Kącik Ujeżdżenia

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 marca 2009 22:58
Tak to nowość, że II można robić Ptkami. Moim zdaniem nie do końca jest to dobry pomysł, ale czegoż się spodziewać po PZJ 😉
Przeczytałam te programy na mistrzostwa Warszawy Juniorów i się lekko zdziwiłam.
Trudnawe jak na P klase(łopatki,zwykła zmiana nogi).
xgosiekx   ...Batomowa...
16 marca 2009 23:11
a ja w ogóle nie rozumiem tej tabeli. Co muszę zrobić, żeby otrzymać III?  i co ta III daje?
dla zainteresowanych link do galerii z zawodów - Zbrosławice 😉

http://voltahorse.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=492:hzo-a-hzr-a-zbrosawice-13-15032009-&catid=42:galeri-z-zawodow&Itemid=76
xgosiekx   ...Batomowa...
19 marca 2009 18:53
a ja w ogóle nie rozumiem tej tabeli. Co muszę zrobić, żeby otrzymać III?  i co ta III daje? 😡


Ponawiam pytanie.
Bardzo zależy mi na odpowiedzi 👀
xgosiekx czego nie rozumiesz?
Na III klase musisz przejechac kl. P cztery razy na 55%.
xgosiekx   ...Batomowa...
19 marca 2009 19:01
w takim razie po co w tej tabeli jest napisane, że Nx3, Cx2, CCx1 na III klasę..
Ale zeby jechac N,C ii wyrabiac klase sportowa to musisz miec licencje. A zeby P-tke pojechac nie.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
19 marca 2009 22:26
III klasa sportowa to nie to samo co III licencja. Żeby startować N i C potrzebna jest III licencja, czyli przejechanie raz Ptki powyżej 55%. III klasa w sensie praktycznym nie daje nic, jedyne czemu służy to określenie poziomu na jakim jest zawodnik.
Jeszcze raz zapytam: gdzie jest napisane, że do N,C potrzebna jest III licencja??? Wg mnie - nigdzie! Obowiązywało to w 2007 i na początku 2008.
xgosiekx   ...Batomowa...
19 marca 2009 23:37
dobrze dobrze, już rozumiem prawie wszystko :kwiatek:.
Czyli na III klasę sportową nie muszę jechać konkretnie P, ale mogę też N, C i CC, oczywiście mając tą III licencję, tak?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
19 marca 2009 23:45
Brawo Aventia znalazłaś to czego szukałam od jakiegoś czasu na tej stronie i nie mogłam znaleźć (że jest to na stronie wiedziałam już od pewnej sędziny, ale nie umiała mi ona dokładnie powiedzieć w którym dziale tego szukać). Czyli w związku mi źle powiedzieli co do III licencji bo z tego wynika, że równoznaczna jest ze zrobieniem III klasy. Czyli pierwszy raz zdobywając III klasę można to robić tylko w klasie P, w momencie jak ją się zrobi to żeby utrzymać klasę (tylko klasę, III licencja jest dożywotnia) można już ją robić w N i C również, bo na CC jest już potrzebna II licencja, która również odpowiada II klasie.
xgosiekx   ...Batomowa...
20 marca 2009 00:20
Jeżeli jest tak, jak mówi Koniczka, to już wszystko rozumiem  😅.  Jejkuu, dziękuję Wam  :kwiatek:
Hmmmm a ja chyba nie rozumiem.. czyli jeśli nie mam III klasy to nie moge jechać Nki?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
20 marca 2009 06:41
Jak nie masz III licencji to nie możesz jechać Nki. Wprawdzie robisz ją poprzez robienie III klasy, ale akurat ta licencja jest dożywotnia więc nie musisz co roku wypełniać norm na III klasę, zeby utrzymać licencję.
Szuakam tego na stronie PZJ i tez nie znalazlam. Wpsialam w google i nagle wyskoczylo  😁 Ale to pozmieniali sporo.. po co jechac raz C-tke czy N-ke, zeby utrzymać III klase, skoro jest ona dozywotnio? III licencja tez przeciez "przechodzila" dalej i nie trzeba bylo odnawiać, chyba ze to tez sie zmieniło..?
Kochani ratunku, czy program N1 zmieni się od 1 kwietnia? Ze strony PZJ wynika, że nie, ale z niektórych propozycji, że tak... Zakręciłam się.
xgosiekx   ...Batomowa...
20 marca 2009 11:51
Szuakam tego na stronie PZJ i tez nie znalazlam. Wpsialam w google i nagle wyskoczylo  😁 Ale to pozmieniali sporo.. po co jechac raz C-tke czy N-ke, zeby utrzymać III klase, skoro jest ona dozywotnio? III licencja tez przeciez "przechodzila" dalej i nie trzeba bylo odnawiać, chyba ze to tez sie zmieniło..?


Z tego co zrozumiałam, to III licencja jest dożywotnio, a III klasę sportową trzeba co roku odnawiać 😉
czy ktoś widział gdzieś przepisy ujeżdżeniowe na 2009 rok ❓
Aventia Wielkie dzięki za tabelę  :kwiatek:. Tylko z niej wynika, że trzeba 4x55% w P na III klasę/licencję przejechać! Skąd się wzięło to jeden raz? Ponadto zapis o wymogu licencji był w regulaminie na 2007 r (i z 2007 pochodzi tabela), w 2008 - zniknął, a regulaminu na 2009 - ciągle nie ma.
Qaida a nie na dressage.pl ?
xgosiekx   ...Batomowa...
20 marca 2009 19:04
Na dressage.pl jest regulamin 2008, a nie 2009
Gozya, No właśnie tam też są na 2008. Na pzj-cie są też na 2008, sprawdzałam skokowy regulamin i tam w nazwie też jest 2008, ale zostały one dodane już w 2009 więc przypuszczam, że to sa aktualne, a ujeżdżeniowe są dodane w 2008  😫
Aventia Wielkie dzięki za tabelę  :kwiatek:. Tylko z niej wynika, że trzeba 4x55% w P na III klasę/licencję przejechać! Skąd się wzięło to jeden raz? Ponadto zapis o wymogu licencji był w regulaminie na 2007 r (i z 2007 pochodzi tabela), w 2008 - zniknął, a regulaminu na 2009 - ciągle nie ma.


Na klasę 4x, na licencję raz. Musisz jedno od drugiego odróżnić, to nie będzie zamieszania.
Lena No i w koło macieju! W tabeli linkowanej przez aventię pisze jak wół: III licencja to III klasa! (w uj. lub WKKW). Zapisu o pojedynczej P nigdzie nie ma!
xgosiekx   ...Batomowa...
20 marca 2009 22:53
Może po prostu teraz, jak weszły odznaki, to zamiast tego jednego konkursu P na III licencję, trzeba mieć srebrną odznakę, tam też przecież jest poziom P 
xgosiekx ale osoby ktore startowaly przed 2007 r. nie musza robic odznak.
Teraz to juz chyba nikt nie wie o co chosi  🤔wirek: 👀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
20 marca 2009 23:01
Informację o 1 P dostałam w roku 2007 , więc możliwe jest, że po prostu się od tego czasu normy na III klasę zmieniły (bo przecież się zmieniają co roku).
xgosiekx   ...Batomowa...
20 marca 2009 23:02
No z tej tabeli wynika w takim razie, że osoby, które zaczęły starty przed 2007 nie muszą robić srebrnej na III licencję, ale muszą mieć na nią III klasę sportową xD

Możliwe jest, tak jak mówi Koniczka, że przepisy się zmieniły i tyle.   🤔wirek:

Tak naprawdę sama bym w życiu nie doszła, co to III klasa sportowa, a co licencja, co dają i co na nie trzeba. Masakra. Dziękuję Wam ;D

Dlaczego przepisy są zawsze pisane tak niejasno  😵 i dlaczego w skokach wszystko jest łatwiejsze?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się