Zdjęcia Naszych Koni cz. VII (2014)

Jeżeli obecnie ma około 150 cm to chciałabym ją zobaczyć, kiedy osiągnie wiek trzech lat! Zdecydowanie za wysokie konie mi nie służą ze względu na moje kolana. Kobyła 155 cm jest dla mnie wręcz idealna, a ta mniejsza to już zupełnie wielkie udogodnienie.
Na zdjęciu widać, że podłoże nierówne zatem nie oceniałabym niczego, ale faktycznie kopyta do pilnej roboty.

jej matka nie jest zbyt wielka, taki prawie że pkz. Ojciec-małopolak też nie jest ogromniasty. Szczerze mówiąc liczyłam na przysadzistego grubaska, też nie chciałabym, żeby była olbrzymem 😂 Zobaczymy co z niej wyrośnie, póki co ma fajny charakter. Taki olewczy, nie ognisty. Kopyta do bardzo bardzo pilnej roboty. Sama jej nie zrobię, bo nie daje aż tak ładnie, poza tym nie dysponuję cęgami (bo moje konie jak je robiłam, nie miały nigdy na tyle długich, żeby cęgi były potrzebne), więc jestem skazana na wizytę kowala. A, że do nas dojeżdza tylko jeden, to musi poczekać.
Myślisz, że rokuje raczej na dużego konia?
Ze wzrostem to jak z wróżeniem, nie zawsze dobrą kartę się wyciągnie i odgadnie. Kiedy kupiłam dwulatkę to myślałam, że pójdzie w górę. Nic takiego nie miało miejsca. Owszem, mozolnie jakieś milimetry łapała, ale nie było to nic gwałtownego. Po dłuższym czasie miała niespodziewany skok w górę i na tym się skończyło. Wg wieli powinna mieć na pewno 160 cm, a ona ledwie 155 cm ma.
Ze zdjęć wydaje się mieć predyspozycje do znacznego wzrostu, ale czas pokaże.
Nasze maleństwo malowane urodzone 14.04.2014  🙂





I niemal dwuletni United:




Moje pierwsze zdjęcia lustrzanką

amazonka*, przepiękne, szczególnie maluch!
ochryste jakie maluskie cudenko  😍
amazonka*, kocham Twojego źróbka! <3
amazonka* O ezu, jakie piękne, na czele ze źrebolem  😍
Dziękujemy  :kwiatek: trzeba przyznać że mały ma charyzmę i jest przeuroczy - na żywo jeszcze bardziej niż na zdjęciach.
Jaśnie Pan odpoczywający po pierwszych spacerkach:


Na dokładkę jeszcze Sybilla, zaczynamy prace pod siodłem:


amazonka* - przesłodki maluch!  😍 A Sybilla też fajniutka, ciałka chyba nieco nabrała w porównaniu do pierwszych zdjęć?

Wiosenne portrety Albatrosa:

emptyline   Big Milk Straciatella
22 kwietnia 2014 00:07
Time, spoko, mój niedługo będzie miał 7 i dalej ma fiu-bździu w głowie. 🙂
Retna, dziękujemy ślicznie.
smartini, ja gdzieś w ferworze walki zapomniałam powiedzieć, że Twój budyń jest cudowny. To AQH? Wrzuć więcej zdjęć! 🙂
Angeel, mały jest super!
esperado, dziękujemy. 🙂
faith, brązy i róże rządzą, zgadzam się! I to chyba nasz amulet, bo zawsze w tyhc kolorach dobrze nam wszystko idzie. 🙂
amazonka*, o matulu, najsłodszy zestaw świata!
keirashara, super to drugie zdjęcie i koń bardzo ładny!

Zaspamuję troszkę dzisiaj, bo przyjechała do nas Dominika Frej. 🙂







Koń się popisał jak 150, rano był cały opanierowany, włącznie z uszami w środku, także no, te takie ciemne miejsca, to są jego łaty, a nie pozostałości błota, skądże znowu. 🙂 Ale ogólnie jest cudowny, serio, miałam dziś chyba jakieś szalony dzień "kocham mojego kucyka". 🙂
emptyline - nie pocieszyłaś mnie  😵 😁
cudowne zdjęcia, bardzo fotogeniczni jesteście 🙂
emptyline szał w kropki  😍  😍  😍 wasze najpiekniejsze zdjęcia ever! wyglądacie cudownie! Obydwoje jesteście super fotogeniczni
emptyline piękne zdjęcia, trzecie jakie radosne ! 😍
emptyline szczena mi opadła!  🤔 przepiękne!
Isabelle,to siwizna 😉
amazonka* - Cudowny Kremusek  🙂
emptyline - Awww świetne zdjęcia, wyglądacie uroczo!  🙂

My też mamy jedno zdjęcie z wczorajszego spacerku w ręku nad pole z rzepakiem. Uwielbiam czas, w którym pola otulone są tą ciepłym żółtym kolorem  😉

emptyline jaka wiosna!!  😍 piekne zdjecia, cudny calus i ty bardzo ladnie wygladasz, promiennie 😀
Amarotsa o jak cudnie w tym rzepaku 🙂😉))
keirashara alez on jest pieknie malowany!🙂

A ja musze sie wbic jeszcze z czyms po spuchne  😁 a leze w lozku chora i to jedyne co mi humor poprawia 🙂 takze wybaczcie  :kwiatek:





Co prawda to nie konie ale muszę się pochwalić moimi cudeńkami 🙂
A na koniec świątecznie ja z maleństwem 🙂
Pozdrawiamy kącik 🙂
Amarotsa, jakie cudowne zdjęcie!

faith, przeurocze to ostatnie zdjęcie 🙂
amazonka*, emptyline, faith szaaał!  😍
Moje konie wykorzystują piękną pogodę szalejąc całymi dniami na wybiegach 🙂 Tyle miejsca a tylko dwa konie, aż szkoda 😎
kortina gdzie macie takie piękne padoki? 😵
Piękne wiosenne zdjęcia 🙂

My też mamy kilka ze słonecznej i burzowej Wielkanocy:




aronka, Bychawa, woj. lubelskie 😀iabeł:
izydorex, przedburzowe zdjęcia są najlepsze! Uwielbiam jak robi się tak ciemno, ale z drugiej strony świeci słońce 😜
Burza, sonkowa dziekuje bardzo  :kwiatek:  fotograf puchnie z dumy  😁
amazonka*, maluch boski, ale młodziak też niczego sobie! Tylko pogratulować 🙂
emptyline, prześwietne zdjęcia, bardzo pozytywne i wiosenne  😍

Dojrzały, poważny, już 13 letni pan koń:

Właśnie znalazłam na fb znajomej mojego Rudego maszkara 🤣
A mówiłam ostatnio, że nie ma jeszcze duńskich koleżanek 😉
Wyglądają jak smok jednogłowy 😀
Pola w nowym  domu wreszcie spędza całe dnie na... opalaniu się i lansie na wybiegu.... ma swoje dołki i górki, ma swoje wiadro czerwone, którym można rzucać w pastucha i robić pstryk. No i tak, ten tego... głowa nam zmalała, szyja i spodnie w dupsku urosły... bebech też😀, ale co tam, "najpierw masa potem rzeźba" 😁

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się