Transport konia za granicę

Dodofon właśnie z tej strony ''korzystałam'' i w przeliczeniu na złotówki wyszło około 23.000
A.   master of sarcasm :]
23 maja 2013 12:45
Czy wiózł ktoś konie z UK do Polski w ciągu ostatniego roku? Coś się pozmianiało odnośnie przepisów etc? I płynął ktoś może DFDS do Dunkierki?  :kwiatek:
Czy przy przewozie konia do Niemiec potrzebuję coś oprócz paszportu, aktualnych szczepień, czipu, świadectwa zdrowia? Dokumenty muszą być przetłumaczone przez przysięgłego?  🤔
Cintra właśnie przywiozłam konia w sobote z Berlina i nie miałam nic oprócz paszportu i ważnych szczepień... Prosto bez przymusowych przystanków...
Wcześniej w tamtą stronę tak samo.
Cintra
Paszport wystarczy 🙂
A.   master of sarcasm :]
19 czerwca 2013 12:25
Czy przy przewozie konia do Niemiec potrzebuję coś oprócz paszportu, aktualnych szczepień, czipu, świadectwa zdrowia? Dokumenty muszą być przetłumaczone przez przysięgłego?  🤔


Nie ma granic, az do Anglii wiec wsadzasz konia w przyczepe i jedziesz 😉 Swoja droga bardzo by mi to ulatwilo zycie gdybym byla na kontynencie a nie na wyspie...  😵
Rewelacja! 😀 Dzięki dziewczyny.  :kwiatek:
Hej dziewczyny ! 😀
Wiecei może jak wyglada sprawa z przewiezieniem konia do Czech ? Chce się wybrać na zawody wiec sprawa na jeden dzień 🙂 za granice jakies 10km wiec nie daleko 🙂
?jak wygląda taki transport do Niemiec? sa jakies przystanki po drodze? jaka jest cena?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 kwietnia 2014 20:48
Hej dziewczyny ! 😀
Wiecei może jak wyglada sprawa z przewiezieniem konia do Czech ? Chce się wybrać na zawody wiec sprawa na jeden dzień 🙂 za granice jakies 10km wiec nie daleko 🙂

Trzeba zrobić badanie w kierunku...nosacizny i chyba zarazy stadniczej i zaświadczenie od weterynarza o tym, że koń nie chorował na to w ciągu pół roku. No i oczywiście powinno się każdy wyjazd za granicę zgłosić do powiatowego lekarza weterynarii.
lusia722 dziękuję za odpowiedź 🙂
asior   -nothing but eventing-
25 kwietnia 2014 20:38
nosacizny i zarazy? zawsze jak jechaliśmy do Czech robiliśmy test Cogginsa (NZK), bo tylko takie mieli wymagania.
dziewczyny czy orientujecie sie może lub możecie polecić kogoś kto wozi konie do GB?
zależy mi na osobie która będzie robiła postoje, konie faktycznie będą miały siano podczas transportu a oraz będą pojone i samochód będzie na tyle duży żeby pake zabrać.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 kwietnia 2014 12:37
nosacizny i zarazy? zawsze jak jechaliśmy do Czech robiliśmy test Cogginsa (NZK), bo tylko takie mieli wymagania.

Możliwe, że pomyliłam. My wozimy ogiery a one mają badania w kierunku tych trzech chorób, więc nie była pewna która.
Dziękuję za sprostowanie :kwiatek:
sylwiaj zdecydowanie polecam Tomka Buckiego z http://www.transportkoni.com.pl/. Przywiózł mi konia do Danii co prawda, ale wozi też do GB.
Koń przyjechał w BARDZO DOBREJ kondycji. w ogóle nie było po niej widać tak długiej podrózy (1200km). Miała zapewniony nocleg w Szczecinie.
Załatwiał wszyskie papiery, przywiozł mi dużo sprzętu.
Sprawni i profesjonalnie
Losia dziekuje🙂 juz sie dowiadywalam niestety tam sa bardzo wygorowane ceny🙁 znalazlam inny transport z postojem w Hanoverze.
Orientujecie sie ile prom przez La Manche moze kosztowac dla koniowozu? Niestety wygooglowalo mi tylko zwykle samochody osobowe...

A.   master of sarcasm :]
05 maja 2014 22:30
Jakby ktoś chciał jechać do UK, to będzie możliwość transportu łączonego, z Polski na pusto, cztery miejsca, co najmniej dwa razy, dokładne daty jeszcze nieznane, ale najprawdopodobniej od końca lipca.
Przeczytałam grzecznie cały wątek - ale nadal paru rzeczy nie wiem do końca- wyobraźmy sobie taką sytuację- jest koń urodzony w Polsce, zostaje kupiony przez Niemca i do tegoż kraju ma wyjechać. Rozumiem, że potrzebny paszport, świadectwo od powiatowego weta, jeżeli właścicielem jest już Niemiec, to dokumenty wystawia się na jego nazwisko? Do związku hodowców tylko wysyłam kartkę zmiany właściciela? Czy oprócz paszportu i zaświadczenia wet coś jeszcze jest potrzebne?  👀 
A.   master of sarcasm :]
05 maja 2014 23:56
Losia dziekuje🙂 juz sie dowiadywalam niestety tam sa bardzo wygorowane ceny🙁 znalazlam inny transport z postojem w Hanoverze.
Orientujecie sie ile prom przez La Manche moze kosztowac dla koniowozu? Niestety wygooglowalo mi tylko zwykle samochody osobowe...




Samochód z przyczepą z koniem to 120 funtów, więc koniowoz to cos podobnego, trzeba zadzwonic na infolinię linii promowych.
Sam koniowóz ma inną opłatę niz koniowóz z koniem.
Jakby ktoś chciał jechać do UK, to będzie możliwość transportu łączonego, z Polski na pusto, cztery miejsca, co najmniej dwa razy, dokładne daty jeszcze nieznane, ale najprawdopodobniej od końca lipca.



Jak bedziesz znala daty to daj znac prosze 🙂
A ja polecam ten transport  [[a]]https://m.facebook.com/home.php?refsrc=https%3A%2F%2Fpl-pl.facebook.com%2F&refid=9&_rdr [[a]] warto zapytac o koszty, bo samochod maja nowy, super wygodny i bardzo duze doswiadczenie w transporcie po europie i poza. Wozili mi konie po Europie wscodniej i zachodniej i Skandynawii, moje konie ich uwielbiaja  😍  Pamietaj ze na transport miedzynarodowy samochod musi byc odebrany przez powiatowa inspekcje weterynarii, a kierowcy musza miec konwojenta zwierzat, zreszta w kraju tez  :cool 😜  A dla koni musisz zalatwic papiery od powiatowego  na transport miedzynarodowy, konkretny przewoznik Ci w tym pomoze  😀
A.   master of sarcasm :]
11 maja 2014 11:56
[quote author=A. link=topic=1357.msg2085777#msg2085777 date=1399325446]
Jakby ktoś chciał jechać do UK, to będzie możliwość transportu łączonego, z Polski na pusto, cztery miejsca, co najmniej dwa razy, dokładne daty jeszcze nieznane, ale najprawdopodobniej od końca lipca.



Jak bedziesz znala daty to daj znac prosze 🙂
[/quote]

Jestem absolutnie elastyczna i mogę się dostosować, najważniejsze żeby było nie wcześniej niż druga połowa sierpnia, będzie sześć miejsc bo jednak pojedzie ciężarówka, tu namiary na przewoźnika, Agnieszkę: http://transportkonia.pl/ 🙂
Szukam zbiorczego transportu dla konia z Krakowa do Stowmarket w UK (okolica Newmarket, Ipswich) na wrzesień/październik. Ma ktoś jakieś namiary na takie sprawy?
A.   master of sarcasm :]
23 czerwca 2014 19:59
Szukam zbiorczego transportu dla konia z Krakowa do Stowmarket w UK (okolica Newmarket, Ipswich) na wrzesień/październik. Ma ktoś jakieś namiary na takie sprawy?


Stowmarket jest niedaleko nas, w tym teminie wysyłamy 18 koni do Polski w dwóch koniowozach (6 i 12). Z Polski na pusto, więc zapraszam 🙂
Hej jakie badania musi miec kon walach aby pojechac do UK?
Chipa musi miec?
Dzieki za odp
A.   master of sarcasm :]
23 lutego 2015 16:49
Koń wałach jak każdy koń musi mieć wystawione TRACES i chipa.
Przewożąc konia do Niemiec wystarczy jego paszport i aktualne szczepienia, choć nawet pewnie tych szczepień też nie musi mieć.

Dowód to moja sytuacja jakieś dwa tygodnie temu:
Przyjechał do mnie 2,5 letni ogierek z Niemiec (nie był jeszcze ani razu szczepiony), ma paszport i chipa (bo u nich pewnie każdy już koń musi być zachipowany jak i u nas te nowe co się rodzą od jakiegoś czasu też).
Do Niemiec ode mnie pojechała za to moja klacz (9letnia). Oprócz paszportu i aktualnych szczepień nic nie miała. Chipowana nie była, bo nie było takiej potrzeby.
blackstones, jedno pytanie: oba transporty miały po drodze kontrolę? Czy żaden?
NA podobnej zasadzie jeden ze znanych mi przewoźników wiózł konia do jednego z bliskich nam Europejskich krajów. Za brak wymaganych dokumentów zapłacił karę taką, że rozsądniej by było konia z koniowozem zostawić i zwiać 😉
pennex, Anglicy wymagają też zaświadczenia zdrowotności. 4 lata temu przetransportowaliśmy nasze zwierzaki i sprawdzano uważnie te zaświadczenia. Takie zaświadczenie wystawi Ci powiatowy lekarz weterynarii.
mnie zastanawia tylko czy koń, który ma jechać do angli, oprócz paszportu z aktualnym szczepieniem, i zaświadczeniem od weterynarza musi miec chipa? Bo jutro od nas ze stajni jedzie koń do angli. Właścicielka siedzi w angii i się kłuciła z nami ze ten koń nie musi mieć chipa bo jest już on stary (ma 14 lat). I że jej znajomi przewozili konie i nie musiały być te starsze zachipowane.
To w końcu jak jest musi każdy koń który jedzie za granice (niezależnie od wieku) być zachipowany czy też nie (oczywiście chodzi mi na terenie unii)?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się