kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Halo, a na kwarcu nie za twardo? Mowiac teren mialam na mysli spacer w stepie raczej😉 sama drugiej podkowy sie sciagne...
Ramires, sama może nie, ale pierwszy lepszy chłop + cążki + młotek to już tak. Tylko - po co? Przecież plan przygotowań do MŚ ci się nie sypie.
Nie ufam, mocno nie ufam "sytuacjom relaksowym" przy jakiejkolwiek dysfunkcji/dyskomforcie aparatu ruchu. Może to przesąd 🙁. No tak wypada z doświadczeń. Że gdy "coś" może się wydarzyć - to wydarzy się na pewno. A gdy nie może - to też. 🤣 A gdy się przydarzy - to wyrządzi najwięcej szkody. Prawa Murphy'ego.
Kwarc ma tę zaletę, że noga bosa zagłębi się mniej. Na kwarcu jest równo. Po co ryzykować, że koń nierówno postawi nogę i np. coś sobie w kręgosłupie przestawi?
Miałam kiedyś sytuację, że musiałam ruszać swojego konia z jedną podkową. Musiałam - bo to był jedyny jego ruch. Na hali, mięciutko, flizelina, na loży bez bryków, bez wymagań. I tak zdążył sobie jedną z nóg przeciążyć 🙁 W dwa dni. Co mnie naszło, że tej podkowy nie ściągnęłam? Nie mam pojęcia. Bo kowal miał być już-już, bo mięciutko. A wystarczyło. Konie asymetrii nie lubią.
Mam dylemat życiowy... 😡
Przy rejestracji konia w WZJ do startów w zawodach jest podział na konie z udokumentowanym pochodzeniem i bez udokumentowanego pochodzenia (oczywiście jest w różnica w cenie w tym momencie, w zależności jakiego konia rejestrujemy).

Czy koń musi mieć w paszporcie od strony matki i ojca pochodzenie?
Czy jak będzie miał pochodzenie od strony ojca a od matki NN to już się zalicza do konia bez udokumentowanego?

Czy ja już to w ogóle źle rozkminiam i nie o to chodzi  🤦

PS: przy okazji czy jak wypełniam papiery o rejestracje konia to będąc współwłaścicielem wypełniam również tą rubryczkę z danymi właściciela czy tylko swoimi?
halo gdyby konie sobie kręgosłupy przestawiały przez 1cm asymetrii to po normalnym terenie by się wszystkie połamały. Myślę że troszke przesadzasz bo jak się nie jeździ po zupełnie płackim to różnice poziomu podłoża i tak i tak są.  Myślała raczej o możliwości podbicia/zniszczena kopyta
Koń i tak wychodzi codziennie na pastwisko i wychodzić będzie, bo nie ma kogo poprosic żeby go zabierał na spacery, a nie mogę być codziennie w stajni i go oprowadzać, ale że on jest raczej fanem stania i grzania tyłka w słońcu, to się za bardzo nie obawiam kontuzji pastwiskowej

Cholera teraz cała nerwowa jestem że coś mu się stanie...
Czy ktos może mi przetlumaczyc 'tybinka' na niemiecki?🙂
halo a jaka to jest zgodna z przepisami koszula/bluzka na zawody w skokach?
faith, znalazłam Sattelblatt
dziekuje!🙂
Ramires, zauważ, że jednak jeźdźcy powszechnie traktują konie bez jednej podkowy jak... samochód z flakiem 😁
Nie chodzi o to, że koń sobie coś zrobi, gdy wszystko pójdzie ok. Chodzi o znaczenie krótszej nogi gdyby wystąpiła sytuacja awaryjna: jakieś potknięcie, pośliźnięcie. A przecież i gleby (tfu) i nieopanowanej galopady luzem nie sposób wykluczyć. "Szczyżonego pam bu szczyże".
Pialotta, z białą stójką/kołnierzykiem.
Coz wiec zrobic....? Konia ruszac musze bo ostatnio po przerwie kilkudniowej kolkował wiec chyba lekka lonza na hali jest nieunikniona. Kon na szczescie zrownowazony i ogarniety wiec prawdopodobienstwo jakiejs wpadki jest... Bardzo niewielkie
Dzieki za pomoc😉
To ja mam pytanie: czy z taką stójką (koszula przerabiana, bo nie mogę znaleźć żadnej podobnej koszuli konkursowej 🙇 ) mogę pojechać zawody? Czy jednak poszukiwać dalej?
lazuryt00, na towarzyskich nie powinno być problemu, ale jak jest na regionalnych to nie wiem 😉
Szczerze mówiąc, myślę że nikt na to nie zwraca uwagi na zawodach niższej rangi😉
lazuryt00, jeśli jest biała to swobodnie.
Dzięki wam :kwiatek: Mam przynajmniej jedną rzecz, która w 100% mi się podoba 😎
Z moim koniem jestemy rekreantami, samoukami  🙂 Jakiś czas temu zauważyłam u mojego konia takie wciecie na szyi przed kłebem i słyszałam, ze to dość powazny brak umieśnienia w tym miejscu. W sumie nie ma sie co dziwić, bo koń cały czas chodzi z głową w chmurach i odgiętym kregosłupem. Od niedawna zaczełam kombinować z ustawieniem głowy tak by pracowały te mięsnie które muszą pilnujac przy tym zadu, no ale wiadomo to nie jest takie łatwe bo jak juz mówiłam jestesmy samoukami  🙂  Udało nam się osiągnąc jazde w niskim ustawieniu w każdym chodzie co juz jest ogromnym sukcesem  😀  Tylko że przy takim ustawieniu nie pracują żadne miesnie szyi ( mimo ze staram się jeździc go tak okragło i srednio nisko a nie tak z głowa przy ziemi) być może ja źle myśle, ale wydaje mi się ze tam gdzie sie kon spoci tam miesnie pracują  😉  Pare dni temu pożyczyłam od mojej koleżanki pessoa, pare razy konia na tym lonżowałam, chodził na prawde fajnie, zadek miał podstawiony szyja okrągła, no i znów niestety pracowały tylko dolne miesnie.  Ja wiem ze to nie jest takie proste no ale martwi mnie ta dziura i kompletny brak miesni w tym miejscu  🙁 Może ktoś pomoże mi z tym problemem ? Czy może sie tym nie przejmowac ?
fascinated, u nas "wcięcie siekiery" ruszyło po 3 latach 🤣
halo, haha no to mnie pocieszyłas  😵
fascinated, ale ja z "naturalno-rozwojowców". Ruszyło wraz z wprowadzeniem chodów zebranych + mocnych przejść w górę.
mamy problemy z podstawieniem zadu, no a wiadomo że wszystko od tego sie zaczyna, niestety nie mam żadnego trenera a samej to raczej nie uda mi się dojść do tego  😉
fascinated, ty się nie przejmuj mięśniami - przejmuj się żywym, równym ruchem konia, potem jego elastycznością. Elastyczny koń przyjmie kiełzno. Przyjmie kiełzno - ruszy grzbiet. Z mięśniami nie jest tak, że klikniesz/wstrzykniesz i "się zrobią". Żeby mięśnie narosły muszą pracować. U sztywnego konia pracować nie będą.
halo dzięki za rade  🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
13 kwietnia 2014 19:47
Co jest lepsze do podniesienia tyłu siodła:
-rakieta: http://tnij.org/fipg66i  http://tnij.org/f3grywq
-podkładka podnosząca tył siodła: http://tnij.org/3mujevz    http://tnij.org/tfzvflw
-klinowa podkładka: http://tnij.org/tybgc03

(myślę, że tak skrócone linki nie spowodują rozjechania forum  😡 )
Mam takie bardzo laickie pytanie 🙂 Czy program ujeżdzenia na brązową odznakę może być czytany przez kogoś ? 🙂
azazu93, może być czytany. Jest napisane w regulaminie 😉.
Dramuta12 dzięki wielkie  :kwiatek:
Dementek u mnie świetnie się sprawdzała rakieta- na koniu naprawdę ekstremalnie zbudowanym 😉
Słuchajcie, czy na zawodach kolor koszuli gra rolę? 👀
Chciałam kupić koszulkę na odznakę, podobają mi się te błękitne- tylko pytanie, czy w przyszłości daleeeekiej (ale jednak :P ) będę mogła w takiej pojechać coś sensowniejszego czy będę zmuszona kupić nową- białą? 😡
Myślę, że jak kołnierz jest biały, to nie powinno być problemu, inaczej chyba by nie produkowali takich 🤣 Ale nie mam pewności 😉
Libeerte, a co o tym mówią przepisy?
Pytam bo często doradzasz w podobych tematach, to na pewno wiesz...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się