I Mistrzostwa Kraju w Jeździe bez Ogłowia

joanna_kwiat89   Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez.
23 kwietnia 2014 09:47
Na stronie FB Partynic chyba była informacja, że wstęp wolny 🙂

Edit: Na pewno wstęp wolny 🙂
A może zorganizować zawody pt. "Jazda z zawiązanymi oczami" (oczywiscie konia🙂 ). Tu by się oceniało zaufanie konia do jeźdźca...
Albo coś w stylu rtth, tylko bez użycia niczego na głowę 😀 Żeby taki koń był od razu układany bez ogłowia. :P
Wiecie może o której się zaczyna to wszystko w niedzielę?
joanna_kwiat89   Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez.
23 kwietnia 2014 21:58
Dramuta12 O 10 rano. Cały program na stronie FB Toru Wyścigowego Partynice 🙂
joanna_kwiat89 dzięki  :kwiatek:
Wybiera się ktoś z okolic warszawy / mińska / łochowa? I ma wolne miejsce w aucie?
Jedzie ktoś z Wawy Polskim Busem? :3
Jedziecie ogladac? Ktos z volty startuje?
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 kwietnia 2014 17:08
Ja miałam jechać, ale nie mam transportu (bus niestety w moim przypadku odpada), no i matura na karku...
Ja będę jutro, mam nadzieję że spotkam choć kilku revoltowiczów 🙂 ciekawa jestem kto będzie stratował.... i jaki będzie poziom. Zgłoszonych par niestety mało. 
trudno się dziwić... paliwo i Viatol kosztuje, a do wygrania flou, zatem łatwiej jest zrobić filmik na youtube 😉
trudno się dziwić... paliwo i Viatol kosztuje, a do wygrania flou, zatem łatwiej jest zrobić filmik na youtube 😉


Ale tu tworzysz historie, coś za coś  😉
Albo coś w stylu rtth, tylko bez użycia niczego na głowę 😀 Żeby taki koń był od razu układany bez ogłowia. :P



byłoby na pewno ciekawie tylko

1 sprawa byłoby więcej konkurencji niż zawodników a głupio pisać "3 pary startowały dziś w 6 konkurencjach ^^"
2 sprawa. jak sie dzis zgłoszę do takich zawodów gdzie kon ma byc od początku ukłądany bez ogłowia to będziesz przy każdym treningu patrzeć i pilnować czy aby przypadkiem nie zakładam oglowia żeby sobie pomóc? ;>


cóż tak serio. idea zawodów uważam że fajna. choć moim zdaniem pisanie "mistrzostwa Polski" to moim zdaniem troszke na wyrost jest. wiem, ludzie z całej polski zjeżdżają, ale... jakoś tak mam w głowie zachowany schemat że do mistrzostw jest droga pewnych eliminacji. poczynając od szkolnych zawodów "mistrzostwa powiatu" - startują najlepsze ekipy z całego powiatu po seriach mniejszych konkursów. "mistrzostwa województwa" startują najlepsi z kazdego powiatu... itd. idąc przez prawdziwy sport nie koński gdzie mamy chociaby mistrzostwa świata w piłce noznej gdzie dla wielu sam udział jest już osiagnięciem...z resztą w końskim sporcie jest przecież podobnie 🙂

a jak z jazdą bez ogłowia ? ktoś postanowił że zrobi zawody... i w 15 minut wymyślił że organizuje mistrzostwa Polski ! a ktoś mi powie, na czym polegała jakakolwiek eliminacja i selekcja ? tymbardziej że i tak startujących par wielu nie ma... a eliminacja  tak by w samych mistrzostwach już brali udział najlepsi z tych którzy uważają że jeżdżą dobrze bez ogłowia na swoich futrzakach ? bo wytrenowanie konia by chodzil bez ogłowia to nie jest aż taka sztuka by za sam fakt być "najlepszym z najlepszych"  sam nie jeżdżę rewelacyjnie a 3 konie które układałem chodzą/chodzily bez ogłowia.  pierwszego uczylem tego... a nie miałem nikogo kto by mi tu pomagał kto ma tutaj jakieś doświadczenia sam sobie radziłem. a trzeciemu po prostu zdjełem ogłowie i wykonałem ten sam plan pracy co każdego dnia wliczając w to cofanie. bez specjalnego zmniejszenia efektywnosci jazdy.

ciekawi mnie jak to ostatecznie wyjdzie. sam niestety nie mogę być tam i oglądać, cóż, stajnia sama sie nie chce ogarnąć niestety^^

czekamy na relacje od tych którzy są !

pozdrawiam 😉
A są gdzieś dostępne listy startowe? Nie potrafię znaleźć.
listy nie wiem. ale mam link do kilku filmików jakie widziałem na youtube do których link znajoma mi podesłała.

- półfinały trail

- horsemanship - półfinał
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 kwietnia 2014 21:20
Fotki były u Karoliny Wengerek, ale facebook mi świruje i nie wyświetlają mi się żadne strony ani profile, więc nie mogę podlinkować  😵
Edit: wyskoczyło mi na tablicy, proszę: https://www.facebook.com/events/622363264507993/?source=3&source_newsfeed_story_type=regular&fref=nf
Teraz widzę, że to są tylko 4 fotki  😡
Mnie rozbroił ten konik polski z westu.  :kwiatek:
Są jakieś filmiki z ujeżdżenia i skoków? 😀
Pierwszy dzień za nami, pogoda dopisała, publiczność też, zawodników niestety mało.
Kilka par na plus - miłe obrazki, zgranie, porządny dosiad (ze 3-4 w ujeżdżeniu, jeden westowiec, i fajnie wypadli skoczkowie, a szczególnie jeden). Strat w ludziach i koniach nie było, choć ja niestety widziałam 2 kulawe konie (stojący obok mnie wet  też jednego dostrzegł i niestety pomimo jego interwencji, wynik zawodnika był liczony i jak rozumiem jutro wystartuje.... szkoda, bo najlepsza moim zdaniem para pod względem poziomu jazdy i wyszkolenia konia, ale jazda na kulawym koniu nie była czymś, co bym chciała oglądać na zawodach). Oprócz tego na tył kulał koń westowy - i to samo, wynik liczony.... to tak naprawde mnie najbardziej zniesmaczyło, reszta była pozytywna. No, jeżeli nie liczyć naturalsowego pokazu pracy z ziemi (jedna para jeszcze ok, koń był dość wyluzowany ale nie pół martwy jak to czasem sie widzi, ale druga para masakra, wściekły koń i człowiek z agresywną mową ciała - niefajne! ), no i konika który postanowił wybiec z hali galopem omal nie tratując kilku ludzi  😁 to że koń odmówił współpracy to mnie tam nie ruszało, bywa - ale nie podobała mi się reakcja jeźdźca, która zresztą moim zdaniem wpłynęła na to wybiegnięcie z hali.
Aha no i bym zapomniała - bardzo mnie zmiesmaczył jeden z westowców który wyjechał się rozprężać na ciasnym wypięciu, ciągnąc za ryj na czankach i tak jeździł, jeździł a potem przed startem zdjął ogłowie i teoretycznie zanotował dobry przejazd, ale na zahukanym i ledwo lizącym koniu.
Ale ogólnie to impreza na plus i mogą robic częściej takie zawody, tylko po prostu towarzyskie na poziomie regionalnym.
Ja mam filmiki jezdzcow z kj szarza, ze skokow raczej tez.
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 kwietnia 2014 21:30
Zorilla czytałam na FB, że ostro tam rządzicie 😉
daj fimy zujeżdżenia jak masz, chetnie zobaczę:-)
Zorilla czytałam na FB, że ostro tam rządzicie 😉
trudno się dziwić... w kraju ślepców, jednooki królem  🤔
Wroce to dam, tu nie mam takich zdolnosci multimedialnych 😉.

Do wygrania sa tez pieniadze, ale z propozycjami bylo tez niezle zamieszanie.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 kwietnia 2014 21:35
bez ogłowia ale za to z podduszaniem konia cienką linką (obrazek na jednym z filmików) 🙄
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
26 kwietnia 2014 21:35
Aha no i bym zapomniała - bardzo mnie zmiesmaczył jeden z westowców który wyjechał się rozprężać na ciasnym wypięciu, ciągnąc za ryj na czankach i tak jeździł, jeździł a potem przed startem zdjął ogłowie i teoretycznie zanotował dobry przejazd, ale na zahukanym i ledwo lizącym koniu.



I to jest najbardziej przykre co piszesz.. pomijam kulawe konie. Ale sam fakt wystąpienia tego typu sytuacji powinien zostać zauważony przez organizatorów-> powinny być wyciągnięte odpowiednie wnioski i konsekwencje.
Szkoda , bo  taka ładna idea gdzieś się tam gubi...
To prawda to bylo bardzo slabe 🙁
O co chodziło w tym horsemanship? Tam tylko wjeżdżają i jadą kawałek xD. O co w tym chodziło  😀?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
26 kwietnia 2014 22:34
Ta, kulawe konie też widziałam ... dobijały mnie też teksty prowadzących , nie wiedziałam czy mam płakać czy się śmiać ...
m.in.

O drągach leżących na ziemi "A te bierki to po co są ? Bo tak leżą, tu dwa, tu cztery"
O jeźdźcu, który zamiast sznurka jeździł na dwóch batach przy szyi "No, bo tu widać można jeździć z patyczkami, bo z końmi to się nie patyczkuje"
Porównanie skrzyni automatycznej i manualnej w samochodzie do rodzaju siodła west vs. klasyk ....
I wiele innych ...
Ja rozumiem takie komentarze, bo przychodzą ludzie, którzy może się nie znają, ale kurka wodna, skoro robimy to jako Mistrzostwa to chociaż jakąś klasę to powinno zachować ...  To mnie trochę uwierało 😵  😁

Facella   Dawna re-volto wróć!
26 kwietnia 2014 22:42
[quote author=Facella link=topic=92593.msg2078648#msg2078648 date=1398544241]
Zorilla czytałam na FB, że ostro tam rządzicie 😉
trudno się dziwić... w kraju ślepców, jednooki królem  🤔
[/quote]
Wrotki wrócił  😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się