Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Facella   Dawna re-volto wróć!
27 kwietnia 2014 14:36
anioleczek.97, najmniejszy to jest opór, nie linia.

Miał ktoś do czynienia z Panelem Badawczym Ariadna? Rejestracja i udział w badaniach są darmowe? http://panelariadna.pl/userpanel.php
Czytałam regulamin, nic tam nie ma opłatach, ale się boję... Gdzieś jakiś haczyk musi być...

Nikt, nic?
Facella, http://www.aniamaluje.com/2013/12/jak-dorabiaam-bedac-w-liceum-sposoby.html tutaj znajdziesz przydatne informacje. Nie wiem, czy akurat o tym portalu, ale pamiętam, że Ania pisała o czymś podobnym
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 kwietnia 2014 15:17
O Ariadnie akurat nic nie ma, ale dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy, dzięki!  :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 kwietnia 2014 16:53
czym dodać sobie energii pomijając kawę i yerba mate? takiej ilości energetyków, jak obecnie, moje serce długo  nie wytrzyma 😉
madmaddie, ćwiczenia fizyczne? W czasie intensywnej, nocnej nauki, co jakiś czas robiłam przysiady, skłony itp. Do tego świeże powietrze i nogi w miskę z chłodną wodą
Kastorkowa   Szałas na hałas
27 kwietnia 2014 17:44
Może dość dziwne pytanie. No ale kto pyta nie błądzi. Dajmy na to, że kiedyś tam wyhodowałabym sobie muła. I gdzie to zgłosić,wyrobić paszport etc. ?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 kwietnia 2014 19:47
madmaddie, ćwiczenia fizyczne? W czasie intensywnej, nocnej nauki, co jakiś czas robiłam przysiady, skłony itp. Do tego świeże powietrze i nogi w miskę z chłodną wodą

to jest myśl. spróbuję, dzięki  :kwiatek:
ushia   It's a kind o'magic
27 kwietnia 2014 20:19
Kastorkowa chyb anormalnie w pzhk - zwlaszcza ze jak glosi nazwa mamy centralna ewidencje KONIOWATYCH a nie koni 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
27 kwietnia 2014 20:55
Ushia dziękuje  :kwiatek: Jak kiedyś spełnie moje marzenia to będę już wiedzieć.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 kwietnia 2014 07:37
Ile mniej więcej czeka się na wydanie odpisu skróconego aktu urodzenia?
smarcik, w wielu USC - od ręki.
ushia   It's a kind o'magic
28 kwietnia 2014 08:24
u mnie zawsze od reki
teraz nawet nie trzeba jechac do "wlasciwego" tylko daja w ktorymkolwiek w miescie (dawniej trzeba bylo w poszczegolnych dzielnicach walczyc)
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 kwietnia 2014 09:52
ushia naprawdę można w innym? Bo ja niestety mieszkam 300km od miejsca urodzenia i muszę to załatwiać pocztowo, łatwiej byłoby mi pójść w Warszawie jeśli istnieje taka możliwość  😉
jak usunąć odór z lodówki 🙄 ? Lodówka jest stara, wywaliłam wszystko i dokładnie wymyłam, ale dalej śmierdzi, a jedzenie to łapie :/ . Próbowałam z ryżem, mlekiem, ale nic nie pochłonęły.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 kwietnia 2014 11:24
Spróbuj umyć octem.
Rul, wyłączyć, rozmrozić! umyć, zostawić na kilka dni otwartą, nasypać sody oczyszczonej do otwartego pojemniczka, lodówkę zamknąć i włączyć. Powinno pomóc.
jak usunąć odór z lodówki 🙄 ? Lodówka jest stara, wywaliłam wszystko i dokładnie wymyłam, ale dalej śmierdzi, a jedzenie to łapie :/ . Próbowałam z ryżem, mlekiem, ale nic nie pochłonęły.

A ziarna kawy? Podobno najlepsze na odór w lodówce 🙂
anioleczek.97, ja używałam tej. Najpierw zmatowiłam powierzchnię papierem ściernym, potem położyłam 2 warstwy (bez zmatowienia też się trzyma ale potrzebne były 3-4 warstwy).

Kajula, z tego co wiem kawa aromatyzuje ale nie pochłania zapachu.
Jeszcze cytryna ponoć wchłania zapach, taka na pół przekrojona.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
28 kwietnia 2014 15:25
ja odmrażam, myję octem, wietrzę i jest git nic nie śmierdzi 😉
Rul, umyć i zdezynfekować (choćby wrzątkiem) tą szufladę na dole (lub pod zamrażalnikiem), w której zbiera się woda podczas rozmrażania. Rozmrozić, przelać kilkakrotnie przewody, którymi ścieka woda podczas rozmrażania (wrzątkiem lub wodą z płynem do mycia naczyń lub i jednym i drugim), bo nie wiadomo, co tam się w niej wcześniej rozmroziło i co ściekało przewodami... Raz mi w nocy rozmroziła się lodówka z mięsem w środku, wyciekła krew z mięsa (nie pamiętam, czy ono było zamrożone w folii tylko, czy ki diabeł?) i ściekła aż do szuflady, rano umyłam dokładnie lodówkę, ale nie sądziłam, że "soczek" poleciał aż tak daleko i dobre kilkanaście dni nie mogłam zatrybić, co mi śmierdzi w lodówce (a zapach był, jak nie przymierzając zdechła mysz). Odsuwałam lodówkę, ciągle ją myłam i sprawdzałam stan świeżości produktów wewnątrz, aż doszłam do tej szulfady (serio, jakoś nie wpadłam na to wcześniej). Po umyciu i przelaniu wodą - jak ręką odjął! Założę się, że u Ciebie to jest to samo.
Czy karta płatnicza od nowo zalozonego konta w banku jest od razu gotowa do uzytku czy trzeba ją jakoś aktywować?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 kwietnia 2014 19:14
A masz PIN? Jeśli masz, to albo aktywujesz sobie przy pierwszej transakcji - na pewno w bankomacie, albo jeśli masz konto internetowe, możesz sobie aktywować elektronicznie (jeśli zaznaczyłaś taką opcję w banku).
Polecacie jakiś dobry sklep internetowy z płytami CD/analogowymi?  😉
Kupiłam sobie usługę na grouponie, zrobiłam przelew i dostałam wiadomość, że dostanę ten kupon do wydrukowania po zakończeniu oferty. Ale niby już można wykorzystywać ten kupon. Skąd ja mam wiedzieć, kiedy oferta się kończy? Da się to jakoś sprawdzić?  🤔wirek:
Co jest najlepsze na oparzenia 1 stopnia? Nie chcę następnej blizny 🙁
opolanka mam 🙂 dziekuje 🙂 jutro skoczę do bankomatu i zobaczę co mi powie 😀
Libeerte od oparzeń I stopnia sie nie robią blizny. To lekkie zaczerwienienie skory bez pecherzy. Wystarczy potrzymać w chłodnej (nie lodowatej) wodzie po oparzeniu.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
29 kwietnia 2014 08:08
szalonakobyła, normalnie pieniadze wypłać, to wystarczy 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
29 kwietnia 2014 08:24
Potrzebuje szybkiej odpowiedzi- w ktorym miejscu podpisac pit-37?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się