Konie zimnokrwiste i pogrubiane

To wpadnij do Bogusławic tez w tym roku 🙂😉 Taki stereotyp panuje, ale to bardziej handlarze nie dbają bo liczy sie kasa, a hodowca robi wszystko zeby te konie miały jak najlepiej..
Stado grubasków napotkanych w terenie  🙂
a to córka zajki
asia540 to pewnie hodowla Pana Henryka Strzeleckiego 🙂

Isabelle nagrałam filmik stada ->
   
Nieudolnie probowałam podpisać który to który ale jest Sangria i Gloria wiec Sangria rusza się super a Gloria jak widać, można sobie porównać 🙂

No i zdjecie Hery która jedzie do Bogusławic 😉
Tak. Mam okazję oglądać te konie prawie codziennie.
Praktycznie najlepsze ogiery i klacze ardenskie u Pana Henryka  Strzeleckieho.
PauliL,  dzięki za film! naprawdę ciężko je rozróżnić 😂 czyli pożądana jest akcja nóg mocno w górę? jak hafy i fryzy?
Bardziej podoba mi się Gloria niż Hera. Hera jest w dłuższa i taka smuklejsza, "typ wierzchowy" 😂 ?

Przejadę się po okolicy jak małż będzie w domu, zobaczę co u nas mają ciekawego poukrywanego.
Właśnie nie jest pożądana akcja nóg, kon ma isc tak jak Sangria, w pierwszych sekundach filmu.
Najmłodsza koniara pucuje swego rumaka
PauliL, jaka imprezowa ekipa! 😀 ale ja tu nic nie widzę bo Glorii widać tylko galop na koniec i wygląda fajnie 🙂

Burza wpadaj do nas 🙂 No niestety nie udało mi się tego zrobić jak trzeba ale mniej więcej widać :P
.
PauliL, no ostatnio jechałam do Szumawy i obstawiałam conajmniej dwa miejsca gdzie ty masz konie- chyba faktycznie wpadnę, odezwę się w przyszłym tygodniu 🙂
BurzaI gdzie obstawiłaś??? 🙂
wpadnę z głupim pytaniem.
jak karmicie pogrubiane dzieci? bo zastanawiam się ile powinna moja jeść. Owies wydaje mi się kiepską opcją, więc rozglądam się za źrebięcą paszą hodowlaną, ale wybór tak ogromny, że może zdecyduję się na coś sprawdzonego przez podobne tuptusie.
glanek Proszę bardzo. Wstawiam kilka dzisiejszych zdjęć z terenu.  🙂
.
Isabelle, mój w ogóle specyficznie ale granulat dla ochwatowców i jednak wydaje mi się, ze dla grubasów to jednak lepiej wybrać coś 'o niczym' na wszelki wypadek.
Jak drogi może być młody(6 miesięcy-1 rok ) źrebak shire
ale konia ciężkiego i tak łatwiej sprzedać (jak przyjdzie taka sytuacja) niż konia lekkiego, lekkich koni jest więcej i wybór oraz zakres cenowy znacznie większy


😲

a gdzie tak jest ?  ? ?  👀

(Pogrubienie moje )

Polecam nieco uzupełnić wiedzę w tym zakresie, chociażby przeglądając statystyki ( najlepiej zsumować sobie ilość źrebiąt ras "lekkich" młp, wlkp, śl, sp i porównać z zimn )
http://pzhk.pl/hodowla/statystyka-hodowlana/
Jak drogi może być młody96 miesięcy-1 rok ) źrebak shire


Ale 96 mcy to osiem lat, więc do źrebaka mu daleko.  😉  W GB od 1000 funtów.
[quote author=anyann link=topic=4119.msg2074189#msg2074189 date=1398156312]
ale konia ciężkiego i tak łatwiej sprzedać (jak przyjdzie taka sytuacja) niż konia lekkiego, lekkich koni jest więcej i wybór oraz zakres cenowy znacznie większy


😲

a gdzie tak jest ?  ? ?  👀

(Pogrubienie moje )

Polecam nieco uzupełnić wiedzę w tym zakresie, chociażby przeglądając statystyki ( najlepiej zsumować sobie ilość źrebiąt ras "lekkich" młp, wlkp, śl, sp i porównać z zimn )
http://pzhk.pl/hodowla/statystyka-hodowlana/
[/quote]

Ale to nie są rzeczywiste dane, jest bardzo dużo koni nie wpisywanych w księgi, osobiście w moim niedalekim rejonie to ze 40 koni zimnokrwistych znajdę ktore co roku się źrebią, źrebaki się sprzedają, a w bazie danych OZHK ich się nie znajdzie.

Edit: przejrzałam Twoje ogłoszenia, masz np ogierka z pełnym pochodzeniem wystawionego za 1800 zl do neg, gdyby porównać z tym ogierka zimnokrwistego z pełnym pochodzeniem (zakładam też, że czystego rasowo a nie mieszańca) to raczej takiego z ceną zaczynającą się od jedynki z przodu nie uraczysz
Jasne ze tak, za takiego ogierka mozna wziąć ponad 3-4 tys 🙂
Ale do czego zmierzasz, anyann ? bo ja do tego, że koni zimn jest wielokroć więcej niż jak to ujełaś poprzednio- lekkich, przynajmniej w tych regionach, które ja znam, a to co piszesz potwierdza tą tezę.
Owszem, łatwiej sprzedać zimn, ceny są wyższe z wiadomych powodów, mój źrebak xo jest w wieku 6 mcy 200 kg lżejszy.
Wiem ile kosztują źrebaki zimnokrwiste, bo jest ich ogromna produkcja w mojej okolicy i nie ma się co oszukiwać, że trafiają one do bryczki, do agro i do hipo.., na dodatek w takiej a nie innej cenie. Do bryczki, agro i hipo prawie każdy woli kupić hucuła 3 tyś taniej.
Zaczynam rozważać zmianę profilu hodowli, zamiast 8 klaczy młp trzymać 8 klaczy zimn byłoby 100 razy bardziej opłacalne, z wiadomych przyczyn.



Owszem, łatwiej sprzedać zimn, ceny są wyższe z wiadomych powodów, mój źrebak xo jest w wieku 6 mcy 200 kg lżejszy.

montana i małopolskie źrebaki potrafią kosztować  10 tysięcy jak są dobre... 

to, że źrebak wierchowy kosztuje mniej niż zimnokrwisty to chyba nie jest tylko związane z wagą, a z klasą konia... źróbki po Totilasie ważą mniej a są droższe niż zimnokrwiste 😉

hucuł jest chyba nie aż tak uniwersalny. Ja jako grubas-nie wsiądę na hucuła. nie przerównam nim ujeżdzalni. nie zaprzęgnę cięższej bryczki.


Szukając dość konkretnego konia zimnokrwistego w moim województwie znalazłam... dwa konie (klacz, więcej niż 2,5 roku, pełen rodowód). po wpisaniu zimnokrwisty w wyszukiwarkę- 2 strony, przy szukaniu wierchowych koni -11 stron...

Umieść cytat
Isabelle, mój w ogóle specyficznie ale granulat dla ochwatowców i jednak wydaje mi się, ze dla grubasów to jednak lepiej wybrać coś 'o niczym' na wszelki wypadek.

:kwiatek:
nie wiem na ile możemy się tytułować "grubasem" (znaczy siebie ja mogę, ale nie wiem czy kobyły nie urażę  :emoty327🙂.

Isabelle jesli jeszcze szukasz grubaska to ja mam na sprzedaż wspaniałą klacz zimnokrwista która chodzi w siodle i bryczce. Zalezy mi żeby dobrze trafila 🙂

A u mnie dziś się urodziło!!! 🙂 Pierwszy u nas potomek Hejpa, klaczka Aria od klaczy Azalia (typ sokólski), wczoraj o 23😲0 🙂
PauliL,  ja to tak nieśmiało.  orientuję się ile trzeba wydać, co można kupić. może jak się dokształcę to pomyślę o hodowli (każdy hodowca z 20 letnim doświadczeniem miał kiedyś pierwszego źrebaka 😉 ), więc pod tym kątem też patrzę "co" powinnam brać pod uwagę przy kupnie. Dlatego Wasze rady, oceny koni czy filmy bardzo dużo mi dają. jak tylko mi drugie auto naprawią to zacznę jeździć po hodowlach podpatrzeć, bo dużo nauki przede mną.

oglądałam Twoją klacz, przyznam szczere. napiszę Ci pw.

fajne małe! ale grubcio! ile źrebiąt w tym sezonie macie/przewidujecie?
Isabelle przewidujemy jeszcze dwa źrebaki, niestety ten rok nam nie sprzyja ponieważ straciliśmy już dwa źrebaki.

montana i małopolskie źrebaki potrafią kosztować  10 tysięcy jak są dobre... 





Może potrafią kosztować, ale nikt nie potrafi zapłacić, hehe. Nie chcę ciągnąć offa, ale czuje pewien przytyk w moją stronę, a zaczeło się od wyciagania mojego ogłoszenia. Teoretyzować sobie można, rynek i praktyka mówią co innego. Poproszę konkretne przykłady źrebaków ( dajmy na to do roku, bo o tym rozmowa ) małopolskich sprzedanych w PL za 10 tyś zł w ciągu ostatnich 8 lat, poproszę jako wskazówkę dokąd zmierzać 😉 I co to znaczy DOBRY o takim źrebaku ? świetne pochodzenie, rodzice sprawdzeni w sporcie i hodowli z sukcesami, prosty, poprawny, rosły, bez wad, znam takie dobre źrebaki ale chyba są za mało dobre na taką cenę niestety, życie...Ale temat uważam za zakończony

Szukając dość konkretnego konia zimnokrwistego w moim województwie znalazłam... dwa konie (klacz, więcej niż 2,5 roku, pełen rodowód). po wpisaniu zimnokrwisty w wyszukiwarkę- 2 strony, przy szukaniu wierchowych koni -11 stron...

i tu znowu praktyka, okoliczni hodowcy są rolnikami i internet jest ostatnim miejscem gdzie zamieściliby ogłoszenia, tym bardziej, że, jak juz powiedziano, kupca na konia zimn nie trzeba długo szukać. Nie muszą robić zdjeć, pisać ogłoszeń, odpowiadać na maile, konie sprzedają się bez tego, w każdej ilości, czego nie można powiedzieć o tych wierzchowych na 11 stronach.
I ja nie mówię tego złośliwie, mówię to z perspektywy człowieka mieszkającego w regionie, gdzie w każdej wsi jest więcej koni zimn niż we wszystkich wyszukiwarkach, oceniając po ofertach dostępnych w sieci mogłabym pomyśleć, że w okolicy koni nie ma wcale.

Teraz już zaczynają ogłaszać sprzedaż koni zimnokrwistych, robią to tu http://alegratka.pl/zwierzeta/konie/zimnokrwiste/  i proszę nie przesadzać że rolnicy nie wystawiają koni...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się