Czasopisma branżowe- czujecie niedosyt?

galopada_   małoPolskie ;)
27 marca 2014 12:19
ja też miałam w skrzynce bardzo miłą niespodziankę w postaci najnowszego numeru!  🙂
Ucieszyło mnie, że red. Świgoń wrócił do branży. Jest nadzieja dla KP!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 marca 2014 15:56
Dostałam, ale wnętrze raczej kiepskie. Siodła damskie, naturlasi, woltyżerka. A o ujeżdżeniu, ani o wkkw ani słowa. A przecież sezon zaraz się zaczyna...
może to taki numer przejściowy, bo red nacz musi poznać ludzi z którymi pracuje...
Jest już kwietniowy gallop?

On wychodzi dopiero w danym miesiącu więc jeszcze nie ma

Nikt na serio nie ma styczniowego gallopu? 🙁
[quote author=Karla🙂 link=topic=22707.msg2051876#msg2051876 date=1395937830]
może to taki numer przejściowy, bo red nacz musi poznać ludzi z którymi pracuje...

[/quote]
Ja bym obstawiała raczej, to że pewnie materiały powstały już wcześniej i poszło to co było. Tak też mogło być 😉
Fajnie byłoby gdyby udało się ocalić KP
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
28 marca 2014 09:06
julka177 to jest raptem jedna strona. Mogę zrobic zdjęcie i Ci podesłać  😉
Czy tylko ja dostałam za free numer KOnia Polskiego? Od 15 lat nie kupiłam żadnego numeru, a tu taka niespodzianka 😉

Buuuu.... ja nie dostałam a prenumerowałam latami. Za to dostał kolega, który miał prenumeratę 11 lat temu. Obrażam się.  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 marca 2014 12:30
Powiem wam, ze według mnie numer taki sobie.

Wywiad z Dominikiem Nowackim (dyr. Cavaliady) i Andrzejem Byrtem (prezes Targów poznańskich)
Kj Agro-Handel
Wywiad z Katarzyną Cygler
Info o studiach dla jeźdźców
Siodła damskie
Woltyżerka
Zaprzęgi węgierskie
Umaszczenia (srokacze)
Frazes
O kupnie konia
Historia skoków
Naturalsi
Zajeżdżanie

Pierwszy numer jest za darmo, a jeśli jest ktoś chętny na dwa kolejne darmowe numery trzeba zadzwonić pod podany numer 😉
ze spisu nic dla mnie, nie ma nic z hodowli, a Frazes juz maglowany do bolu🙁 ehh mam nadzieje, ze KP wroci do tego co bylo kiedys... strasznie tesknie🙂
kujka   new better life mode: on
28 marca 2014 15:28
Dla mnie tez nic ciekawego, polowa juz byla... za darmo pewnie bym przewertowala ale nie kupilabym na pewno.
Dostałam również, co by nie mówić, jakoś tak miło.
Właśnie dostałam informację od mamy, że przyszło do mnie jakieś czasopismo... Mocno mnie to zdziwiło, bo dawno niczego nie zamawiałam. Ale faktycznie, miło 😉
Dostałam i ja KP za darmo.
Lekturę polecam Damarinie.  😉
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
10 kwietnia 2014 10:49
ja dostalam drugi raz ten sam egzemplarz KP  😉
No właśnie. Ten darmowy KP taki se. Tez bym go nie kupiła, gdybym się natknęła w sklepie. Ale równiez mam nadzieję, że wróci do formy sprzed lat, bo bardzo go lubiłam.
Czy mogłabym prosić kogoś kto ma najnowszy numer Hodowcy i Jeźdźca (nr 2/2014) o skan pewnego artykułu? Bardzo mi zależy, napisze na pw o jaki artykuł mi chodzi.
No właśnie. Ten darmowy KP taki se. Tez bym go nie kupiła, gdybym się natknęła w sklepie. Ale równiez mam nadzieję, że wróci do formy sprzed lat, bo bardzo go lubiłam.

Dostałam, odczucia narazie kiepskie. Też bym chciała, żeby KP powrócił do formy, przydałby się jakiś lifting bo graficznie to jakoś tak marnie wygląda 🙁
Dostałam i ja KP za darmo.
Lekturę polecam Damarinie.  😉


Mnie?
A to dlaczego?
Zaciekawiłaś mnie Taniu.... Na darmowy numer KP nie mam co liczyc, więc zdradź tajemnice 🙂


edit: dzięki Taniu za priv.
Brrrrrrrrrrrrrrrrrr....
Cześć 🙂 Tak się składa, że muszę napisać pracę na temat miesięczników jeździeckich i mam problem z historią takiej prasy w Polsce. W internecie jest bardzo mało informacji na temat rozwoju prasy jeździeckiej dlatego jeśli ktoś zna się na tym, ma jakieś informacje lub pisał kiedyś o tym na uczelnię to będę wdzięczna za pomoc. Brakuje mi min. informacji o pierwszych wzmiankach "jeździeckich" w gazetach, opisu jak ta prasa rozwijała się na przestrzeni lat i masy innych rzeczy, bo o ile datę postania "Konia Polskiego" można łatwo znaleźć to na tym niestety nie kończy się moja praca więc  będę BARDZO wdzięczna za pomoc!
patrycja.bie - że poziom nauczania się obniża, to już nie raz słyszałem, ale Twój powyższy post to już po prostu szczyt lenistwa..!!!!

A do (wszystkich sześciu raptem) redakcji zadzwonić/zameilować/umówić się na wizytę i pogrzebanie w redakcyjnym archiwum - to nie łaska..? No sorry, ale naprawdę nie wszystko da się przekopiować z Wikipedii...
Dzięki za radę, to na prawdę genialna wskazówka... Przecież wszystkie redakcje zapraszają do siebie na "pogrzebanie w archiwum" w wolnych chwilach.
No - żebyś wiedziała.

Mnie w każdym razie nigdy nikt nie odmówił.

Ale może to dlatego, że ja po prostu pytałem, zamiast oczekiwać, że ktoś zrobi wszystko za mnie..?
Dzięki za radę, to na prawdę genialna wskazówka... Przecież wszystkie redakcje zapraszają do siebie na "pogrzebanie w archiwum" w wolnych chwilach.

Są święta, nie chcę złośliwie. Tylko z ciekawości: patrycjo.bie- jak oceniasz wiarygodność takich informacji z forum? Jak to weryfikujesz? Czy jak to weryfikuje oceniający pracę?
Jeśli jakaś tam polinka18262334- napisze: KP powstał w roku 1960 a KT w 1980 . Pierwsze wzmianki były w roku 1945 o słynnym koniu Pasza z kawalerii sowieckiej.
To Ty to wkleisz do pracy i już?
Patrycja, pracuje w redakcja i jeszcze nigdy nikomu nie odmówiło sie wizyty czy przesłania egz. gazety.

Jeśli piszesz o prasie - zapewnie wiesz, ze jest cos takiego jak ISNN, i każda Gazeta z tym numerem MUSI byc dosłana do biblioteki Narodowej - ktora ma archiwum wszelkiej prasy.
Zatem trzeba sie tam udać, pogadać, zamówić wszystkie egzemplarze do wglądu i tematyce końskiej, posiedzieć na D.Pie i napisać prace.
"Bardzo mi przykro, ale nie posiadam takich informacji. Nie znam też pozycji, które mogły bym jakoś te sprawę rozjaśnić. Zawsze jest szansa, że ludzie na branżowych forach internetowych będą mieć więcej do powiedzenia na ten temat. Życzę powodzenia w szukaniu informacji." - Tyle jeśli chodzi o maile do redakcji.
patrycja.bie,Hodowca i Jeździec publikuje fragmenty przedwojennego Jeźdźca i Hodowcy 🙂 Najszybciej tak (w HiJ) dopytasz o historię piśmiennictwa branżowego (był chyba taki artykuł).
Naprawdę..? I wszystkie sześć słowo w słowo tak właśnie odpisały..?

Wow! To musisz być Najbardziej Niesympatycznym Petentem na Świecie..!
A nie można zmienić tematu pracy? No, jak nie ma dostępu do informacji, to jaka będzie jej wartość?
Jak to jest z taką pracą? Zaczyna się od wymyślenia tematu ? Czy tytułu?  👀
A potem się zaczyna szukać kogoś, kto poszuka .... ?
🤔wirek:
Tylko jedną mam taką odpowiedź. Mój błąd, że od razu stwierdziłam - no dobra to napiszę na forum.
A teraz możecie sobie dalej kontynuować jechanie mnie, enjoy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się