dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Mam wielką prośbę: czy jakaś dobra duszyczka dająca otręby ryżowe mogłaby mi przesłać ich próbkę? Oczywiście pokryję koszty przesyłki oraz próbki. Chcę zacząć dawać koniowi, ale wcześniej sprawdzić, czy zechce to jeść.  :kwiatek:
tereska ja Ci mogę przesłać 🙂 poszło pw
Ponawiam, bo moj post zaginął 🙂.

Jeśli mój koń dostaje aktualnie olej ryżowy z suriny +
wit. e i selen z epony to mogę dołożyć mu jeszcze elekrolity
z nutri horse? czy poczekać aż skończę dawać wit e i
selen? :kwiatek:
Czy ktoś miał doświadczenie ze stosowaniem tych 3 preparatów?
http://animavet.pl/equistro-mega-base-3-kg.html
http://animavet.pl/equina-maganutril-3kg.html
http://animavet.pl/nutri-horse-sport-1-kg.html
O Mega Base czytałam tu bardzo pozytywne opinie ale nie mogę nigdzie znaleźć pełnego składu. Ten Maganutril wygląda interesująco. A Nutri Horse wychodzi najlepiej cenowo ale zastanawiam się czy warto?
:kwiatek:
Evson
nagana
Strucelka
a na co dajecie tą kozieradkę?

Ja daję moim koniom mieszanki ziołowe skomponowane na konkretne dolegliwości lub coś "wspomagające".

Opłaca się kupić witaminy Pavo czy lepiej Chevinal ?
arabeczka  klusek  przerobiłam w przeciągu ostatnich dwóch lat na moim stadku  wiele suplementów i wydaje mi się, że bez regularnych badań krwi nei jestem w stanie stwierdzić czy coś działa czy nie...

Inna sprawa jest jeśli koń ma wyrażny problem - wtedy można określić czy cos się polepsza po podaniu suplementu.

Staram się co jakiś czas suplemen zmieniać, żeby to co się słabo wchłania z jednego miało szansę zadziałać z kolejnego.

Teraz używam Equiny - słyszałam świetne recenzje na jej temat, a cena jest przystępna. Jest to firma siostra Equistro - ten sam założyciel, a podobno ulepszone składy.
Moja w słabej kondycji  🙁 Do tuczenia więc chyba bardziej przychylam sie do wersji z Chevinalu .
k2arola u mnie miała byc na mieśnie i jako profilaktyka wrzodów. Na razie jednak zapomnialam zamówic  😉

Co do witamin polecam Chevinal. Zarówno ja jak i mój trener tylko po tych witaminach widzimy efekty.
klusek - ja też mam Chevinal i zdecydowanie mogę go polecić 🙂
Co do Pavo - rozmawiałam z moją weterynarką odnośnie suplementacji i odradzała mi witaminy tej firmy. Mówiła, że robiła badania krwi kilku podopiecznym przed i po podawaniu i jakiegokolwiek efektu brak...
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
11 kwietnia 2014 08:09
ja również polecam chevinal 🙂 po pierwsze działa i efekty widać a po frugie jest bardzo opłacalny jak się kupuje w tym dużym opakowaniu bo ja kupiłam w baniaku w listopadzie i do tej pory mam przy dawkowaniu 25ml 🙂 arlyn mnie uczono że elektrolity podaje się po wysiłku dość dużym i raczej stosuje bardziej w okresie letnim i to niezależnie od tego jakie regularnie i codziennie podaje witaminy
Zeave , Elfik Dziękuję  :kwiatek:
A co sądzicie o amino sport z marstalla?
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
14 kwietnia 2014 12:46
Koniomaniak to są witaminy w granulacie?
Elfik, tak 😉 mam prośbę jeżeli ktoś stosował na swoim koniu to czy można mieszkać z innymi witaminami , jak tak to z jakimi?
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
14 kwietnia 2014 17:55
jeśli to są te o których myślę to my z rudym je stosowaliśmy zaraz jak do nowej stajni przyszliśmy bo można je było taniej od właścicielki stajni kupić, ale po wyjedzeniu opakowania wróciliśmy do chevinalu. Ja różnicy nie widziałam pomiędzy tymi witaminami. ale nie łączyłam z niczym innym
fascinated, zamiast Glow & Show polecam zakup worka siemienia lnianego na allegro to też  ok. 80 zł a ma takie same właściwości i starcza na dłużej 😉 co do Daily Vitamins & Minerals kiedyś na swoim testowałam , szczerze u nas specjalnie nie przypadło do gustu i po pewnym czasie kupiłam najzwyklejszy hipovitt , który naprawdę działa cuda , ma wszystkie podstawowe minerały 😉
Kupiłam biotynę od Pana Podkowy, minęły około 2 tygodnie i koń wyraźnie nie chce jej jeść (dostaje ją razem z płatkami owsianymi). Czy ktoś z Was ma jakiś sprawdzony pomysł - z czym mogłabym ją wymieszać, żeby nie wybrzydzał?
Miałam ten sam problem z biotyną z Podkowy. Moja je wydmuchiwała. Zaczęłam mieszać z olejem i nie ma większego problemu. Głodnieje to je 🙂
Evson - jeszcze nie stosowałam, ale rozmawiałam miesiąc temu jak nawiązywali współpracę. W maju mam zamiar wypróbować - na zachodnich stronach widziałam pozytywne opinie.
zielona_stajnia daj znać jak juz bedziesz stosować  🙂 Szkoda tylko ze nie ma dokładnego składu, tylko opis. Mimo wszystko chyba tez zaryzykuje, lubie wszelkie suple dla wyścigowców bo najczesciej są faktycznie z najwyższej półki.
Kupiłam biotynę od Pana Podkowy, minęły około 2 tygodnie i koń wyraźnie nie chce jej jeść (dostaje ją razem z płatkami owsianymi). Czy ktoś z Was ma jakiś sprawdzony pomysł - z czym mogłabym ją wymieszać, żeby nie wybrzydzał?

Ja, wprawdzie nie biotynę a inne witaminy, mieszam dokładnie ze startym jabłkiem, czasem zalewam dodatkowo herbatką miętową i dodaję do owsa. Jak na razie działa.
Czy ktoś zna suplementy, które właśnie pojawiły się w animalii - firma Nettex? Warto wypróbować?

Jest gdzieś dostępna ulotka ze składami? Na stronie sklepu niestety brak najmniejszych informacji 🙁.
Też mnie interesują składy, jak bedzesz miała jakies informacje to daj znać  :kwiatek:
sei   . let's grow old together & die at the same time .
16 kwietnia 2014 07:19
a co myślicie o Parisolu? nigdy nie brałam tej firmy na poważnie pod względem suplementów. ale podpatrzyłam u jednej z czołowych zawodniczek skoków... i tak się zastanawiam. w końcu czasem uda się firmie nie specjalizującej się w suplementach zrobić coś fajnego.
konkretnie chodzi mi o Parisol Amino Magic i Parisol MSM + Glukozamina
[img width=300][/img][img height=300][/img]
są jeszcze suplementy Hippo-Tonica - ktoś ma jakieś doświadczenia?

Jeśli ktoś szuka składów suplementów Equiform to tu jest katalog:
http://bober.info.pl/wp-content/uploads/2014/04/Equiform_EN.pdf
zielona_stajnia dzięki serdeczne  :kwiatek:
Jeśli ktoś szuka dobrego magnezu to znowu polecam Epony (dawalam chwile w zeszlym roku ale wtedy kon stal w boksie wiec mialam inne odniesienie).
Moj kon dostal ostatnio troche po psychice przez rozne zmiany stajni, wprowadzenie do stada, zmianyw  stadzie, a to cholernie wrażliwy typ, stresuje go życie, wpada w histerie. Widocznie musiał mieć spore niedobory bo widze efekty. Oczywiscie konia suplement nie odmieni, niektore momenty nadal mocno go stresują, ale na jeździe jest tak wyczilowany jak nigdy, przez rok nie mogłam sie doprosic o to by chodził na takim luzie jak teraz  😉
Czy ktoś ma pomysł jak podać koniowi proszek który mu nie smakuje? nawet z gołym miodem nie zjadł :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się