Kwas hialuronowy

Wstyd się przyznać ale pojęcia nie mam  😡
Po zdiagnozowaniu w 2008 na Służewcu usłyszałam, że to w sumie dopiero początek zmiany bardzo niewielkie. Potem koń nie kulał zdjęć w międzyczasie  nia miał robionych. Na zdjęciach z czerwca 2012 było siedem sporych kanalików (znów nie spytałam jaki stopień- trzeszczki nam w sumie od 2008 nie doskwierały a ja bardziej martwiłam się o szpat w tyłach).
Na zdjęciach kontrolnych z końca sierpnia zostały dwa kanaliki
Dziękuję za odp 🙂 u nas jest jeden taki wyraxny kanalik.
Poniżej zdjęcie rtg z sierpnia 2012


Wcześniejszych  do porównania na razie nie wrzucę ponieważ są na płycie a mam czytnik w kompie zepsuty :/
Czy ktoś z Was kupował kwas hialuronowy w czechach?

Z tego co wiem jest on o wiele tańszy niż kupowany w Polsce.

Podnoszę - ile obecnie kosztuje w PL kwas dostawowy (ampułka)?  Mój kaleka miał podawany dość dawno, więc cena pewnie już nieaktualna. Znajomy może mi przywieźć z zagranicy i zastanawiam się czy warto?
zielona_stajnia ja płaciłam 300 zł za kwas ostatnio
Chciałby ktoś może kupić ze mną na pół jedno opakowanie Derbymed Mobility HCC od doktora Golonki? W jednym zestawie są dwie butelki po 500ml, a ja chciałabym tylko jedną. Koszt jednej butelki to 300zł.
czy podawał ktoś Mobility HCC psu? czy ktoś wie czy można? czy nie szkodzi? wet od psów mówi że się nie zna na preparatach końskich, wet koński nie zna się na psach...  a mi potrzeba coś skutecznego na dysplazje, mobility podawałam koniowi i widze efekty
nakarzynka, znam takich ludzi,  którzy sami pili hcc i im pomaga. Myślę, że psa nie zabije 😉
nakarzynka, znajoma podawała. Jest na forum. Ma nick kitty. Zagadaj do niej. Wiem, że psu z problemami z aparatem ruchu podaje dość regularnie.
na to bym nie wpadła żeby samemu pić 😉

to pies zaczyna kuracje, dzięki dziewczyny  :kwiatek:
nakarzynka dla psów z problemami stawowymi polecam Bonharen (też koński) do dostania w Czechach w wersji dostawowej i dożylnej. U mojego psa ten dożylny sprawdza się rewelacyjnie (dociera do wszystkich stawów) i kosztuje coś koło 150 zł za ampułkę (6ml).

A tak swoją drogą ktoś aplikował koniowi kwas hialuronowy dożylnie ? Skoro jest taki produkowany to powinien chyba dawać pozytywne efekty  👀
Czy ktoś stosował Hyalutidin MOBILITY HCC, a jeśli tak to z jakimi efektami? to podobno zamiennik Derbymed Mobility HCC.
Murmel swego czasu pytała czy to to samo. Pilnie potrzebuję opini  :kwiatek:
sharivari, to jest jedno i to samo. Nazwa z tego co pamiętam zależy od rejestracji (w jednych krajach taka a w drugich taka).
Dziękuję Epk   :kwiatek:
a słyszałaś coś o efektach stosowania? bo ostatnio jakoś cicho się zrobiło o tych konkretnie preparatach (Mobility HCC)  🤔
sharivari, poczytaj w wątku. Jak wpiszesz nazwę wyskoczy mnóstwo informacji. Jeszcze nie słyszałam o koniu, na którego by to nie podziałało. Jak nie masz dostępu z Czech do tego preparatu, to najtaniej jest chyba w vital-horse.pl
sharivari sporo osób udzielających się na forum testowało różne preparaty,w tym ja również do tego grona należę, ale chyba tylko z Mobility wszyscy, którzy stosowali byli zadowoleni, a nawet mile zaskoczeni szybką i znaczącą poprawą u koni. Mój koń, zwyrodnienie trzeszczek dość zaawansowane oraz zwyrodnienia stawu kopytowego, mający problemy ze sztywnością i kulawiznami występującymi w obu przednich nogach podczas stosowania Mobility ruszał się płynnie, sztywność zniknęła, nawet poranna, kiedy to dopiero wychodził z boksu. Efekty były zauważalne już w pierwszych dniach stosowania preparatu. Kurację stosowałam przez 3 miesiące(3 opakowania, po 2 butelki) październik- grudzień 2012. Po takiej dawce koń przeszło rok nie miał problemów z aparatem ruchu. Chodził chętnie i prawidłowo od piętki, co wcześniej raczej się nie zdarzało (stawiał kopyta od palca lub na płasko). Jedyny minus tego preparatu, to niestety cena 🙂 no, ale cóż, w tym wypadku za jakość się płaci. Chyba lepiej uzbierać na Mobility i zrobić nawet jedną kurację do roku, niż non stop ładować pieniądze w gorsze preparaty, które nie dają takich efektów, a kosztują również nie mało. Ktoś na forum pisał, że załatwił przez jakąś panią wet. Mobility z Czech i wyszło troszkę taniej. Tylko nie pamiętam, w którym to było wątku.
kojot, nawet nie trzeba przez weta, tylko przez kogoś, kto zamówi w czechach - sklepy to sprzedają normalnie, tylko nie wysyłają do Polski.
Wiem, wiem, nie raz było wałkowane, że z Czech taniej, ale nie wysyłają. Osobiście nie znam nikogo, kto mógłby mi ten preparat tam zakupić i wysłać, podejrzewam, że spora część zainteresowanych też nie, stąd wspominam, że komuś się udało za pośrednictwem weta i była o tym informacja na forum, w którymś z wątków zwyrodnieniowych/preparatowych.
Nie stosowałam Mobility, ale patrząc po cenie (vital horse) kuracji miesięcznej taniej wychodzi podanie kwasu hialuronowego w zastrzyku - jest pewność, że dotrze tam gdzie powinien. Takie moje spostrzeżenie.
zielona_stajnia, no to nie jest tak do końca. Szpata ostrzykałam - kwasem mocnym, wystarczy go raz podać. Na dwie nogi koszt 900zł. A dalej powinnam ostrzykać trzeszczki i linię palca.... HCC Mobility to suplement. Jako jeden z niewielu działa bardzo silnie. I ogólnie a nie do konkretnego miejsca. Poza tym kwas hialuronowy podawany w zastrzykach okołostawowo może mieć także niepożądane skutki uboczne.
No fakt to zależy kto co potrzebuje.
U naszego kulawca zwyrodnienie w jednym konkretnym miejscu.
Poza tym zależy jakiego ma się weta - w razie potrzeby idę do apteki kupuję ampułkę kwasu za 100-120 zł a wet przy okazji wizyty w stajni podaje. Przy podawaniu hyonate bayera to kieszeń już boli.
Dziękuję serdecznie za pomoc w podjęciu decyzji  :kwiatek:
mam nadzieję, że też dołączę do grona zadowolonych z Mobility  🙂

Mam nadzieję, że pomoże. Zdaj relację koniecznie. Co konisku w ogóle dolega? U mojego konia myślałam, że już żaden preparat nic nie wskóra, bo naprawdę sporo różnych preparatów wypróbowałam i nic, albo niewielka poprawa na "5 min", a Mobility zdziałało cuda 😀
Też mam taką nadzieję i na pewno napiszę czy działa  🙂
zwierz ma zwyrodnienia w wielu miejscach ( m. in.  z uwagi na wiek: 27 lat), a największe w stawie kolanowym - na rtg widać znaczne ubytki chrząstki  🙁
z uwagi na tą wielość zwyrodnień w różnych miejscach iniekcje dostawowe raczej nie wchodzą w grę  🙁
cała nadzieja w Mobility
Myślę, że z Mobility HCC będziesz zadowolona. Mój koń też ma wiele zwyrodnień, jemu pomogło. Stosowałam kurację przez 3 miesiące.
Czy w takim razie jest sens kupić tylko jedno opakowanie HCC skoro widzę, że spektakularne efekty były po 3-miesięcznej kuracji ? Czy kuracja miesięczna też pomoże na dłuższy czas?
Jaka jest cena Mobility HCC u doktora Golonki? Bo znalazłam tez w tym sklepie http://vital.sklep.pl/pl/p/HYALUTIDIN-MOBILYTY-HCC-2x500ml-zapas-na-ok.-1-m-c/245 i nie wiem czy zawracac dr głowe czy od razu sobie zamówic ze sklepu.
Czy ten preparat sprawdzi sie w przypadku konia po artroskopii - był stan zapalny oraz uszkodzona (nie duzo) chrząstka stawowa. ?
Rozmawialam z doktorem wczoraj ale powiedział zebym dawala żelatyne, wiedząc ze wydałam ostatnie pieniądze na operacje  😁 A dopiero teraz czytam ze ten preparat to taki hit, jesli rzeczywiscie to jakos wyciągne te pieniądze. Tylko zalezy mi zeby kupic jak najtaniej, chyba ze dr sprzedaje w tej samej cenie co jest na stronie. (?)
Evson, spytaj, ale jeszcze w zeszłym roku w vital-horse była cena 600zł a u dr. G. 700zł. W sumie taniej niż w V-H to nie widziałam nigdzie.
Aaa ok to zamawiam z Vital horse  🙂 dzieki
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się