konie małopolskie

[quote author=Karla🙂 link=topic=98.msg2079696#msg2079696 date=1398675401]
Niektórzy oceniają najpierw "paszport"-znam osobiście hodowców, którzy po prostu koni po pewnych ojcach, z pewnych linii, rodzin itp. nie kupią...
Ja podczas kupna celowałam w konkretne pochodzenie, jak kupuję dla kupców, to np. mam powiedziane, że bez Przedświta w rodowodzie, folbluta max tyle i tyle, bez Kebaba i Berberysa np. Co człowiek to opinia.[/quote]
Ja mówiłam o kupcu indywidualnym zgodze się, ze hodowca patrzy najpierw na paszport później na konia ale ja jak chce kupic konia to najpierw interesuje się czy kon mi pasuje (reszta wg swojego uznania) a pożniej paszport i zaglądam a tam nn lub nic nie znam i wtedy oceniam czy to ma dla mnie znaczenie czy nie. Ma to jade i oglądam następnego co bądzie i dobry dla mnie i pochodzenie miał dobre. Albo z góry po rozmowie z właścicielami koni wykluczam nn-y lub jak nie to jade i oglądam lub nie zawracam głowy ani sobie ani wlaścicielowi konia.

Pytanie własnie się rodzi czy autorka chce oceny wartosci hodowlanej klaczy czy jej użytkowosci wg podanej klaczy i ogiera. Czy dowiedziec sie o pochodzenie bo np wlaściciel konia mówi, ze jest super pochodzenie stąd chce za nia "tyle" kasy.
Najlepiej, zeby zgłosiła się do konkretnego hodowcy tej rasy

Do Karla 🙂
Czemu ludzie nie chcieli przedswita w rodowodzie? Ja sie raczej spotykalam z "zielonym światłem" kiedy w rodowodzie byl przedswit?  🙄
Jedni koniecznie bez Przedswitow, inni koniecznie z Przedswitem. Dla mnie osobiscie skreslone na na wstepie wszelkie Kebaby, Berberysy i rozne inne wynalazki 😁
Skandynawowie mają swój pogląd o polskich koniach, ci, z którymi ja handlowałam nie lubią koni w typie przedświtowskim, za to za konie z Vis Versą i Kwartetem płacili bdb, tak samo z trakenami, Favoritasy, Agary, ,PistoletyAjbeki, Ignamy szły od razu, a Glousnisy i Swordy nie za bardzo:/ w ślązakach Jogurty i Glocknery na topie jeszcze 2-3 lata temu jeśli chodzi o klacze matki i Litwę i Szwecję🙂

Najchętniej jeszcze kare, c.n. itp. kasztan i siwy ble😉 ale to specyficzni klienci... i tak jak piszę galopada jedni z tym inni bez tego, ale co do Kebabów, Berberysów itp. mam takie samo zdanie.

Z kupcami indywidualnymi bywa różnie...zalezy jaki ten kupiec- czy do dupoklepstwa wtedy jest tak jak piszesz czy do ambitniejszego sportu-ale tam to już przypadkowych rodowodów nie ma
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
28 kwietnia 2014 10:51
Czemu ludzie nie chcieli przedswita w rodowodzie?
Bo mają dość szukania nauszników w rozmiarze "full+extra long"    😉
Alvika  😂 🙇
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
28 kwietnia 2014 11:18
Taaaak, śmiej się, śmiej, okrutna!  😉
Tej zimy myszy dorżnęły nasze ostatnie pokrowce na wiatrołapy; przymierzyłam już 7 dostępnych w sprzedaży modeli nauszników i wszystkie o 2-3cm minimum za krótkie.
A swoją drogą, dziad Dikson pozdrawia kącik. Leniwie buja się jeszcze po pastwisku (gdzie zimował) i prawdopodobnie z niechęcią myśli już o letnim rozruchu - no bo niby jak, ze stadem much i bez nauszników?

(uszy wyjątkowo mocno ustawione na aparat, więc skrócone perspektywą. Dla ludzi o mocnych nerwach znalazłam jakieś starsze zdjęcie Jego Uszatości: KLIK)
Chcesz porozmawiać o dużych uszach? ja mam całą dużą kobyłę, bo sama byłam "duża"😀 nauszniki duże jedyne jakie na nią wchodzą to horze i busse jersey a tak... to skarpetki i gumka 😎
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
28 kwietnia 2014 11:43
[quote author=Karla🙂 link=topic=98.msg2079643#msg2079643 date=1398672433]
Dla jednych to 6 ma znaczenie😉 a paszport to i pół nn ma😉


🤔 To wobec tego ja chyba nie na ten paszport patrzałam, nie wiem jak to wyszło nie ważne. http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-54226.html (To nie edycja?) (rzeczywiście jest tam mala luka już nawet w 4 pokoleniu  :oczy2🙂
Tak czy owak za mało szczegółów żeby o czymkolwiek rozstrzygac.

Bo wychodzą konkretne kwestie a mianowicie:

Do czego ma służyc ci ten kon i dlaczego pytasz akurat o tego ???
[/quote]

klacz nazywa Się Edycja     spotkałem ją na Polagrze w Poznaniu.  Konia oczywiście  pojechałem   obejrzeć i mieć możliwość   pojeżdżenia na niej  niestety ze względu na kapryśną pogodę wszystkiego nie udało się sprawdzić.  Szukam konia do przyszłęj hodowli  oraz ujeżdżenie i skoki. Wydaje mi się że się nadaje  ale na tyle się  na małopolakach  nie  znam żeby go wycenić  filmik gdzieś mam i kilka jeszcze zdjęć.   Co do dogadywania   w obsłudze jest przyjazna w jeździe też. Trzeba by ją  podszkolić   Cena  wywoławcza była 16 tyś zł  Niestety  wg mnie cena jest zaporowa żeby sobie pozwolić na dalsze szkolenie
szła jakieś zawody skokowe i ujeżdżeniowe, że wiesz, że się nadaje do tych dyscyplin? Rodowód jak do hodowli to słaby...
Jak chcesz coś porządnego z tej rasy to albo Walewice, Partynice, Prudnik albo do Bieńków (gadaj z Galopadą) albo inna rasa🙂
Przedświtowe uszy! Moja ulubiona cecha Przedświtów  😍 Kocham te helikoptery miłością wielką! Niestety mój osobisty nie wdał się w matkę, tylko w ojca i nie posiada dużych  🙁





edit. Nie dość, że ma krótkie, to jeszcze zagięte do środka zamiast opadające na zewnątrz  🙄

krzysztoftzr   Horses knows who moves who
28 kwietnia 2014 12:03
[quote author=Karla🙂 link=topic=98.msg2079822#msg2079822 date=1398682350]
szła jakieś zawody skokowe i ujeżdżeniowe, że wiesz, że się nadaje do tych dyscyplin? Rodowód jak do hodowli to słaby...
Jak chcesz coś porządnego z tej rasy to albo Walewice, Partynice, Prudnik albo do Bieńków (gadaj z Galopadą) albo inna rasa🙂
[/quote]

Jeśli chodzi o zawody  to nie dopytałem . Klacz jest z hodowli pastwiskowej . 

a konie malopolskie z Janowa Podlaskiego  lub  Białki ??
Czyli rodowód kiepski jak na matke ? Nawet jak pokryje się ogierem El Ejido?  bo taki jest u mnie dostępny blisko.
http://www.bazakoni.pl/elejido-emetyt-egzema
Hoduje się matkami... a ta klacz rodowód ma  raczej słaby- zarówno ze strony matki jak i ojca
w Białce nie ma hodowli małopolaków- są tylko resztki"ogierów", Prudnickie i Walewickie w moim odczuciu ciekawsze papierowo i użytkowo.

Janów stracił w ostanich latach, ale użytkowo zawsze Walewice miały ciekawsze konie (w moim odczuciu). Nie ,,podfruwajki arabskie". 😉
[quote author=galopada_ link=topic=98.msg2079849#msg2079849 date=1398683530]
Nie ,,podfruwajki arabskie". 😉
[/quote]
Auć  😉
Sądząc po liście tegorocznych źrebaków w Janowie, nadeszła epoka han., hol. i old. Jakoś mnie nie przekonuje mieszanie xo z tymi rasami... Chyba że te konie mają podreperować budżet stadniny, zainteresować sportowców i ostatecznie iść na sprzedaż. Jeśli to zmiana kierunku hodowli - nie podoba mi się. Produkcja sp? Angloaraby to angloaraby i powinny mieć czysty papier.
jeśli mixy będą takie jak po Luronie na prudnickich matkach to jestem za🙂
a angloaraby użytkowe... były Ochaby, Prudnik, Walewice...były... zobaczymy co pokaże prywatna hodowla.
deidre takie jest moje zdanie po wielu latach oglądania Championatów w Białce. Gwizd i konie z ogonami na palmy skaczące w górę, zamiast pchające się zadem do przodu 😉 A bez gwizdania ładne, przeciętnie ruszające się tuptusie. 😉

Oczywiście nie mówię, że wszystkie były przeciętne ruchowo, ale sposób ich pokazywania często tuszował pewne braki. Najbardziej uderzał mnie to, kiedy taki ping-pong dostawał 20tki przy 17 czy 18tkach obszernie, elastycznie ruszających się koniach Walewickich.
galopada_
Wiem i zgadzam się, że nie tak to powinno wyglądać i te podfruwajki nie są moim ideałem konia, tylko przy okazji trochę oberwało się arabom i dlatego napisałam "auć" 🙂

Karla🙂
Pewnie, że użytkowo mogą wyjść super konie, ale papiery będą miały rasy "koń wierzchowy z planety Ziemia". Trakeniarze też kryją hanowerami?  👀
Nie, ale hanowery są kryte trakenami😉 Poza tym Trakeny są selekcjonowane przede wszystkim na użytkowość,charakter, temperament a nie na dotację i urodę jak to zrobiono z małopolakami 🙁
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
28 kwietnia 2014 13:10
no dobra to po jakich matkach ogierach  szukać konia małopolskiego do hodowli sportu  . w moim przekonaniu  kon którego pokazałem ni jest wart więcej niż 12 tys a moze się mylę.  moze ktoś poleci jakąś hodowlę warta  uwagi. walewice kiedy sprzedają konie? 
Walewice sprzedają cały czas, Prudnik także🙂 pogadaj z galopadą, może u nich coś Ci wyszuka.
Szukaj koni, które mają w rodowodzie konie użytkowane sportowo, sprawdzone, długie linie, na dobrych matkach, może coś z dolewem pełnej krwi, francuza itp. Czasem jakaś perełka pojawia się na allegro, na świecie koni...pogadaj z armarą, ona sporo koni wystawia dla znajomych, może akurat?
Ale licz się z tym, że przyzwoita klacz, zdrowa lub prawie zdrowa będzie kosztować sporo.
krzysztoftrz, nie wiem w jakim wieku szukasz, ale może spodoba Ci się mojej hodowli klacz 😉 Rodowód:
http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-138989.html
Więcej informacji w moich ogłoszeniach
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
28 kwietnia 2014 13:52
głównie szukałem koni na podlasiu i lubelskie  bo sa tansze ale chyba sie zdrowo pomylilem mój budżet to 14 tys na ta chwilę  dzięki za radę napewno tam zajrze

krzysztoftrz, nie wiem w jakim wieku szukasz, ale może spodoba Ci się mojej hodowli klacz 😉 Rodowód:
http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-138989.html
Więcej informacji w moich ogłoszeniach

kierowałem się tym że on musi mi się podobać  oraz im więcej potrafi tym lepiej  generalnie  szukałem w wieku  5-12 lat    nawet jeśli byłby to kon profesor to też by było dobrze czegoś więcej mnie nauczy  no i patrzyłem przede wszystkim na zdrowotnosc  ta klacz była z chowu pastwiskowego  zajrze do twoich ogłoszeń 

KRZYSZTOOOOF, EDYTUJ POSTY!
wychów pastwiskowy nie daje żadnej gwarancji zdrowotności...
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
28 kwietnia 2014 19:19
[quote author=Karla🙂 link=topic=98.msg2080123#msg2080123 date=1398706062]
wychów pastwiskowy nie daje żadnej gwarancji zdrowotności...

[/quote]
no tak ale kon jest zahartowany
a SK Kalników ? co prawda Podkarpackie
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
28 kwietnia 2014 20:22
mają jakąś strone www
co Ci po zahartowaniu jak np. gruz w nogach...
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
28 kwietnia 2014 20:56
Jak narazie to walewice mają dość sporą ofertę sprzedaży . 

Warto kupić  wałacha po ogierze Efekt ??
zależy po którym Efekcie,z jakiej matki, jak zdrowy itp.-chcesz w końcu klacz czy wałka? bo wcześniej pisałeś o klaczy...
wpisz sobie w google konia Easter Grey-stosunkowo ciekawy koń, w db cenie,fajny charakter i z dobrych rąk🙂
musisz poszukać w googlach , ale powinno wystarczyc  sk kalników
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się