Ochraniacze

Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
26 kwietnia 2014 20:19
Mówię o tych z Cristal, tych drugich, które wstawiła grafowata Może trafiła mi się felerna para i napisałam jakie ja mam odczucia co do tych ochraniaczy, każdy może mieć inne.
Czy dostanę granatowe/niebieskie ochraniacze zapinane na kołki jakiejś porządnej firmy?
xxagaxx, wspomniane tu kentaur mega jump są granatowe kentaur
HV Polo też miało granatowe na kolki.
HV POLO ma też błękitne 😉
Livia   ...z innego świata
27 kwietnia 2014 10:27
grafowata, mam Yorki Cristal, te drugie wstawione przez ciebie, używam ich od ponad roku. Nic im się nie dzieje, ani jeden kryształek nie wypadł, a ciurane są dość często. Konia mi nigdy nie obtarły. I to jedne z naprawdę niewielu ochraniaczy, które w miarę na niego pasują.
Ja je mogę z czystym sumieniem polecić - za taką cenę to rewelacja.
Wczoraj na hipodromie macałam ochraniacze i zapomniałam nazwy firmy  😵 wydaje mi się, że nazwa zaczynała się od EQ, dość krótka, chyba włoska (na czarnym pudełku był pomarańczowy napis).  Ochraniacze chyba na kołki??
Taki charakterystyczny znak to wstawka z przodu ochraniacza, przeźroczysta wypełniona niebieskim płynnym żelem, z bąbelkiem powietrza. Ktoś kojarzy?? Zaciekawiły mnie strasznie a teraz nie mogę ich znaleźć  🙁
ja z prośbą  :kwiatek: szukam najlepszych dostępnych aktualnie na rynku ochraniaczy stajennych dla konia. Bardzo spodobały mi się wstawione przez Strucelkę Kentucky Recuptex o właściwościach elektromagnetycznych.
Aktualnie używam veredusów magnetik stable boot 4 hours nowej generacji i jestem zadowolona, szukam jednak jeszcze czegoś lepsza (i na zamianę)
będę wdzięczna za wszelkie info  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:
agnesix, Premiere Equine?
Dzięki wielkie 😉 Chyba zakupię Hv Polo, te KenTaury to IMO potworki :P
rybka   Różowe okulary..
27 kwietnia 2014 19:45
ja z prośbą  :kwiatek: szukam najlepszych dostępnych aktualnie na rynku ochraniaczy stajennych dla konia. Bardzo spodobały mi się wstawione przez Strucelkę Kentucky Recuptex o właściwościach elektromagnetycznych.
Aktualnie używam veredusów magnetik stable boot 4 hours nowej generacji i jestem zadowolona, szukam jednak jeszcze czegoś lepsza (i na zamianę)
będę wdzięczna za wszelkie info  :kwiatek:  :kwiatek:  :kwiatek:

Precelek ja Ci polecam http://www.equiversum.pl/veredus-veredus-magnetik-ochraniacze-magnetyczne-hours-p-4552.html?osCsid=abfa52e4515c94bfcba166942f77410b
W stajni koleżanka ma dla swojej kobyłeczki i naprawdę dobrze jej pomagają 🙂
rybka, przeczytaj jeszcze raz post Precelek. Te ochraniacze, które podlinkowałaś, Precelek obecnie posiada i użytkuje. Poszukuje czegoś na zmianę 😉
rybka   Różowe okulary..
27 kwietnia 2014 20:07
anai dzięki hahaa, tak to jest jak się wyrywkowo czyta  🤣 dzięki  :kwiatek:
rybka, dziękuję ale mam już taki komplet i używam od roku, jestem bardzo zadowolona, ale szukam czegoś na zmianę  :kwiatek:
agnesix, Premiere Equine?


nie nie, te mamy w stajni to bym wiedziała  😉
Miały normalnie wstawkę z pływającym żelem. Mniej więcej tak:
Zastanawiałam się czy to ten wątek, ale zapytam bo wydaje mi się ,że taki kalosz pełni rolę ochraniacza🙂
Co sądzicie o kaloszkach żelowych (to taki but🙂😉? Jakies zastrzeżenia, porady? Jazda po płaski ew drązki..
Comandore, masz wątek o kaloszkach, z tego co kojarzę chyba nie były polecane, spadały czy coś, ale poczytaj to na pewno coś znajdziesz 😉
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,457.0.html
Wczoraj na hipodromie macałam ochraniacze i zapomniałam nazwy firmy  😵 wydaje mi się, że nazwa zaczynała się od EQ, dość krótka, chyba włoska (na czarnym pudełku był pomarańczowy napis).  Ochraniacze chyba na kołki??
Taki charakterystyczny znak to wstawka z przodu ochraniacza, przeźroczysta wypełniona niebieskim płynnym żelem, z bąbelkiem powietrza. Ktoś kojarzy?? Zaciekawiły mnie strasznie a teraz nie mogę ich znaleźć  🙁

Cośtam equine to było
W Polsce generalnie niedostępne, komplet kosztuje coś ok 1 000 zł... też macałam - znaczy zdjęłam z konia na rozprężalni aby sobie zobaczyć (miałam prawo jako komisarz i obowiązek jako ciekawskie babsko 😉 ). Ciekawy patent...
Dam znać jak sobie przypomnę producenta 🙂
xxagaxx dzięki,przeniosłam się z pytaniem🙂
czy ktoś wie gdzie mogę kupić BIAŁE veredusy olimpic??? :kwiatek:
Mam nadzieję że te cristale trochę mi posłużą, konia niszczyciela nie mam, jeszcze trochę strychuje tyłem, ale może wytrzymają 🙂 no i mój portfel mocno nie ucierpi 💃
_Gaga Jak sobie przypomnisz, to koniecznie daj znać!  :kwiatek:

Tutaj ciekawy patent 😉
[url=http://www.bigdweb.com/Elbow-Boots-With-Vinyl-Lining-Complete/productinfo/24700/#]ochraniacze łokci[/url]
Sama się zaczęłam zastanawiać, bo niestety, ale już przerabialiśmy ranki wszędzie tam, gdzie nie sięga fartuch i pomiędzy przodami 🙁
Czy ktoś miał może doczynienia z TYMI ochraniaczami i może mi powiedzieć jak wypadają jakościowo i chorniąco przy Veredusach Olympic/Carbon Gel?  :kwiatek:
[quote author=_Gaga link=topic=30.msg2080219#msg2080219 date=1398711822]
Wczoraj na hipodromie macałam ochraniacze i zapomniałam nazwy firmy  😵 wydaje mi się, że nazwa zaczynała się od EQ, dość krótka, chyba włoska (na czarnym pudełku był pomarańczowy napis).  Ochraniacze chyba na kołki??
Taki charakterystyczny znak to wstawka z przodu ochraniacza, przeźroczysta wypełniona niebieskim płynnym żelem, z bąbelkiem powietrza. Ktoś kojarzy?? Zaciekawiły mnie strasznie a teraz nie mogę ich znaleźć  🙁

Cośtam equine to było
W Polsce generalnie niedostępne, komplet kosztuje coś ok 1 000 zł... też macałam - znaczy zdjęłam z konia na rozprężalni aby sobie zobaczyć (miałam prawo jako komisarz i obowiązek jako ciekawskie babsko 😉 ). Ciekawy patent...
Dam znać jak sobie przypomnę producenta 🙂
[/quote]
No właśnie dziwne, że niedostępne.  Oglądałam pudełko od nich i opis był również w polskim języku.  Gazetka z innymi produktami typu smary, też w języku polskim  👀
Czy ktoś miał może doczynienia z TYMI ochraniaczami i może mi powiedzieć jak wypadają jakościowo i chorniąco przy Veredusach Olympic/Carbon Gel?  :kwiatek:

My mamy w stajni biały komplet.  Jak dla mnie bomba. Jakościowo też super. No i ten wygląd 😀
Ale oszczędzane są, raczej jako te ładne na zawody, bo nasze konie to niszczyciele 🙂
Już wiem co t za ochraniacze, człowiek który projektowal w veredusie,  nazywają się equi chyba i mają takie okienko z płynnym żelem,  znajoma je kupiła dla konia i wczoraj je macalam, myślę ze nie mają www,  spytam się o namiar
o właśnie jakoś tak
Tylko nie equi a jakoś I-equi, E-equi czy coś w tym kierunku
i fakt - Euro je sprzedawał 🙂
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
30 kwietnia 2014 07:39
crazy a możesz zrobić zdjęcia jestem ciekawa jak to wygląda na "żywo"
A czy ktoś używał tych ochraniaczy: http://arcus-konie.pl/kentaur-ochraniacze-neoprenowe-pelne-p-6355.html ?
Zakupiłam je rok temu i używam sporadycznie, ponieważ cały czas zjeżdżają albo się przekręcają. Moje pytanie czy to taka natura tych ochraniaczy, czy kwestia złego rozmiaru? Powiem też, że moja kobyła ma ok. 175 cm w kłębie i ma długie, dość cienkie nogi. W sklepie nie miałam możliwości wyboru rozmiaru, ale myślałam, że ogólnodostępny full będzie na nią pasował...
Jak rozmiarowo wypadają BRy Pro Mesh w porównaniu do Veredusów Evo, Revo i Eskadronów Allround ? Potrzebuję ochraniacze na dużego konia (180cm) z dość sporą nogą (grubą). Tyły puchną i nie wszystkie ochraniacze jestem w stanie dopiąć. A jak dopnę to po 20 minutach jazdy spadają bo opuchlizna schodzi. Tak mam z Veredusami Evo. Revo musiałabym zapinać na pierwszy kołek  🤔
kittajka   yellow power
02 maja 2014 14:59
tulipan, ja mam BR Pro Mesh Brushing Boot i szczerze mówiąc są dość ciasne. Koń nosi veredusy olimpic w rozmiarze L. W BR rozmiar L jest na styk na przody, na tyłach nawet nie było szansy. To będą dobre ochraniacze dla wysokich koni ze szczupłą nogą 🙂 Za to jakość wykonania jest rewelacyjna.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się