Podziękowania

wystarczy nie podjudzać, nie obrażać i nie wywoływać jak mnie wcześniej.
Faza, doskonała rada - "chcesz mieć dużo przyjaciół? pomocników? sponsorów? - obrażaj jak popadanie, ignoruj tych, którzy ci radzą lub nie kadzą - rób jak robisz do tej pory! - zostana najlepsi (wg ciebie) - czyli na końcu ty sam" - ale to V. już wie. bo nie raz przerabiał.

papatki!
ps.nie wołajcie - to nie bede pisac. choć...to wolne forum - jeśli autor moze pisac bzdury/banały/epitety, to czemu inni mają nie pisać nic?
he, he Horse odkąd to sponsorem jesteś.!!!!!!! Albo Hamer!!!
Spoko można nacisnąć ignoruj.
Faza, chociaż sponsor to niespecjalnie dobre okerślenie - to re-volta (czyli forumowicze) pomagała Viritimowi finansowo w takim wymiarze, w jakim forumowicze mogli i chcieli... Warto o tym jednak pamiętać...
Faza, a nie łatwiej Wam jest przejść w takim razie na PV? Tu zawsze ktoś zajrzy i w końcu zacznie jątrzyć. Zawsze będzie Was to irytować. To w końcu forum do dyskusji. A jeśli posty Vitirima mają czytać tylko wybrańcy, to zróbcie sobie kącik wzajemnej adoracji na FB. To chyba lepsze niż ignorowanie 20, 40 moze 100 uzytkowników 😉
Jestem przekonana ,że wątek ten czyta jeszcze pare osób wiec pw raczej odpada . dyskusja jest ok pod warunkiem ,że na temat i bez zbędnych złośliwości.
i bez zbędnych złośliwości.


ale to tylko 1 strony się tyczy? a 2 ma immunitet?

dyskusja jest ok pod warunkiem ,że na temat i

jest dyskusją, a nie jedynie monologiem + zachwalaniem ...

chyba, że to pamietnik. wtedy poczytać można ale autor powinien wstrzymać sie  od

złośliwości.
i pochodnych....

a co do sponsorowania - to teraz mamy przestawać dowody wpłaty lub innej pomocy? i wtedy można już oburzać się formą "podziękowania"( nawet wątek taki tytuł ma....)? na forum czy do ciebie na pw? czy i tak nie wolno?
Faza bardzo cie cenie. wiesz o tym przecież. ale nie dołączaj proszę do obrażania zniesmaczonych. to nie fajne - bo i oni pokrzywdzeni i....po co. czasem da się przeczytać i jakas ciekawostke dowiedzieć. i fajnie. ale powstrzymaj V. przed złosliwościami. bo jesli duży to nie wypada, a jak mały - to +za mały żeby wielu lepszych od siebie i zawodników, trenerów czy praktyków nazywac jak nazywa...tu nie tylko nadęte dzieciaki co po przeczytaniu jazdy konnej w weekend wiedza i umieja juz wszystko...
Witam horse mam nadzieję że te aluzje nie są pod moim adresem????????
to nie są aluzje ....
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Umawialismy sie przeciez, aby nie siac fermentu w tym watku
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 kwietnia 2014 13:01
horse_art, możesz już skończyć? Jak masz taki ogromy żal do Viritima to napisz esej i wyślij mu na PW, niepotrzebnie robisz tutaj aferę.
eterowa, ja robie afere? to ty mnie tu wywołalas, choc nic nie pisalam. sama rozkręcasz.
nakręcacie czlowieka zeby sie lenił i uważał za kaleke nic niemogącą (choć tak nie jest), któremu wszystko wolno, że wolno mu tak się zachowywać, a potem gdy odbija się od ściany realnie myślących ludzi, traci wsparcie - dalej klepiecie po ramieniu, że robi dobrze... żadne to wsparcie. krecia robota
"tak... kop panią - jak się spocisz to mamusia cię wytrze... " a jak zabranie mamusi to zostaniesz znów sam ze swoimi problemami...

nie pisz o mnie/do mnie - nie bede odpowiadać

edit- to dla wyjaśnienia było.

i wyjaśnienie do m.in ikariny - czlowiek zapytał - to odpowiedzialam, wyjasnilam chyba uposledzony umyslowo ma prawo do wyjaśneinia zdań jeśli ich nie rozumie?
kilka os. pisze różne rzeczy - napada. ale to ja tylko ferment sieje? odpowiedziami na zarzuty?
ok. kończe. z tym tematem
robicie człowiekowi krzywde. bo robicie z niego kaleke, niedojde. albo uczycie jak wyłudzać bez wysiłku. wasza kasa - wasza sprawa - ja i wielu już na bank nie pomożemy. 
a łamanie zasad forum - kolejna bajka. nawet V.  jego miłośnicy mogą ich przestrzegać - trudnie to nie jest.  ale oni nie muszą....
edit2:popr.
Ogłaszam wszem i wobec że nie byłem jakiś mistrzem , chapionem w jeżdziectwie taki sobie jeśdziec . Miałem chonor jeżdzic u najleprzych trenerów w Polsce . Mam bagaż dużych doświatczeń i chce przekazać innym . Powiem zarozumiale pisżąc swoje wspomnienienia porady robi mi ogromną przyjemność człowiekowi dośwateczonemu przez wypadek . Już byłem po temtej stronie i jeżeli ktoś kwesjonuje moje cięszkie życie bo ono jest strasznie mnie godzi w moje udraczone serce . Ale mam duszę jako koniarz i będę pisał czy to się komuś podoba lub nie . Dziękuję moim kochanym przyjacelom że jeszzcze mnie tolerują dziekuję wam za wszelkie dobro które od was otrzymuję . :kwiatek:
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 kwietnia 2014 13:13
Viritim, i tak trzymaj 😉 Czekam na kolejne wpisy 🙂
Viritim,  z czystej ciekawości: próbowałeś podjąć jakąś pracę - choćby na 1/4 etatu?
Tak, aby było łatwiej finansowo?
Nie prubowałem bo nie mogę przez te imlaty w kręgosłupie i wszelkie urazy nie pozwolą Faza kiedyś zamiściła mój wypis ze szpitala . Jak jest zmiana pogody to przez całe ciało jagby mnie walec przejechał . Dziękuję bardzo za troskę ale zanam po tylu latach po wypadku jak mój organiz fukcjinuje . Rok rocznie muszę brać zabiegi poniewasz grozi mi wózek inwalicki dla tego muszę je brać np; dziś miałem zabiegi w sumie 7 jestem taki padnięty że aż dziszaj bardzo wcześnie sie położe . Dziękuję bardzo za poradę i jest bardzo miło z tego powodu że ktoś mi wysuwa jakieś poradę . :kwiatek: :kwiatek:
_Gaga, z tego co wiem o losie rencistów jest to Oficjalnie niemożliwe 🙁 Tzn. możliwe = ile zarobisz, tyle stracisz z renty 🙁.
halo, mój tato jest rencistą i pracuje... renty mu nie zabierają, nie moze przekroczyć jakiegoś tam progu zarobków i tyle

Viritim, ja bym jednak próbowała coś znaleźć. Wiem, że są Zakłady Pracy Chronionej w których pracują osoby w jeszcze gorszym stanie... zarobki może nie są super wysokie, ale zawsze coiśtam wpadnie a i człowiek jest codziennie między ludźmi...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 kwietnia 2014 13:59
Prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy, do której uprawniona jest jedna osoba, ulega zawieszeniu w razie osiągania przychodu w kwocie wyższej niż 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy, ostatnio ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.


Zmniejszenie wysokości renty powoduje osiągnięcie przychodu w wysokości przekraczającej 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, nie wyższej jednak niż 130% tego wynagrodzenia.


infor.pl
no dobrze, rady radami, ale przejdźmy do konkretów: KTO zatrudni Viritima?
Gaga, pracujesz w dużej firmie. widzisz tam miejsce dla niego?
i to takie by nie obciążać jego zdrowia, czyli na pewno siedzące, ze względu na kręgosłup. Przecież nie pójdzie stać na ochronie.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 kwietnia 2014 14:24
TAJGA, ale to nie trzeba od razu uderzać do dużej firmy. Mozna składać długopisy, albo np. przeprowadzać ankiety -> dobrze płacą, jest kontakt z ludźmi, nie jest to praca godzinowa
Już mi sprostowano. Dzięki. "Zostało mi się" w dawnych czasach. Może V. też ma takie archaiczne przekonanie? Że nawet gdy zarobi, nie może o tym mówić?
Cierp1enie siedzące też niekoniecznie wchodzi w grę 🙁 Raczej umożliwiające zmianę pozycji. Tak myślę - gdy myślę o "przyjemnościach" kręgosłupowych.
safie, jeżeli masz małą firmę skręcającą długopisy,a do tego zatrudnisz Viritima to przecież nie mówię nie 😉 i on pewnie też by nie powiedział 😉
halo - a no faktycznie, siedzące też nie :/ To jaka praca byłaby dobra dla Viritima, no i kto by go zatrudnił??
nie wiem jaka rente ma przyznana Viritim. Mój maz ma rentę z częsciowa niezdolnością do pracy i w związku z powyższym pracować  może, dotycza go przytoczone wyżej przepisy.
Zupełnie inaczej jest w przypadku renty z powodu całkowitej niezdolności do pracy i z okreslona grupą inwalidztwa.
Poza tym dzis jest ciężko o prace dla młodych i zdrowych ludzi i bardzo watpie aby jakas firma (nie ważne duża czy mała) chciała zatrudnić Viritima.
Zreszta nie za bardzo rozumiem cale to zamieszanie i wskazywanie Komus co ma robić. Żebrze? Prosi Was o datki? Nie widziałam. Widzę ,że ludzie dobrej woli sami zbieralio kasę, kupowali prezenty. Viritim o nic nie prosi , chce po prostu być, szuka kontaktu z ludzi i chce opowiadac. Przeszkadza Wam? Naprawde nie rozumiem Was.
Obiecałam ikarinie,że pisać nie będę, ale w świetle otrzymanych przed chwilą informacji, milczeć nie mogę.
Viritim otrzymał, jakiś czas temu konkretną ofertę pracy w formie pisania, którą odrzucił twierdząc,że ,,tam piszą tylko laicy". Pomoc  zaoferowały  osoby, które już straciły status przyjaciół.
Horse_art wie co pisze. Aktywizacją zawodową niepełnosprawnych zajmuje się na co dzień. Sama oferowała pomoc, która została odrzucona, i spotkała się z wielkim oburzeniem, Żeby nie użyć mocniejszego sformułowania
PS: To był mój ostatni wpis w tym wątku. Zostawiam czytelników z materiałem do przemyśleń.
o jak temat taki to nie bedzie off-a:
akurat osobie z orzeczeniem czesto łatwiej znaleźć pracę niż zdrowemu.
wystarczy przejrzeć ogłoszenia "szukam osoby z grupą (orzeczeniem o niepelnospr. stopnień,..)/renciste......" (ew studentów - za nich tez mniejsze koszta)  - to wszystko przez to,ze są niższe koszta zatrudnienia i dopłaty z pfron. na takich pracownikach się zarabia - nawet jak nic nie robią*. czym większy stopień tym lepiej. i to czy mala firma czy duża (zaklady pracy chronionej, większe też muszą zatrudniac ileś %  niepełnospr.) - wystarczy chcieć. łatwo może nei być. ale komu w tym dziwnym kraju jest łatwo? 🙁
są różne formy pracy i zarobkowania. także takie jakie os. w tym stanie co V. może. oczywiscie to nie kokosy, nie praca super ważna - ale coś, zeby nie siedzeic w domu, nie popadac w marazm i mieć grosz - jest. do tego mozna mieć np. zniżki na leki itd.
oficjalnie zarabiać jak podlinkowano- można - do pewnej stawki.
a wielu po prostu  nie chce. nawet o tym słyszeć. a kazdy kto proponuje jest zły - bo jak można? biednego kaleke... i opowiadają jak im źle -żeby im pomagać, żeby państwo dawało...
siedze w temacie, ze tak powiem zawodowo (pod różnymi kątami - także zatrudniając/pomagajac zatrudnic-zeby nie bylo ze to teoria tylko) - dlatego mam postawę nie klepiącą po ramieniu. co wygląda czasem "ostro" czy nie miło. ale czasem trzeba. i nikt chyba jeszcze zaktywizowany nie żałował - wiec warto 🙂 (no chyba że robi to celowo 😉 )

faktycznie, chciałam dać wędkę (jaki i kilka innych osób) - no zaczęłam temat czy chce- ale on łowić nie chce. odmawia, zmienia temat, nie podejmuje. wiec chyba nie ma co rozwodzić się nad tym tematem. nie chce pracować i tyle. jego wybór. nie kazdy chce pracować do nie wiadomo jakiego wieku.... nie uszczesliwiajcie, nie tłumaczcie na siłę.... trzeba to uszanować. ale i szanując 2 stronę.
i po tym wyjaśnieniu kończe temat 🙂 pozdrawiam i jednak ciesze się, ze są dobrzy ludzie - nawet jak nie świadomi, bo intencje przeciez czyste 🙂
edit*dobra, przepis się zmienił, zapomnialam o tym - bo świerze - teraz jest chyba do 75% zwrotu, ale dalej jest dofin. do utworzenia miejsca pracy.... tak czy siak - nadal sie "opłaca"
Halo dziękuję za komenrarze i opinie z którymi się poczęsci nie zgadzam np; mam całowitą nie zdolność do pracy , inwaida 1 grupy uszczerbku na zdrowiu 75 procent . Kochni dziękuję za porady ale z nich nie skorzystam . Miałem propozycje o wydaniu książki żle ten post który otrzymałem zrozumiałem , a zrozumaiłem się wciąż mnie się krytykuje za co tą osobe przeprosiłem . Kończmy ten już wątek omnie idę zaras spać jestem padnięty po zabiegach a miałem ich 7 no chyba wystarczy .Życzę wszystkim bez rzadnych wyjątków ; rodzinnego , miłego , udanego wieczorka obiecuję jutro napiszę ciąg dalszy moich wspomnień .
Viritim Jestem pełna podziwu jeśli chodzi o Twoją postawę ostatnio  :kwiatek: I choć miewam wątpliwości to cieszę się, że dzielisz się z nami wspomnieniami: gdy jesteś kulturalny to naprawdę fajnie się czyta! Czekam wobec tego na dalsze wspominki 🙂
Viritim, nie krytykujemy, szukamy dla Ciebie miejsca na ziemi, skoro sam niespecjalnie sobie z tym radzisz
Piszesz, że jesteś samotny - łatwiej nawiązać kontakt pracując gdziekolwiek

Gaga, pracujesz w dużej firmie. widzisz tam miejsce dla niego?

Tak w ochronie, na bramie w biurowcu po 4 h dziennie. Pracują u nas osoby niepełnosprawne. Praca polega na naciskani przycisku otwierającego bramkę po okazaniu przepustki, przy czym jakieś 50% pracowników ma przepustki elektroniczne (samo się otwiera)...

Zreszta nie za bardzo rozumiem cale to zamieszanie i wskazywanie Komus co ma robić.

Po to aby pomóc - znaleźć ludzi, nie tyle pieniądze, co towarzystwo... to dużo ważniejsze od czegokolwiek... nie byłby samotny po prostu.
Witam wszystkich  :kwiatek:. Pamiętam jak rumak w moim klubie w Ciechocinku był strasznie tudny do jazdy trzeba go było mocno przy skoku wyjeżdżać czyli mocno go pchać krzyżem i łydkom . Miał na imię Pontack z sk Liski półkrewek . Parę razy się zdażyło że nie mogłem jechać na zawody z powodu że byłem chory i dosiadał go kolega z klubu . Wiecie kochani jak szybko rumak zaskoczy że ktoś inny siedzi na nim i ma mozliwość pola manewru . Konik miał duży potecjał skokowy pięknie baskilował nad przeszkodą . Ale jak ja nie jechałem jeżdziec jadący na nim zawsze miał trudności z nim potrzebował rumak bardziej dosiadu pobudzającego go skoku . Zawsze jak nie pojechałem na nim to stopował , wyłamywał . Powiem wybatcie że tak sie puszę i jestem zarozumiały , znałem Potiaka od potszewki i wiedziałem jak z nim postępować podczas skoków na parkurze zawsze na mim byłem w 3 i było cacy . Uwieszczie że koń wyczuje odrazu zmanę jeśca po dosiadzie wiem że wszyscy wiecie o tym i rozumiecie mój tok myślenia . Ojejeku pomykam na zabiegi do szpitala wojskowego ale w weekend ich nie mam . Życzę wam wszystkim udanego , pełnego sukecesów dzioneczka papatusie ........................... :kwiatek: :kwiatek: 😅 😅 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się