Haflingery

In.   tęczowy kucyk <3
26 kwietnia 2014 13:59
sakura, a jakby 18letnia osoba jechala to juz by bylo smieszne? Kazdy kiedys zaczyna.
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
26 kwietnia 2014 14:03
Nie nie byloby nie wiem co mi odbilo jak nawet sama Karla napisala ze sie wysmiewam z L3 a odznaki zdac nie moge...
sakura ty masz syna  ❓ Litości. Wypada dojrzeć kiedyś  😵
emptyline   Big Milk Straciatella
26 kwietnia 2014 16:36
Chcecie popcorn i colkę? 🙂
a ja wiem, że gdzieś na youtubie są jeździeckie umiejętności sakury i chętnie podlinkuję [s]jak znajdę[/s] 🙂 znalazłam !

http://www.youtube.com/user/24juliawil/videos proszę bardzo.
Filmików było dużo więcej ale widzę, że już pokasowane..

a co mają umiejętnosci jeździeckie do dyskusji na temat NN?
Gardzę takim podejściem jakie ty masz - każdy się uczy i w żadnym wypadku nie można tego wyśmiewać. Chyba że jakimś cudem ktoś rodzi się mistrzem GP niczym ty, opierając się na tonie twoich wypowiedzi...
In.   tęczowy kucyk <3
26 kwietnia 2014 17:28
Rany, konwalia. Albo czytasz calosc, albo nie czytaj wcale. Nie do tego sie odnosil post dar.

sakura, tez nie wiem, co Ci odbilo, ale ciesze sie, ze przemyslalas.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
26 kwietnia 2014 17:38
ale się to rozpętało, teraz ta sprawa już żyje własnym życiem
Rudzik, jak wiele rzeczy na revolcie 😁
In do czegokolwiek to by sie nie odnosiło, to co napisała dar było beznadziejne
Brak klasy Dar, podobno dorosla baba jestes, niejeden kwiatek na tym forum palnelas taki, ze nic tylko sie ze wstydu pod ziemie schowac a teraz co? chcialas zablyszczec wysmiewajac kogos innego? Zal. Mimo wczesniejszego podejscia Sakury - absolutny brak klasy.
Nie zamierzam nikogo obrażać bo jasne jest to że każdy wciąż się uczy. Tego sportu od zaraz nie da się wykuć i wyumieć. Zdenerwowało mnie, że L3 to dla takiej osoby jak sakura słabo bo znam ją osobiście i wiem, że mimo progresu sama na GP się nie wybiera. I wcale nie uważam, że uczy ją coś takie zachowanie jak pokazała bo po prostu chce byście z niej zeszli i tyle. Nieważne. Jeśli ktoś jest zainteresowany to moje zdjęcia i filmiki są dostępne w sieci. Mogę podlinkowac bo wiem, że orłem nie jestem. Tyle w tym temacie.
piszesz, że sama orłem nie jesteś, ale z kogoś być drwiła... Powiem Ci, że nie znoszę takiego zachowania.

Sakura ile razy ma jeszcze przepraszać ? - zachowała się jak taka nastoletnia sweet kuniareczka- zdarza się, a została oblężona jak padlina przez sępy   Aż mnie to wkurzyło, a staram się nie brać tutaj dyskusji na takie tematy. No, a Ty pojechałas równo po bandzie.
Zaczęłam śledzić wątek o haflingerach, żeby o nich coś popisać, ale chyba jednak źle trafiłam..... 🤔
rekrea, oj tam, olej ich i pisz 😉 Masz jakiegoś hafa? Pochwalisz się? 🙂
To witam wszystkich zainteresowanych rasą haflinger, w typie haflinger i mixów z hafl  😉  🙂

Pochwalę się moim haflingerkiem - zdjęcie trochę nieaktualne bo z grudnia 2013 r.,  tu brudas, świeżo po tarzanku 😉 Teraz koń jaśnieje, także niebawem zrobię zdjęcie po zrzuceniu zimowego futra 😉



I pytanie jakie charakterki mają haflingery, z którymi macie do czynienia? Są ekstrawertykami czy raczej introwertykami?  😀 Mój to typowy ekstrawertyk, bardzo do przodu i nie da sobie w kaszę dmuchać, o dość wysokim poziomie dominacji,  Mimo tego polubiliśmy się bardzo, jest bardzo mądrym konikiem, przez to cwanym, ale bardzo kochanym i przytulaśnym towarzyszem. 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
27 kwietnia 2014 09:34
rekrea, jak się nazywa?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
27 kwietnia 2014 09:36
rekrea, fajna maść

haflingerki, raczej wszystkie są przytulaskami, piszesz że cwaniak a lubi uciekać?
Nazywa się "Nars".
Maść fajna bo zimowa 😉, niebawem konia nie poznam tak jaśnieje  🙄

miał pewien krótki okres, że lubił się wyrwać, ale pogadaliśmy trochę no i już nie kombinuje 😉
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
27 kwietnia 2014 10:27
Nasz potrafi każde ogrodzenie pokonać, czasem sama nie wiem jak, a przy czyszczeniu jest potulny jak owieczka, za to pod siodłem dostaje takiej energii, absolutnie nie wymaga pchania, z poprzednich postów wynika, że pozostałe forumowe haflingerki też mają turbo w zadzie
rekrea witaj! 🙂. Ja miałam okazję zajmować się czterema haflingerkami i każdy z nich jest inny 😉. Pierwsza klacz, dziewiętnastolatka, to dama z klasą, ale i własnym zdaniem 😉. Za młodu wiecznie pozbywała się jeźdźców wymyślnymi brykami lub stopkami przy przeszkodach, ale jak ma dobry humor, to skacze wszystko 🙂. Ona się raczej przy dzieciakach nie sprawdzała 😉.
Druga klaczka, trochę młodsza, to właśnie typowy ekstrawertyk, szybko się uczy, ale też nudzi. Ma ogromne serce do pracy. Nie ma w niej w ogóle chęci do dominacji, na jazdach raczej do przodu, ale każdy sobie z nią poradzi, więc uczy dzieciaki.
Trzeci to wałaszek, ma 6 lat, ogromne sportowe możliwości, ale to typowy leniuszek 😉. Z charakteru aniołek, wozi dzieciaki, czasem nawet uczy je na lonży i ogółem w szkółce się idealnie sprawdził 🙂.
A ostatnia klaczka, z którą już nie mam do czynienia (miała 2 lata jak wyjechała), była bardzo energiczna, wiecznie coś kombinowała, ciągle musiała mieć coś do zabawy, niesamowita akrobatka z niej była. Poza tym miała dominujący charakter.

Wstawiaj więcej zdjęć swojego hafka, bo jest przecudny!  😍
Rudzik  to jak o swoim bym czytała - mój uciekinier to bardzo nie jest, ale jak ma silną motywację to też przeskoczy pastuch czy go przerwie, albo przejdzie pod ogrodzeniem jak nie ma dolnej belki zarzuconej 😉
Tak się zorientowałam, że większość haflingerków to mają powera w zadku podczas jazdy, moja znajoma ma dwie staruszki haflingerki, mimo wieku dają czadu pod jeźdźcami 😉

Cyśka witaj 🙂 fajnie, że opisałaś o haflingerach, z którymi pracowałaś.

Ja przyznam, że kiedy myślałam o kupnie konia dla siebie nie myślałam w ogóle o haflingerach, ale zobaczyłam ogłoszenie mojego Narsa i mnie zauroczył, pojechałam i go zobaczyłam, zakochałam się. 🙂

A to wczorajsza fryzurka - na chwilę 😉
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
28 kwietnia 2014 08:40
Rekrea, piękny chłopczyk
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
30 kwietnia 2014 20:11
Rekrea fajny ten chlopak daj wiecej zdjec!🙂

Ja jutro jade w koncu do swojego niehafa. 😅
Witam wszystkich,
Cyśka   Załoga G :D
18 maja 2014 17:10
piekna_hafi Witaj🙂. Powiedz coś więcej o swoim hafciu 🙂
[quote author=Cyśka link=topic=1432.msg2097344#msg2097344 date=1400429450]
piekna_hafi Witaj🙂. Powiedz coś więcej o swoim hafciu 🙂
[/quote]
Ogólnie to mam 2 haflingery, które zostały wyhodowane w Niemczech tzn. na zdjęciu wstawiłam moją klaczkę ,ale mam wałaszka w mocniejszym typie. Uwielbiają chodzić pod siodłem oraz w zaprzęgu, mają niesamowitą kondycję oraz są bardzo odważne zwłaszcza w zaprzęgu w ruchu ulicznym. Jeżdżę na nich rekreacyjnie. Moje haflingery należą do grupy wyższych hafów bo obydwa mają powyżej 150 cm wzrostu ( za granicą zwłaszcza w Austrii taki wzrost jest najbardziej pożądany u tej rasy koni).
Cóż więcej mogę powiedzieć o swoich haflingerach .... napewno to, że są wspaniałymi końmi. Do zalet moich hafów mogę zaliczyć to ,że znakomicie wykorzystują paszę.
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
28 maja 2014 08:08
Hafy raczej zawsze dobrze wykorzystuja pasze 😉

My sie ostatnio spitkalysmy z Ronin i pojechalysmy w teren na naszych nie hafach
Zwracam się do osób zainteresowanych hodowlą haflingerów 🙂 poszukuję wszelkich informacji o ogierze AMTSRAT, zdjęcia z pracy pod siodłem może jakiś filmik ??? przetrzepałam neta ale mało co można o nim wyszperać. Będę wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
22 października 2014 10:46
odkurzam wątek. Jak idzie zarastanie zimowa sierścią. Mój grubas już zarośnięty jak mamut, w przeciwieństwie do innych koni w stajni. W prawdzie 24h na dworze, ale jednak widać wyraźną różnicę w okrywie włosowej między nim a np naszymi stajennymi ślązakami
emptyline   Big Milk Straciatella
22 października 2014 21:10
Rudzik, 24/h na dworze robi znaczącą różnicę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się