APEL Kinga, Dumka i Jowisz - ich dalsze, spokojne życie zależy od naszej pomocy

Niestety już tu nie bywam z powodu braku czasu lecz przyszłam z prośbą. W moim mieście likwidują stajnię w której spędziłam z dobre 4 lata. Wszystkie konie musiały zostać sprzedane, lecz po 3 nikt się nie zgłosił. 16.04 odbędzie się licytacja i pewna fundacja zbiera pieniądze na ich wykup. Proszę przeczytajcie to: https://www.facebook.com/events/450700858395725/permalink/451224908343320
Gdyby ktoś mógł wesprzeć i wpłacić chociażby złotówkę na konto banku na wykup tych koni byłabym ogromnie wdzięczna! To już nie chodzi o to, że jestem związana z tymi końmi i jeden z nich to akurat koń którego miałam pod opieką a o ich dalsze, spokojne życie. One nie mogą skończyć u handlarza a potem trafić do rzeźni prawda? Nikt z nas by tego nie chciał, na pewno.  😕 😕
Błagam, gdyby ktoś miał możliwość wpłacić jakiekolwiek pieniądze. Liczy się każdy grosz, każda złotówka a pozostało jeszcze 6 dni. Pieniądze zbierają dokładnie do 14.00 16.04.14r. Proszę pomóżcie, moja rodzina również wpłaca pieniądze, akcja jest rozgłoszona w szkole.
spokojnie, nie grozi im miesna przyszłość:

Zawalczymy też o Jowisza: szacunkowa cena 4500, wywoławcza 3375 zł.

Cena wywoławcza Dumki - 3525 zł

cena wywoławcza Kingi 5250 zł

przy takich cenach-żaden handlarz ich nie kupi, bo to już są ceny sporo powyżej mięsnej, a jeszcze musiałby je przewieźć.
te apele już się zaczynają nudne i denerwujące robic. kiedy trzeba faktycznie pomóc się pomaga, a nie kolejna ckliwa historyjka o biednych konisiach.
dajcie kasę bo biedne koniki trzeba kupic.

jestem przeciwna wspomaganiu fundacji bo większośc z nich bierze kasę do kieszeni, a konie pomocy nie widzą.

zresztą ceny podane przez Isabelle   raczej do rzeźnych nie należą.
A jak się złożymy to konie będą nasze wspólne?
właśnie ??? 🤔
Ale wspólne - czyli całego forum, czy jedynie składających się
Jeśli całego forum, to jak w paszporcie zmieścić 18 707 właścicieli?  😕
Proste: składamy się po złotówce i każdy się przejedzie raz na 12 lat.
O i super pomysł
A co z utrzymaniem? też każdy płaci araz na 12 lat? 😉
Proste: składamy się po złotówce i każdy się przejedzie raz na 12 lat.

O! Mi to pasuje, nie mam teraz za dużo czasu na jazdę. 😀

kludulka, Co w tym złego, że zostaną wylicytowane? Ktoś je kupi, będą miały nowych właścicieli i tyle. Dlaczego liczy się każda złotówka i należy się zrzucać? Czemu angażuje się w to fundacja?
Utrzymanie to proste, każdy bierze konie na miesiąc. Alfabetycznie. Ja jestem na T, to być może nie doczekam.  😉
każdy bierze konie na miesiąc
Ale wszystkie 3, czy losujemy kto którego?
[quote author=_Gaga link=topic=94592.msg2064549#msg2064549 date=1397195627]
każdy bierze konie na miesiąc
Ale wszystkie 3, czy losujemy kto którego?
[/quote]
Wszystkie, bo by tęskniły za sobą.
fakt, o tym nie pomyślałam 😉
Co wy za glupoty gadacie - chcecie konie wozic w te i we wte? Moze lepiej revolta cala stajnie zbuduje - i wszyscy beda codziennie robic zrzuty na wszystko
famka   hrabia Monte Kopytko
11 kwietnia 2014 07:11
ikarina, stajnię dla trzech koni to się w ogóle nie opłaca budować, nie lepiej złożyć się i postawić jedną wielką stajnię dla wszystkich revoltowych koni ? tych prywatnych i tych wykupionych ? tak gdzieś w centrum Polski żeby nie było że ktoś ma za daleko
co do licytacji czytam że dawni opiekunowie "postarają się" je wykupić, więc niech się postarają, na mięso w tej cenie nie trafią


edit: aby nie było tak sucho i złośliwie, zawsze jakieś złotówki wysyłam, ale potem jak czytam o fundacjach i ich działalności to flaki wywalają mi się na drugą stronę :/
Siodlarnia na 18 000 osób będzie spora. I jeszcze z przegrodami pod prądem, żeby się TWA nie pozabijały.
famka   hrabia Monte Kopytko
11 kwietnia 2014 07:26
Taniu, hahah ja mam zaraz obraz przed oczami i już widzę tą siodlarnię  😁 rozweseliłaś mój dzień od rana  :kwiatek:
famka, o! Super pomysl! Jak jakis handlarz bedzie grozil rzeznia jakiemus siwemu kucykowi z zaropiala rana, to od razu bedzie mozna bylo go do nas wyslac, wszyscy przeciez zrobimy zrzute

Tania, Co za problem, zbudujemy wiezowiec - 18000 osob na forum, jakby kazdy sie zrzucil... stac nas.
ikarina, czyścisz konia i okazuje się, ze zapomniałaś... popręgu
A masz pakę na 18 piętrze
W dodatku nie ma prądu
😵
A to drugi z pięciu dziś do pojeżdżenia... przy poprzednim pomyliłaś ogłowia  😉

ps. przy w takiej opcji znieknie nam wątek dla odchudzających się i biegających  😉
famka   hrabia Monte Kopytko
11 kwietnia 2014 07:33
siodlarnia będzie na karty dostępu, wkładasz kartę wciskasz guziczek od odpowiedniego sprzętu i do stosownego konia i pyk sprzęt sam się transportuje już z ubranym koniem,  więc _Gaga, nawet biegać nie trzeba  😁

_Gaga, no i wlasnie o to chodzi, taki jest cel 😀
siodlarnia będzie na karty dostępu, wkładasz kartę wciskasz guziczek od odpowiedniego sprzętu i do stosownego konia i pyk sprzęt sam się transportuje już z ubranym koniem,  więc _Gaga, nawet biegać nie trzeba   😁

EE ale ja lubię siodłać i czyścić - dzięki temu sprawdzam czy koń się gdzieś nie skaleczył, etc...
Tania - ja Ci oddam moją kolejkę 🙂
Tania - ja Ci oddam moją kolejkę 🙂

Nie, dziękuję. Poczekam sobie.
18 000 to by nam pasowało jakieś wyludnione miasteczko kupić. Może na Ukrainie, bo Ukraińcy w ramach pomocy do nas się pewnie przeniosą?
Ładnie tam . Okolice Czarnobyla powinny być niedrogie.
O! Revolta kupi! na dachu bedzie padok, a na pietrze 33, 34 i 35 hala
famka   hrabia Monte Kopytko
11 kwietnia 2014 08:09
z tarasem widokowym dla koni
a na pietrach 10, 11, 12, 13 i 14 bedziemy hodowac owies i trawe
Na 18 pokrzywy i korzonki dla wegan a na 21 świnie dla mięsożerców. Potrzebne tez przedszkole i porodówka i fitness .
https://www.facebook.com/events/1419032608351323/?ref=22
Czy ten wątek dotyczy tych samych koni? Bo ja się na facebooku nie znam i pogubiłam się w tych wszystkich notkach.
W tym linku, który wstawiłam jest napisane, że dopiero zamierzają budować boksy dla tych koni jeśli dobrze zrozumiałam? Szczyt odpowiedzialności - ratujmy konisie tylko nie mamy ich gdzie dać...
Oby się to końskim Villas nie skończyło 🤔wirek:
Pomijając już ceny za te konie.... przecież tego żaden handlarz nie kupi - to jest granie na emocjach darczyńców.
No ale nie ma to jak wykupić konie ze znajomej stajni, pod przykrywką charytatywności oczywiście... Sorry, gdyby te konie faktycznie były po 800 zł wystawione - złego słowa bym nie powiedziała, bo wtedy faktycznie mogłyby trafić do rzeźni i rozumiem osoby, które chciałby temu zapobiec. Rozumiem, że są ludzie, którzy mają sentymenty do pewnych zwierząt i chcą je ratować. Ale ponad 3000 i ponad 5000? Przecież niejedna revoltowiczka ma tańszego konia 🤔 Aha, zapewne z rzeźni kupiłyście po tak okazyjnej cenie...

No ale ja miałam do czynienia z tą fundacją, jakiś czas temu bym złego słowa na nich nie powiedziała ale niedawno chyba nieco zmieniłam zdanie...
Niestety co innego obiecują, co innego robią. Przekonałam się o tym osobiście. Przykro mi to pisać, ale nie miałabym już teraz zaufania do nich (nie będę w szczegółach rozpisywać o co poszło, bo nie o tym ten wątek). Niestety ta akcja z ratowaniem konisiów po mięsnej cenie od 3000 wzwyż po raz kolejny daje mi do myślenia, jeśli o ich uczciwość chodzi... 🙁 A szkoda  🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się