Stajnie na Śląsku

Elfik   Piękny rudy sens życia:)
24 kwietnia 2014 12:17
poszło pw na ten temat do ciebie 🙂
Cześć,
Znacie kogoś z kim warto by jeździć ? Chodzi mi o osoby, które coś osiągneły, a nie osobe któa ukończyła kurs instruktora  🤔
Ja napiszę jeszcze raz. Polecam:
http://www.zanetaniczyporuk.pl/pl/#oferta
To ja się nieskromnie przypomnę z moim pytaniem o stajnie dorzucając jeszcze do mojej listy "ikarion". Dzięki wielkie dla tych którzy wykazali zainteresowanie i napisali mi na prv, no i efeemeryda  :kwiatek: choć akurat mój zwiad środowiskowy powiedział, że w Tabunie właściciele nie fajni i atmosfera nie bardzo. Więc proszę nadal o wasze opinie (lista interesujących mnie stajni - 2 strony do tyłu 😉 )
czy znajdę gdzieś kalendarz zawodów amatorskich w ujeżdżeniu?
na stronie śląskiego zj widzę tylko regionalne
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 kwietnia 2014 19:02
Czy w okolicach Będzina jest jakiś przewoźnik dysponujący 4konnym koniowozem/ przyczepą?
w Dakarze mają koniowóz
ale czy wożą usługowo tego nie wiem
safie, dokładnie, zadzwoń do Dakaru, szefowa kiedyś mówiła, że nie wynajmują przyczepy (czy tam koniowozu), ale organizują cały transport. mają taki koniowóz i jeszcze przyczepę 2-konną.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 kwietnia 2014 21:34
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:

a wiecie czy ze spokojem podchodzą do ładowania? (kobyła na oczy nie widziała przyczepy  :icon_rolleyes🙂
nigdy nie widziałam tu ładowania konia nieobeznanego z przyczepą, najlepiej zapytaj, jakby to wyglądało, gdyby były problemy. ale myślę, że raczej ze spokojem 😉
czy na Śląsku jest jakiś saddle fitter?? potrzebuje zrobić nowe wypełnienie i dopasować
Livia   ...z innego świata
26 kwietnia 2014 11:43
Epikea, chyba tylko pani Ola z Equishopu.
Ma ktoś może namiary na owies ( workowany) w okolicach Tarnowskich Gór? przeprowadziłam się z Poznania i nie mam żadnych kontaktów w okolicy ;/
blad
A jeździł ktoś z Was z Robertem Skrzypczakiem? Jeśli tak, to proszę o jakieś opinie.  🙂
Jeździłam z P. Robertem, bardzo polecam!
Ok, dziękuje. A miałabym jeszcze takie pytanie, bo nie mam pewności...

http://www.szj.info.pl/images/zawody/2014/propozycje_bierun_2014_05_17_18.pdf

W tych zawodach, mam tu na myśli 3 pierwsze konkursy: Jakie papiery na nie muszę mieć ? Odznaka musi być ?
Musisz miec badania lekarskie, szczepienie konia i to tyle
Jest napisane o badaniach lekarskich, ale nic o odznace. Na amatorskie chyba nie trzeba, tak ?

Ok, dziękuje. Czyli nigdzie nie muszę się zgłaszać do PZJ, tych licencji wyrabiać i mogę być bez przynależności klubowej ?

Proszę edytowac posty, następnym razem będzie ostrzeżenie
Na towarzyskie tylko szczepienia konia i Twoje badania
Witam!  🙂 Do tej pory tylko podczytywałam, teraz postanowiłam poprosić o pomoc i radę - bo jak nie Wy to kto?  😀

Jestem nastawiona na kupno konia od dłuższego czasu. Szukałam, szukałam i chyba znalazłam - stoi w wlkp około 2h z Bytomia. Jednak trochę jeżdżę, jeździłam i z autopsji wiem, że lepiej pojechać z kimś kto się zna bardziej od Ciebie. I tu pojawia się problem bo osoba, z która byłam zdecydowana jechać niestety odmówiła ze względu na brak czasu a druga, która dużo wie i zna się na xx wyjechała do Niemiec i wraca dopiero pod koniec czerwca. Czy któraś z Was zna kogoś lub sama byłaby chętna pomóc przy kupnie konia? Słyszałam, że są osobne jednostki które pomagają i ściągają z klienta sporo kaski a to niestety nie dla mnie.

Plan wygląda tak: pojechać rano/po południu ja się dostosuję i podjadę po kogo trzeba, nie jestem złym kierowcom - mogę nawet pozwolić na słuchanie ulubionej muzyki osoby mi towarzyszącej   :kwiatek:

Chyba, że po prostu wziąć weta którego się zna i zapłacić mu słono, wzięłabym Aldone albo kogoś miejscowego, ale wiadomo, dojazd do wlkp trochę czasu zajmuje więc i należność będzie odpowiednio wysoka a na razie chciałabym spróbować bez tego. Opcja II to wziąć weta stamtąd, ale się jeżę na układy i układziki (jeśli miałby tam jakieś być)  🤔wirek:

Jeśli ktoś o kimś wie lub sam byłby skłonny pomóc - kwestia należności jest do dogadania to bardzo proszę o wiadomość. Chyba, że macie dla mnie inne rady?  🙂

Dzięki  💃
efeemeryda   no fate but what we make.
29 kwietnia 2014 14:58
bez weta tak czy siak się nie obejdzie, chyba, że chcesz po prostu najpierw pojechać z kimś kto się zna, żeby było wiadomo czy jest sens w ogóle brać weta, bo może koń odpadnie już przy oględzinach 🙂
gunia20 Pytanie ile dla Ciebie jest słono? bo sądzę że osoba która ma wiedzę i oko , nie poświęci całego dnia dla powiedzmy 100zł 😉 więc jak będziesz miała wyskoczyć z 300 /400zł, to wiem czy nie lepiej wziąć weta , przebadać  i mieć spokojne sumienie . Nawet osoba dobrze znająca się na budowie, pokroju, ruchu, nie ma rtg w oczach  😉
Moim zdaniem warto jechać najpierw obejrzeć konia bez weterynarza - często to, co w ogłoszeniu różni się od rzeczywistości 😉. Jeśli masz trenera/instruktora, może go poproś o to, by z Tobą pojechał?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
30 kwietnia 2014 10:16
czy jest ktoś ze śląska, kto byłby zainteresowany szkoleniem z Justyną Rucińską?
Gdyby co - proszę o priv, żeby tu nie zaśmiecać wątku 😉
Świeże info-7 czerwca ZR B z konkursami towarzyskimi w Leo Tychy, na porządnym, kwarcowym podłożu 🙂
robakt   Liczy się jutro.
05 maja 2014 19:48
A gdzie można będzie znaleźć więcej informacji?
Propozycji jeszcze nie ma, zawody dopiero dzisiaj klepnięte. Będę konkursy do N plus towarzyskie 60 cm i 80 cm. Warunki super, nagrody. Tylko jechać 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się