Odznaki PZJ

Bartekl1, W zasadzie to nadal podpada pod schludny (ja rozumiem przez to czysty, niepomięty, koszula nie wyłazi z bryczesów) strój treningowy, więc możesz. 😉

[quote author=sumire link=topic=62.msg2077588#msg2077588 date=1398438138]
W ogóle jakie jest uzasadnienie dla faktu, że nie wolno jechać w ostrogach, skoro egzamin dopuszcza m.in. do udziału w zawodach, w których ostrogi są obowiązkowe? 🤔

Może takie, że odznakę brązową często zdają osoby, zwłaszcza dzieci, które ledwo panują nad swoim ciałem podczas jazdy konnej  😁
Jak ktoś chce startować i jest do tego przygotowany to zda brązową na luzie a potem zakłada ostrogi jeśli trzeba i może startować.
A dzieci też ludzie, dla nich odznaka jest bardzo ważnym i stresującym egzaminem, a kto zabroni im się cieszyć ze zdania? Jak zda na farcie to i tak nikt normalny i odpowiedzialny nie da takiemu osobnikowi konia na zawody i nie pozwoli założyć ostróg. Ale za to może dalej się uczyć i może w przyszłości coś pojedzie. A jak nie to może się pochwalić plakietką  😉
[/quote]
No dooobra, wiem, że w większości jadą dzieci, które się telepią w siodle i zakładanie przez nie ostróg byłoby bez sensu. Cóż, w sumie chyba dość naiwnym jest myślenie o rozwiązaniu w stylu: "dopuszczalny start w ostrogach i wiara w rozsądek trenera takiego dzieciaka (i w to, że trener zakazałby podopiecznemu jazdy w ostrogach, gdy ten jeszcze nie powinien ich zakładać)". 😁
W to, że jak ktoś jest przygotowany, to zda, nie wątpię - ale fajnie byłoby przy okazji zaprezentować ładny obrazek i zdać jak najlepiej. 😉 A moje pytanie wynikło z tego, że trener mi tłucze, że przecież pomoce mają być możliwie niewidoczne i lepiej raz użyć ostrogi dla przypomnienia koniowi, że ma odpowiadać na pomoce, niż powtarzać sygnał łydki, który koń olewa. Na skutek czego zaczęłam się zastanawiać, ile czasu przed przejazdem musiałabym zacząć rozprężać konia, nie mogąc skorzystać z ostróg. 😉 Tzn. przy założeniu, że chcę pojechać program na koniu aktywnym i odpowiadającym od razu, a nie najpierw przetrawiającym informację "to co ja miałem teraz... aaa, zagalopowanie... no dooobra...".

sumire, zadałaś ciekawe pytanie. Na logikę - nikt nie ocenia rozprężenia na brązie. Przynajmniej - nie ma tego w zapisie. To w której "rubryce" "ukarać" za ostrogi? Nie ma takiej.
To jest w jakiś sposób pocieszające. 🙂


Przypominam, że już można jeździć ujeżdżenie BEZ ostróg - do pewnego etapu (regulamin ujeżdżenia 2014 się kłania).

Faktycznie, umknęło mi. :kwiatek: Czytałam te przepisy, widziałam ten zapis - i chyba przeczytałam i natychmiast o tym zapomniałam. 😁
Jeśli poprawkę można zdawać po upływie trzech miesięcy, to jeśli egzamin zdawany był 26.04., to najbliższym terminem, w którym można zdawać jest teoretycznie 26.07. dokładnie? Czy podchodzą do tego luźniej i może być np. tydzień wcześniej?
Czy ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć jak na super-hiper nowej i przejrzystej stronie PZJ ściągnąć programy ujeżdzeniowe i plan ustawienia przeszkód do odznak brązowej i srebrnej?
Niestety intuicyjności ZERO na tej stronie widzę a jak już się dokopie do linku to strona nie znaleziona i jakiś uszkodzony link wyłazi na stronę...

Chce sobie wydrukować na swierzo dla moich ludków i nie mogę... :/
Ewentualnie poproszę na maila jak ma ktoś na komputerze bo bym sobie chciała przed wyjściem do pracy druknąć 😉
ninuh6@gmail.com

:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
PZJ - Odznaki i szkolenia - Odznaki jeździeckie - Przepisy i regulacje
Mi to zajęło minutkę 😉

[[a]]http://www.pzj.pl/przepisy-i-regulacje?kategoria=71&podkategoria%5B%5D=126[[a]]
Jestem ślepa czy dalej nie widzę programu ujeźdzeniowego na brąz?
Mam na srebro przeszkody i program...
Dobra ściągnęłam sobie cały plik zasad szkolenia to tam znajdę...

Ale BARDZO nie lubię nowej strony...

Dzięki _Gaga
Pomocy! 😵 NIe mogę znaleźdź na na super-hiper nowej i przejrzystej stronie PZJ przejazdu skoków dla brązowej odznaki!
a może być to?
[[a]]http://www.pzj.pl/sites/default/files/plikoteka/Zasady%20Szkolenia%20w%20PZJ-2013-07-01.pdf[[a]]
dzięki  :kwiatek:
Która dobra duszyczka podlinkuje mi egzamin na srebrną odznakę ( rozchodzi się o film i żeby przejazd był bez błędów  :kwiatek:  ) Potrzebuję dobry film, mogę sama znaleźć ale boję się, że potem wpoję sobie błędy. ( ja uczę się szybciej widząc )
Jeszcze będę bardzo wdzięczna za pytania na test :kwiatek:  (z moim szczęściem znajdę zaraz jakieś przestarzałe ) Będę ogromnie wdzięczna za pomoc, dla kogoś to na pewno chwila a ja zanim znajdę to miną wieki.
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 maja 2014 14:45
Czy ktoś się orientuje, kiedy w Jaroszówce jest najbliższa odznaka (brąz)? Trener coś przebąkiwał, że w połowie czerwca, ale nie wie nic dokładniej. Na stronie PZJ nic nie ma, na stronie Jaroszówki też. Chciałabym pojechać, ale w czerwcu mam kilka ważnych dni, no i nie mogą mi się terminy pokryć...
Facella jeszcze nie ma ustalonego terminu  😉  Jeżeli będzie dużo chętnych to przewidują na 25.06. więc trzeba dzwonić do nich i się zgłaszać .
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 maja 2014 15:09
Bez sensu trochę, bo ja się bez terminu nie chcę zgłaszać, żeby potem odwoływać...
Oposowa   gnojorzut- ugniatam gówno na równo :)
14 czerwca 2014 17:29
Jeżeli ktoś chciałby podejść do egzaminu na odznaki (brąz i srebro) jeszcze przed wakacjami to 22.06 (niedziela), będzie takowy organizowany w stajni SJ Szarża pod Pruszkowem  🏇 Możliwe jazdy doszkalające.
szczegóły: http://www.szarza.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=86&Itemid=500

Zapisy i info : szarza@szarza.pl lub Andrzej Nietubyć / 501 162 361

Mam nadzieję, że wybrałam odpowiedni temat i nikt mnie za tę informację nie zlinczuje  😉
nubira05   Ko­nie kochają piękniej. Bo wiernie.
15 czerwca 2014 12:19
Mam pytanie, czy w części ujeżdżeniowej na BOJ galopy mogą być w pół siadzie?
Gdzie w kuj-pom (i najbliższe okolice) mogę zdać BOJ? Tylko nie Rywal w Grudziądzu.

nubira05, nie, w programie pisze, że w pełnym, więc w pełnym.
nubira05   Ko­nie kochają piękniej. Bo wiernie.
15 czerwca 2014 14:29
A gdzie dokładnie jest to napisane, bo w programie  jedynie jest ,,zagalopowanie".
nubira05, cytat z Zasad Szkolenia PZJ "pokazanie na czworoboku (wg załączonego programu) podstawowych trzech chodów
konia w prawidłowym dosiadzie podstawowym i z prawidłowym użyciem pomocy
". Znam kilka osób, które galopowały na czworoboku w półsiadzie i niestety nie zdały części ujeżdżeniowej.
W sumie zależy gdzie zdajesz. Znam osobę, która na czworoboku galopowała ni to półsiadem, ni pełnym i ZDAŁA. Mimo, że prezentowała trzymanie nogi na popręgu (dosłownie) i huśtawkę w siodle w galopie. O skokach nawet nie wspomnę. Przykre to.
Radzę jednak jechać w pełnym  😉.

Znam kilka osób, które galopowały na czworoboku w półsiadzie i niestety nie zdały części ujeżdżeniowej.


Widziałam podobną sytuację.
dubel  😡
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 czerwca 2014 16:40
No i już wiem, że w Jaroszówce odznaka jest 22.06.  🤔
Dramuta12, Jest jeszcze Ciechocinek i chyba Jarużyn 😉 Mogłabyś mi napisać (może być na pw) co jest z rywalem? Zdawałam obie i było ok 😉
Gdzie na stronie PZJu znajdę aktualny zestaw pytań na BOJ?
Znalazłam cos takiego
http://pzj.pl/sites/default/files/przepisy/braz_nowe_pytania.pdf
to ze strony stajni Podkowa Gruszczyn
Dzięki, szukałam tylko na stronie pzju,  nie pomyślałam o innych miejscach :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 czerwca 2014 19:17
Przecież to jest ze strony PZJ...
Dokładnie! szybciej jednak było dotrzeć do tego linku poprzez Podkowę Gruszczyn 🙂 bezpośrednio szukając ze strony PZJ trzeba wejść w zakładkę "przepisy i regulacje plikoteka"
Witam wszystkich .
Chciałam się zapytac czy egzamin poprawkowy na srebrną odznakę mogę zdać w innym ośrodku czy koniecznie w tym samym ?  proszę odpiszcie to ważne!
Jeszcze niedawno była możliwość zwolnienia z części stajennej przez licencjowanego szkoleniowca PZJ. I nawet był druk na stronie odpowiedni. Druku juz nie widzę, znaczy, że nie ma juz takiej możliwości?
Można poprawić w innym, ale między egzaminem, a poprawką muszą upłynąć 3 miesiące
A jeżeli w tym samym to też aż 3 miesiące ?!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się