kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Kolor koszuli dowolny, stójka i mankiety muszą być białe 🙂
Gaga, pisze z czym sie spotkalam na zawodach towarzyskich 😉
Libeerte, to może jeśli doradzasz - najpierw poczytasz jednak przepisy? Zawody towarzyskie oraz to, co Tobie się wydaje raczej nie są bazą do doradzania... 😉
lazuryt00, napisała dokładnie jak to wygląda 🙂
Jesli chodzi o skoki to aktualne przepisy koloru nie precyzuja. Musi btc biala stojka. Dodatkowo przy koszuli z dlugim rekawem musi byc bialy mankiet.
Jakie Ph ma końska skóra ?
Słyszałam, że w granicach 6, czyli lekko kwaśne.
Chcę się upewnić u bardziej doświadczonych i z większą wiedzą. Mam nadzieję, ze tu tacy są  😉
Mam pytanie o karmienie koni suchym chlebem - dostałam sporo suchego chleba razowego z orzechami. Z początku nie bardzo chciałam dawać mojemu koniowi tego chleba, bo nie wiem jak zareaguje na orzechy, ale zastanawiam się teraz czy konie chętnie i czy w ogóle mogą jeść orzechy np w chlebie? Trochę w necie czytałam, że niewielka ilość orzechów raczej nie zaszkodzi, ale bywają sprzeczne informacje na ten temat, więc teraz nie jestem pewna. Może ktoś mnie w tej kwestii uświadomi?  😡
Bodajże w kwietniowym numerze ŚK jest artykuł na ten temat. Zainteresował mnie i chciałam kupić, ale nigdzie nie idzie dostać gazety  😫

Może ktoś ma i mógłby wkleić?
dla człowieka orzechy mogą być alergenem. więc raczej i u konia duże ilości odpadają.
BASZNIA   mleczna i deserowa
16 kwietnia 2014 09:29
duza ilosc na konia to z pewnoscia nie jest ilosc w chlebie 😉
rekrea, u mnie konie raz na jakis czas dostaja suchy chleb. nigdy przenigdy nic nikomu nie bylo. chleb wysuszony calkowicie.
U nas tez dostaja zwykły wysuszony chleb i żyją :-D
Ostatnio sama taki suszylam ,jako smakołyki .
Zastanawialam się nad ciemnym chlebem, on jest lekko kwaśny dla bezpieczeństwa go nie dałam koniom.
I nadal nie wiem czy można taki dawac?
Podaje, nic się nie dzieje.
ushia   It's a kind o'magic
16 kwietnia 2014 10:29
ze względu na zawartosc polepszaczy i innego badziewia w obecnie produkowanym chlebie ja nie daje, ale generalnie mozna i ciemny i i jasny i z dynia, orzechami czy co tam nawrzucaja
byle wysuszony
Gillian   four letter word
16 kwietnia 2014 12:17
  Udało nam się osiągnąc jazde w niskim ustawieniu w każdym chodzie co juz jest ogromnym sukcesem  😀  Tylko że przy takim ustawieniu nie pracują żadne miesnie szyi ( mimo ze staram się jeździc go tak okragło i srednio nisko a nie tak z głowa przy ziemi) być może ja źle myśle, ale wydaje mi się ze tam gdzie sie kon spoci tam miesnie pracują  😉  

no źle myślisz 🙂 mój miał dołek i to spory, kilka miesięcy uczciwej pracy w dole i śladu po dziurze nie ma.
Gillian, ale chyba ty mocniej zajęłaś się tematem i uzyskałaś pewną wiedzę jak to ma wyglądać i PO CO? 🙂 I masz pewną wiedzę z dziedziny anatomii i fizjologii?
Gdy ktoś robi "bo tak" bez świadomości żadnej - to koń może chodzić w dole i NIC się nie zmieni. Koń będzie tak się ustawiał, żeby tego, co nie ruszane - nadal nie ruszać.
Gillian   four letter word
16 kwietnia 2014 13:37
W sumie racja 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 kwietnia 2014 14:43
A chleb nie zmienia ph końskiego żołądka?
famka   hrabia Monte Kopytko
16 kwietnia 2014 14:45
zmienia, zakwasza
a ph żołądka konia nie jest kwaśne? 😉
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
16 kwietnia 2014 16:49
Którego żołądka pH nie jest kwaśne?
czego oznaką może być fakt podnoszenia przez konia prawej tylnej nogi (czasem i lewej) i potrząsania nią? dla mnie to ewidentnie wygląda jak skurcz u człowieka, spowodowany np. brakiem magnezu. myślicie, ze u konia moze byc podobnie?
Olson to mogą być początki koguciego chodu. Przyczyny są różne (szpat, uszkodzenie nerwów czy ścięgien).
Ja się spotkałam z końmi, które zbierały orzechy włoskie z ziemi, jadły w całości ze skorupkami, ale po zjedzeniu kilku przestawały. Nigdy im nic nie było.
Chleb daję w małych ilościach ze wszystkimi możliwymi dodatkami.
Olson to mogą być początki koguciego chodu. Przyczyny są różne (szpat, uszkodzenie nerwów czy ścięgien).


dzięki, niestety tego się obawiałam. 🙁 proszę w takim razie o informacje - jaką diagnostykę stosuje się w takim przypadku? czy możecie polecić jakiegoś dobrego specjaliste na śląsku? ewentualnie woj. łódzkie (mieszkamy w Częstochowie)
jak 'podniesc' troche konia na przodzie ?
Gillian   four letter word
17 kwietnia 2014 07:41
fascinated, przenieść ciężar na tył... serio? zapytaj trenera, na żywo. W takiej kwestii wszelkie rady są o kant tyłka rozbić.
Gillian nie mam trenera dlatego każda uwaga tutaj jest dla mnie bezcenna  😉
Którego żołądka pH nie jest kwaśne?


Wołowego ale już w formie flaków w zupie 😉

jak 'podniesc' troche konia na przodzie ?

Dojechać dobrze zad, wyprostować pracując na kołach i woltach. Jak luźny i prosty - wyjeżdżać z dobrym (nie za dużym) impulsem w przód a koń sam się podniesie. Pilnować aby nie tracił równowagi i nie leciał. Pilnować rytmu i taktu.
_Gaga dziekuję za pomoc  :kwiatek:
Jak to jest z końską emeryturą? W jakim wieku koń powinien być wykluczony ze wszystkim lonż i jazd, np. jeżeli nie jest w dobrej kondycji? Czy dla takiego konia półgodzinna lonża to już za dużo?
Ineczka, emerytura dla konia to sprawa indywidualna
Wszystko zależy od tego jak koń był użytkowany całe życie, w jakim jest stanie, czy choruje / chorował czy przechodził kontuzje. Są 10 letnie konie nadające się tylko na łąki, a są 20-kilku letnie zwierzaki, które mogą pracować codziennie bez negatywnego wpływu...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się