DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Dittka - fantastyczny! 🙂 ja mam materiał z podobnym wzorem i chciałam go przeznaczyć na pad westowy ale chyba zmienię koncepcję  😍 Super się na koniu prezentuje 😀
Okunka,
Dzięki 🙂
Taki westowy też byłby super. Mój materiał, to drobny sztruks i ciężkie westowe siodło byłoby chyba za potężne.
dittka, może się powtarzam, ale te jeansowe czapraki wychodzą Ci świetne 🙂! Jak zobaczyłam czapraki animo w podobnym stylu to chwyciłam się za głowę myśląc "blee, kto to kupuje", a Ty pokazałaś nowe oblicze jeansowych czapraków  😁 podobają mi się!
Ten "zigzag" też świetny, też mi się widzi ten wzorek w wersji west 🙂
Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
09 kwietnia 2014 16:40
Edit. znalazłam odpowiedni wątek  😡
dittka- świetny czaprak. Czy tabliczka to też sprzęt  🤣?
dittka super ! gdzie znalazłaś taki fajny, wzorzysty materiał ? 🙂

U mnie zapowiedź prezentu urodzinowego dla kumpeli 😀
Jak tak patrzę na zdjęcia to lamówka wygląda jak wyjdź z tąd i nie wracaj  😵 w realu nie jest tak źle  😁

carmelka   Extremly photogenic... potato
10 kwietnia 2014 20:31
wabankowa ślicznie jest 🙂
I stąd, a nie z tąd. Przepraszam, ale to silniejsze ode mnie  😀
wabankowa,
Materiał wygrzebałam w necie 🙂 Tam znajdziesz prawie wszystko - prawie, bo materiału w herbatniki nie namierzyłam, a potrzebuję. 🙁
hejka 😀 Wrzucam się z kolejnymi dziełami ;p
Pad mikrofaza+ wstążka,  pad bawełna jasna zieleń groszki + zielona wstążka, oraz mikrofaza pantera
mam jeszcze w zapasie inne pady, ale są jak dla mnie przeciętne więc ich nie wrzucam;p
Sio   nowe wcielenie marchewki
11 kwietnia 2014 18:47
och!! groszki są przesłodkie 🙂 :kwiatek:  i niebieski też mi się podoba
asicaa239
Granatowo-niebieski super 🙂 🙂 🙂
wabankowa- ja średnica tego sznureczka?
Czym można zastąpić farby mazaki do tkanin? Farbą akrylową?
Piaffeczka, chętnie pomogę.
tylko pytania nei rozumiem.
w jakim celu zastąpić? bo farby do tkanin (amatorskie, do ręcznego malowania) są w skrócie 2 rodzai - akrylowe - jak dobrej jakości akryle d malowania obrazów (takie satynowe, plastikowe, a nie jak plakatówki) i takie jak tusz do druku - rzadkie (z czego sa - nie wiem)
Pochwale się kupionym od znajomej, która je robi padem do jazdy na oklep i 4 owijkami (rozmiar na full, tu tylko przymierzone)  💘
Czym się różni taki pad od zwykłego padu? Oprócz doszytych przystuł - grubsze wypełnienie?
Dzieło forumowej sepii dla mojego konia:
Może ktoś z Was robił wypinacze bawełniane ?  👀
Albo znalazł w internecie jak je zrobić ?
pomocy! Przelamujac niemoc tworcza, jakis czas temu zaczelam robic nauszniki. Tym razem w kolorze fioletowym ale... brakuje mi weny tworczej na wykonczenie ich, co zagladam do kartona  z welna, to za kazdym razem mam inna koncepcje wykonczenia  😵 i tak raz mi pasuje bialy lub czarny ale za chwile mysle, ze zolty, limonkowy czy nawet czerwony bedzie ladny i tak od 2 dni leza nieskonczone nauszniki 🙁
Abstrahując, mam czaprak fioletowy z lamówką o kolorze limonki i muszę powiedzieć, że to był strzał w dziesiątkę.
patent do lonżowania o nieznanej nazwie (jest jakaś ale niewymawialna :P)

wer1.: 2 yorkowe uwiązy (grube i długie) - wiązane na środku - na kłebie (dla koni większych niz 160-160 raczej trzeba coś dłuższego)
wer.2: kawał linki żeglarskiej (wersja do wiązania) lub linka + 2karabinczyki (wersja zapinana)

wer3 : mozna zrobić regulacje jak tu - wtedy trzeba 2 grubosci linki i to ocko do regilacji.

połacznie 2 linek nie jest konieczne i potrzebne. ale jak ktoś chce to tez supełek i kółko od starego kantara np
horse_art
Robimy klasą znajomej prezent urodzinowy... Trzeba zafarbować bluzkę na wzór galaktyczny...  😵
Potrzebuje sprawić sobie drewniane schodki do wsiadania, ale google wypluło mi albo plastikowe badziewie, albo jakieś ogromne drewniane. Czy mógłby ktoś zrobić mi zdjęcie swoich schodków, jeśli takie posiadacie?

Z góry dziękuje  :kwiatek:
little_girl, mam w stajni  cos takiego jak tu klik jak nie zapomnę to zrobię zdjęcia, tylko napisz jakie dokładniej 😉
Marthiiina,  mam taki patent u siebie w stajni, generalnie to jest jeden sznurek regulowany na obu końcach, środek sznurka jest jakby obłożony na stałe owijką, taką ze sznurka, jakby za długą, więc ona powoduje, że nie obciera się konia.  Jakby co to PW
wabankowa- ja średnica tego sznureczka?


0,5 cm 🙂
Piaffeczka, a tak jak się robiło bluzki kiedyś takie... hipisowskie(?)?
trzeba powiązać wezełki czy sznurkami, wrzucić do farby - barwnika do tkanin -  (tania)i już. jakby takie gwiazdy są....

a jak ma być realistycznie - no to np te: http://www.artequipment.pl/p23,farby-do-tkanin-marie-s-12-kolorow-medium.html
masz duzo kolorów, tanio, firma dobra (ich przynajmniej akwarele są doskonałe)

albo dobre akryle. z tym, że te dobre kosztuja tyle co i małe słoiczki do tkanin (w zestawach małe tubki kilka zł szt, pojedyncze większe kilkanaście)  - więc i tak drożej niż ten zestaw. 
jak nie znajdziecie tych do tkanin - czy zamawiać nie chcecie, to można te artystyczne - najwyżej nie będzie do prania 😉 - ew. delikatnego ręcznego

marysia550, fantastyczny kolor, wzór no i fakt amortyzacji. jestem na tak 😀
Witam!
Czy któraś z Was zdolniachy podjęłaby się wykonania mi 4 albo i 6 padów, wszystkie takie same w kolorze zielonym, i być może z jednym paskiem na skos brązowym. I czy byłaby możliwość np wykonania napisu na każdym ? Jeśli któraś by chciała mi cos takiego wykonać to czekam na PW i "wymagania" cenowe ( i jeśli macie to jakies wzorniki kolorów?). Sprawa dość pilna 🙂
marysia550 Czy to jest satyna?;> Ja właśnie zakupiłam metr białej na czaprak typowo wyjazdowy, bo coś ciężko mi się przekonać że może być trwała do codziennych treningów...😉
Nie to nie jest satyna 🙂 to jest cos czego nazwy nie znam- ale jakis materiał od spodu z filcem- gruby i mocny- tapicerski.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się