Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)

wrotkowe uciszenie wygasa 25 kwietnia. to zadna tajemnica i nie rozumiem problemu z podaniem tej informacji.
bardzo dziekuje za zaliczenie mnie do grona zakompleksionych 🙂 pozdrawiam serdecznie niezakompleksionych. 😀
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 kwietnia 2014 20:57
a możesz być tak uprzejma i podlinkować gdzie ta informacja się znalazła?
nie moge, bo raczej sie nie znalazla. ja ja wlasnie podalam.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 kwietnia 2014 21:16
nie rozumiem problemu z podaniem tej informacji.
ja tym bardziej, nie rozumiem dlaczego nie podano jej w momencie nałożenia uciszenia....

nie moge, bo raczej sie nie znalazla. ja ja wlasnie podalam.

a dlaczego akurat taka data?
masz urodziny i prezent chcesz sobie zrobić?
Ktoś, ja nieco nie rozumiem twojego napastliwego tonu wobec mnie. nie wiem, byc moze nie zauwazylas mojej 6 miesiecznej nieobecnosci (albo obecnosci niezwykle sporadycznej) na forum. nie ja nalozylam uciszenie wrotkiemu, urodziny obchodze jednak innego dnia. natomiast przychodze i grzecznie podaje informacje, ktorej sie tu domaga grono. o co konkretnie masz do mnie, konkretnie, pretensje?
Przez noc doszedł mi ignor,ciekawa jestem z jakiego powodu ludzie to klikają,bo moja VIP lista liczy tylko dwie osoby 😀

DressageLife, ignora miałaś ode mnie. Przez przypadek, sorki  :kwiatek: forum czytam,przesuwając kciukiem po ekranie dotykowy. Czasem pechowo ktoś dostaje ignora, czasem pacnie mi się na "powiadom moderatora". Zwykle takie ignory odznaczam od razu, ciebie nie zauważyłam, przepraszam!


i czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, dlaczegoza upublicznianie PW jest kara, zwłaszcza, że nie ma tego w regulaminie...?!
Tajga,a ja rano chciałam zmienić profilowe zdjęcie i przeczytałam swoje wczorajsze posty,zastanawiając się co mogło kogoś wkurzyć  😁 😁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 kwietnia 2014 21:46
katija, ale czy ja mam do Ciebie jakieś pretensje? nie mam. ale do tej pory to była tajemnica.

i sorry, nie zauważyłam, bo na prawdę rzadko tu bywam....
ty byłaś nieobecna, ikarina jeszcze nie była modem, więc interpretacja, że "jeżeli moderator jest z kimś w konflikcie to karę nakłada inny moderator" jakoś się nie klei.

nie rozumiem, że ty się dziwisz, że ja się dziwię.
ja sie nie dziwie, ze ty sie dziwisz, tylko nie rozumialam pewnej napastliwosci wobec mnie w twoim tonie.
dopoki bylam "na stale" [a i znow tak bedzie (no moze nie az tak jak wczesniej skoro jest NAS, zakompleksionych juz TROJE 😁 )] to ja zajmowalam sie "sprawa wrotka". i dzis, rowniez, moge oficjalnie zdeklarowac, ze od tej pory moderowaniem wrotka zajme sie JA, ja bede ponosic odpowiedzialnosc za jego ostrzezenia, ja naraze sie na wyzwiska, ale pomimo to postaram sie zachowac obiektywizm. czy odpowiada wam to?
i czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, dlaczegoza upublicznianie PW jest kara, zwłaszcza, że nie ma tego w regulaminie...?!

Pewnie dlatego, że da się to przypisać do punktu 3. Regulaminu.
To, czy korespondencja prywatna może, lub wręcz powinna być ujawniona publicznie jest ocenne - stąd nieporozumienia.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 kwietnia 2014 22:16
katija, ty nie musisz ze mną uzgadniać, czy mi to odpowiada czy nie...ale fajnie, że wreszcie znamy reguły tej gry. 🙂

katija, masz, stawiam ci



wpadnij czasem, fajnie by było móc pogadac z tobą o wielu sprawach. Tymczasem ja idę zapic te moje hmmm kompleksy.
Ktoś, owszem nie musze, ale moge. wiec pytam. mozemy jeszcze do tej funkcji wytypowac ikarine skoro jest nas TROJE, z czego jedno odpada na dzien dobry. wiec pytam co wam odpowiada. trzeciego wyjscia nie ma. tzn jest, wrotki moze sie oczywiscie obrazic i opuscic nasze grono. jednak ja optowalabym za czwartym- czyli moglby przestac wszystkich obrazac i zaczac brac normalny, merytoryczny udzial w forum (i nikt nie oczekuje, ze bedzie mily, niech tylko nie bedzie chamski). ale nie jestem pewna, czy to nie mrzonki.

edit: ikarina NORMALNE PIWO poprosze. normalne, gorzkie 😉 a wpadac mam zamiar juz czesciej niz "czasem" 🙂
katija, o, fajnie załatwię ci normalne piwo, tymczasem więcej cydru dla mnie 🙂 I wpadaj, wpadaj, jest dużo do opowiadania

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 kwietnia 2014 22:37
katija, tak na prawdę przykre jest tylko to, że wawrek po raz enty zrobił skuchę i znów zamiotło się to pod dywan...samo się zamiotło....ale to problem forum, niż kogoś personalnie.

to miłe, ze pytasz o zdanie i doceniam to...miłe jest też to,że enigmatyczne kilka miesięcy zmieniło się dzięki Tobie w zaledwie dwa.

Kurcze aż mi głupio, że poszła aż taka dyskusja. Więcej nie będę się już pytać o nic. Zapytałam bo trochę się zdziwiłam, że ktoś może być tak długo uciszony .

Ktoś nie wściekaj się tak, Katija napisała z grzeczności. Uważam ze jest najlepszym modem, już od bardzo dawna.  Wrotkowi dał uciszenie wawrek.
monia, nie czuj się głupio, nie ma tego złego... Przynajmniej parę rzeczy się wyjaśniło i oczyściła się atmosfera
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 kwietnia 2014 22:43
monia - ale ja się nie wściekam. piszę na prawdę spokojnie 🙂 chyba nigdy nie dostałaś ode mnie służbowego maila 😉

jak piszę, że mi miło, to na prawdę jest mi miło. jak piszę, że doceniam, to na prawdę doceniam.
nie ma tu ani grama ironii.

tak się tylko teraz zastanawiam, czy kolega moderator jest równie lojalny wobec swoich koleżanek...na szczęście to nie ja muszę to weryfikować 😉
Nooo... Gdyby miało to związek z punktem nr 3, ostrzega/bana/uciszenie powinno dostać z połowa forum  😁
Nadal nie rozumiem.
Ktoś To Ty taka zdolna jesteś  😁  nic służbowego nie dostałam od Ciebie, choć myślałam, że trochę się wściekniesz za użycie słowa
,, wyjątkowy,, co do wrotka. Rozchodziło mi się, że ma wyjątkową osobowość i mówi co myśli .
Lubię czytać co pisze bo pisze nie owijając w tony kwiatów i złota, żeby kogoś nie urazić . Samo życie  😉 
Tajga,a ja rano chciałam zmienić profilowe zdjęcie i przeczytałam swoje wczorajsze posty,zastanawiając się co mogło kogoś wkurzyć  😁 😁


Poprzednie zdjęcie (to z derką w złym kolorze) było super 🙂

Nooo... Gdyby miało to związek z punktem nr 3, ostrzega/bana/uciszenie powinno dostać z połowa forum  😁
Nadal nie rozumiem.


Ja też nie... chodzi o ten punktu?

3. Użytkowników obowiązuje:
- kultura osobista,
- szacunek dla innych użytkowników,
- kultura wypowiedzi.


W.g. mnie można wklejać PW, zwłaszcza jeśli są tam bluzgi 😉
Ktoś, czyli rozumiem, ze taki uklad stoi?  :emota200609316:
[quote author=TAJGA link=topic=785.msg2074999#msg2074999 date=1398203626]
Nooo... Gdyby miało to związek z punktem nr 3, ostrzega/bana/uciszenie powinno dostać z połowa forum  😁
Nadal nie rozumiem.


Ja też nie... chodzi o ten punktu?

3. Użytkowników obowiązuje:
- kultura osobista,
- szacunek dla innych użytkowników,
- kultura wypowiedzi.


W.g. mnie można wklejać PW, zwłaszcza jeśli są tam bluzgi 😉

[/quote]
Zakaz w regulaminie nie może być instruktażowy (że nie wolno ujawniać PW, albo pozytywne sformułowanie, że wolno) - ponieważ każdy przypadek jest inny.
Jeżeli ktoś zwróci się do Ciebie w zaufaniu ze sprawą osobistą - to takiej korespondencji nie ujawnia się, nawet jeżeli prawo tego nie zabrania.
Natomiast jeżeli ktoś kanał prywatny traktuje jako sposób na dokopanie, a na forum udaje aniołka - to jak najbardziej, taką korespondencję można ujawnić.
W pierwszym przypadku ujawnienie świadczy o braku kultury i szacunku - w drugim powstaje wątpliwość, czy osobie nie okazującej kultury i szacunku przysługuje to samo uprawnienie (do zachowania korespondencji w tajemnicy - szacunek dla prywatności).
Ocena tego, czy ktoś będąc wzburzonym i używając mocnych słów nie jest do tego uprawniony wymaga oceny całokształtu - a więc zapoznania się z sytuacją i rozsądzenia. Sam fakt nawrzucania komuś, choćby i z wulgaryzmami nie przesądza definitywnie o braku racji.

Zapisy regulaminowe to normy abstrakcyjne, jak każda norma prawna - wymagają interpretacji w zastosowaniu do konkretnego przypadku.
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy można ujawnić PW - raz można, raz nie. Więcej - prawie każdą normę prawną można naruszyć, o ile okoliczności to uzasadniają.
To tak, jak ze strzelaniem z pistoletu do ludzi na ulicy. W określonych okolicznościach - nie tylko można, ale wręcz trzeba.

Problem, jak się wydaje leży zupełnie gdzie indziej - jeżeli użytkownicy forum muszą mieć regulamin, bo bez niego nie wiedzą, co jest stosowne, a co nie - to jest źle.
Wrotki nie dostał bana za upublicznienie korespondencji, ale za specyficzny sposób wysławiania się powodujący, że każdy o kim pisze jest debilem, bezmózgiem oraz kretynem.

W jaki sposób wysławianie się wrotkiego sprawia, że każdy o kim pisze staje się debilem? 😉
Ktoś, czyli rozumiem, ze taki uklad stoi?  :emota200609316:


Ja też jestem włączona? Ja tam żadnych urazów do wrotka nie mam. Chociaż też wolałabym, żeby był mniej chamski i opryskliwy, a bardziej się skupił na sprawach merytorycznych. Określiłabym, że jest to taki Korwin Re-volty 🤣 Cały bagaż ciekawych spostrzeżeń oraz wiedzy sprzedawany w bardzo niefortunny sposób

Nestor, bardzo dziękuję za twój wkład, jak zwykle jest bardzo cenny. W sumie prawda jest taka, że mod musi byc takim sędzią - rozpatrzyc wszystkie okoliczności, wszystkie za i przeciw i wtedy ustanowic "wyrok" 😉 No i właśnie problem tkwi w tym, że mnóstwo rzeczy dzieje się za zamkniętymi drzwiami, przez pw, często są to rzeczy bardzo ważne, które zmieniają całkowity obraz sytuacji. Często jest tak, że na forum widac tylko sam wierzchołek góry lodowej, a sytuacja, która wydaje się banalna, "wewnątrz" jest prawdziwą zagwozdką. Czasami "na zewnątrz" pewne decyzje wydają się bardzo niesprawiedliwe, dlatego, że forum nie zna całej historii, najważniejszych faktów.

Kurczę, rozmowa jak o spuszczeniu wściekłego psa z łańcucha.  😲
Umyka główny sens: arbitralnie nadana kara.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 kwietnia 2014 07:39
Póki Wawrek ma tu "licencje" to się nic nie zmieni. Ikarina została mianowana na moda i wawrek ponownie wywparował i teraz są dwie osoby, które posprzątają za niego 🙂
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
23 kwietnia 2014 07:56


[/quote]
Zakaz w regulaminie nie może być instruktażowy (że nie wolno ujawniać PW, albo pozytywne sformułowanie, że wolno) - ponieważ każdy przypadek jest inny.
Jeżeli ktoś zwróci się do Ciebie w zaufaniu ze sprawą osobistą - to takiej korespondencji nie ujawnia się, nawet jeżeli prawo tego nie zabrania.
Natomiast jeżeli ktoś kanał prywatny traktuje jako sposób na dokopanie, a na forum udaje aniołka - to jak najbardziej, taką korespondencję można ujawnić.
W pierwszym przypadku ujawnienie świadczy o braku kultury i szacunku - w drugim powstaje wątpliwość, czy osobie nie okazującej kultury i szacunku przysługuje to samo uprawnienie (do zachowania korespondencji w tajemnicy - szacunek dla prywatności).
Ocena tego, czy ktoś będąc wzburzonym i używając mocnych słów nie jest do tego uprawniony wymaga oceny całokształtu - a więc zapoznania się z sytuacją i rozsądzenia. Sam fakt nawrzucania komuś, choćby i z wulgaryzmami nie przesądza definitywnie o braku racji.

Zapisy regulaminowe to normy abstrakcyjne, jak każda norma prawna - wymagają interpretacji w zastosowaniu do konkretnego przypadku.
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy można ujawnić PW - raz można, raz nie. Więcej - prawie każdą normę prawną można naruszyć, o ile okoliczności to uzasadniają.
To tak, jak ze strzelaniem z pistoletu do ludzi na ulicy. W określonych okolicznościach - nie tylko można, ale wręcz trzeba.

Problem, jak się wydaje leży zupełnie gdzie indziej - jeżeli użytkownicy forum muszą mieć regulamin, bo bez niego nie wiedzą, co jest stosowne, a co nie - to jest źle.
[/quote]

Nestor, nie wiem kim jesteś ale na pewno nie prawnikiem
proszę pokazać mi art. w kodeksie karnym zabraniający ujawnienia własnej korespondencji (bo PW skierowane do mnie jest moją własnością)

a regulamin forum, jest normą wewnętrzną obowiązującą wszystkich, którzy z własnej woli rejestrując się jako użytkownik forum wyrażają zgodę na jego obowiązywanie,
Prawo prawem. Mnie ujawnianie priv wydaje się nietaktowne. Tak zwyczajnie -nie w porządku.
Jeśli już, to w przypadku ekstremalnym można zgłosić to do Administratora forum. Ale też bym cytowanie zostawiła na koniec.
Jest opcja blokowania priv. Wystarczy skasować i zablokować. I tyle.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
23 kwietnia 2014 08:06
skoro na forum wszech i wobec uznano, że się PW nie ujawnia, to się nie ujawnia i nie ma po co filozoficznie rozwodzić się nad tym dlaczego tak jest.

Ale to się odnosi również do modów, jeśli karzecie jedną osobę za ujawnienie pw to konsekwentnie powinno się karać wszystkie pozostałe, które tak robią
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się