pensjonaty w okolicach trójmiasta

BlueHorse, dziękuję bardzo :kwiatek:
b]hajra[/b] jak kolonie to jeszcze Stajnia Iskra koło Sztumu 😀
Zdecydowałam o zmianie trenera ze względu na moją chęć kształcenia siebie i swojego konia w innym kierunku i bardziej u podstaw. Okazuje się, że mam bardzo słabe podstawy, staram się je jakoś domyślnie zapełnić, ale nie dam rady sama i to jeszcze na młodym koniu. Potrzebuję trenera, który ukierunkowany jest głównie na ujeżdżenie i cierpliwie spojrzy na kogoś takiego jak ja 🙂
Znacie kogoś kto by dojeżdżał do Boroszewa/Bolesławowa (trasa Starogard-Gdańsk, Starogard-Tczew)?
Behemotowa forumowa rewir ma/miała/ma w ogłoszeniach treningi z Marcinem Tomporowskim, co prawda on chyba stricte od skoków, ale wydaje mi się, że byłby w stanie Wam pomóc (no i jeździł dziadka mojego Młodego  😎  )
No i deborah tez z kims trenuje (skacze) w Boroszewie, ja mozesz podpytac 🙂
Mi nie chodzi o skoki tylko ujeżdżenie. Ze skokami daje sobie spokój. Fajnie się na młodym skacze, bo czuję każdy swój błąd, ale zaczęło mnie co innego cieszyć 🙂 Okazuje się, że jak koń fajnie chodzi to i ujeżdżenie może być frajdą 🙂
Behemotowa, a może Joanna Lopko?  Podobno stacjonuje w Damszce i dojeżdża 🙂
ekhem zadzwoniłam, przyjedzie jak tylko się przeprowadzimy, ale jedyny problem jest taki, że chciałabym jeździć z trenerem 1/2 razy w tygodniu, a się okazuje, że 100zł za trening to troszkę dla mnie za dużo. Po 8 maja będę miała pierwszy trening to zobaczę co i jak 🙂
Znacie kogoś jeszcze? Nie koniecznie trener, a instruktor, ale taki ogarnięty?
Pani Małgorzata Hałeła-Pawłowska, ma teraz stajnie Arpav pod Starogardem Gd. Typowo ujezdzeniowo, jednak nie wiem jak cenowo oraz jak z dojazdami 🙂
klaudiabolusiowa napisałam już do tej Pani, czekam na odpowiedź 🙂 Wydaje się bardzo sensowną babką 🙂
Jeju, już się szczerze załamałam kosztami. Chcę zmienić trenera po to by między innymi trochę obniżyć koszty, a się okazuje, że tak łatwo to nie będzie.
Jak tak pomyślę mocniej nad tym to fajnie by było jeździć nawet z kimś, kto po prostu ma dużą wiedzę i potrafi ją przekazać. Nie chodzi nam o jakieś GP, poszukuję trenera tylko po to by mi się fajnie na własnym koniu jeździło i bym wiedziała, że mam fajnie zrobionego konia, a ja też do najgorszych nie należę. Dlatego jak znacie kogoś sensownego, nie koniecznie olimpijczyka to też proszę napiszcie 🙂
Behemotowa, znam obie panie, jeździłam osobiście  z p. Asią, a treningi Gosi oglądałam nieraz. Obie warte są każdej ceny 🙂
Pani Gosia mi odpisała i niestety nie jest w stanie dojeżdżać do mnie na stałe treningi, a tylko na raz na jakiś czas na konsultacje. Chyba zostanę przy Pani Asi 🙂
anai zdaję sobie z tego sprawę, dlatego zobaczę, z którą mi się lepiej pracuje 🙂 Pani Gosia do mnie zadzwoni po świętach i ustalimy termin, z Panią Asią mam zadzwonić po 8 maja jak się przeprowadzę do nowej stajni 🙂
Behemotowa, Aga Kowalska też prowadzi treningi, może by Ci odpowiadała🙂 Wiele osób jest zadowolonych.
Jutro mam po 13 próbną jazdę, ale w zasadzie tak szybko się wszystko działo, że nie wiem z kim 😀
Zobaczę jak jutro będzie i opowiem Wam, może ktoś z Was będzie tą Panią znać (a wiem tyle, że trzyma swoje konie w Mierzeszynie  😜 ) 🙂
Alice jeśli o tej samej osobie myślimy to ma ciutkę za daleko do mnie 🙂
Nie wiem czy o tej samej, ale myślę, że by dojechała do Ciebie 🙂
Nie wiem za bardzo gdzie zapytać, czy był ktoś z was ostatnimi czasy na badaniach sportowych u dr. Śliwińskiego? Próbuję się do niego dodzwonić ostatnio i ciągle nikt nie odbiera ;/ i zaczęłam się zastanawiać czy dr. numery nie zmienił i czy w ogóle wciąż się zajmuje badaniami sportowymi bo grubo ponad rok u niego nie byłam.
Moja ekipa byla w styczniu, potem mial isc na urlop. Ale zeby az tak dlugo to nie wiem... Moze masz nr jakis nieaktualny?
Angeel, a możesz się zapytać o numer i podesłać na pw ? 😉
Witam serdecznie  :kwiatek:
Szukam stajni w miare możliwości jak najbliżej Wrzeszcza , do której będę miala mozliwość dojazdów transportem miejskim .
Znalazłam kilka , byłabym wdzięczna za Wasze opinie 🙂
1. Stajnia nad Jeziorem ,
2. OSK Lipice ,
3. Tabun ( Nie znalazłam info na temat pensjonatu , może Wy się orientujecie ? ),
4. Swojak ( Otomin ),
5. Kumaki ( Także nie wiem , czy biorą konie w pensjonat ) ,
6. AS Dream ;
Mój młody jest na etapie nabierania masy , więc zależy mi na tym , aby dobrze karmili , nie żałowali siana i oczywiście - zapewniali dobrą opiekę. Gdyby udostępniali drągi i przeszkody do hycania ,też bym się nie obraziła  🤣
Nie muszę się zbytnio śpieszyć z przenoszeniem koniura , dlatego chce się upewnić , że jak coś znajdę , to nie będę po kilku dniach / tygodniach żałować  😉
Jeżeli orientujecie się w cenach , byłabym wdzięczna za info  😀
manaar, ale musisz bardziej sprecyzować. Jakie liczysz mak koszty za miesiąc? Ma być hala? Padoki?

Z dobrym dojazdem autobusem miejskim masz jeszcze Owczarnię, cena 750zł (plus dodatkowo hala zimą jeśli się korzysta)

Do AS Dream dojazdu komunikacją miejską nie ma. Dojazd do Łapina nie jest najłatwiejszy. I AS Dream to chyba tylko szkołka? Stajnia nazywała się Sakowcówka.
Kumaki z tego co wiem w pensjonat do niedawna nie brali, ale nie wiem jak teraz.

W Tabunie na 100% jest pensjonat, ale nie wiem czy są wolne miejsca i jaka cena (coś mi się kojarzy 800zł, ale nie jestem pewna)
My mamy prywatną zaraz obok lipiec, jak wiecej info to odezwij się na priv 🙂
Myślę , że przeznaczę na hotel do 800 zł , oczywiście fanie byłoby znaleźc coś tańszego . Padoki byłyby ogromnym plusem , jednak trodno znaleźć coś z padokami blisko centrum .
Zależy mi na opinii na temat stajni jakie wymieniłam tylko dlatego , że właśnie to będę brała pod uwagę  ,ponieważ cena z tego co wiem jest mniej więcej taka  sama , a o właścicielach i o tym jak traktowane są tam konie nic nie wiem.
klaudiabolusiowa , wysłałam priv 😉
deborah   koń by się uśmiał...
19 kwietnia 2014 19:54
Behemotowa, dokąd się przenosisz ?
manaar, no to ja ci polecam Owczarnię, stajnia może i mało wyględna ale konie zdecydowanie mają tam dobrze.

http://stajniabht.pl/pensjonat.html
manaar
Z tego co wiem to pensjonat w Tabunie kosztuje więcej niż 800 zł. No i tam raczej duży problem z wolnym boksem bo zazwyczaj mają pełno. Dojazd autobusem dobry.

Swojak bardzo dobry dojazd autobusem (przystanek praktycznie przy samej stajni). Cen nie znam, ale wiem, że pensjonat jest. Plac jest, jakieś drągi i przeszkody też, mikra hala namiotowa, ale za to mają całkiem spore łąki. Często przejeżdżam przy tej stajni i zawsze widzę konie na dworze czyli raczej z wypuszczaniem nie ma problemu.

Kumaki nie wiem czy mają pensjonat obecnie, ale tam raczej komunikacją miejską się nie dojedzie tylko trzeba by PKSem.

W Otominie cena to 1000zł,padoki bez trawy i konie nie wyprowadzane tylko wypuszczane z boksów biegną po kostce brukowej,hala nie za duża i latem problem z moczeniem,trzeba też niestety uważać na znikający sprzęt ale za to blisko do Gdańska i super tereny. Jeśli chodzi o stajnie nad jeziorem to tam są raczej padoki a nie pastwiska więc jeśli chcesz konia podtuczyć to będzie ciężko za to mają tam całkiem sympatyczną halę i bardzo fajne tereny.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
19 kwietnia 2014 21:02
Tak jak mówi Hanula, Otomin jest na 100% powyżej 800zł, ale blisko centrum. Jak jeszcze stałam tam z koniem to okropnie mi przeszkadzała jakość siana.
Behemotowa, dokąd się przenosisz ?

Do Pana Cezarego Gajcy w stare kąty, ale z nowym koniem 🙂 dzisiaj byliśmy tam w terenie i mój koń się zachowywał super. Nie mogę się doczekać jak tam się przyniosę 🙂
Możliwe, że za rok się do Was przyniosę albo do Boroszewo Plus.
Zdecydowanie nie polecam stajni nad jeziorem... Trudno się dogadać z właścicielami, robią że wszystkiego wielką łaskę. Jak nie zrobisz dobrej awantury o siano to konisko dostanie go tyle co kot napłakał... Jeżeli Chodzi o padoki to konie się na nich nudzą jak mopsy... Dochodzi na nich do licznych kontuzji koniowatych. Hala.... Moze duża i fajna ale za to kiepsko utrzymana..  podłoże dramat gorsze koleiny niż na polskich drogach a poza tym straszny grzyb na ścianach zero wentylacji. W lato musisz sama zwilzyc poddloze jak chcesz pojeździć bo inaczej zalatwisz pluca.... Zdecydowanie nie polecam...
deborah   koń by się uśmiał...
20 kwietnia 2014 07:59
Behemotowa, jak będziesz u nas to zawsze się znajdzie chwilka żebym mogła popatrzeć na Twoje poczynania i może jakoś pomóc 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się