DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Jaka maszyna najlepsza do uszycia padu/czapraka?
ushia   It's a kind o'magic
28 kwietnia 2014 16:11
mocna, z dlugim ramieniem
dobrze by bylo gdyby miala duzy przeswit pod stopka, bo w czapraku to grubasnie bywa

generalnie z moich obserwacji wynika ze - stara
bo nowe to jakies delikatne sa 😉

Comandore - w jakim sensie robil lonze? mowisz o tak skomplikowanym "urzadzeniu" jak dziesięc metrów taśmy plus karabinek? ewentualnie wypas z dodatkowym kretlikiem?
niezliczona ilosc razy wymienialam karabinki w lonzach
robic sie nie bardzo oplaca bo po pierwsze koszt wyjdzie mocno podobny, po drugie dostepne tasmy sa ciensze, delikatne
chyba ze chcesz szyc cos na ksztal "nieparzacej", takiej podwojnej, ale tez nie widze sensu ani logicznych materiałów do tego  😉
Dzięki 🙂 będę coś szukać. Jak patrzę na wasze cuda, to mnie nęci 🙂
Witajcie! 🙂
Mam do was pytanko. Czy polecacie jakieś sklepy, które robią czapraki na zamówienie? 🙂 Niekoniecznie sklepy, mogą być też prywatne osoby 🙂
carmelka   Extremly photogenic... potato
28 kwietnia 2014 18:43
Bartekl1 było kilka postów temu... Wystarczy poczytać
caball, jarpol, okunka
O, faktycznie. Bardzo przepraszam 🙂
ushia- ogólnie chodzi mi o to czy sprawdziłoby się "zszycie", złapanie taśmy na nity, nie szyjąc, mam mnóstwo taśmy fajnej miękkiej i grubej , nitów oraz możliwość taniutkiego dokupienia do tego karabińczyków z krętlikiem.Wiem ,że to żadna filozofia, dlatego podjęłabym się takiej roboty 😀
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
28 kwietnia 2014 21:11
biorę się do robienia ochraniaczy z naturalnej skóry i alcantary 🙂 dość kosztowne, ale full exclusive 🙂
chętni na zdjęcia są? 🏇
cataleya, są! 😀
cataleya no no no ja chcę zobaczyć!🙂 kolorowe ??🙂
Comandore, nity się chyba nie sprawdzą. Sądząc po "oczkach" w kantarach.
ushia   It's a kind o'magic
29 kwietnia 2014 08:55
COmandore - czyli chcesz zamiast zszywac tasme w miejscach gdzie jest petelka na karabinek to nitowac?
obawiam sie ze tasma sie bedzie targac i "wychodzic" z nitu
chyba ze jakies z mega szerokimi lebkami, i mega na plasko nitowane koncowki
zszycie rozklada sily dzialajace na tasme rownomiernie na cala jej szerokosc, nitowanie da punktowe co moim zdaniem spowoduje podatnosc lonzy na zerwanie
chyba ze oprocz nitow jakas opaska? ale to sie zamota robi, szycie chyba jednak sprawdzi sie lepiej
ushia, halo no zamierzałam zrobić pętelki na tym ciasne jeszcze ,ale chyba puszczę to wszystko daleko w cholerę i sobie nie będę zawracać głowy 😉 dzięki
Ta dam, czekolada z fuksją plus ozdobne owijki i jeszcze nowe pikowanie 😀

Proszę zmniejszyc zdjęcia
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
29 kwietnia 2014 15:35
Znalazłam zdjęcie zrobione prawie pod wykrój futerka na siodło west. Można pokombinować 😉

http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/94437?q=west&kategoria=&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0
okunka,
Super komplet 😀
Zorilla się nic nie odzywa bo Zorilla nic nie szyje.

Ale przypomnę naczółek od Horse_art, tym razem na innej głowie.
Zdjęcie z, ironio, mitrzostw kraju w jezdzie be ogłowia 😉

Zdjęcie z, ironio, mitrzostw kraju w jezdzie be ogłowia 😉


haha - wiedziałam! takie to bezogłowiowe konie :PPP

ale zdradz mi proszę- gdzie takie świetne ogłowie (nachrapnik) dorwałaś? bo cce aż tak świecący, a żadna z dostepnych farb takiego efektu nie robi, a szyć od podstaw... nie mam ...chyba ochoty ;/ ani też mozliwości do końca.

Zorilla się nic nie odzywa bo Zorilla nic nie szyje.

ale mi uszyje jak w końcu wymysle jaki? :P i nereczke:P
Uszyje, uszyje, za niedlugo na powazniej 😉

To Busse Galamour, ostatnio chyba w watku z przecenami go wrzucali.
Dziewczyny, co polecicie na pierwsze diy końskie, dla 4 - 10 koni? (Cała stajnia) Zabawka jakaś? (Smakołyki na sznurku, siatka na siano...), czy ozdoba? (frędzle do ogłowia/ kantara?).
Piaffeczka może sezonowo ? frędzle od much 🙂  a z łatwiejszych rzeczy to takie dyndadełka z włóczki albo owijki 🙂
karla158, co to są dynadadełka z włóczki? 😉
okunka, i taki komplecik będzie mój 😀 wlasnie takie owije mi się podobają i takie czapraki (ew zmodyfikowane pikowanie żebym mogła aplikacje zmieścić 😉 )
jak tylko bede wiedzieć jakie klasyczne siodło będę mieć :P

trzeba sie z w końcu wziąć za projekty :P
No to ten efekt moich ostatnich zmagań z maszyną😉
kolekcja czapraków + kieszonki na żel/podkładkę w komplecie z owijkami 😉)

Proszę zmniejszyc zdjęcia
Baaaardzo ladnie 🙂
asicaa239, pokaż te z kokardką na koniu 😀
Libeerte Jeśli dostane zdjęcie to wrzucę tutaj😉
Horse_art - moim zdaniem owijki w takim wydaniu z ozdobną lamówką i sznurkiem wyglądają najlepiej :p Rzecz gustu, pady jednokolorowe tez mi się średnio podobają, wolę ozdobne 😉
Jak będę miała jakiś przypływ gotówki to uderzam do Ciebie, koncepcja na naczółek już mi się zmieniła diametralnie i pewnie jeszcze zmieni 😉
Piaffeczka może sezonowo ? frędzle od much 🙂  a z łatwiejszych rzeczy to takie dyndadełka z włóczki albo owijki 🙂

Superpomysł! Tylko z jakiego materiały frędzle? Bawełna, czy jakiś "specjalny"?
Czy ktoś z Was miał do czynienia z workami na odchody dla koni? Nie myślę tu o wielkich "zjeżdżalniach" do kup, tylko takich małych, które nie rzucają się tak bardzo w oczy. Coś w tym stylu:


Muszę uszyć coś takiego ale nie wiem czy zaraz pod ogonem jest w jakiś sposób wyprofilowany czy tylko przylega tak na styk bez specjalnego wycięcia.

Proszę o redę bardziej doświadczonych w tym temacie 🙂
Może doczepione do podogonia?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się