Kącik Ujeżdżenia

Koniczka, jak utrzymać III klasę?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 marca 2009 21:02
Wypełnić ponownie normę na nią.
busch   Mad god's blessing.
21 marca 2009 21:24
Może odejdziemy na chwilę od tych klas i licencji  😉
Zastanawia mnie, kiedy najlepiej zacząć przyzwyczajać konia do kłusa ćwiczebnego. Gniada skończyła 4 lata w marcu i jest stale w pracy już od roku. Ja sama nie siedzę w kłusie ćwiczebnym jak przyklejona, ale z drugiej strony nie odbijam się od siodła jak worek kartofli.

Planowałam zacząć od 3-5 minut pod koniec jazdy i stopniowo wydłużać czas. Ale czy to nie za wcześnie? Jak dotąd w kłusie siadałam w siodło tylko przy zagalopowaniach (dosłownie na chwilę).
Proponuję pod koniec jazdy, owszem, ale przeplatać ćwiczebny z anglezowanym.
kujka   new better life mode: on
23 marca 2009 18:20
mam czysto teoretycznie pytanie: czy do KUR'u mozna wykorzystac muzyke z wokalem?
Lena No i w koło macieju! W tabeli linkowanej przez aventię pisze jak wół: III licencja to III klasa! (w uj. lub WKKW). Zapisu o pojedynczej P nigdzie nie ma!


W zeszłą sobotę sekretarz "mojego" OZJ pokazywał mi wydruk ze strony PZJ-u z tym właśnie zapisem. Tak było jeszcze w zeszłym roku, aktualna tabela na stronie PZJ rzeczywiście ma wycięty ten zapis o jednej P. Sorry za zamieszanie.
Ha! Mamy regulamin na 2009! http://www.pzj.pl/modules.php?op=modload&name=Downloads&file=index&req=getit&lid=2044
Jest tam zapis: Artykuł 4. ZAWODY KRAJOWE W UJEŻDŻENIU
Start w zawodach zgodnie z zapisem w tabeli licencji ujeżdżeniowych.
Tylko - tabeli licencji nie ma  😁 Jest tylko tabela norm na klasy!
caroline   siwek złotogrzywek :)
23 marca 2009 19:47
mam czysto teoretycznie pytanie: czy do KUR'u mozna wykorzystac muzyke z wokalem?

Koniczka pewnie będzie lepiej wiedzieć, ale z tego co mi sie wydaje to pare lat temu zostały zmienione przepisy FEI i zezwolono na uzycie muzyki z wokalem. czego efektem był m.in. poprzedni kur Anky - ten w którym ona śpiewała 🙂

czy polskie przepisy PZJ dostosował - nie mam pojęcia.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
23 marca 2009 20:19
Można:-)
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 marca 2009 20:41
Używanie muzyki z wokalem z tego co mi wiadomo nigdy nie było zakazane. Brak wokali to raczej rzecz zwyczajowa jak biały czaprak i zapleciona grzywa. Fakt faktem ostatnimi czasy pojawia się coraz więcej programów z wykorzystaniem wokali, ale trzeba to robić z wyczuciem. Chociaż oczywiście im niższy poziom tym więcej rzeczy przechodzi 😉
kujka   new better life mode: on
23 marca 2009 20:46
dziekuje bardzo  :kwiatek:
pytanie bylo teoretyczne, do kurow sie nie szykujemy przez najblizsze lata 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 marca 2009 09:44
Kujka nie ma za co 🙂

Halo link do tabeli norm na licencje był już podawany, ale proszę bardzo jeszcze raz: http://www.pzj.pl/index.php?module=subjects&func=viewpage&pageid=282
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
24 marca 2009 15:48
Fakt faktem ostatnimi czasy pojawia się coraz więcej programów z wykorzystaniem wokali, ale trzeba to robić z wyczuciem.

Wg mnie zdecydowanie trudniej jest robić podkład ze słowami, ponieważ ciężej jest dobrać fragment piosenki tak, żeby nie trzeba było robić powiedzmy cięcia w połowie śpiewanego zdania. Albo robiąc np. wszelkie wzmocnienia, wyciszenia, przejścia itd. nie deformować głosu.
Czyli mamy jasność: żeby wystartować w N - 4 x 55% w P.
Raven, cięcia to jedna rzecz, co najmniej równie ważne jest, co jest treścią śpiewaną 😉.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
25 marca 2009 11:32
Paa żeby potem nie było jak w tym filmie  😁 😁 😁

halo, nie wydaje mi się. To co 4x55% to III klasa, żeby startować w N na regionalnych wystarczy licencja czyli 1x55% P.


Błagam, niech to ktoś potwierdzi, bo jak napisałam nieprawdę to nie dość, że jeździłam niezgodnie z przepisami [teraz mam już tą cholerną klasę] i zawsze mi wszyscy sędziowie tak pozwalali, to jeszcze nie wiem nic o tych wszystkich normach mimo tysięcy prób zrozumienia...
Ja ostatnio jechałam P na ponad 55% i w WMZJ dostałam informację, że mam III licencję ( mam jeden przejazd w P). Więc to jest pewne.
A czy z III licencją można jechać N to nie spytałam ( póki co nie jestem zainteresowana  😀 )
kpik   kpik bo kpi?
25 marca 2009 16:39
co roku trzeba wyjeżdżać to 1xP zeby potem startować w N (mając tylko III klase)?
rewir uffff pocieszyłaś mnie - jutro zapytam w swoim OZJ jeszcze dla pewności bo można szału dostać. Jakoś tak to jest sformułowane...

Btw na III licencje trzeba przejechać 1xP na powyżej 55% a na II ? (II licencje, nie II klase sportowa)  🤔wirek:
kpik nie.  Mnie mowili ze 3 jest dozywotnia.
Zlitujcie się dziewczyny! Ja nie dlatego pytam, że nie wiem (jestem sędzią, co prawda III klasy w uj.,za to od 19 lat!), tylko dlatego, że nie akceptuję żadnego "powiedziano mi"! Z aktualnych przepisów (wszystkie linki na tej stronie) jednoznacznie wynika, że III licencja = III klasa = 4x55%P! (chyba, że nie opublikowano jeszcze aktualnej tabeli norm licencyjnych). Co "mówią" w WZJ to mnie nie interesuje, chociaż licencja podbita na podstawie "wydumanych" przepisów - pozostaje prawnie licencją. Mnie interesuje, co mogę pokazać palcem w przepisach! Zapisu o "dożywotnim" obowiązywaniu III licencji akurat w przepisach uj. też nie ma! A w regulaminie na 2008 w ogóle nie było zapisu o normach licencyjnych! "Prawa" wynikające z licencji podaje tabela linkowana przez aventię a potem koniczkę.
kpik   kpik bo kpi?
25 marca 2009 17:22
tak, z aktualnie dostępnych przepisów wynika norma na wyrobienie III klasy = III licencji
moje pytanie było bardziej o podtrzymanie klasy/licencji i jej odnowienie np po sezonie przerwy?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 marca 2009 17:43
III licencję ma się dożywotnio. II i I trzeba odnawiać. II dostaje się dożywotnio jeśli się zrobi I klasę (czyli de fact I licencję), a I licencję się ma dożywotnio jak się zdobędzie klasę mistrzowską. To wszystko jest przecież w linku, który podałam wyżej, jest tam też napisane co dana licencja daje. Jak weszły licencje w ujeżdżeniu to rzeczywiście 1xP na 55% dawało 3 licencję (i ja np tak ją zdobyłam), ale podlinokowana tabelka + tabela norm na klasy sportowe jednoznacznie mówią, że obecnie trzeba przejechać to nieszczęsne P 4 razy.
Jeśli przyjmiemy tę tabele za aktualną, to:
LICENCJA III

warunki uzyskiwania
1. Zdanie egzaminu na srebrną odznakę jeździecką (*) (od 2007)
2. Posiadanie w karierze III klasy sportowej w ujeżdżeniu lub wkkw

uprawnienia
1. Prawo startu w konkursach do kl. "C włącznie
2. Prawo startu w MPK, MPJ i w finale OOM

Nadal nic nie ma o dożywotniej III licencji, o ile nie miało się III klasy!
Natomiast "w zamysłach ogólnych" przy wprowadzaniu licencjonowania do wszystkich dyscyplin przewidziane było dożywotnie obowiązywanie III licencji, ale tego teraz "na piśmie" za boga nie znajdę!
kpik   kpik bo kpi?
25 marca 2009 17:56
... wstyd mi ale ciężko mi to ogarnąć  🤦

Rewir
Koniczka, jak utrzymać III klasę?

Koniczka
Wypełnić ponownie normę na nią.

czyli przejechać 4xP...

może to takie trudne dla mnie jest, bo mało rozsądne wydają się takie normy- tak na prawde pół sezonu mozna sie tłuc w Ptkach i wydac kupe kasy zanim bedzie można wyżej pojechać...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 marca 2009 18:02
Halo porównaj sobie z normą na II i I licencję. Posiadanie w karierze, oznacza że posiadanie jej kiedykolwiek ergo - licencja jest dożywotnia bo jak się już raz zdobyło tą III klasę to się ją już w karierze ma zapisaną 😉 A przy II licencji warunkiej uzyskania jest posiadanie AKTUALNEJ II klasy, lub posiadanie  W KARIERZE I.

Kpik jakie pół sezonu? Przeważnie na zawodach sa po 2 Ptki, a Ptkę przejedzie się powyżej 55% nawet na krowie. Czyli zakładając, że w miarę sensownie jeździ się konia to 2 max 3 zawody i masz tą III.
kpik   kpik bo kpi?
25 marca 2009 18:05
w sumie racja, tak czy siak to są min 3 zawody które i tak trzeba odbębnić
ja i tak zupełnie teoretyzuje- po prostu probowałam to zrozumieć wreszcie
dzięki 🙂
2. Posiadanie w karierze III klasy sportowej w ujeżdżeniu lub wkkw

Nadal nic nie ma o dożywotniej III licencji, o ile nie miało się III klasy!
Natomiast "w zamysłach ogólnych" przy wprowadzaniu licencjonowania do wszystkich dyscyplin przewidziane było dożywotnie obowiązywanie III licencji, ale tego teraz "na piśmie" za boga nie znajdę!

Koniczka Przecież wytłuściłam, że w karierze! Ale - jest mowa o III klasie, a była możliwość uzyskania III licencji bez III klasy.
kpik Z przepisów wynika, że jeśli raz zrobisz III klasę sportową w sezonie - to III licencję masz na całe życie.
kpik   kpik bo kpi?
25 marca 2009 18:10
czyli nie trzeba tych norm co sezon wypełniac?  🤔
teoretycznie moge pojechac na pierwsze zawody w sezonie i jechac N od razu?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się