Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Jasmine, to cudu po oryginale nie oczekuj, tzn mnie kompletnie nie ujął 😉
Raczej nie, chociaz czasami sie "zbijają", jak zrobie zbyt mocnego koka-ślimaka. W zasadzie mam ostatnio bad hair... Time 😉 wiec nie mam mocy na nic wiecej niz olejowanie przed i odżywka na kilka minut po, i niestety to widac 😁
Jasmine, może ten drewniany grzebień z TBS? Ponoć dobry 🙂
Ja mam podróbkę TT i mi się dobrze używa, ale skoro Tobie nie pasuje, to wydaje mi się, że z oryginałem niewiele lepiej będzie
ovca   Per aspera donikąd
16 kwietnia 2014 16:12
Odświeżam
Dziewczyny co polecacie do czesania dla osoby falowanej, która czesze włosy tylko z odżywką podczas mycia, poza tym w ogóle, inwestować w TT?


ja jestem falowana, czeszę włosy tylko na mokro grzebieniem z TBS. Miałam TT, oddałam prostowłosej koleżance 🙂 bo się nie sprawdzał, na mokro strasznie dużo włosów traciłam.
Czy tylko u mnie w Rossmannie nie ma odżywki Long Repair? Jest szampon, maska i odżywka w sprayu z tej serii a odżywki nie ma. Pozostałe rodzaje stoją na półce 🤔
piotrowska   Między grzywą a ogonem
17 kwietnia 2014 11:33
w hebe jest na 100 %
Ja się podzielę moją historią, bo w sumie ktoś może na niej skorzystać😉

Ponad pół roku borykałam się z wypadaniem włosów. Leciały jak głupie, 1/3 wypadła na pewno. Używałam zwykłego szamponu z Timotei. Robiłam różne maseczki- każda próba ratowania moich włosów (WAX, odżywki, płukanki z pokrzywy, czarna rzepa  itp) kończyła się jeszcze większym kłębkiem po umyciu. Dwa razy nałożyłam maskę na kilka godzin i wypadło mi okropnie dużo kłaków... W końcu przestałam się przejmować, myłam tylko szamponem i nic więcej nie robiłam. Ponad tydzień temu, postanowiłam że spróbuję  ponownie z olejowaniem. Kiedyś już to robiłam (gdy jeszcze mi nie wypadały byłam na pielęgnacji CG). Kupiłam sobie olej musztardowy i migdałowy, do tego szampon Babydream. I co? Jak ręką odjął... Wcierałam musztardowy w skalp, a migdałowym leciałam po długości przez pierwsze 2 olejowania. Od razu przestały lecieć! Teraz mieszam oba i wcieram tylko na długość, musztardowy czasem przy czole i uszach- hoduję babyhair w tych miejscach 🙂

Wydaje mi się, że mam jakąś alergię na któryś ze składników drogeryjnych szamponów/wcierek itp. Tym bardziej, że już po 1 dniu (!) naturalnej pielęgnacji mój problem zniknął. Dodam, że robiłam badania krwi+hormony i wszystko było w normie. Jestem bardzo szczęśliwa, bo to była okropna udręka... Przy KAŻDYM przejechaniu palcami po włosach wyciągałam po 4-5... Były dosłownie wszędzie. Za łóżkiem, w łazience... Uch.

Oficjalnie dołączam zatem do grona włosomaniaczek 😀 Ściskam!
piotrowska oj do Hebe mi wybitnie nie po drodze 😉 poza tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że wyjde z jakimś Kallosem i Batiste oprócz odżywki 🤬
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 kwietnia 2014 07:36
jest szansa ze szampon koloryzujacy do 24 myc Joanny rzeczywiscie sie zmyje? 😵
Wiesz... mi kolor dalej na koncowkach trzyma. Nie liczylabym na szybkie zmycie
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 kwietnia 2014 08:17
cholera :/ farbowałam tym kiedyś odrosty, ale nie pamiętam jak schodziło.
A ja odnalazłam swoją maskę  😅
L'Oreal Elseve Total Repair Extreme  😍 bez znaczenia jest dla mnie tu skład, czy sa silikony czy nie (nawet nie patrzyłam), ale robi z moimi włosami takie cuda, ze nie zmienię tego na nic innego!
madmaddie mi ten ciemnobrązowy szampon zszedł po roku, dopiero teraz mam jednolity jaśniejszy kolor, wcześniej miałam zawsze niewydarzone ombre w drugą stronę. 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 kwietnia 2014 08:57
why God, why
nic, wmawiam sobie że rudy to się szybko spłukuje
Ja za to muszę porozglądać sie za czymś na włosy bez spłukiwania.  😉
Bo mam wrażenie że ostatnio znowu sa jakies bardziej suche na końcach i w sumie już od połowy długości.
Co mozecie polecić? Takiego żeby nawilżało czy czoś  :kwiatek:
Gillian   four letter word
22 kwietnia 2014 12:08
Naturia z makiem i bawełną - fajne, przyjemnie nawilża.
Ja za to muszę porozglądać sie za czymś na włosy bez spłukiwania.   😉
Bo mam wrażenie że ostatnio znowu sa jakies bardziej suche na końcach i w sumie już od połowy długości.
Co mozecie polecić? Takiego żeby nawilżało czy czoś   :kwiatek:

Przeczytaj pigułkę na 1 stronie  :kwiatek:
Odżywki bez spłukiwania nie nawilżą zniszczonych, suchych włosów, odpowiednia pielęgnacja jak najbardziej  😉
Pigułkę z pierwszej strony to już ponad 2 latat temu ,,połknęłam"  😉
Źle wyraziłam się z ta odżywką bez spłukiwania, chodziło o coś na ,,osłonę" włosów przed utratą wilgoci, przed słońcem, wiatrem itd.
Do tej pory na końcówki uzywałam serum A+E z biovax'u
Jednak potrzebuję czegoś cięższego. Mniej jak ,,jedwab" tylko bardziej jak odzywka. Nie umiem tego lepiej wytłumaczyć  :kwiatek:
Dlatego pytam co polecacie  😉
Nuna jak dla mnie okej jest Joanna z lnem i rumiankiem bez spłukiwania. Kiedyś używałam też Garnier AiK jako odżywkę bez spłukiwania, oczywiście w ilościach niewielkich 🙂 a moze spróbuj pobawić się jakoś z żelem lnianym ?
Co powiecie o Joannie z Olejem Arganowym? Jest ok składem czy nie?

A druga rzecz, używał ktoś z was szamponów/odżywek z Oriflame? Jak wygląda np ten skład:
odżywka
AQUA, CETEARYL ALCOHOL, DICOCOYLETHYL HYDROXYETHYLMONIUM METHOSULFATE, PROPYLENE GLYCOL, PARFUM, CETEARETH-20, PHENOXYETHANOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, POLYQUATERNIUM-7, PROPYLPARABEN, GLYCERIN, ETHYLPARABEN, PASSIFLORA EDULIS FRUIT EXTRACT, ALOE BARBADENSIS EXTRACT, PEG-8, SODIUM CITRATE, PEG-8/SMDI COPOLYMER, PALMITOYL MYRISTYL SERINATE, SODIUM POLYACRYLATE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, BIOTIN

maseczka
AQUA, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORIDE, AMODIMETHICONE, CYCLOPENTASILOXANE, CETEARYL ALCOHOL, CETYL ALCOHOL, HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE, CYCLOHEXASILOXANE, GLYCERIN, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, PARFUM, CETEARETH-20, STEARYL ALCOHOL, CITRIC ACID, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BENZOPHENONE-4, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM CITRATE, LIMONENE, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1, 3-DIOL, CITRUS LIMON PEEL OIL, ALCOHOL DENAT., PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, TOCOPHEROL, VITIS VINIFERA EXTRACT
Co powiecie o Joannie z Olejem Arganowym? Jest ok składem czy nie?



Rewelacja! Mam szampon, odżywkę i psikacz. Wszystko jest super.
O to fajnie, bo kupiłam dziś w ciemno, nałożę sobie dzisiaj na włosy 🙂
Dobra, tylko nie doczytałam, że pytasz o skład  😁 składem nie wiem. Ale w używaniu są rewelacyjne.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
23 kwietnia 2014 18:54
branka jeśli chodzi o skład, który wstawiłaś, to moim zdaniem jest on kiepski. Odżywka ma mało substancji, które rzeczywiście odżywią (są wymienione dopiero po zapachu, więc jeśli odżywka nie jest perfumami, to musi ich być naprawdę niewiele). Maska z kolei ma skład emolientowo-silikonowy. Wygładzi, ale nie odżywi 😉
Używaliście pudru koloryzującego z glittera? Jestem bardzo ciekawa opinii.
ovca   Per aspera donikąd
24 kwietnia 2014 15:20
Jakie macie doświadczenia z produktami Aussie? pytanie przede wszystkim do falowanych 🙂
Super są te szampony, ale laski tutaj pisały, że coś składem nie bardzo.
Odżywki nie próbowałam.
Ja czasami używam Aussie szampon i odżywkę do włosów długich ( luscious long ). Włosy mam tzw. mocno falowane,  i jak dla  mnie rewelka  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 kwietnia 2014 17:45
kadyksowa, tylko czy są naturalne czy to kolejne kiepskie składy?
ovca   Per aspera donikąd
26 kwietnia 2014 08:45
Strzyga składy są dosyć kiepskie, ale ja nie uciekam od klasycznej pielęgnacji. Moje włosy nie lubią być ciągle traktowane bezsilikonowo, poza tym ja nie jestem ortodoksyjną włosomaniaczką i jak np mam gdzieś wyjechać, to nie biorę baterii odżywek i nie paraduję po hotelu z maską na głowie, tylko wolę przez tydzień korzystać z klasycznego szamponu i mieć spokój.
Można powiedzieć, że pilnie potrzebuję pomocy.
Jakiś czas temu pytałam się tutaj o olej kokosowy, ale jednak sprawa tak prosto nie wygląda - te najtańsze oleje są rafinowane, a wtedy jest mniej składników odżywczych. Więc pytanie - gdzie znajdę jak najtaniej olej kokosowy, który będzie odpowiedni na włosy ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się