wypieki i słodkości domowej roboty

ash- 300g maki: pol na pol krupczatka i pszenna,150g masla,6 dkg cukru pudru i wlasnie 3 żółtka ugotowane na twardo,przetarte przez sitko 🙂 wszystko zagniatamy i do lodowki!
Carmen, a jaki "wklad" chcesz? czekoladowy,pomaranczowy,orzechowy? najprostsze dla mnie to czekoladowe,ale zdecydowanie dla kogos kto lubi gorzka czekolade! chociaz ze slodkiej tez mam... ale jest mega niewygodny bo bardzo szybko zastyga!
mery, to poproszę przepis na "wkład" według Ciebie najlepszy o! 🙂
mery, obgadywałysmy cię dzis w stajni😀
twoje mazurki były obiektem plotek!
cały dzień mnie uszy szczypią... !

fajne robię co 😀 ?

Carmen, no więc tak: ciasto masz w poście wyżej a wkład? lubisz tę czekoladę gorzką czy nie :> ?

to obgadywałyście 😉 ?
mery, lubię 🙂
no to vouila!

pół szklanki cukru pudru, 2 łyżki kakao- obydwie rzeczy przerzucone przez sitko, 1/4 masła (masło MASŁO a nie masmixy!), trochę czekolady gorzkiej, 2 łyżki wody- wszystko do garnka i rozpuszczamy na ogniu. ja wylewam na ciasto i dekoruje najczęściej migdałami obranymi i pokrojonymi w różne wariacje 🙂
O super! Dziękuję Ci pięknie  :kwiatek: No to jutro zabieram się do pracy  😉
o ja... ale zrobiłam wypasione ciasto... mhmmm 😍
Dzięki piękne :kwiatek: dziś zawalczę z owsianymi ciachami 🙂
mery, master jesteś!
oh jeah... chyba skonczylam tegoroczne mazurki... nie moge sie podniesc z podlogi tak mnie wykonczylo!
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
18 kwietnia 2014 18:29
Ja na Wielką Noc tj. tfu, własne urodziny 😁  zrobiłam na razie sernik. Planuję jeszcze tartę cytrynową, zobaczymy czy będzie dobra. Będę robić pierwszy raz...
zrobiłam mazurka z bakaliami (kajmakowego- sama masę robiłam !)
ja od wczoraj piekę i zrobiłam 3 mazurki, 2 serniki i  makowca z bakaliami



Jak wiadomo każdy lubi wylizywać ostatki. Przepraszam za jakość zdjęcia 🙂
Dzisiejszy mazurek. Bardzo wysoki, przełożony kremem cytrynowym, na wierzchu toffie. Liczę na to, że będzie lepiej smakował niż wygląda (nie lubię zdobić mazurków...)

Jutro robię ciasto czekoladowe i ucierane z owocami. Mama zrobiła paschę, mi z kruchego zostały białka więc razem jest ich 12... Część już zamroziłam ale w niedzielę będę robić pavlovę czekoladową.

U siebie w ciuchlandzie dorwałam cudowny stojak na muffinki. Już go kocham.
Ostatnio zaczęłam się bawić w intensywne robienie i zdobienie babeczek.
Superowe te Wasze wypieki!

Ja chciałam się pochwalić, że pierwszy raz w życiu samodzielnie piekłam sernik. A że uprzedziłam o tym babcię i mamę, i mój sernik ma być jedynym "świątecznym", spoczywa na mnie ogromna odpowiedzialność.  😁 Wyszedł taki jak miał być. Równy jak stół i jeszcze jest galaretkowaty (ma stężeć jak wystygnie...). Nie mam siły czekać jeszcze godziny zanim się wystudzi w uchylonym piekarniku, żeby wyciągnąć go na blat, więc mam nadzieję, że nic mu nie będzie jeśli go na noc tam zostawię, a do lodówki przerzucę koło siódmej.

Po wyłączeniu piekarnika:


Przepis: http://www.mojewypieki.com/przepis/sernik-z-drobinkami-czekolady-na-spodzie-brownies

Jutro dorobię jeszcze polewę... Mam nadzieję, że będzie smaczny, bo jak nie to się załamię...  😵
a ja mam muffinki szarlotkowe 😉



mazurki:



a właśnie w piekarniku sernik z rosą na spodzie z brownie  😍

[img]https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/v/t1.0-9/10245559_733573503347357_445404327604372413_n.jpg?oh=885f04a54ab717066524ef0601fb8154&oe=53CDA9A4[/img]


rodzina zaopatrzona w ciasta ogólnie 😉
Escada Sernik z rosą.  😜 Uwieeeeelbiam!!!!!!

Tak wygląda mój sernik rano!



Mam nadzieję, że smakuje tak samo dobrze, jak wygląda...  😁
sandrita, wygląda smakowicie! 🙂

U mnie już wszystko popieczone. Jest sernik, marchewkowiec, metrowiec i mazurek 😉
sandrita, sernik wygląda idealnie *-*
Ja dopiero dzisiaj będę walczyć z ciastami. Dodając do tego szalejącą w domu rodzinkę to na serio będzie coś strasznego :/
Escada - u mnie w piekarniku od kilku minut ten się pichci  http://www.uwielbiamgotowac.com/2013/11/sernik-z-rosa-delikatny-lekki-sernik-z.html#.U1JDOih3bZU , jeszcze zrobienie bezy przede mną.

Jest to moj pierwszy  sernik,  a  trzecie ciasto w życiu przeze mnie robione  😉

Twoj wygląda smakowicie  👍
ash   Sukces jest koloru blond....
19 kwietnia 2014 13:30
mery, dzięki Kochana za przepis! Mazurki się robią 🙂🙂🙂
escada, masz gdzieś przepis?
ash daj znac jak wyszly 🙂!
Sandrita chyba mamy ten sam sernik 😉

Kadykasowa dzięki 🙂

ogórek - http://jaskiniasmaku.blogspot.com/2013/01/sernik-na-spodzie-z-brownie.html

a pianka to poprostu białka z cukrem lekko podpieczone 🙂


mama moja twierdzi ze smakuje lepiej niż wygląda 🙂

tu już bez foremki:
Dzięki za miłe słowo dziewczyny! 🙂

Escada chyba tak, tylko góra inna, bo do mojego dorobiłam polewę czekoladową. 🙂 W ogóle nie liczę kalorii w tym serniku.  😁

Ale już nie mogę się doczekać jutrzejszego próbowania!!!  🍴

Smakowitych świąt wszystkim! 🙂
A tu moja święconeczka , baranek ciasto piaskowe wg siostry Anastazji.... trochę za puszyste jak do foremki (nos zostal w srodku  😁 )  i  został dosztukowany masłem  👀 Babeczka produkcji siostry .... rodzonej  😀 na tzw. oko. Oba ciastka wyszły dobre 🙂
Hamer, boski baran! 😀
Ja wykorzystałam resztki dyni piżmowej do sernika z ricottą. Jedno z moich ukochanych połączeń. Wprawdzie nie wygląda tak pięknie, jak Wasze "czyste" serniki, ale znika, zanim mu się zdążę przyjrzeć krytycznym okiem 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
22 kwietnia 2014 08:43
ash daj znac jak wyszly 🙂!


przepyszne. Zrobiłam 4 🙂 Dwa kajmakowe i dwa z masą czekoladową 🙂
Znikają w tempie ekspresowym 🙂 DZięki raz jeszcze  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się