkm-ochraniacze-kontaktowe-neoprenowe-ze-skorupa-para.html
[img]http://amigo-konie.pl/stThumbnailPlugin.php?i=media/products/6b1e0905fbcd8459c4b37edd89cca0b7/images/4717_ochraniacze_kontaktowe_skorupa.jpg&t=big&f=product&u=1395662020[/img]

Moje białe BR'y po prawie roku regularnego użytkowania na trzech koniach nadal wyglądają jak nówki. Od czasu do czasu tylko przeczyszczę rzepy z syfu i tyle. Horze Memphis po ledwo dwóch miesiącach wyglądają gorzej niż BR'y  😉
xequus, ale czadowe!!!! jakbyś się skusiła to daj znać jak rozmiarowo 🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
10 kwietnia 2014 15:02
A na ile mają gwarancje ochraniacze BR Pro Max? Ktoś wie? 👀
A czy ktoś ma/użytkuje/macał ochraniacze Busse Lack:

Podobaja mi sie bardzo (min ze względu na kontrastowa bizę). Zamawiać Busse czy raczej wybrać Harrys Horse Flextrainer Air (oddychające)?

Najbardziej podobają  mi się BR Multisporty - ale cena 2x wyższa...  🙁
jakie ochraniacze polecacie na długie tereny (4-5 godzin)? czy może lepiej w ogóle bez? mam Veredusy Olimpic i zastanawiam się czy końska noga za bardzo się w nich nie spoci?  🤔
Kurczę, a ja mam dylemat czy kupić pro mesh czy szukać dalej? Interesują mnie wysokie tyły, a do tego koń strychuje... Pro mesh bardzo mi się podobają,  ale nie wiem czy ochronią w całości nogę konia to jest od stawu pęcinowego w górę 🙂 szukam jeszcze innych wysokich tyłów, do których mogę dobrać przody. Noga mojego siwego niestety w rozmiarze full nie mieści się....Jeździmy w tereny i na placu ćwiczymy 🙂 Może macie jakieś pomysły?
Olson, wybierz jakieś przewiewne, ja np. używam york pro air i super się sprawują na dłuższe tereny, koń się pod nimi nie poci, szybko wysychają (w terenie często przejeżdżamy przez rzekę, a jak zdejmuję to już są suche)  🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
11 kwietnia 2014 20:39
Burza, skusiłam się i jestem zachwycona 😉 jest tylko problem, że to była ostatnia para i nie można ich już dostać... Ale są fajne. Mam Lki i myślę, że na normalne konie na spokojnie by pasowały na tyły - u mojego smoka 180cm w kłębie na tyłach się nie dopinają, a na przodach leża idealnie 🙂


arivle Ooteman mi odpisał, że wszystkie produkty BR mają roczną gwarancję.
xequus O właśnie!!! O TAKIE ochraniacze mi chodziło!!! Tylko, jak to nie mozna ich dostac?? Czy mozesz mi powiedziec jak sie one nazywaja?
xequus, łeee czyli- nie można ich już kupić i na dodatek jednak są duże? mamy przody M 🙁
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
12 kwietnia 2014 17:06
xequus, łeee czyli- nie można ich już kupić i na dodatek jednak są duże? mamy przody M 🙁


Nie są właśnie duże 🙂 bo mój smok na przodach nosi Mki, a tutaj Lki leżą idealnie. Ale niestety dlatego kosztowały tak mało, bo to była ostatnia para. Patrzyłyśmy do katalogów i już ich nie ma... bo chciałam właśnie zamówić też na tyły...

xequus O właśnie!!! O TAKIE ochraniacze mi chodziło!!! Tylko, jak to nie mozna ich dostac?? Czy mozesz mi powiedziec jak sie one nazywaja?


Na stronie Amigo nazywały się Ochraniacze kontaktowe ze skorupą  😉 podobno firmy HKM, ale w sumie metka była amigo, może dlatego że przecena.



Zawsze można napisać do Amigo, żeby spróbowali jednak sprowadzić 😉
xequus   dzięki, spróbuję czegoś się dowiedzieć. Mój siwy tez ma duże nogi i zwykły full nie będzie pasował...na dodatek ciężko trafić wysokie tyły w rozmiarze L lub XL
Kucka rozwaliła kolejną parę horze tendon,ale kuszą mnie te:
http://yard-equites.pl/ujezdzeniowe/1571-horze-ochraniacze-brighton.html
już miałam zamawiać,ale wpadam z pytaniem o opinię i rozmiarówkę-nie utopi mi się kruszynka 120cm w rozmiarze S? kiedyś miałyśmy powszechną tandetę-neopreny horze i Ski były dobre ale nie wiem czy te nie odbiegają od norm 🙂

edit:znalazłam shetlandy,przepraszam za zasmiecanie  :kwiatek:
Utopi, pony wypadają duże. Na Twoją zdecydowanie shetty 😉
Utopi, pony wypadają duże. Na Twoją zdecydowanie shetty 😉

dziękuję  :kwiatek: zaraz zamawiam 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
13 kwietnia 2014 11:17
Czy miał ktoś do czynienia z tymi ochraniaczami  😜?
lusia722, Misia ma, tyły się nie dopinają.nawet na cienkiej nodze.
lusia722, a co to za ochraniacze?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
13 kwietnia 2014 11:53
anai Harry's Horse Elite-R Grand Prix

Zuzu. to nie dobrze, bo mój champion to zbyt subtelnych nóg nie ma 🙄
Te ochraniacze to trzecie z moich faworytów, też mi się bardzo podobają, ale opinie o rozmiarze mnie przerażają... czyli jeśli mój koń ma rozmiar L to nie mam szans? 😤
sei   . let's grow old together & die at the same time .
13 kwietnia 2014 17:02
ale Misia ma dużego konia 😉
mój w full wchodzi, a młody to nawet coby.
zależy jaki koń.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się