M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Ash, dziękuję! jesteś skarbnicą wiedzy! póki co, mam wrażenie, że mimo, że bierze się fachowców, to i tak trzeba się na wszystkim znac...
Dzięki dziewczyny! 🙂

Będę się chwalić na bieżąco. 🙂

Narazie rozkładu nie ma, bo to 49m2 przestrzeni do własnej aranżacji. 🙂 Narazie wygląda to tak:



Wydzielona jest łazienka. U góry nad łazienką jest miejsce na kuchnię, planujemy postawić ściankę działową wzdłóż mieszkania (od balkonu do ściany korytarza) i tak wydzielić sypialnię z garderobą. Zobaczymy jak wyjdzie, bo ostateczny projekt powstanie jak już będziemy mieli klucze i tam wejdziemy. 🙂

Mieszkanie nie jest super rozkładowe, ale będzie wygodne, ze wszystkimi potrzebnym strefami praca/wypoczynek/jedzenie. W dodatku te osiedle jest w super miejscu, zaciszne, sami ludzie w naszym wieku lub ciut starsi zamieszkują budynek. Pomijając, że mieszkanie było wybrane też dlatego, że było jednym z dwóch na które nas było stać (tzn. nie stać nas i tak ale było jednym z tańszych 🙂 ), a na te które nam się spodobało milion razy bardziej (piętro wyżej, 3m2 większe ale zupełnie inaczej ustawne!) zostało zarezerwowane dosłownie tuż przed nami...

Nie mogę się doczekać już!!! KONIEC WYNAJMOWANIA ZA NIEDŁUGO!!!  🏇
Przepraszam za post pod postem!  :kwiatek:

Wrzucam jeszcze luźną garść inspiracji, które nagromadziłam (to tylko kilka  😁 ) w celu posiłkowania się w urządzaniu. 🙂









Bardziej będę celowała w taki układ kuchnio-salonu, zobaczymy jak wyjdzie:
KLIK
sandrita, o... fajne pole do popisu macie 🙂 Czemu to tak wygląda? Budynek jeszcze nie wykończony, czy taki zamysł, że tych ścianek nie stawiali?
Chyba w pierwszej chwili pomyślałam o takim samym układzie, jak Ty 🙂
sandrita - tez chciałam białą kuchnię a w ostatnim momencie zmieniliśmy koncepcję i mamy ciemny brąz 🙂 fajnie wygląda ta biała ściana z cegieł 🙂

Muszę wam powiedziec że w pół roku udało nam się w miare zakończyć remont 🙂 W sypialni zostały listwy i zasłony do garberoby, pomalowaliśmy metalowe schody w tym tygodniu, w kuchni pozostały listwy 🙂 Duży pokój skończony, jeszcze trzeba zagospodarować jakoś szeroki korytarz i zabudować przestrzeń pod schodami  😅. Teraz czas zając się ogródkiem ale koncepcji nie mamy... Nie wiemy co zrobić ze śluzą na przejeździe. Potem wrzucę zdjęcia, może ktoś doradzi 🙂
Dworcika Budynek już jest skończony. Od 2012r mieszkają w nim "pierwsi ludzie". 😉 Taki zamysł, bez ścianek działowych. Praktycznie każdy deweloper w Głogowie stawia takie budynki. Niestety. Oglądaliśmy dwa mieszkania ze ściankami działowymi, od innego dewelopera. Jedno mieszkanie na parterze, super rozkładowe, ale z wielkimi minusami, np. okno od sypialni wychodzące prosto na śmietnik osiedlowy... :/ Drugie, na II piętrze ze skosami, superowe, ale duży pokój w "L", totalnie nieustawny, plus w obu mieszkaniach mikro łazienki.

grast Luby nie jest za białą kuchnią, ja też nie do końca, ale będziemy mieli małą przestrzeń, okna na wschód, więc większość dnia ciemno, więc wydaje mi się, że białe meble ładnie odbiją światło i powiększą optycznie kuchenny kącik. 🙂

Niestety nie będziemy mieli w przyszłym tygodniu kluczy, bo pośredniczka napisała maila, że potrzebne jest nowe zaświadczenie o zarobkach, tatmto się przeterminowało... Więc kolejny tydzień na oczekiwanie na zaświadczenie + z tydzień dla banku, więc pewnie wszystko przesunie się na II połowę maja... Ja zwariuję!
Dziewczyny - hasło balkon. 😉 Miałyście do czynienia z takim wynalazkiem jak podesty tarasowe? http://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/tarasy-sciezki-podjazdy/deski-i-podesty-tarasowe/podest-tarasowy-eukaliptus-mastergrill-and-party,p255034,l300.html
http://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/tarasy-sciezki-podjazdy/deski-i-podesty-tarasowe/podest-tarasowy-jpd780-mastergrill-and-party,p255083,l300.html
Na razie pytam właściwie tylko tak dla orientacji i z ciekawości, raczej w tym roku nie uda mi się urządzić balkonu. Chociaż miło by było mieć na lato już porządnie... ech, marzenia... 😉
Takie podesty można bezpośrednio na płytkach układać? Jak się o nie później dba? Czy po złożeniu takich puzzli zostają duże szpary pomiędzy "deskami" - zastanawiam się jakie to później w utrzymaniu czystości? Czy trzeba na kolanach wydłubywać brudy czy może one dają się ułożyć na styk i wystarczy przelecieć odkurzaczem, a mycie na kolanach to tylko raz na jakiś czas?
Ascaia, też się zastanawiałam nad takim czymś na balkon, ale póki co, są płytki. Tym bardziej, że mam w jednym miejscu półokrągły balkon, a drugie też się zastanawiałam jak to później czyścić.

a czy któraś z Was może wie, kto mógłby mi zrobić taki metalowy abażur? blacharz? blacharz artystyczny?  :kwiatek:

Ascaia Uderz z pytaniem do wątku o ogródku na balkonie, może tam dziewczyny więcej podpowiedzą! 🙂
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,94582.0.html

Jak oglądałam takie podesty w sklepie, ale właśnie te duże szpary mnie skutecznie odstraszyły. 🙂
a drugie też się zastanawiałam jak to później czyścić.


no własnie... ja chciałam deskę kompozytowa, ale jednak idę po linii najmniejszego oporu i machnę płytki.
Ascaia ja mam te z pierwszego linku. Jak się je ułoży to tworzą jedną powierzchnię, nie widać gdzie są łączenia. Kładzie się je bezpośrednio na balkonie, ja mam beton. Jeżeli chcesz wyczyścić pod spodem to trzeba je podnieść. Mozna je bardzo łatwo montować i rozmontowywać, jak puzzle. Brudu nie wydłubiesz z pomiędzy szczebelkow, są za wysoko nad podłożem, mają jeszcze pod spodem taki stelaż z plastiku. Także jak bardzo nie będziesz zaglądać to brud jest niewidoczny, ale się oczywiście zbiera i trzeba raz na jakiś czas wszystko podnieść. Z myciem bym nie przesadzała, po prostu przecierać wigorną szmatką. Po zbyt długim zostawieniu na jesieni wymagałyby kolejnego olejowania, ale chyba odpuścimy. U nas są po to żeby młody mógł sobie bez problemu dreptać po balkonie, spełaniają zadanie bez zarzutu. Balkon ma metr kwadratowy z hakiem, więc koszt był do przełknięcia.
Orientuje się ktoś w cenach kładzenia deski? Mamy do położenia 80 m deski dębowej i policzyli nam za robotę i dechę 32.500 🤔 trochę chyba dużo..? Czy się czepiam?
zen, czepiasz się😉 koszt deski dębowej to tak na moje oko min 20 tyś. ok. 2000zł to lakiery. Ułożenie, 3 razy lakier,  2 razy szlifowanie - może tyle kosztować.
zen, hmm, wychodzi po 400zł za metr. Jak kiedyś zaczęłam liczyć to poniżej 320zł mi nie wychodziło. No sama ciekawa jestem.
Porządna deska podłogowa dębowa czy z drewna egzotycznego kosztuje 200-250zł za metr. Taniej będą barlineckie itp. My mamy deskę świerkową, ale dość wąską i to bardzo miękkie drewno i trzeba obchodzić się z nią jak z jajkiem.
Zen a co chcecie położyć? W jakiej cenie jest deska, którą wybraliście?

Oglądaliśmy deski za 300 PLN metr i mimo ich uroku nie zdecydowaliśmy się. Mamy parkiet z gotowych klepek, czyli odpadało lakierowanie itd. Samo położenie to był koszt około 3500 na samą górę czyli około 50 m.
Normalną podłogę, żaden parkiet. Jutro będziemy rozmawiać z naszym fachowcem. Ale skoro to mniej więcej taka cena, to cóż, chyba nie powalczymy. Dzięki :kwiatek:
Wow! Jestem w szoku jakie ceny. Mam jednak fuksa w życiu. Wzięliśmy drewno z lasu, pociął nam na dechy kumpel, leżakuje już 3 rok, a w 2015 mój facet własnymi łapkami położy, zaolejuje i będzie pięknie. Dechy dłuugie i guube, kocham je już teraz 🙂 Olej i mydło dostaliśmy w gratisie z anglii od innego kumpla.


nada, można kupić sosnę za 1/10 tej ceny. Ale dąb swoje kosztuje. A kupić super materiał i brać partacza to też strach czy Ci nie popsuje materiału.
My mamy świerk, ładnie wygląda, lubię go. Ale gdyby było więcej kasy też byśmy rozglądali się za lepszym materiałem.
Potrzebuję inspiracji. Chcę "przerobić" swój pokój na styl country. Mam jednak mały problem, bo wszystkie meble mam koloru białego:
łóżko :
szafa i komody (bez tego fotela ) : http://1.bp.blogspot.com/-BkJzeFRjsU0/T3N-ljlHpxI/AAAAAAAACgc/6IsQ6NN1c6c/s1600/Ikea_1.jp
regał :
biurko :

Nie wiem jak to połączyć ze stylem country, bo tam raczej brązy dominują, a nie biele. Podobają mi się też ciemnoturkusowo- szare ściany , ale to też raczej nie pasuje do tego stylu :/ .  Ale inne kolory też wchodzą w grę 😉

Macie jakieś ciekawe pomysły, zdjęcia itp.
Szukajac roznych informacji o rynku mieszkaniowych, znalazlam ciekawostke o programie “Mieszkań do remontu” w Wałbrzychu.
W skrocie, mozna zostać właścicielem mieszkania w cenie remontu + uzyskac mozliwosc wykupu za 1%.
Oczywiscie, niezbedne jest spelnienie kilku warunkow oraz sa obwarowania na pozniejszy okres.
Do rozwazenia.
Ponizej historia osob, ktorym udalo sie pozyskac mieszkanie z przedmiotowego programu:
http://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-zdobyc-mieszkanie-w-cenie-remontu
drey, byłoby takie "częściowe country" ale mogłoby być fajnie. Meble nadal białe, ściany jak mówisz i duuużo kolorowych krat czy "indiańskich peldów" z przewagą czerwieni i kolorów ziemi. I chodnik, i kapa, i pled na fotelu/krześle, zasłony (grube), kilim na ścianie. Do tego dekoracje końsko-westowe, jakieś ogłowie, kapelusz, ostrogi, bolo.
ash   Sukces jest koloru blond....
28 kwietnia 2014 07:40
zen, jak chcesz dam Ci namiar na mojego parkieciarza - porównasz sobie ceny.
ash, poproszę!
ash   Sukces jest koloru blond....
28 kwietnia 2014 08:01
zen, puściłam PW 🙂
drey a może ściany ciemno brązowe i kremowe plus tak jak halo napisała dużo kolorowych krat w tych kolorach? 🙂

Coś jak na tym zdjęciu tylko właśnie z kocami:
zen, robocizna to będzie jakieś 40-50pln/m2 netto. Dolicz koszty deski z metra i koszty kleju/lakieru.
A może aranżacja jak z Friends?
  😀
yegua, matko, jak ja im całe życie zazdrościłam życia w takiej komunie 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się