Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

Zapomniałam dodać, że 4 osobową rodzinę z maleństwem (czyli dodatkowo też wózek itd. ) s-max zmieścił bez problemu na tygodniowe wakacje  🙂
Szybkie pytanie o Subaru XV: czyta się "subaru iks-fał" czy "subaru piętnaście"? 😀
czy ktos jezdzi VW Up-em? Wieksza wersja silnika
Elbus, iks-fał 😉
Musiałam wczoraj pożegnać mojego Peugeota 1007 🙁 nie przeżył stłuczki, szkoda mi go strasznie, bo na moje potrzeby to było fantastyczne autko, ale zastanawiam się czy nie lepiej dołożyć trochę i tym razem zainwestować w RAV-4? Ma ktoś? Jak się sprawuje? Wydaje się dużo bezpieczniejsza niż Piegusek, a spalanie podobne.
Arroch, miałam RAv 4, rocznik cos 2004 =  nigdy więcej. Tak awaryjnego auta nigdy nie mialam.
padła skrzynia biegów, padło sprzęgło, charczało, bagaznik na bok wcale nie jest fajny i ta opona z tył, bagaznik mało pojemny
Dodofon oj to nie dobrze  🤔 w takim razie szukam dalej...

Szukam czegoś do miasta, ekonomicznego z w miarę dużym bagażnikiem: wożę psa owczarka, pasze dla koni i sprzęt foto, co polecacie?  👀
wendetta ja mam 1.5 rocznego upa , silnik 1.0 . 65 koni

auto jak autko , pali 7-8 l benzyny na mieście , w trasie ok 4-5 l

małe , zwinne , lekkie

ja założyłam gazik i spala 8 l gazu , czyli fajnie  🙂
Jeździ ktoś passatem b6 diesel takim powiedzmy 2005 rok?Mam generalnie do wydania na samochód ok 25 tys i nie mogę się zdecydować jakie  🤔wirek🤔iedzę,szukam a passat jest chyba jedynym,który w tym przedziale cenowym mi się podoba.
wendetta ja mam 1.5 rocznego upa , silnik 1.0 . 65 koni

auto jak autko , pali 7-8 l benzyny na mieście , w trasie ok 4-5 l

małe , zwinne , lekkie

ja założyłam gazik i spala 8 l gazu , czyli fajnie  🙂

o wlasnie, opinie o 1.0 mnie interesuja. kupowalas nówke czy z drugiej reki? Cos sie dzialo od tamtego czasu?
A jak sie sprawuje w trasie? (w miescie z uwagi na wymiary wiadomo, ze pewnie dobrze). W srodku jest w miare przestrzenny? Da rade nim pojechac na wakacje w 2 osoby (z mala iloscia bagazu) czy srednio komfortowy jest na dluzszych trasach?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
16 kwietnia 2014 14:26
Z kupna Volvo v40 z 2004 roku o którym mówiłam nic nie wyszło, bo koszty naorawy tego samochodu przewyzszylyby jego cenę, więc to trochę bez sensu jak dla mnie.

Jeździ ktoś może Volvo c30 i chcialby się podzielić wrazeniani? Kupowalabym raczej diesla, mniej więcej 4-5 letbiego. Warto? Strasznie mi się ten samochód podoba...
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
17 kwietnia 2014 08:04
arivle z volvo polecam v70 II generacji 😉 co do c30 opinie są podzielone, najlepiej obejrzeć kilka, pojeździć, zobaczyć czy odpowiada jeżeli chodzi o jezdność.

Pokaże moje maleństwo🙂 zakochałam się w tym aucie po raz drugi jak w końcu zaczęłam nim jeździć
92r audi 80 b4 2.8 v6 benzynka pierwsza rejestracja w kraju 11.04.2014 😎
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
17 kwietnia 2014 08:28
Jeździ ktoś może Oplem Isignią?
incognito - ładny wózek, dobry rocznik, fajny piec.
moje grande punto powoli dokonuje żywota i przyjdzie m isię z nim rozstać, zanim mnie totalnie zrujnuje... 🙁

obecnie myślimy z lubym o jakimś SUVie, coby w razie czego i bukmankę jednokonną pociągnął. czy macie jakieś typy godne polecenia? czy może lepiej nie myśleć o SUVie i nie bawić się w półśrodki tylko jakiś mocniejszy kupić?
Ja mam octvkę 110 koni w dieselku + przyczepę jedno konną DMC 1300kg, wszystko ładnie łapie się na B+E, bez viatoli i innych cudów, z przyczepą spalanie nie przekracza  8l a bez zamyka się w 5l. kocham to auto 😍 i nie zamienię je na żadne inne, no może kiedyś na młodszy model  😅
moje grande punto powoli dokonuje żywota i przyjdzie m isię z nim rozstać, zanim mnie totalnie zrujnuje... 🙁

obecnie myślimy z lubym o jakimś SUVie, coby w razie czego i bukmankę jednokonną pociągnął. czy macie jakieś typy godne polecenia? czy może lepiej nie myśleć o SUVie i nie bawić się w półśrodki tylko jakiś mocniejszy kupić?


Półśrodki nawet do jednokonnej to kiepski pomysł.. W dodatku pamiętaj, że masa przyczepy (z koniem) musi być mniejsza od masy ciągnącego ją pojazdu. Ja mam Hondę CR-V z 2010 r. w benzynie + LPG i sprawdza się nieźle, polecam 🙂
no właśnie tak myślałam.... jedyne, czego chcemy uniknac, to żeby nie była to marka, której naprawy potem nas zeżrą doszczętnie.

a w większych autach ja się kompletnie nie orientuję stąd pytam podróżujących z koniem. 🙂 bo o masie przyczepy z koniem < od masy pojazdu pamiętałam. czy też, że musi się to w sumie zamknąć w 3.5 t lub robi się dodatkową kategorię.

pestka a dokładniej model?
Kahlan,  zastanów się najpierw do czego Ci auto.

jak wozić konia-to warto kupić mocniejsze, żeby jakby co pociągnąć dwa konie albo w zimie się nie bać ciągnąć - fajnie by było z opcją napędu na 4.
Jeśli planujesz i wozić konia i powiększać rodzinę to inne. Jeśli tylko konia to inne. Jeśli w trasy jeździsz to inne a jeśli wiecej po mieście... to inne 😉  albo porządne ciągnięcie albo mały, ekomoniczny silnik. Jak planujesz ciągnąć raz na kiedyś to dla mnie bez sensu kupować auto do ciągnięcia, lepiej kupić takie na codzień a pożyczyć od kogoś takie co pociągnie bezpiecznie (jakby co to nasze 3 litry z hakiem polecam 😉 )

Po tym jak widziałam w zimie jak coś ala T4 nie mogło uciągnąć przyczepy z jednym koniem i przyczepa latała na boki jak szalona... w życiu nie kupiłabym auta lekkiego-typowej osobówki do ciągnięcia, bo jak deszcz czy śnieg to bym się zwyczajnie bała jechać.
wendetta

z  2 ręki , ale nóweczka

sprawuje się , na 2 osoby + pies 😀
Skoda Octavia I  1,9diesel 110km - autko nie do zajechania
Jeździ ktoś może Oplem Isignią?


Znajomy mechanik mocno odradzał.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 kwietnia 2014 22:08
Moja wiagra (Opel Tigra) mnie dziś zaskoczyła. Postanowiła sobie kapać olejem i robić piękne plamy. A taki był spokój, tylko zatankować i jechać.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
18 kwietnia 2014 23:04
Czy spotkał sie ktos z opinia, ze w Mazdach sypie sie elektronika? Najbardziej mnie interesuje CX9...
opolanka   psychologiem przez przeszkody
21 kwietnia 2014 06:46
Jeździłam wczoraj nowym Renault Scenic. No kurcze, jak mi się to auto podoba!! Tylko ta cena... 🙁
ash   Sukces jest koloru blond....
22 kwietnia 2014 08:41
[quote author=Diakon'ka link=topic=5139.msg2071866#msg2071866 date=1397858659]
Czy spotkał sie ktos z opinia, ze w Mazdach sypie sie elektronika? Najbardziej mnie interesuje CX9...
[/quote]

mój brat zrezygnował z zakupu właśnie po tych opiniach. Już miał zamawiać CX9, ale trafił na fanatyków mazdy na jakimś zlocie i wyszło, że niestety CX9  mocno awaryjna jest :/
Jeżdżę CX 7, od 3 lat, kupiona w salonie i nic poza sezonowymi wymianami opon nie zmusza mnie do wizyt w serwisie🙂 na kilku forach pojawiały się info o elektro, ale takie same info znalazłam o moim pierdzioszku 3008 i  każdym volvo, subaru, toyotkach itp.
ja jestem zachwycona mazdami i peżotami🙂
deborah   koń by się uśmiał...
22 kwietnia 2014 09:21
w moim ML wyciek oleju w okolicy kolektora ssącego 🙁 rokowania ostrożne łacznie z turbina i kolektorem 🙁 buuu za szybko go pochwaliłam chyba 🙁
Kahlan,  zastanów się najpierw do czego Ci auto.

jak wozić konia-to warto kupić mocniejsze, żeby jakby co pociągnąć dwa konie albo w zimie się nie bać ciągnąć - fajnie by było z opcją napędu na 4.
Jeśli planujesz i wozić konia i powiększać rodzinę to inne. Jeśli tylko konia to inne. Jeśli w trasy jeździsz to inne a jeśli wiecej po mieście... to inne 😉  albo porządne ciągnięcie albo mały, ekomoniczny silnik. Jak planujesz ciągnąć raz na kiedyś to dla mnie bez sensu kupować auto do ciągnięcia, lepiej kupić takie na codzień a pożyczyć od kogoś takie co pociągnie bezpiecznie (jakby co to nasze 3 litry z hakiem polecam 😉 )

Po tym jak widziałam w zimie jak coś ala T4 nie mogło uciągnąć przyczepy z jednym koniem i przyczepa latała na boki jak szalona... w życiu nie kupiłabym auta lekkiego-typowej osobówki do ciągnięcia, bo jak deszcz czy śnieg to bym się zwyczajnie bała jechać.


dziękuję za szczegółowe wypunktowanie sprawy. 😉

w moim punciaku na szczeście na razie tylko masa. kostka przeczyszczona, światła działają.... dzięki Bogu, bo obawiałam się kolejnego chorego wydatku, a poszło łagodnie.

ale zmiana i tak nastapi. już mnie dostatecznie zirytował.

[quote author=Cenciakos link=topic=5139.msg2070252#msg2070252 date=1397719699]
Jeździ ktoś może Oplem Isignią?


Znajomy mechanik mocno odradzał.
[/quote]

Dlaczego?

Jeżdżę Vectrą i jestem zadowolona... Znajomek ma Insignię , jeździ sporo i też jest zadowolony...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się