Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie

ja bym sie pisała na zamówienie tego mocniejszego cortaflexu ze stanów... ktos chętny?
Ja też bardzo chętnie się przyłącze do zamówienia  :kwiatek:
ja też  😅
może by ktoś tak mi odpisał...
aneciakom  może nikt nie miał z takim przypadkiem do czynienia i stąd brak odzewu
Jak cenowo wypada ten sprowadzany cortaflex? Może też bym się skusiła, skoro takie cudo 🙂  sama pewnie niestety bym nie ogarnęła takiego zamówienia 🙂
Prawie na pewno dopłacicie Vat i cło. Ceny w Europie nie są wyższe tak dla kaprysu 🙁 Opodatkowane i oclone są praktycznie wszystkie paczki. Szczególnie jeśli się w nich znajdują nowe, nieużywane produkty, a już na 1000% jeśli w paczce będzie rachunek ze sklepu.
ceny preparatów w Stanach np. https://www.horseloverz.com/category/main/105/1/
a jest tu ktoś kto już to przerabiał? może też chce coś zamówić albo pomóc w ogarnieniu 🙂
ja bym się również dołączyła do zamówienia 😉
u mojego konia zdiagnozowano zwyrodnienie w stawie kopytowym dodatkowo z przewlekłym stanem zapalnym. Podany został przeciwzapalny z kwasem, za miesiąc powtarzamy iniekcje. Czy ktoś z Was ma/ miał podobny problem i podzieli się jak wyglądało leczenie i jakie są prognozy ? U nas zwyrodnienie nie duże, stan zapalny długo się utrzymywał , od początku pierwszy wet nie widział problemu w stawach leczył konia na co innego, może kilka mc temu prawidłowa diagnoza uniknęłaby zwyrodnienia 🙁
szuwar obecnie mam kontakt z 3 końmi ze zwyrodnieniami i różnie przebiegało leczenie. Jeden z nich miał wykryte zwyrodnienie ok 2 lata temu, chyba też leczony kwasem, obecnie w miarę normalnie użytkowany, zalecane tylko unikanie ciasnych wolt i twardego podłoża. Z tego co wiem czasami widać lekkie skracanie tą nogą gdyż jak wiadomo ruchomość stawu jest ograniczona. Dwa kolejne niestety skończyły na łąkach.
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
13 marca 2014 18:06
Mój koń też ma zwyrodnienie w stawie kopytowym. Zazwyczaj jest ok. Czasem skraca tą nogą ale po pierwszym kłusie jest lepiej.
Najważniejszy dla niego jest regularny ruch pod siodłem, najlepiej codziennie, najdalej co drugi dzień. Jest duża różnica po np. tygodniowej przerwie.
Choć na padoku szaleje jak młody bóg i nikt by nie powiedział, że ten koń ma problemy z nogami...
Dostaje suplementy 2-3 razy do roku, w zeszłym tym roku miał też zastrzyk z kwasu, bo było średnio.
Dajemy radę już parę lat, przy lekko ambitnej rekreacji  😉
eh dzięki  :kwiatek: mam nadzieje ze po 2 tyg od zastrzyku poprawi się w ruchu, bo jak teraz to mi się płakać chce przez to wszystko, już jedną kalekę mam na utrzymaniu na łąkach, jak dojdzie druga to wole nie myśleć, dość mam przechodzenia przez to wszystko po raz drugi 🙁

Stosował ktoś dożylnie kwas firmy bonharen ?
Niestety dołączam do klubu...

Od początku (czyli roku) przerobiłam już kilka suplementów (Cortaflex, kwas hialuronowy w formie dopaszczowej (po tym wydaje mi się, że była poprawa) i zioła od Pana Podkowy). Stawy trzeszczą! Dodatkowo klacz ma jeden nadgarstek z przerastającą chrząstką. Po konsultacji z moją lek wet zastanawiam się nad zastrzykami Cartrophen Vet. Czytałam różne opinie i... Nie pojęcia co robić! Środek jest drogi. Boję się, że może nie być po tym rezultatów.
Stawy trzeszczą z powodu słabego oliwienia (klaczka jest emerytką) + ten biedny nadgarstek. Mam pełną świadomość, że nie odmłodzę jej o 10 lat i nie zrobię z niej znowu sportowca... Zależy mi na poprawieniu smarowania w stawach i jakości życia.
Co myślicie o Cartrophenie w tym przypadku?
w jakim czasie po iniekcji dostawowej powinna być widoczna poprawa ? Tydzień po zastrzyku z przeciwzapalnego i kwasu , pierwszy nieśmiały kłus na lonży i jakby nie widzę różnicy in plus  🙁
Cześć wam wszystkim  🙂

Miał ktoś styczność z zwyrodnieniami w stawie NADGASTKOWYM  🤔

Czy ktoś znalazł jakiś sklep w Czechcach, który wysyła do Pl?
uświadomiłby mnie ktoś jak wyglada procedura podania kwasu ze sterdydem do stawu kopytowego , jakie reguły powinny byc zachowane czy po zastrzylu jakis opatrunek jak z rehabilitacja itp ? jak było u was , ja usłyszalam tylko 5 dni w boksie. 5 dni step i mozna brac do roboty. czy moga byc jakies powiklania po takim zastrzyku?
atri - my co prawda nie podawaliśmy do stawu kopytowego, ale może i tak Ci się przyda. Po zastrzyku opatrunek na 7 dni i przez cały ten czas koń stał w boksie. Potem stęp w ręku (około 5 dni), potem pod siodłem też około 5 dni. Po 10 dniach stępowania zaczynaliśmy kłusować po kilka minut na każdą stronę. Jak doszliśmy do 20 minut kłusa to wprowadziliśmy galop. Jak już galopował pod siodłem to poszedł również do karuzeli i niedługo po tym wrócił do padokowania  😉 Jeśli chodzi o powikłania po zastrzyku to mi wet nic nie mówił. Jedynie to, że nie ma 100% pewności, że kwas przyniesie oczekiwane efekty  😉

Muszę suplementować Rudego i tutaj pytanie do Was. Cortaflex Vet czy 5 gwiazdkowy NAF ? Weterynarz powiedział, że jeden i drugi się nada, a NAF jest o połowę tańszy, więc jeśli skuteczność ta sama to wolę mieć 200zł w kieszeni  😉
Atri mój koń po takim zastrzyku stoi 3 dni w boksie w opatrunku potem 5 dni stęp w ręku, a dalej powoli do normalnej pracy.

Do samego zastrzyku: miejsce wkucia jest golone i wielokrotnie dezynfekowane. Po zastrzyku lekarz "psika" miejsce iniekcji antybiotykiem w spayu i zakłada opatrunek - u nas na całe kopyto aż pod staw pęcinowy.

Możliwe powikłania to zapalenie stawu ale to raczej w kwestii informacyjnej.
Czy ktoś stosował preparat Hyalutidin MOBILITY HCC? Jest to podobno tańszy odpowiednik Derbymed Mobility HCC. Potrzebuję opini odnośnie efektów stosowania :kwiatek:

Ciach!

Proszę przeczytac regulamin

 Reklama w złym miejscu oraz post pod postem
Nie dość, że post pod postem, to jeszcze typowe ogłoszenie...
Sharivari MOBILITY HCC jest raczej najlepszym z dostępnych środków, kilka znajomych stosowało u swoich koni i zawsze był pozytywny efekt, jednak cena za miesięczną kurację w PL jest wysoka.

Niestety wraz z moim koniem dopisujemy się do wątku. Na razie jesteśmy po do stawowym podaniu kwasu ha ze sterydem (staw pęcinowy), dodatkowo dostaliśmy leki przeciwzapalne w saszetkach, co więcej mamy zacząć suplementację.  Z racji finansowej zdecyduję się na początku na NAF ***** Superflex Liquid, według lekarza jest w miarę dobry.

I tutaj pytanie do osób, które dłużej borykają się ze zwyrodnieniami - Jak wygląda u Was suplementacja? Czy podajecie preparaty każdego miesiąca, czy jakimiś seriami co kilka miesięcy w razie potrzeby? Jak często podajecie do stawowo kwas HA?
U nas zwyrodnienie jest nieznaczne, koń młody, więc mam nadzieję, że do końca życia nie będziemy musieli każdego miesiąca faszerować się suplementami...
a jak u Twojego konia się to objawiało ? kulawizną ?
Kulawizną to ciężko nazwać, bardziej "znaczenie", bardziej wyraźne w jedną stronę.
ReQuidia właśnie wiem, że cena Mobility jest wysoka, ale po przeczytaniu opinii tutaj na forum muszę spróbować - mam nadzieję, że efekty będą pozytywne.
Pytam dlatego, bo mam konia ktory jest nieregularny, najbardziej w klusie, np na lonzy na lewo bardziej. Nie jest to typowa kulawizna, ale widac, ze chod jest nie czysty. Byk wet, sparwdzil po prostym, proby zginania zrobione - ok, na lonzy tez nie zauwazono niczego niepokojacego, ale ciagle mi cos nie daje spokoju. Jego ruch nie jest taki jaki powinien byc, jedna noge skraca,  nawet w stepie wyczuwalne.
Przepraszam, ze post pod postem, ale nie moge edytowac :/ ma ktos moze filmik z ruchem konia ze zwyrodnieniem? Chcialabym zobaczyc jak to wyglada..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się