Konie zimnokrwiste i pogrubiane

.
Dziewczynki niestety Gloria nie jedzie do Bogusławic, nastąpiła zmiana. Biorę tylko Here na dwulatki i Alme na klacze starsze.. Postanowiłam że w dwóch kategoriach to mniej roboty niż na jedną dwie, no i większe szanse :P Hera ma super ruch, Glorii niestety go zabrakło ale miejmy nadzieje ze Gloria bedzie dobrą mamusią w przyszłym roku 🙂
Zdjęcie Almy:
PauliL,  a mogę mieć prośbę? Masz może filmik któregoś z Twoich koni, które ruszają się w Twoim odczuciu super?

kiedy dokładnie będziecie w Bogusławicach?
Tak, owszem mam filmiki, to nie jest tylko moje odczucie, ale i innych hodowców, oraz pracowników zwiazku WZHK Warszawa.  Moge Ci podeslać na priv. W Bogusławicach będziemy 3 maja. Wstawiłam informacyjny plakat 🙂
PauliL,  byłabym wdzięczna. Za takie zestawienie : kiepski ruch u zimnioka i super ruch u zimnioka. Jestem ciekawa jaki ruch można u nich uzyskać.

może wpadnę do bogusławic, mam jeszcze trochę czasu 😉
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
19 kwietnia 2014 06:46
Dziewczyny może jestem zboczona, ale jaram się takimi rozłupanymi zadkami (jakkolwiek to zabrzmiało)

super, że w Polsce konie zimnokrwiste są też do kochania i jeżdżenia a nie tylko na mięsko.

.
Nagram Glorie i Here w ręku jak biegną i same zauważycie różnice, tylko dajcie mi chwile czasu 🙂
A tutaj przed wami Jody , która życzy od całej stajni WESOŁYCH ŚWIAT 🙂
PauliL,  jakby to nie był kłopot to bym poprosiła jeszcze luzem w galopie :kwiatek:

muszę się pochwalić 😉 Udało mi się wydzierżawić łąki obok naszych i jak sprzedamy jeden z domów to je kupimy. można będzie stawiać kilka boksów i więcej zwierza, bo będzie miejsce a nie tylko wąska kiszka. może na pełnego zimnioka się zdecyduję za jakiś czas 😍

a Lagunka jest tak wdzięcznym zwierzem, że aż mi się serce cieszy. Kopyta ma do pilnej roboty, w środę po świetach wezwałam kowala. Mogłabym strzelić Wam pseudo zootechniczną fotkę do oceny dziecia? Jestem ciekawa jak wypada w zestawieniu z czystymi zimniakami w jej wieku :kwiatek:
To dawaj fotke 🙂😉)
takie zrobiłam na szybko. jedno pomazałam, żeby tło nie zaburzało 😂





dziwnie trochę noga wyszła, jakby złudzenie lekkie kozińca i tu mogę powiedzieć, że musiała tak stanąć, bo na żywo nie widzę nic. No i ma kopyta do mega pilnego zrobienia, ale przez mieszkanie sporo za miastem - musi poczekać do środy.
isabelleW jakim ona jest wieku?
8 miesięcy z tego co wiem. Dokładną datę urodzenia poznam jak przyjedzie paszport, bo jak do mnie przyjechała to jeszcze nie dosłali ze związku.
.
glanek,  prawda? też mi się wydawała masywniejsza. Inna sprawa, że ona NIE MUSI być ciężka, wystarczy, że będzie masywna (wiecie, koń dla grubasa 😉 ), a i tak najważniejsze w stępowaniu do lasu to temperament. Teraz, jak się udało załatwić kilka dodatkowych hektarów dla koni to mogę zacząć się zastanawiać nad stadkiem i może pełnego zimniuszka zakupię, bo kilka już mi wpadło w oko 😉

może ma teraz taki okres, że wystrzeliła w górę? ciekawa jestem co z małej wyrośnie 😉 najbardziej przypomina mi tą ostatnią klacz, choć chyba bardziej długonożna jest. no nic. Pozostaje liczyć, że będzie najgrubsza jak się da 😂
.
glanek,  jak nie będę... koni na świecie więcej niż jeden 😉 ale właściwie poza charakterem większych wymagań nie mamy, ot, żeby niejeżdzący małsz mógł wsiąść na stęp do lasu czy, żebym ja mogła pójść popławić się z koniem w rzece na oklep 😉 eksterierowo jest wielki mutant pewnie z tej naszej Małej 😂

Póki co ... wiem co się mnie i TŻtowi podoba 😍  Ale i tak nie wcześniej niż na następny sezon, musimy ogarnąć choróbska w rodzinie a i ja muszę się ogarnąć dzieciowo 😉
Gdyby to była klacz, to bym pewnie prowadziła bardzo zdecydowane negocjacje małżowskie 😉

http://olx.pl/oferta/sprzedam-ogiera-zimnokrwistego-CID103-ID5DLBT.html#c78de1354f

szkoda, że klacze są zawsze mniej okazałe 😉
.
galanekale w sensie ci sie podoba ten ogier czy nie. Jak dla mnie ten Sztum to bez rewelki 😉
.
glanek,  a co powinien mieć "innego", żeby nie wyglądać jak hucuł? chodzi tylko o nadwagę, czy mankamenty eksterieru? ile taki potwór może ważyć?

(przepraszam, że Was tak dręczę, ale okrutnie się wkręciłam w temat)
😵a no wiedziałam ze cos czystego polskiego :P  ten konik widać ze jest niski, ma cienkie nóżkic no typowy polski Maly koniczek... I jak tym poprawić pogłowie koni zimnokrwistych w Polsce?
a to ja i zajka
.
Typ:Zimnokrwisty ale rodice nie znani. Szkoda bo naprawde jest bardo piękna

moge wiecej ci opowiedzieć na pw


[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Post pod postem
glanek,  bardziej podoba mi się Boss. Mała głowa Ekrana jakoś mi się kłóci z resztą konia.

wyczytałam, że "typ sztumski" i "typ sokólski" podlegają dopłatom. Czyli wedle prawa do dotacji nie ma dostępu klacz opisana jako rasa zimnokrwista, jeśli w rodowodzie nie ma 75% koni sztumskich/sokólskich? dobrze wnioskuję?  (swoją drogą 1500 zł rocznie to nawet nie jest połowa kwoty na utrzymanie klaczy, więc nie wiem dlaczego się tak na to rzucają?)

Mój M. trochę zabił mi ćwieka, może mogłabyś mi pomóc? Widzę, że hodujecie z. I mój M. pytał mnie po co hodować zimnokrwiste konie, jeśli nie na kotlety. Do jazdy-rzadko się sprzeda, do bryczki-też tylko niesportowo, do pola-już są traktory. Zostaje przeznaczenie hodowlane i sprzedaż głównie na matki i ogiery rozpłodowe. Dużo osób hoduje konie zimnokrwiste, ale zapytał mnie w jakim celu, jeśli nie na kotlety. Wiem, że to brzydko brzmi ale... PO CO hodujecie swoje konie?
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
21 kwietnia 2014 13:01
Isabelle, jak dla mnie, to Ty powinnaś mieć ślązaka  😀 Nie, żebym miała coś przeciwko ziemniakom, które uwielbiam i może się kiedyś skuszę na takiego, ale moim zdaniem dużo lepsze są ślązaki- masywne, spokojne, i do rzeźbienia i w teren, i do bryczki i dla dziecka. Zapraszam na wystawę w Pajęcznie- jestem co roku, chętnie Cię poznam  😎 A w Twoim województwie hodowla koni śląskich bardzo fajnie się rozwija, są już poważni hodowcy, poważne hodowle i bardzo dobre konie.
AleksandraAlicja,  szczerze mówiąc chciałam pokryć moją Rudą ślązakiem - Wichrem.

Ale jednak mam wrażenie, ze konie zimnokrwiste są spokojniejsze. A... no cóż, nie będę ściemniać-od wypadku panicznie się boję, że zlecę i tym razem naprawdę skończę tak jak rokowali lekarze-z grupą inwalidzką. Zwłaszcza, że przez ten złom w nodze-jest ona bardziej narażona na uraz. Więc szczerze mówiąc dla mnie koń może ledwo co iść, ważne, żeby nie bryknął/nie spłoszył się/nie odskoczył. Może za kilka lat będę bardziej sprawna i wtedy pomyślę o ślązaku. Mam trochę swoich końskich typów, które czekają na lepsze czasy. Mam dopiero 25 lat, mam jeszcze sporo czasu na zgromadzenie koni o których marzę. Tak naprawdę póki co marzy mi się ziemniak (ale taki fest!), fryz i ślązak. Każdy do czegoś innego! 😉

jak w końcu uda nam się sprzedać któryś z domów- kupię konia. Wybiorę jedną rasę z trzech powyższych i będę się zastanawiać, który koń zjedzie do Kałowa.

A kiedy będziesz w Pajęcznie? mam bliziutko! jakbyś potrzebowała noclegu z koniem to też zapraszamy, kuc będzie nocował pod chmurką 😉
.
glanek,  bardzo bardzo chętnie!

Czyli właściwie nie ma sensu hodowla NIEmięsna? W takim razie wielka szkoda. Łudziłam się, że jednak ziemnioki mają jakieś przeznaczenie i ludzie je kupują z hodowli nie tylko w celach mięsnych 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się