siodło ujeżdżeniowe

Czy w siodłach Kieffer, konkretnie Lusitano, jest gdzieś wybity rozmiar łęku?  :kwiatek:  :kwiatek:
Dziewierz Hemano.
Tu masz stronę http://www.hemano-sattel.de
Model, który testowałam najwięcej i właśnie dla krótkich grzbietów to Solution.
paa Dziekuje!  :kwiatek:
Jorge Canaves Solution -patrzylam na nie, na ebayu jest az jedno, prawie nowka.... cena odpowiednia, niestety....
Podpowiedzcie kto mi w miarę szybko i sprawnie wymieni wypełnienie w panelach? Warszawa i okolice.
Hemano Solution nie ma na ebayu, ale może skontaktować się z producentem? Im bardzo zależy na promocji, może jakąś testówkę by sprzedał?
Sluchajcie, czy możecie polecić mi jakieś siodła w stylu County Competitor/Passie GG, czyli głębokie, ale do tego z luźną nogą ? Bez mega wielkich bananów, w CC siedziałam ale 16,5 - chyba za małe ? Na pewno mogłabym mieć dłuższe strzemiona, teraz to widzę 😉

kolebka wedlug mnie absolutnie nie jest za male!
Boze jak ja ci zazdroszcze....(bo ja jezdze w 18...  😡 )
kolebkaabsolutnie nie jest za małe!
Dzięki za rady  :kwiatek:  Mam małe doświadczenie w kwestii siodłowej, generalnie teraz pożyczam co kto ma w stajni testuję - moja Ratomka zaczyna mnie coraz bardziej irytować 😉 Przy czym budżet mam niestety mocno ograniczony, dlatego też trochę napaliłam się na tego County Competitora - zawsze to lepsze niż betonowy ortopedyk  😁
A z pewnością nie będzie to moje docelowe siodełko 😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
19 kwietnia 2014 09:29
kolebka,
jeśli Ci się uda to wsiądź  jeszcze raz w CC i wydłuż sobie strzemiona
i wtedy oceń czy jest ok.
Bo takie krótkie strzemiona powodują, że bloczek odpycha Cię na tył siodła
i nie można obiektywnie ocenić, czy siedzisko jest ok.


lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
19 kwietnia 2014 10:21
Dziewczyny, chciałam zapytać o siodła:
-county saddlery
-"KN"KARLNIEDERSUSS
Miał ktoś do czynienia?
Kolebka - to jest 17 county?🙂 ile ta tybinka ma dlugosci?
lizzy, spróbuj poszukać na forum przez google site:re-volta KN - jakoś tak
Chcę kupić ujeżdżeniówkę. Udało mi się trafić na euroridinga diamanta w rozmiarz 16,5 w bardzo dobrej cenie, dzisiaj jeździłam na próbę. Koń chodzi w nim super, widać, że mu wygodnie. Teraz pytanie - czy noga mi w nim dobrze leży?







Wystarczą takie zdjęcia do oceny? Będę wdzięczna za opinie :kwiatek:
Dzionka, NIE. 10, nawet 5 lat temu spokojnie mogłabyś nabyć tak "dopasowane" siodło. Dziś - nie ma idei, można znaleźć coś co pomaga. Kolano musisz mieć zdecydowanie pod wybrzuszeniem klocka, a nie - prowadzić ciągle "dyskusję" w tym temacie.
Kupiłam siodło o podobnym stopniu dopasowania do mnie i żałuję 🙁 Bo mogłam wziąć to, w którym koń był tak samo dobry a ja nie musiałam dostosowywać się do siodła.
Ja tez uwazam , ze siodlo nie jest dopasowane do Twojej nogi, jest zdecydowanie dla bardziej dlugonoznych,  kolano musisz miec pod klockiem.
faith to rozmiar 16,5 , tybinka ma długość 41cm 🙂

lizzy Na zdjęciu które wrzuciłam, jest właśnie County 😉
kolebkao!! to moze jednak jest nadzieja;D
Dzionka a moze skrocic tybinke skoro dobrze ci sie siedzi? albo moze sprobuj Luxora zamiast diamanta? ma krotsza tybinke🙂
Ja mam luxora i to prawda,ma krótszą tybinkę od diamanta-na mnie niestety nieco za krótką,ale na razie daje radę,zbieram na wymarzone siodło od HB 🙂
W każdym razie spróbuj,luxor jest dosyć usadzający i bardzo miękki (żel pod tyłkiem jako wypełnienie).
Kurcze, muszę się w takim razie zastanowić. Nie planowałam kupować ujeżdżeniówki, ale ta sama wpadła mi w ręce i mogę ją mieć b. tanio. A koń chodzi w niej super. Albo zostanę przy samej skokówce albo kupię to i spróbuję coś z nim zrobić (urżnę może ten klocek 😉 ).
Da się tak na serio coś zrobić z takim siodłem żeby dopasować do krótszej nogi?
Dzionka,jeżeli to coś Ci pomoże,to tutaj masz zdjęcie moje,w diamancie 17",mam 172 wzrostu.
Niestety zdjęć w luxorze nie posiadam,ale ma króciutką tybinkę,niestety mój koń kocha to siodło miłością wielką więc na razie się dostosowałam,a że jest dla mnie nieco za niski to jakiś kompromis musi być.

Dzionka, na poprzedniej stronie sa zdjecia skroconego siodla, bodajze przez p.Marka... da sie🙂
DressageLife, dzięki, lepiej to wygląda...

crazy, wielkie dzięki, już napisałam do autorki tamtego posta! :kwiatek:
Jaki to rozmiar siedziska kiefferowska 2?
Jaki to rozmiar siedziska kiefferowska 2?

17,5-18"

PS I naprawde juz mi nikt wiecej nic nie podpowie w temacie: siodlo 17,5-18" dla krotkogrzbieta?  :kwiatek:
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
19 kwietnia 2014 23:13
Dziewierz, spróbuj szukać czegoś o podobnej budowie paneli jak Prestige Doge. Ja akurat nie jestem fanką Prestigę i raczej nie będę go polecać, ale ten model jest faktycznie dobrym rozwiązaniem dla koni z krótkim grzbietem. Ja co prawda szukałam nieco mniejszego siodła, bo mój poprzedni koń najlepiej się czuł w 16' to ja potrzebowałam 16,5'-17' i budowa paneli w 17' bardzo jej odpowiadała.
Czy miał ktoś może do czynienia z jednotybinkową Germidą?? http://www.germida.com/product_info.php?products_id=125
Lub może z jej pierwowzorem czyli Antares monoflap? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi🙂
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
22 kwietnia 2014 14:32
Dziewczyny, więc tak, spodziewam się na przymiarkę Otto Schumachera Profi, 17,5". Nie mogę się doczekać, aleeee.... Napiszę Wam swoje wymiary i wymagania, dacie znać czy jest sens się tak "najarać" czy odpuścić i szukać czegoś innego
-koń folbluto-wlkp, trzeba dorobić plecy, aktualnie wintecowy 30-31"
-ja 178cm wzrostu, długość kości udowej mierzone od wew. 34cm od zew od góry kości biodrowej do początku rzepki 46cm
-chciałabym siodło troszkę ortopedyczne, głębokie, usadzające, raczej nie nad koniem 😉
O wlasnie, tez mnie to ciekawi, w Schumacherze Profi przy siedzisku 17,5 jak wypada dlugosc tybinki? przy 17 tez by mnie interesowalo.
Passier Relevant - ma ktoś jakieś doświadczenia, czy jest to siodło trzymające czy raczej dajace swobodę  :kwiatek: ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się