Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

To ja też z fotą brzucha się wpycham. Mi się wydaje duży. Dla porównania z gołym brzuchem, z ubranym i na wprost 🙂


Edit: Zduśka z czym do ludzi 😉 odpadasz w przedbiegach z Twoimi rozmiarami. Jak Cię pamiętam to drobinka jesteś 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
13 kwietnia 2014 11:06
bera haha spokojnie ja też będę się toczyć  😎
Zet no fajny brzuszek !!! Ja mam dopiero co za sobą półmetek i kurde porównując dziewczyny equi i maleństwo to mam bebzol big  😀 ale może to kwestia budowy . bo ja faktycznie jestem nikczemnego wzrostu  😁
dempsey   fiat voluntas Tua
13 kwietnia 2014 11:58
[quote author=maleństwo link=topic=74.msg2065807#msg2065807 date=1397306985]
dempsey, sto lat Cię nie było! Jestem stęskniona za opowieściami i zdjęciami Dream Teamu i Ciepłego Domu 🙂
[/quote]

jej bardzo mi milo  😡
dziękuję, Dream Team rośnie w siłę  😎, może kiedyś wstawię foty
a Ciepły Dom bardzo się przydaje, ostatnio nas trochę spotkało życiowych przygód, i ten Dom jest naszą przystanią, czymś niesamowitym i coraz bardziej go cenię a i dzieci mówią, że jest wyjątkowy i najlepszy na świecie 😉



demon, przepiękne zdjęcie, to jest COŚ  😜
maleństwo   I'll love you till the end of time...
13 kwietnia 2014 12:03
zduśka, you win!!! Kawał Bolka 😉
Ale wiesz, ja jestem 10cm wyższa od Ciebie, no i składam się głównie z tułowia (jakbym była psem, to pewnie jamnikiem!) i ma się gdzie ten brzuch rozciągać 🙂

dempsey, to będę czekała na jakieś zdjęcie.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 kwietnia 2014 12:25
Dzieki wielkie dziewczyny za odzew aukcyjny 🙂 poki co mozna przestac licytowac, poprosze Was jescze o kilka przebic w ostatnim dniu aukcji :kwiatek:
Dziewczyny od kiedy można używać taki wózek parasolka? Bo szykuje mi się wyjazd, a jak spakuję mojego Xlandera do bagażnika to nie wpakuję tam już nic. Mam parasolkę, ale kompletnie nie pamiętam od kiedy jest to "bezpieczne" dla zdrowia dziecka.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
13 kwietnia 2014 12:56
szafirowa, i ja podbiłam 🙂

Podrzućcie jakiegoś linka do fajnych pościeli dla maluchów, musze kupić ze dwie zmiany dla małej i już mi głowa pęka. Albo wzory jakies takie nachalne, albo ceny odjechane. A bez dotknięcia materiału, to ciężko wybrać.

zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
13 kwietnia 2014 13:06
opolanka fajne są w Ikei
tutaj masz dla starszaka link
i dla malucha link

maleństwowiedziałam, że wygram  🤣 aż sama jestem ciekawe ile Bolek teraz ma, bo po tym jak mnie tłucze z każdej możliwej strony wydaje się duży  😁

edit. musiałam pozmieniać bo coś mi się źle pokopiowało  :kwiatek:
opolanka   psychologiem przez przeszkody
13 kwietnia 2014 13:11
zduśka, dzięki, całkiem ładne wzory. Ikei niestety nie ma jeszcze w moim zacofanym mieście, ale może będzie okazja sie wybrać 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
13 kwietnia 2014 13:17
to wiesz, zawsze możesz kogoś poprosić o zakupienie i o wysyłkę  😉
na kiedy potrzebujesz ? ja jadę dzisiaj 😀
Zet piękny brzuch !
zduśka wydaje mi się, że mamy te brzuchy takie same, tylko Twój jest już pod biustem. Ja też mam całe 163 cm, ale widać jednak robi to różnice. Na pewno nasze pociechy nie ważą tyle, ile twierdzi suwaczek. Mój ma 830 gram  😁
Byłam dzisiaj kupić jakieś ciuchy ciążowe i znalazłam tani sklep, Waikiki zdaje się. Dział ciążowy mały, ale rzeczy super i taniutkie. Nie w stylu babci 65 lat, fajne kolory i tkaniny.
Co do pościeli potwierdzam, że najładniejsze w ikei. Nie pstrokate, ciekawe. Ja na razie nie kupuje, bo będzie spał i tak w śpiworku na początku, a potem się zobaczy. Większość rzeczy już mamy, przynajmniej te droższe. Zostało nam jeszcze tylko łóżeczko właściwie z takich niezbędności.
Nie ma któraś mama do sprzedania poduszki do spania dla ciężarnych ?
Kami   kasztan z gwiazdką
13 kwietnia 2014 14:40
Dziewczyny tylko zwróćcie uwagę, że pościel z Ikei ma inne rozmiary i jest przeznaczona tylko dla ikeowskich wkładów  🤔wirek: Mnie się bardzo podobała, ale nie chciałam się uzależniać od nich. Monia ma fajną pościel z Tchibo i z Jyska  🙂
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
13 kwietnia 2014 15:39
U mnie już po wszystkim 🙂 Cesarka niestety była koniecznością. Ale ja do Was kochane z pytaniem: jak szybko wróciłyście do jazdy konnej ( po cesarce). Jakie były pierwsze odczucia? Bo ja już nie mogę się doczekać jak wsiądę i znowu zacznę coś działać ze sobą i swoim koniem. Jednak boję się że po cesarce tak szybko nie dojde do formy. Teraz odnowienie mięśni brzucha będzie nie lada wyzwaniem...
szafirowa - ja też podbiłam...potem doczytałam, że teraz miała być przerwa w podbijaniu i okazałam się nadgorliwa o te 50 groszy:P
Wszystkie brzuchatki są super!
demon - Wielka Czwórka 😀
Alicja_8 - to pewnie zależy ale ja po 2 miesiącach wsiadłam na takie lajtowe coś 😉
Mazia   wolność przede wszystkim
13 kwietnia 2014 15:54
opolanka delicol stosowałam 2 dni, karmię tylko piersią, niczym nie przepajam, nic dodatkowo nie daję, sama piję na maxa koper i melisę
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
13 kwietnia 2014 16:08
bazylka, super, ze podbilas. Prosilam o wstrzymanie tylko dlatego, zeby dzis nie natrzaskac zlotowek, a potem do konca nie byloby nic. A tak frajda bedzie dla Marcina i emocje ostatniego dnia 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
13 kwietnia 2014 16:32
a ja właśnie wróciłam z ikei  😉 dzikie tłumy  😎 zapomniałam, że przecież w niedzielę nie jeździ się do C.H  🤣

i o to efekt moich zakupów.


oczywiście nastąpiła mała zmiana co do pościeli w trakcie wyboru bo o dziwo mąż się wtrącił i postanowił wybrać  nieco inny wzorek  😉
kupiłam pościel + mini poduszeczkę, kocyk z misiem - jest mięciusi  😍 , jak na razie 1 prześcieradło do łóżeczka, wkład ochronny na materac z ceratką i osłonki na szczebelki  😉

Kami tak wiem właśnie ale zaszalałam i kupiłam cały zestaw - a Ty jak tam się czujesz ?
equi.dream serio tyle waży ?? ciekawe w takim razie ile Bolek napakował  🤣
opolanka- Ja właśnie kupiłam pościel stąd http://allegro.pl/6el-posciel-dziecieca-120x90-nowe-super-wzory-i4072572918.html
mamy wzór TURKUSOWE SOWY, jest superowa 🙂
Przy okazji pochwalę się, że mały od 2 dni śpi w swoim łóżeczku. Do tej pory spał tylko z nami. Nie próbowaliśmy wcześniej kłaść go osobno, dopiero teraz łóżeczko wstawiliśmy. Myślałam, ze będzie ciężko, ale jestem pozytywnie zaskoczona  😅 😅

    Kupiłam nosidło ergonomiczne PATHI http://allegro.pl/nosidelko-ergonomiczne-sowy-i4134901925.html
Mam nadzieję, że będzie dobre. Jak nie, to będą dalsze poszukiwania i pewnie next będzie tula, no ale mam nadzieję, że nie będzie trzeba szukać nowego 😉
zduśka, kupiłaś 1 komplet pościeli? Ja mam 3 w sumie, 2 na zmianę i jeden awaryjnie jeszcze po mnie.

Myślę na ostatnimi zakupami, typu płyn do mycia, krem na słońce. No i jestem zielona. Co polecacie na słońce dla takiego maluszka? Położna mówiła mi, żeby nie szaleć w dużym faktorem, bo blokuje się dostęp wit. D. Najlepiej jakaś 20-30. Czym smarujecie? I druga sprawa: komary. Kupujecie jakieś odstraszacze? psikacie dziecko czy raczej wózek?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
13 kwietnia 2014 17:02
zduśka, niezłe zakupy! Ja jeszcze nic nie mam, poza ubrankami, przewijakiem i chyba z 6-cioma prześcieradełkami na przewijak tudzież ochraniaczem do łóżeczka...
Ceratka na materac? Dzieciakom nie za ciepło na czymś takim? Nie pocą się/ odparzają od tego? 9pytanie totalnie laickie)

Alicja_8, gratulacje! Napisz coś więcej i pochwal się potomkiem 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
13 kwietnia 2014 17:07
bera7 na razie 1  😉 zdążę jeszcze dokupić  🙂 Może w międzyczasie pojawią się nowe wzorki.
maleństwo z tą ceratką to zobaczymy jak wyjdzie w praniu ale moja znajoma radziła zakupić aby w razie czego sik nie poszedł w materac  😉
będę musiała dokupić jeszcze z 2 takie ceratki na przewijak + tak jak bera wspomniała o komplecie dodatkowej pościeli na zmianę. 
Mazia   wolność przede wszystkim
13 kwietnia 2014 17:19
ceratka na materac nie jest potrzebna bo dziecko jest zawsze w pieluszce a takiemu maluszkowi nic nie wycieka. Na przewijak ja kładę pieluszkę tetrową, jak się pobrudzi czy zasika to piorę i tyle, żadne ceratki nie są potrzebne
mazia żebyś się nie zdziwiła jak potrafi przelecieć przez pampersa  😁
Na przewijak świetnie sprawdzały mi się te podkłady po porodowe co się w szpitalu na łóżku rozkłada.
Piszecie, że kupujecie tyle pościeli-moje założenie, że dziecko śpi na początku bez poduszki w śpiworku błędne ?
equi.drem - wg mnie w 100% słuszne..moja przygotowana pościel czeka na inne czasy - Żorż wyłącznie w śpiworku, oczywiście bez poduszki, czasem jak jest chłodniej w domu to przykryty lekkim kocykiem - ale on jest straszny rozkopywacz i śpiworek to dla nas zbawienie - a też go widziałam w tej boskiej pościeli 🤣
zduśka - mamy taki sam ochraniacz z Ikea do łóżeczka, ceratki to u nas jakiś całkiem niepotrzebny wydatek - nic nigdy się przez pampka nie przelało więc póki co nie za bardzo wiem jaki ma sens takie zabezpieczenie a na przewijak podobnie jak agulaj rozkładam podkłady jednorazowe (z Rossmana) - z reszta i tak wszystko wyjdzie w praniu🙂
ja te same podkłady kładę pod prześcieradło na materac. Wystarczy że dziecko uleje a materac już brudny.
Pochwalę wam się moją modelką
Kami   kasztan z gwiazdką
13 kwietnia 2014 18:55
Dziewczyny jeśli mogę się z Wami podzielić kilkoma moimi spostrzeżeniami na tematy pościelowe:
-dwa komplety pościeli stanowczo wystarczą, a i tak na początku dziecko śpi w rożku/otulaczyku/śpiworku, więc kołdra i podusia są schowane na potem.
-nam Monia przesikała pościel może 3/4 razy. Między prześcieradło a materac polecam takie podkłady http://motherhood.pl/sklep/podklady - ja mam 3 kupione w super-pharmie na przecenach po jakieś 25zł. Jeden polecam włożyć do wózka - jak Monia piła z butelki i była na etapie zabawy smoczkiem to kilka razy uratował materacyk w wózku  😉 Poza tym jak dziecko np. uleje to też nie musicie prać całego wózka.
-na przewijak tak jak dziewczyny mamy podkłady jednorazowe. Na początku jak byliśmy niewprawni w przewijaniu kupki to szło ich mnóstwo. Dodatkowo jedno prześcieradełko frotte.
-nie zakładajcie na początku ochraniacza na szczebelki. Taki maluch jak leży na boczku to nie będzie nic przez niego widział. Ochraniacz przydaje się dopiero później, jak dziecko zaczyna się przemieszczać po łóżeczku.
-z rzeczy niezbędnych dla mnie są klin http://allegro.pl/duza-poduszka-klin-dla-niemowlat-zdrowy-kregoslup-i4057805907.html i bezpieczne wałeczki http://allegro.pl/bezpieczne-waleczki-walki-walek-dla-niemowlat-2654-i4133969060.html Wałeczków nie miałam przy Moni i to była jedna z pierwszych rzeczy jakie dokupiłam dla Anetki. Ponieważ bardzo mi zależało, żeby Monia miała kształtną główkę to w nocy spała na przemian na boku, a w dzień na pleckach albo na brzuszku. Bardzo tego pilnowałam, ale w nocy to była udręka z obkładaniem jej poduszkami żeby mi się nie przekręciła. Wałeczki ułatwiają bardzo sprawę  🙂

Zduśka ja nadal w dwupaku - mąż właśnie wraca z Łodzi, więc miałam przed chwilką rozmowę z córcią że już może wychodzić  🤣

Mazia zdziwiłabyś się jak może się kupa rozlać po całych pleckach mimo pieluszki przewiniętej pięć minut wcześniej  😉

Agulaj ale panna  😅

Equi my poduszkę wyciągnęliśmy dopiero jak Monia miała około roczku, a i tak rano zwykle leży zwinięta gdzieś w rogu łóżka. Kołderka też wcześniej się nie przydawała, więc Twoje założenia są jak najbardziej ok  🙂 Jedyne co to u nas śpiworki się kompletnie nie sprawdziły. Plątały się Moni w nogach i się wściekała, zwłaszcza jak już sama siadała i potem chodziła. Ja na noc ubierałam ją w grube pajace. W h&m są takie fajne na noc  🙂
Tristia mam mei tai od Pathi, myślę że będziesz zadowolona  🙂. na żywo są tysiąc razy piękniejsze niż na fotkach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się