Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

Czy w najbliższym czasie będą gdzieś orgnizowane jakieś ciekawe rajdy (niekoniecznie po Łódzkim Szlaku Konnym:P)?
Ale chodzi Ci o rekreacyjne czy sportowe? Jeśli sportowe to 10maj, w Ciosnach: http://www.endurance.pl/index.php?option=com_eventlist&view=details&id=144:zk-ciosny&Itemid=108
Tylko rekreacyjne 🙂
Oprócz ułańskiego o żadnym nie słyszałam a przecież strona Łódzkiego Szlaku Konnego takich informacji nie zamieszcza :/
Mamy szlak, a rajdów brak  😁

edit: willow, ogólnie z tego, co wiem, to czasem w jakieś rajdy bawi się KJ Szwadron. Froumowa Bronka może coś więcej będzie wiedzieć  😉
Milla, oni w majówkę mają tylko jednodniowy 3.05, więc tak jak w mojej stajni. W takim razie tylko tym będę musiała się zadowolić :P
willow słyszałam, że KJ Zbyszko coś takiego też wprowadzało, jeden rajd się już odbył, nie wiem, kiedy i czy są planowane następne. Zadzwoń - zapytaj.
A Wiki przypadkiem nie organizuje nadal rajdów?
Właśnie zauważyłam, że Zbyszko robi 1.05 rajd wokół zalewu sulejowskiego, muszę pomyśleć 🙂
znajomi organizują rajd pieszy-rowerowy-konny. więcej info na stronie i na fb KROWA
http://krowa-rajdowa.pl.tl/
🙂
.
Są w grupach i indywidualne, ale indywidualny trening to dość wysoki koszt. Nieraz były "obce" konie na treningu, ale znając życie to na pewno policzą za to ekstra.
My organizujemy rajd dwu dniowy 17-18 maja.
Chętnych zapraszam i nie chcę by to była reklama wiecej na photoblogu lub na stronie www.dwastawysulejow.pl  lub też mozna zobaczyć nasze filmiki z rajdów i terenów na You Tube z wpisaniem nazwy miejsca.  Wszelkie informacje na PW.
  .
Aleee super, dziękuję za wszystkie opowiedzi 🙂 Jakbyście jeszcze o czymś wiedzieli to piszcie!
clover, a co się szkodzi zadzwonic i zapytac? Podejrzewam, że każda szkółka i każdy klub by się chętnie dogadał 😉
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
26 kwietnia 2014 12:56
Ponieważ trochę wypadłam z obiegu i moze się coś zmieniło od ostatnich czasów, ale czy w okolicy Górnej są jakieś sympatyczne stajnie z wybiegami?
i tak trochę od czapy - ile kosztuje pensjonat w ŁKJ?
omnia W ŁKJ 720 dla członków klubu i 800 dla niezrzeszonych jeśli się nie mylę. Jak się chce, żeby koń był wypuszczany to stajennym jeszcze 150 zł trzeba dopłacić.
Omnia ja jestem z Górnej, okolice Matki Polki i tutaj chyba nie ma zbyt wielkiego wyboru. Niedaleko mnie przy Stawach Stefańskiego jest Stajnia Podokowa, tam chyba fajnie mają. Z wyjazdami w teren tak jak u mnie bajkowo nie jest, ale jakoś ujdzie 😉 W lasku na Popiołach jest jeszcze stajnia z arabkami, ale tam chyba pensjonatu nie ma. Jest jeszcze kilka takich stajenek prywatnych, tak jak u mnie po dwa, trzy konie i tyle. Generalnie szału nie ma.
W tej stajni z arabami raczej hotelu nie ma. To jest prywatna hodowla.
W Podkowie konie zawsze miały zapewnione duże wybiegi i dobrą opiekę. Niestety dawno tam nie byłam, więc lepiej niech się inne osoby wypowiedzią ;]
Ogólnie w okolicach Górnej jest bardzo mały wybór stajni.
Większość w okolicach ul. Kolumny, Wiskitno itd.
Pasja, Orkisz, Las Pegaz, Equestro itd.
stajni Pasja nie polecam, pod wzgledem pensjonatu lub ewentualnej nauki - do bani
Z tego co się orientuję to w Pasji chyba hotelu nie oferują.
I wychodzi na to, że mimo iż powstało wiele stajni oferujących przeróżne poziomy usług to konkurencja nadal jest zbyt mala - o dobry pensjonat z podstawowymi wymaganymi warunkami jest strasznie ciężko!
W Pasji rok temu na pewno był jeszcze pensjonat i myślę, że nadal jest, to raczej ich podstawowa działalność. Swoich koni się pozbywają.
Oni się tych koni pozbywają od 5 lat...
A czy pozbyli się też instruktorów ? 😀iabeł:
Instruktora to tam już dawno nie ma, jest ktoś kto uczy, ale to nie jest instruktor ...  A koni faktycznie pozbywaja się z różnym skutkiem od kilku lat.
Cześć dziewczyny, piszę do Was tutaj ponieważ wiem, że prędzej tu zajrzycie niż do działu poszukiwane  😉
Chciałam się dowiedzieć czy któraś z Was zna tego konia i wie może u kogo ten koń stał? Na pewno przez pewien czas stał w okolicach Łodzi więc może któraś kojarzy ? Jakoś od połowy 2012, wcześniej wiem. Baaardzo będę wdzięczna nawet za małą wskazówkę.  🙂
Admirał , rasa małopolska , 7 lat.
(http://www.bazakoni.pl/admirasm-jung-adia)
Instruktora to tam już dawno nie ma, jest ktoś kto uczy, ale to nie jest instruktor ...  A koni faktycznie pozbywaja się z różnym skutkiem od kilku lat.

Tam są tylko osoby, które na zasadach wolontariatu z własnej woli zajmują się końmi. Część nie daje sobie założyć kantarów a część koni nie jest jeżdżona od miesięcy...
Koleżanka pod koniec 2013 roku kupiła konia właśnie z Pasji. Ich hodowli, 5-latkę. Miała być bez narowów. Okazało się, że tka - ba, ona szyła (oprócz bujania jeszcze przestępowała z nogi na nogę). Do tego tylnych kopyt NIGDY nie miała robionych przez kowala, ponieważ "nie dawała". Padoki widziała może kilka razy w tygodniu. Ogólnie koń zaniedbany pod względem obejścia i jazdy. Jeśli tak traktują swoje konie to co dopiero hotelowe ;/
A właściciel... Wyparł się wszystkiego i nawet nie chciał zwrócić choć części pieniędzy.

W Laz Pegaz Karolina wspomniała z pół roku temu, że na hotel koni już nie przyjmuje, tylko w trening. Dlatego tak mocno podniosła cenę pensjonatu.

O reszcie stajni nic nie wiem.
willow,  to znajoma kupiła konia i nie sprawdziła czy daje nogi?
nie przejechała szczotką zobaczyć jaki jest w obejściu?
nie zauważyła nigdy nie robionych kopyt?
nie wsiadła?
nie zauważyła w boksie, że koń tka w stajni?

willow,  to znajoma kupiła konia i nie sprawdziła czy daje nogi?
nie przejechała szczotką zobaczyć jaki jest w obejściu?
nie zauważyła nigdy nie robionych kopyt?
nie wsiadła?
nie zauważyła w boksie, że koń tka w stajni?



Nie wsiadała, bo wiedziała, że koń od jakiegoś czasu "nie chodził".
Czyścić się dawała.
A tam nie tkał w stajni, to nie było zauważalne.
Zdawała sobie sprawę, że koń jest zaniedbany i należy odbudować jego zaufanie do człowieka, aby cokolwiek zrobić. Starała się pracować nad nią metodami naturalnymi, lonżowała na road penie kilka razy w tygodniu ale na prace, jaką przy niej wykonywała postępy były naprawdę nikłe. Poza tym to nie miejsce na ten temat 🙂 Po prostu mówimy o danej stajni. Pzdr.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się