Styl western (dawniej kącik)

smartini   fb & insta: dokłaczone
19 kwietnia 2014 19:47
O proszę. Pamiętasz może ile Cię wyszła przesyłka i ile szła?
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 kwietnia 2014 20:11
To dziękuję za info ;D i od razu piszę maila do Rodsa ile mnie to wyjdzie ;P
.
smartini- a czemu akurat tak bardzo zalezy Ci na impact gel padzie? Wolisz go od Won Pada?
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 kwietnia 2014 12:13
WonPady mają tendencję do odparzania się i pękania. Mamy na stajni i WonPady i Impacty i te drugie są bezkonkurencyjne. Filc nie odparza, nie mechaci się, są stabilniejsze od WonPadów pod siodłem i lepiej znoszą próbę czasu 🙂 z tego co oglądam, Impacty są lepszą inwestycją 🙂
no właśnie nigdy nie miałam w ręku, myślałam kiedyś o takim. Są też b fajne filcowe Professionals Choice z pianką w środku- są też b łądne tylko strasznie drogie:
http://horsepassion.pl/kon-jezdziec/siodla-osprzet/pady/welniany-pad-western-firmy-classic-equine-classic-equine.html
ale jeśli się mysli o IGP lub WP to cena podobna 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 kwietnia 2014 13:38
No, cenowo są podobne, a Impacty są jak PC, też między filcem mają profilowany, amortyzujący neopren więc jak dla nie full wypas a wydają mi się lepsze od WP. U nas parę osób, które zawsze miały WOnPady też się przerzuciły ;D
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
21 kwietnia 2014 08:26
nie wiem czy to dobry wątek bo za bardzo się nie orientuję. Ale mamy sytuację awaryjną w stajni🙂pod koniec maja do stajni magia w Rzeniszowie (woj. ślaśkie, okolice częstochowy, tarnowskich gór) przyjeżdza p. Justyna Mitke. Cena za konsultacje przy minimalnej liczbie koni czyli 3 wychodzi 150zł, gdyby było więcej koni cena powinna ulec zmniejszeniu. U nas już była zebrana ekipa ale niestety zdarzenie losowe trochę ją przekruszyło 😕 w razie zainteresowania prosze o kontakt to podam namiary do koleżanki która zajmuję się organizacją
to chyba do wątku o naturalu 🙂 może ktoś się znajdzie.
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
21 kwietnia 2014 09:36
dzięki 🙂
Dużo tu pytań o dopasowanie siodła.
artykuł z WWR



nikt nic nie wrzuca? wiosna taka, że aż się prosi 🙂
Witam serdecznie, proszę o poradę czy zawracać sobie głowę którymś z tych 2 siodeł :

http://olx.pl/oferta/siodlo-western-westernowe-CID767-ID5u7dx.html produkt firmy Arabix

oraz

http://olx.pl/oferta/siodlo-western-orginalne-riders-choice-CID767-ID4uFJ7.html

nie mam doświadczenia w westówkach ani osoby, która się na tym zna.

Może ktoś z Was zetknął się z siodłami tych firm.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Ja bym sobie głowy nie zawracała. Ridersa bałabym się wrzucić na jakiegokolwiek konia a to pierwsze tez nie wygląda najlepiej.
Pierwsze co rzuca się w oczy to bardzo mocno wysunięty ring mocujący popręg. Siodło może Ci "stawać dęba".
Ja bym dozbierała kasę i kupiła coś lepszego.
mam pytanie
Czy ktoś miał do czynienia z siodłami firmy Abetta?
Cena przystępna i są modele dedykowane dla araba
http://www.bizrate.com/abetta-arabian-trail-saddle-606139215/shop
Tylko re-voltę przeszukałam, nie ma żadnej informacji, google tez jakieś mało poinformowane.
Wyglada fajnie, ale jak dla mnie laika totalnego w tej dziedzinie.
Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Mój plan nabycia winteca west nie został pochwalony przez osoby bardziej doświadczone, to może ta abetta była by dobra  🤔
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 kwietnia 2014 21:29
kto wymyślił kształt tych siodeł dla arabów?... nie wiem, ja się może na tym nie znam, ale to nie wygląda dobrze, nawet na arabie... rozumiem, że pewnie są węższe (fullqh na araba raczej założyć nie można xD) ale czemu one nie mogą wyglądać normalnie?
Na arabach 'klasyczne' westowe siodła wyglądają o niebo lepiej niż te dziwnactwa :C

Decaho chociażby...

Rozumiem modele dedykowane dla arabów z powodu szerokości ale nie kumam zamieniania ich w jakieś dziwaczne siodełka... oO
jest ktoś, kto rozumie ten fenomen i mógłby mi go wyjaśnić?
smartini dzięki za zdroworozsądkowe podejście 🙂
jak pisałam ja laik totalny, co sobie wymyślił, że fajnie by było w siodle west po lesie potuptać. Takie dziecięce marzenie, odrzucanie przez wiele lat, bo cośtam.
Klasycznie szukam tanio i dobrze, tak wiem, takie rzeczy tylko w erze 😉
ale może jednak cos sie znajdzie.
A moze jednak ten wintec west, poczytałam watek kilka razy, w sumie polecany wintec do tuptania, ale czy na te moje araby będzie ok?
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 kwietnia 2014 22:18
A może napisz do Karoliny Rusak? Prowadzi sklep Horse Passion i ma używane siodła westenowe
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.583017495062016.1073741828.519735798056853&type=3
Circle Y, Dimondy, Continentale. A westowe siodło dobrej filmy jest na lata, więc używane kupić to dobry pomysł. Sama miałam używanego Billy Cooka a Dimonda mam do dziś i chwalę sobie ten zakup.
Napisz do niej, czy ma coś w zakresie cenowym, który Ci odpowiada czy z takim rozstawem ławek, który pasowałby na wąskiego araba. Na pewno Ci pomoże, powie jak zmierzyć konia żeby wiedzieć mniej więcej czy siodło podpasuje itp.
To chyba jedyne sensowne wyjście, które mogę Ci podpowiedzieć 🙂 Nie trzeba wydawać kroci na dobre siodło do potuptania ale z drugiej strony dobrze czasem dorzucić trochę i mieć sprzęt na lata albo taki, które będzie można potem sprzedać. A nie coś, co rozwali twojemu koniowi kręgosłup, tobie dosiad a po roku się rozpadnie ;P
tym bardziej, że arab arabowi nie równy, a koń w treningu nabiera masy= potrzebuje z czasem szerszego siodła i może warto kupić szersze, grubszy pad, a potem zmienić tylko pad. Ktoś pisał tutaj lub na WWR, że na swoje araby kupują terlice fullqh więc najlepiej po prostu pomierzyć.
Araby są dość szerokie ( często w rozmiarze FQH) i mają krótkie, wrażliwe grzbiety, długie siodła reiningowe zazwyczaj na nich "mostkują" i leżą już za ostatnim żebrem, dlatego ktoś skonstruował te krótkie siodła, zaokrąglone z tyłu.
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 kwietnia 2014 12:18
o, o takie wyjaśnienie mi chodziło 😀 chociaż nadal pozostaję przy klasycznym kroju i chyba stanęłabym na głowie, żeby takie siodło dopasować do ewentualnego araba niż brać te 'specjalne'. Ale to kwestia gustu, a o gstach się nie dyskutuje 😉
Czuje sie wywolana do glosu, jako wlascicielka wyzej wymienionego sklepu ;-)

Nie przeczytalam wszystkich odpowiedzi, ale odnosze sie do ostatnich postow.

Wlasnie pisze obszerny material do gazety na temat dopasowania siodel i poruszam w nim temat "zbyt dlugiego siodla west", co jest troche przypadloscia Europejczykow ;-) Siodla typu round skirt maja tak samo dluga terlice jak inne siodla. Najglebszy punkt siedziska powinien znajdowac sie pomiedzy 13. a 15. kregiem piersiowym. I niestety dlugosc calego siodla nie ma wplywu na polozenie najglebszego miejsca na siedzisku, poniewaz jest to uwarunkowane od wielu innych czynnikow. Dlugie siodla, jak np. Bobs (moje ma az 78 cm dlugosci) podczas skretow na umiesnionm koniu zachodza swoim skirt ponad guzy biodrowe. Rzadko zdarzaja sie przypadki, ze skirt naciska na guz biodrowy. Przewaznie jest to mlody kon, bez rozbudowanych plecow. I tak, mam trzyletniego mlodzika, na ktorego zalozylam mojego bobsa. Choc kon meeeega dlugi i wysoki (cuttingowiec, chociaz trenerzy sie smieja, ze bedzie dobrz wygladal w hunter  😵 ) nie pasuje na niego owy bobs. Konik nie ma jeszcze miesni i siodlo przy skretach nie zachodzi ponad guzy biodrowe. Prawdopodobnie po pierwszym okresie treningowym siodlo bedzie na nim dobrze lezec.

A arab arabowi nierowny, choc jeszcze nigdy nie spotkalam takiego, na ktorego w 100% pasowalaby terlica full. Jesli wlasciciel sie na taka zdecyduje, trzeba korygowac grubymi padami.

Dlatego u nas zawsze jest mozliwosc przymierzenia siodla, poniewaz rozmiar terlicy semi i full to tylko jeden z kilku rozmiarow, ktore posiada siodlo wsternowe i nie jest tak wazny, jak np. rock


[quote author=Muchozol link=topic=27.msg2071327#msg2071327 date=1397821170]
Czy używał ktoś z Was taki albo taki pad i mógłby się na ich temat wypowiedzieć :kwiatek:? Czy nie rozleci się/ugniecie za szybko, nie wyjeżdża spod siodła i nie odparzy konia?
  mam ten drugi pad i...... zadna rewelacja jak na ta cene.
[/quote]

Haf Air to bardzo popularne pady westernowe, poniewaz producent zapewnia 100% wentylacji, ale rowniez odpowiednie absorbowanie wstrzasow. Mozna sobie na ten temat poczytac na stronie producenta - stad ta cena;-)
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] post pod postem
Witajcie zastanawiam sie nad ogłowiem west i nie wiem które wybrać, te wiązane rzemykiem, na zatrzaski czy po prostu normalne na sprzączki? Które doradzacie?
Witajcie zastanawiam sie nad ogłowiem west i nie wiem które wybrać, te wiązane rzemykiem, na zatrzaski czy po prostu normalne na sprzączki? Które doradzacie?


dla mnie to bardzo indywidualne - co sie podoba…
ja mam na te sznurki, na śrubki i na szlufki
najbardziej lubię na szlufki - bo sznurki mnie denerwują, śrubki mogą sie rozkręcić i po kilkukrotnym zmienianiu wędzidła się "psują"
mam bardzo nietypowego konia , nie mogłam dla niej dobrac siodla, I tu bardzo, bardzo jestem wdzięczna Karolas, za kaucją wysyłała mi mnóstwo siodęł. Cierpliwie znosiła moje telefony, przyjmowała i oglądała zdjęcia siodeł na koniu , ba wysyłałam filmiki jak te siodła zachowują się w trakcie jazdy. W końcu będąc w okolicy Warszawy Karolaas przyjechała do mnie i pomogła mi dopasować siodło. Jestem jej bardzo wdzięczna za okazaną cierpliowośc i za pomoc. A z siodła jestem bardzo, bardzo zadowolona.
Czy ktoś z re-voltowiczów może mi polecić miejsce w okolicach Wrocławia gdzie dobrze nauczą podstaw west? :kwiatek:
Znalazłam stronę Jack's City na Partynicach ale jest to nieaktualizowana strona od kilku lat.
Dodofon wielkie dzięki właśnie o taka odpowiedź mi chodziło, o funkcjonalność ogłowi, teraz juz wiem jakie szukać 🙂 :kwiatek:
Livia   ...z innego świata
28 kwietnia 2014 09:21
Znów się zgłaszam z laickimi pytaniami :kwiatek:

Jaki rozmiar siodła west odpowiada 16 calom w klasyce?
I czy ktoś miał może do czynienia z tymi siodłami?
http://allegro.pl/siodlo-western-nevada-czarne-roz-16-i4149101309.html
http://allegro.pl/hit-siodlo-bezterlicowe-western-model-kansas-i4184781957.html

Szukajka mi nic nie wypluła.
Niech nikt nie bierze, tego co napiszę, personalnie, ale jakoś w tym wątku brak mi rozmów na temat stylu jazdy. Dominują sprawy sprzętowe.
Magda Pawłowicz zanikła a jej rozmowa z Kasiąkliczkowską byłą znakomita.  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się