wypieki i słodkości domowej roboty

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 kwietnia 2014 11:21
Moje wypieki chwilowo zawiesiły działalność, a ja mam ochotę piec! jakie polecacie inne blogi?
kwestia smaku 😀 wszystko pięknie wychodzi i jest pyszne
Wczoraj zrobiłam przepyszną tartę ze śliwkami i polewą orzechową! 💃 Udała się w 100% 😅
Ja moje wypieki mam już przewertowane od deski do deski, więc jak szukam czegoś nowego, to przeglądam tumblr. Jest trochę syfu, ale da się przeżyć.
Ja kupuje "gotuj krok po kroku" są tam bardzo fajne przepisy, właściwie pieke tylko z tego 🤣
Właśnie ukończyłam dekorowanie swojego pierwszego w życiu, jedynie z małą pomocą zrobionego ciasta 😅 I powiem, że frajda nieziemska, na pewno wkrótce znowu się pobawię. Ciacho robiłam takie, z drobnymi zmianami typu lubię-nie lubię i jest-nie ma.  😉 Zamiast róży zwykła marmolada różana, bo niczego innego na ostatnią chwilę nie dało się dostać, zamiast lukru w kolorze różu lukier niebiesko-żółto-zielony, zamiast migdałów nerkowce, a zamiast żurawiny połówki malin. Dodatkowo boki posmarowane pozostałą czekoladą. Efekt - piękny (tak piękny, że nie wiem, czy zdecyduję się go w końcu zjeść :wysmiewa🙂. I ze zrobionej na boku mniejszej porcji wiem, że przepyszny.
produkcja masowa rozpoczęta!

mery, będziesz dla mnie zawsze mistrzynią mazurków  🙂 Nie mogę się doczekać zdjęć gotowej kolekcji!
mery - o matko! u Ciebie już istny szał
ash   Sukces jest koloru blond....
15 kwietnia 2014 08:06
mery, oo jaaaaa  😍 ale czad! ja zaczynam dopiero w sobotę  🤬
Ja swoją produkcję zaczynam w piątek 🙂
macie sprawdzony przepis na proste ciasteczka owsiane? :kwiatek:
szalonakobyla ja mam takie co są powiedzmy otoczone nimi. Dam przepis jak wrócę do domu 🙂
Macie jakiś sprawdzony przepis na możliwie dietetyczne muffiny owsiane? Byłabym wdzięczna  :kwiatek:
szalonakobyła, sprawdzone, pyszne - klik
Możecie polecić jakiś sprawdzony przepis na sernik na zimno ?  :kwiatek: Czy jeśli zamieniam mleko na jogurt to mam użyć takich samych proporcji ?
szalonakobyla:
Składniki:
250g mąki
80g cukru pudru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
30g orzechów laskowych
1 jajko + 1 żółtko
1 opakowanie cukru waniliowego
150g margaryny
100g płatków owsianych
10 kandyzowanych wiśni

Wykonanie:
Mąkę i cukier puser przesiać do miski. Następnie wsypać proszek do pieczenia i cukier waniliowy i posiekane (drobno) orzechy laskowe. Dodać 2 żółtka i miękką margarynę. Wyrobić gładkie i elastyczne ciasto. Owinięte w folie wstawić do lodówki na ok30 minut.
Ze schłodzonego ciasta uformować wałeczek i pokroić go na 20 równych części. Z każdego kawałka zrobić kulkę i spłaszczyć dłonią. Ciasteczka posmarować białkiem i obtoczyć w płatkach, ułożyć na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. W każdym ciastku zrobić dziurkę i włożyć połowę wiśni. Piec ok 20 minut w 180 stopniach.

Wychodzą za każdym razem i są bardzo dobre!!! 😉
Cierp1enie dzięki  :kwiatek:
Ratunku! Mam nalot rodziców, rodzeństwa i psa na święta. Polecicie jakieś ciasto bez pieczenia dla debili? Najchętniej robiące się ekspresowo. Piekarnika niestety nie mam 🙁
Ooo, wygląda w porządku. A czy masę budyniową można zastąpić takim zwykłym torebkowym budyniem?
albo ciasto z nutellą i sucharkami? 😉
mielimy paczke sucharkow i mieszamy ze sloikiem (tym duzym) nutelli. Wykladamy masą blaszkę/naczynie (jest to nasz spód). na górę w zasadzie mozna dac wszystko, ja dawalam bitą smietane i galaretkę 😉 bardzo proste i przepyszne! 😍
Ooo, wygląda w porządku. A czy masę budyniową można zastąpić takim zwykłym torebkowym budyniem?


Można, wtedy dodajesz do zwykłego gotującego się jajka,masło i cukier.
macie jakiś sposób na mazurek? Mojej mamie zawsze, ale to zawsze wychodzi twardy jak nie wiem, co zrobić żeby taki nie był?
ash   Sukces jest koloru blond....
17 kwietnia 2014 09:47
hanexxx,
3 szklanki krupczatki
posiekac 180g  masla
dodac 3-4 zoltka
zagniesc szybko, do lodowki na pol godziny, potem na blache cienko wylozyc, nakluwajac widelcem.
a moja mama od zawsze robi z... gotowanymi zoltkami! mistrzostwo swiata 🙂 a co by nie mowic... mamy w tym wprawe 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
17 kwietnia 2014 09:56
mery, wrzuć przepis na spód mazurka 🙂 zrobię też Waszym sposobem 🙂
wroce do domu i wrzuce 🙂!
Dziewczyny, szukam fajnego i mało skomplikowanego przepisu na masę do mazurka. Ciasto dostanę już od mamy, ale nadzienie jest moją robotą. Doradzicie coś?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się