Kobitki... (antykoncepcja)

ekuss   Töltem przez życie
26 kwietnia 2014 00:36
Kurcze...wlasnie zastanawiam sie jak to bedzie,bo jak bylam mlodsza to mialam problem z tradzikiem i wiem,ze mnie pewnie wysypie. Ale znowu nie chce sie faszerowac juz tymi hormonami.
Mi po odstawieniu okropnie pogorszyła się cera. Już 3 lata minęły i dalej nie wróciło wszystko do normy  🤔 
dla spokojnych nerwów

po 7 dniowej przerwie , wzięłam tabsa 8 dnia o 23 a powinnam o 21 (zawsze o tej biore) a ok 23:20 kombinowaliśmy z TŻ

czy tabletka działa juz po 10 min ?  😡
ekuss   Töltem przez życie
26 kwietnia 2014 12:18
Podobno dziala nawet w czasie przerwy 7-dniowej,wiec mysle,ze nie musisz sie denerwowac. Mnie sie zdarzylo pare razy w czasie przerwy i nic nie wyniklo 😀 Watpie czy ta godzina robi jakas roznice
bardziej mi chodzi ,czy tabs działa po 10 min ?  🙂
Jak to po 10 minutach? jak bierzesz regularnie i zachowujesz ciągłość brania to działa cały czas....
i nie PODOBNO w czasie przerwy, ale NA PEWENO w czasie przerwy 7-dniowej normalnie zachowana jest ochrona, jeśli się bierze zgodnie z zaleceniami...
biore cały czas , oprócz 7 dniowej przerwy ,wiadomo 🙂 , 8 dnia wziełam tabletkę i tak tylko mnie nurtowało pytanie..

a wiem ,ze podczas przerwy działaja
Naciau Jeśli nie masz tabletki typu mini, które trzeba przyjmować z zegarkiem w ręku, to wszystko zachowane - dwie godziny to nie są dwa dni 😉
Ja z reguły przyjmuję ok.22 - czasem 22, czasem 23, czasem 24, zależy jak się kładę spać 🙂
nie no mam lesinelle  😉
Kobtki... Czy receptę na anty dostanę u lekarza przyjmującego w ramach świątecznej opieki zdrowotnej?
Mam wyjątkowego pecha jeśli chodzi o zdobycie recepty - ginekolog nie przyjmuje, rodzinny nie odbiera, a recepty potrzebuję na już, bo się pogubiłam w ilości opakowań zapasowych i kończy mi się przerwa. Macie jakiś pomysł, skąd wziąć receptę? Pomocy  🙇
busch   Mad god's blessing.
27 kwietnia 2014 15:42
mundialowa, a próbowałaś u jakiegoś innego ginekologa? Myślę, że to wszystko zależy, na kogo natrafisz, więc w przypadku świątecznej opieki zdrowotnej będzie loteria, czy Cię zrugają, czy zrozumieją i pomogą. Zwłaszcza, że z założenia świąteczna opieka zdrowotna jest dla nagłych przypadków typu ucięty palec albo ostry ból brzucha z niewiadomego powodu. Mogą Cię wyrzucić dla samej zasady, by w przyszłości nikt nie traktował ich jak darmowego i szybko dostępnego ginekologa 😉
Ja przyjmowałam anty ponad 8 lat, nieprzerwanie Yasmin i Yasminelle. Przed tabletkami miałam przed okresem wysyp krost i czasem jakaś zostawała dłużej. Po odstawieniu cykl wracał do normy rok, ustabilizował się i teraz nie pamiętam co to krosty 🙂 Nie jest tak strasznie dziewczyny bez tabletek a jak dla mnie nawet jest lepiej niż przed bo libido wróciło całkowicie. Nie od razu każda musi mieć wysyp na twarzy.
ovca   Per aspera donikąd
27 kwietnia 2014 19:46
Zwłaszcza, że z założenia świąteczna opieka zdrowotna jest dla nagłych przypadków typu ucięty palec albo ostry ból brzucha z niewiadomego powodu.


busch, świąteczna opieka zdrowotna i SOR to dwie różne rzeczy, wymienione przez Ciebie przypadki jak dla mnie nadają się na SOR. Świąteczna opieka medyczna to zwykły internista, który może wypisać receptę, zwolnienie albo zrobić ekg od ręki, ale z czymkolwiek poważniejszym odeśle na pogotowie.
Link do informacji o NPR porwany od rtk 😉
busch   Mad god's blessing.
27 kwietnia 2014 20:27
ovca, nawet nie wiedziałam, że jest takie rozróżnienie, zawsze myślałam że świąteczna opieka zdrowotna też jest tylko od różnych nie mogących czekać wypadków, ale kiedy możemy dojść o własnych nogach (więc nie musimy dzwonić pod 999).
mundialowa, ja jak zapomniałam zabrać tabletek na święta, to poszłam właśnie do NPL i dostałam receptę.
Ava ja wolę zaryzykować skutki uboczne antykoncepcji niż skutki uboczne jej braku.

Jutro wizyta, chce przejść z plastrow na tabletki.
ekuss   Töltem przez życie
27 kwietnia 2014 22:21
A ja chyba przejde z tabletek na plastry...
Uff... Załatwione 🙂
Co prawda najpierw dostałam propozycję zmiany moich ukochanych plasterków na microgynon21, ale w końcu pani w aptece się zlitowała i jutro mam donieść receptę na evrę.

escada, tak z ciekawości, czemu chcesz zamienić plastry na tabletki?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
30 kwietnia 2014 07:47
Mam pytanie, jak to jest z tabletkami anty przy niedoczynności tarczycy? Ma to jakieś przeciwwskazania?
mundialowa po pierwsze zatrzymania wody po dwa kg na dobę, do tego utrudnione odchudzanie, zerowe libido i... przestały działać. od dwóch cykli mam normalne objawy owulacyjne i normalne bolesne okresy. to juz drugi raz taka sytuacja u mnie ze po około roku przestaję reagować i muszę zmieniać. cóż, tak jak moja mama nie toleruję ingerencji hormonalnych. Teraz przechodzę na Yasminelle/Naraya (bo to to samo tylko prawie 20zł różnicy w cenie 😉 ). już brałam jasminelle i czułam się dobrze tylko właśnie przestały działać antykoncepcyjnie. Radzę dziewczyny mocno obserwować swoje ciała 🙂
Hermes ja mam niedoczynność i biorę anty, żadnego problemu. Tylko jak zaczniesz brać anty, to rób badania kontrolne, bo zdarza się że trzeba zwiększyć dawkę leku na tarczycę podczas przyjmowania hormonów.
escada jak to przestały działać? 😲
escada, a jeszcze tańsza jest Sidretella 20, oczywiście składnikowo to samo😉
Upewniam się- Sidretella 20 to to samo co Lesinelle? Jeśli tak, to następnym razem poproszę gina o zmianę, bo widzę, że jest 10zł różnicy na opakowaniu 🙂
Fruity przecież dokładnie napisałam jak 😉 być może skuteczność była zachowana ale wystąpiła owulacja.
Kleik, jak najbardziej🙂 http://www.doz.pl/apteka/p66352-Sidretella_20_3_mg002_mg_tabletki_powlekane_21_szt w zakładkach zamienniki jest informacja, ja zamieniłam z Narayi bo w porywach cena dochodziła nawet na doz pod 36zł, a ostatnio Sidretelle zamawiałam za 16.80 dokładnie, teraz widzę, że znowu skoczyło, ale to i tak jest dobra cena😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
04 maja 2014 10:40
Fruity przecież dokładnie napisałam jak 😉 być może skuteczność była zachowana ale wystąpiła owulacja.


Stwierdzilas owulacje tylko po zaobserwowaniu sluzu plodnego czy bolacego okresu? Gratuluje ;-)
laski , doradzcie

wlasnie zgubiłam portfel z tabletkami , na 99 % wczoraj brałam , ale wiadomo lepiej popatrzeć na blister...

nie wiem co robić ? czy kontynuować na czuja , czy odpuscic i wziać nowe tabletki zaraz 1 dnia okresu

prosze o rade , bo nie wiem...  🙁
Gienia daruj sobie, myślę że ja, mój lekarz i usg lepiej znamy mój organizm niż Ty 😉 zauważyłam objawy a lekarz potwierdził ale oczywiście musisz się hobbystycznie przywalic 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
04 maja 2014 12:36
Gienia daruj sobie, myślę że ja, mój lekarz i usg lepiej znamy mój organizm niż Ty 😉 zauważyłam objawy a lekarz potwierdził ale oczywiście musisz się hobbystycznie przywalic 😉


To czemu nie napisalas o tym, ze lekarz potwierdzil owu usg? Z twojej odpowiedzi wynikalo, ze owu zostalo po sluzie okreslone, a to jest totalna bzdura.

A od mojego hobby trzy drzewka w bok :p
Nie mam obowiązku pisać szczegółów tylko po to żebyś się (jak zwykle) nie czepila. I nic o żadnym sluzie nie pisałam więc nie wiem gdzie ci to wynikło  🤔wirek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się